WinMerge - en to tr translation catalogue (1301 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
tr: LANG_TURKISH, SUBLANG_DEFAULT

en: Copy to Middle
tr: Ortaya kopyala

en: C&opy to Right	Alt+Right
tr: S&ağa kopyala	Alt+Right

en: Copy from Middle
tr: Soldan kopyala

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
tr: Sağdan &kopyala	Alt+Shift+Sola

en: Cop&y to Left	Alt+Left
tr: So&la kopyala	Alt+Sola

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
tr: Sol&dan kopyala	Alt+Shift+Sağa

en: Copy Selected Line(s) to Middle
tr: Seçilmiş satır(lar)ı ortaya kopyala

en: Copy Selected Line(s) to Right
tr: Seçilmiş satır(lar)ı sağa kopyala

en: Copy Selected Line(s) from Middle
tr: Seçilmiş satır(lar)ı ortadan kopyala

en: Copy Selected Line(s) from Right
tr: Seçilmiş satır(lar)ı sağdan kopyala

en: Copy Selected Line(s) to Left
tr: Seçilmiş satır(lar)ı sola kopyala

en: Copy Selected Line(s) from Left
tr: Seçilmiş satır(lar)ı soldan kopyala

en: Select Line &Difference	F4
tr: Satır &farkını seç	F4

en: Add this change to Substitution &Filters
tr: &Bu değişikliği değişiklik süzgeçlerine ekle

en: Add to &Line Filters
tr: Satır süz&geçlerine ekle

en: &Undo
tr: Geri a&l

en: &Redo
tr: &Yinele

en: Cu&t
tr: &Kes

en: &Copy
tr: K&opyala

en: &Paste
tr: Ya&pıştır

en: &Scripts
tr: &Betikler

en: < Empty >
tr: < Boş >

en: &Go to...	Ctrl+G
tr: &Git...	Ctrl+G

en: Go to Moved Line Between Left and Middle	Ctrl+Shift+G
tr: Sol ve orta arasındaki taşınmış satıra git	Ctrl+Shift+G

en: Go to Moved Line Between Middle and Right	Ctrl+Alt+G
tr: Orta ve sağ arasındaki taşınmış satıra git	Ctrl+Alt+G

en: Op&en
tr: &Aç

en: With &Registered Application
tr: Kayıtlı &uygulama ile

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
tr: Dış düz&enleyici ile	Ctrl+Alt+E

en: &With...
tr: &Birlikte aç...

en: Open &Parent Folder...
tr: Üs&t klasörü aç...

en: S&hell Menu
tr: &Sağ tık menüsü

en: Use First Line as Headers
tr: İlk satır başlık olarak kullanılsın

en: Auto-Fit All Columns
tr: Tüm sütunlar otomatik sığdırılsın

en: View &Differences
tr: &Farklılıkları görüntüle

en: Diff &Block Size
tr: Farklılık &bloğu boyutu

en: &Ignore Color Difference (Color Distance Threshold)
tr: &Renk farkı yok sayılsın (renk farkı eşiği)

en: Ins&ertion/Deletion Detection
tr: &Ekleme/silme algılansın

en: &None
tr: &Yok

en: &Vertical
tr: &Dikey

en: &Horizontal
tr: &Yatay

en: &Previous Page
tr: Ö&nceki sayfa

en: &Next Page
tr: So&nraki sayfa

en: &Active Pane
tr: Etkin s&ayfa

en: Rotate &Right 90deg
tr: &Sağa 90 derece döndür

en: Rotate &Left 90deg
tr: S&ola 90 derece döndür

en: Flip V&ertically
tr: &Dikey çevir

en: Flip H&orizontally
tr: &Yatay çevir

en: &Zoom
tr: &Yakınlaştır

en: 25%
tr: %25

en: Zoom &In	Ctrl++
tr: &Yakınlaştır	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
tr: &Uzaklaştır	Ctrl+-

en: &Overlay
tr: &Kaplama

en: &Alpha Blend
tr: &Alfa karıştırma

en: Alpha &Blend Animation
tr: Alfa karıştırma &canlandırması

en: Dragging &Mode
tr: Sürükle&me kipi

en: &Move
tr: &Taşı

en: &Adjust Offset
tr: Sapmayı &ayarla

en: &Vertical Wipe
tr: &Dikey temizlik

en: &Horizontal Wipe
tr: &Yatay temizlik

en: Rectangle &Select
tr: &Dikdörtgen seçim

en: &Set Background Color
tr: Ar&ka plan rengini ayarla

en: &Vector Image Scaling
tr: &Vektör görsel ölçekleme

en: Compare Extracted &Text From Images
tr: Görsellerden &ayıklanan metni karşılaştır

en: Co&mpare
tr: &Karşılaştır

en: &Screenshots
tr: &Ekran görüntüleri

en: &Full Size Screenshots
tr: &Tam boyutlu ekran görüntüleri

en: &HTMLs
tr: &HTML dosyaları

en: &Texts
tr: Me&tinler

en: &Resource Trees
tr: &Kaynak ağaçları

en: &Size
tr: &Boyut

en: Fit to Window
tr: &Pencereye sığdır

en: &Event Synchronization
tr: &Etkinlik eşitleme

en: &Enabled
tr: &Açık

en: &Scroll
tr: &Kaydır

en: &Click
tr: &Tıkla

en: &Input
tr: &Giriş

en: &GoBack/Forward
tr: Geri/İleri gi&t

en: Clear &Browsing Data
tr: &Tarayıcı verilerini temizle

en: &Disk Cache
tr: &Disk ön belleği

en: &Cookies
tr: Çere&zler

en: &Browsing History
tr: Tarayıcı &geçmişi

en: &All Profile
tr: &Tüm profil

en: &File
tr: &Dosya

en: &New
tr: &Yeni

en: &Text
tr: Me&tin

en: T&able
tr: T&ablo

en: &Image
tr: &Görsel

en: &Webpage
tr: İnternet &sitesi

en: New (&3 panes)
tr: Yeni (&3 pano)

en: &Open...	Ctrl+O
tr: &Aç...	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
tr: &Fark dosyası aç...

en: Open C&lipboard
tr: Pan&oyu aç

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
tr: Pro&je dosyası aç...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
tr: &Proje dosyası kaydet...

en: Recent Projects
tr: Son kullanılan projeler

en: Recent F&iles Or Folders
tr: Son dosya ya da k&lasörler

en: E&xit	Ctrl+Q
tr: Çı&kış	Ctrl+Q

en: &Edit
tr: Düz&enle

en: &Paste	Ctrl+V
tr: Ya&pıştır	Ctrl+V

en: &Options...
tr: &Ayarlar...

en: &View
tr: &Görünüm

en: &Toolbar
tr: &Araç çubuğu

en: &Small
tr: Küçük

en: &Big
tr: &Büyük

en: &Huge
tr: Çok &büyük

en: &Status Bar
tr: &Durum çubuğu

en: Ta&b Bar
tr: &Sekme çubuğu

en: &Tools
tr: &Araçlar

en: &Filters...
tr: &Süzgeçler...

en: &Generate Patch...
tr: Ya&ma oluştur...

en: &Plugins
tr: E&klentiler

en: P&lugin Settings...
tr: Ek&lenti ayarları...

en: Ma&nual Prediffer
tr: El ile ö&n farklılaştırma

en: A&utomatic Prediffer
tr: &Otomatik ön farklılaştırma

en: &Manual Unpacking
tr: El ile ayıkla&ma

en: &Automatic Unpacking
tr: Otomatik &ayıklama

en: &Reload plugins
tr: Eklentile&ri yeniden yükle

en: &Window
tr: &Pencere

en: Cl&ose	Ctrl+W
tr: Ka&pat	Ctrl+W

en: Clo&se All
tr: &Tümünü kapat

en: Change &Pane	F6
tr: &Pano değiştir	F6

en: Tile &Horizontally
tr: &Yatay döşe

en: Tile &Vertically
tr: &Dikey döşe

en: &Cascade
tr: &Basamakla

en: &Help
tr: Ya&rdım

en: &WinMerge Help	F1
tr: &WinMerge yardımı	F1

en: R&elease Notes
tr: Sürüm &notları

en: &Translations
tr: Çe&viriler

en: C&onfiguration
tr: &Yapılandırma

en: &GNU General Public License
tr: &GNU Genel Kamu Lisansı

en: &About WinMerge...
tr: WinMerge &hakkında...

en: &Read-only
tr: Salt okunu&r

en: L&eft Read-only
tr: So&l salt okunur olsun

en: M&iddle Read-only
tr: &Orta salt okunur olsun

en: Ri&ght Read-only
tr: S&ağ salt okunur olsun

en: &File Encoding...
tr: &Dosya kodlaması...

en: Select &All	Ctrl+A
tr: &Tümünü seç	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
tr: Aynı ögeleri &görüntüle

en: Show &Different Items
tr: &Farklı ögeleri görüntüle

en: Show L&eft Unique Items
tr: Soldaki &eşsiz ögeleri görüntüle

en: Show Midd&le Unique Items
tr: Ortadaki eşsiz öge&leri görüntüle

en: Show Ri&ght Unique Items
tr: Sağdaki eşsiz ö&geleri görüntüle

en: Show S&kipped Items
tr: A&tlanan ögeleri görüntüle

en: S&how Binary Files
tr: &Binary dosyaları görüntüle

en: &3-way Compare
tr: &3 panolu karşılaştırma

en: Show &Left Only Different Items
tr: Yalnızca so&ldaki farklı ögeleri görüntüle

en: Show &Middle Only Different Items
tr: Yalnızca &ortadaki farklı ögeleri görüntüle

en: Show &Right Only Different Items
tr: Yalnızca sağdaki fa&rklı ögeleri görüntüle

en: Show L&eft Only Missing Items
tr: Yalnızca soldaki &eksik ögeleri görüntüle

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
tr: Yalnızca orta&daki eksik ögeleri görüntüle

en: Show Rig&ht Only Missing Items
tr: &Yalnızca sağdaki eksik ögeleri görüntüle

en: Show Hidd&en Items
tr: Gizli ög&eleri görüntüle

en: Tree &Mode
tr: Ağaç görünü&mü

en: E&xpand Subfolders
tr: Alt klasörleri &genişlet

en: &All Subfolders
tr: &Tüm alt klasörler

en: &Different Subfolders
tr: &Farklı alt klasörler

en: &Identical Subfolders
tr: A&ynı alt klasörler

en: &Collapse All Subfolders
tr: Tüm alt klasörleri &daralt

en: Select &Font...
tr: Ya&zı türünü değiştir...

en: Use Default Font
tr: Varsayılan yazı türü kullanılsın

en: Sw&ap Panes
tr: &Panoların yerini değiştir

en: Swap &1st | 2nd
tr: 1. ile 2. ögeyi değiştir

en: Swap &2nd | 3rd
tr: 2. ile 3. ögeyi değiştir

en: Swap 1st | &3rd
tr: 1. ile 3. ögeyi değiştir

en: Com&pare Statistics...
tr: Karşılaştırma istatistikleri...

en: Refresh	F5
tr: Yenile	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
tr: Seçilmişi &yenile	Ctrl+F5

en: &Merge
tr: &Birleştir

en: Co&mpare	Enter
tr: &Karşılaştır	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
tr: So&nraki fark	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
tr: Ön&ceki fark	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
tr: İlk &fark	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
tr: İmleçtek&i fark	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
tr: &Son fark	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
tr: S&ağa kopyala	Alt+Sağa

en: Copy to L&eft	Alt+Left
tr: So&la kopyala	Alt+Sola

en: &Delete	Del
tr: &Sil	Del

en: &Customize Columns...
tr: &Sütunları ayarla...

en: Generate &Report...
tr: &Rapor hazırla...

en: &Edit with Unpacker...
tr: Ayıklayıcı ile düz&enle...

en: &Save	Ctrl+S
tr: &Kaydet	Ctrl+S

en: Sav&e
tr: Panoyu kayd&et

en: Save &Left
tr: So&lu kaydet

en: Save &Middle
tr: &Ortayı kaydet

en: Save &Right
tr: &Sağı kaydet

en: Save &As
tr: F&arklı kaydet

en: Save &Left As...
tr: So&lu farklı kaydet...

en: Save &Middle As...
tr: &Ortayı farklı kaydet...

en: Save &Right As...
tr: Sağı fa&rklı kaydet...

en: &Print...	Ctrl+P
tr: &Yazdır...	Ctrl+P

en: Page Set&up...
tr: &Sayfa ayarları...

en: Print Previe&w...
tr: &Yazdırma ön izleme...

en: &Convert Line Endings to
tr: Sa&tır sonlarını dönüştür

en: Mer&ge Mode	F9
tr: Birleştir&me kipi	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
tr: Yeniden yük&le	Ctrl+F5

en: Reco&mpare As
tr: &Farklı karşılaştır

en: &Undo	Ctrl+Z
tr: Geri a&l	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
tr: Yi&nele	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
tr: K&es	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
tr: &Kopyala	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
tr: &Bul...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
tr: &Değiştir...	Ctrl+H

en: &Marker...	Ctrl+Shift+M
tr: İşa&retleyici...	Ctrl+Shift+M

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
tr: Satır numaraları ile &kopyala	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
tr: &Yer imleri

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
tr: &Yer imi ekle/sil	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
tr: So&nraki yer imi	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
tr: Ön&ceki yer imi	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
tr: &Tüm yer imlerini sil

en: Syntax Highlight
tr: Söz dizimi &vurgulaması

en: &Diff Context
tr: Fark &bağlamı

en: &All Lines
tr: Tüm s&atırlar

en: &0 Lines
tr: &0 satır

en: &1 Line
tr: &1 satır

en: &3 Lines
tr: &3 satır

en: &5 Lines
tr: &5 satır

en: &7 Lines
tr: &7 satır

en: &9 Lines
tr: &9 satır

en: &Toggle All and 0-9 Lines	Ctrl+D
tr: &Tümünü ve 0-9 satırları değiştir	Ctrl+D

en: &Invert (Hide Different Lines)
tr: &Tersine çevir (Farklı satırları gizle)

en: &Lock Panes
tr: Pano&lar kilitlensin

en: &View Whitespace
tr: Beyaz b&oşluklar görüntülensin

en: View E&OL
tr: &Satır sonları görüntülensin

en: Vie&w Line Differences
tr: Satır &farklılıkları görüntülensin

en: View Line &Numbers
tr: Satır nu&maraları görüntülensin

en: View &Margins
tr: Kenar boşlukları &görüntülensin

en: View To&p Margins
tr: Üst kenar &boşlukları görüntülensin

en: W&rap Lines
tr: Satı&rlar kaydırılsın

en: Split V&ertically
tr: Dik&ey bölünsün

en: Diff &Pane
tr: Fark panos&u

en: Lo&cation Pane
tr: &Konum panosu

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
tr: S&onraki çelişki	Alt+Shift+Aşağı

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
tr: Önc&eki çelişki	Alt+Shift+Up

en: A&dvanced
tr: &Gelişmiş

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
tr: Sonraki sol ve orta farkı	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
tr: Önceki sol ve orta farkı	Alt+Shift+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
tr: Sonraki sol ve sağ farkı	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
tr: Önceki sol ve sağ farkı	Alt+Shift+2

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
tr: Sonraki orta ve sağ farkı	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
tr: Önceki orta ve sağ farkı	Alt+Shift+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
tr: Sonraki yalnızca solda farkı	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
tr: Önceki yalnızca solda farkı	Alt+Shift+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
tr: Sonraki yalnızca ortada farkı	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
tr: Önceki yalnızca ortada farkı	Alt+Shift+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
tr: Sonraki yalnızca sağda farkı	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
tr: Önceki yalnızca sağda farkı	Alt+Shift+9

en: Copy from &Left to
tr: So&ldan şuraya kopyala

en: &Middle
tr: &Ortaya

en: &Right
tr: &Sağa

en: Copy from &Middle to
tr: Or&tadan şuraya kopyala

en: &Left
tr: So&la

en: Copy from &Right to
tr: Sağ&dan şuraya kopyala

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
tr: Seçilmiş satır(lar)ı s&oldan şuraya kopyala

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
tr: Seçilmiş satır(lar)ı o&rtadan şuraya kopyala

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
tr: Seçilmiş satır(lar)ı s&ağdan şuraya kopyala

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
tr: Sol&dan kopyala	Alt+Shift+Sağa

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
tr: Sağdan &kopyala	Alt+Shift+Sola

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
tr: Sağa kopyala &ve ilerle	Ctrl+Alt+Sağa

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
tr: Sola kopyala ve ile&rle	Ctrl+Alt+Sola

en: Copy &All to Right
tr: Tü&münü sağa kopyala

en: Cop&y All to Left
tr: &Tümünü sola kopyala

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
tr: Otomatik &birleştir	Ctrl+Alt+M

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
tr: Eşitleme noktası &ekle	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
tr: Eşitleme noktalarını &sil

en: Unpac&ker
tr: &Ayıklayıcı

en: &Prediffer
tr: Ön &farklılaştırıcı

en: Apply Pre&differ...
tr: Ön &farklılaştırıcı uygula...

en: &Transform with editor script...
tr: &Düzenleyici betiği ile dönüştür...

en: Sp&lit
tr: Bö&l

en: Comp&are
tr: K&arşılaştır

en: Compare in new &window
tr: Yeni &pencerede karşılaştır

en: Compare Non-hor&izontally...
tr: &Yatay olmayan karşılaştırma...

en: Compare Non-hor&izontally
tr: &Yatay olmayan karşılaştırma

en: First &left item with second left item
tr: Birinci so&l öge ile ikinci sol öge

en: First &right item with second right item
tr: Bi&rinci sağ öge ile ikinci sağ öge

en: &First left item with second right item
tr: Birinci s&ol öge ile ikinci sağ öge

en: &Second left item with first right item
tr: Birinci &sağ öge ile ikinci sol öge

en: Co&mpare As
tr: &Farklı karşılaştır

en: Left to Middle (%1 of %2)
tr: Soldakini ortaya (%1 / %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
tr: Soldakini sağa (%1 / %2)

en: Left to... (%1 of %2)
tr: Soldakini şuraya... (%1 / %2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
tr: Ortadakini sola (%1 / %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
tr: Ortadakini sağa (%1 / %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
tr: Ortadakini şuraya... (%1 / %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
tr: Sağdakini ortaya (%1 / %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
tr: Sağdakini sola (%1 / %2)

en: Right to... (%1 of %2)
tr: Sağdakini şuraya... (%1 / %2)

en: &Delete
tr: &Sil

en: &Both
tr: İ&kisi de

en: &All
tr: &Tümü

en: Re&name
tr: Ye&niden adlandır

en: &Hide Items
tr: Ögeleri &gizle

en: &Open Left
tr: S&olda aç

en: Open Midd&le
tr: O&rtada aç

en: O&pen Right
tr: &Sağda aç

en: Cop&y Pathnames
tr: &Yol adlarını kopyala

en: Left (%1 of %2)
tr: Soldakini (%1 / %2)

en: Middle (%1 of %2)
tr: Ortadakini (%1 / %2)

en: Right (%1 of %2)
tr: Sağdakini (%1 / %2)

en: Both (%1 of %2)
tr: İkisini de (%1 / %2)

en: All (%1 of %2)
tr: Tümü (%1 / %2)

en: Copy &Filenames
tr: &Dosya adlarını kopyala

en: Copy Items To Clip&board
tr: Ö&geleri panoya kopyala

en: Copy All Di&splayed Columns
tr: Görüntülenen tüm &sütunları kopyala

en: &Zip
tr: &Sıkıştır

en: Both to... (%1 of %2)
tr: İkisini de... (%1 / %2)

en: All to... (%1 of %2)
tr: Tümünü... (%1 / %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
tr: &Farklı olanları... (%1 / %2)

en: Left Shell menu
tr: Sol pano sağ tık menüsü

en: Middle Shell menu
tr: Orta pano sağ tık menüsü

en: Right Shell menu
tr: Sağ pano sağ tık menüsü

en: Both Shell menu
tr: İki panonun sağ tık menüsü

en: All Shell menu
tr: Tüm panoların sağ tık menüsü

en: Copy
tr: Kopyala

en: &Copy Full Path
tr: Tam yolu &kopyala

en: Copy &Filename
tr: &Dosya adını kopyala

en: &Edit Caption
tr: &Başlığı düzenle

en: &Open...
tr: &Aç...

en: Unpacker Settings
tr: Ayıklayıcı ayarları

en: <None>
tr: <Yok>

en: <Automatic>
tr: <Otomatik>

en: &Select...
tr: Seçi&n...

en: Prediffer Settings
tr: Ön farklılaştırıcı ayarları

en: G&o to Diff
tr: Fa&rka git

en: &No Moved Blocks
tr: &Taşınmış blok yok

en: &All Moved Blocks
tr: T&aşınmış blokların tümü

en: W&hitespaces
tr: Beyaz boşl&uklar

en: Com&pare
tr: &Karşılaştırılsın

en: I&gnore changes
tr: Değişiklikler &yok sayılsın

en: Ig&nore all
tr: Tümü y&ok sayılsın

en: Ignore blan&k lines
tr: Boş satırlar yo&k sayılsın

en: Ignore &case
tr: BÜYÜK/küçük &harf ayrımı yapılmasın

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
tr: Satı&r sonu farklılıkları yok sayılsın (Windows/Unix/Mac)

en: Ignore codepage &differences
tr: Ko&d sayfası farklılıkları yok sayılsın

en: Ignore num&bers
tr: &Sayıları yok say

en: Ignore c&omment differences
tr: Yo&rum farklılıkları yok sayılsın

en: &Include subfolders
tr: A&lt klasörler katılsın

en: &Compare method:
tr: &Karşılaştırma yöntemi:

en: Full Contents
tr: Tüm içerik

en: Quick Contents
tr: Hızlı içerik

en: Binary Contents
tr: Binary içerik

en: Modified Date
tr: Değiştirilme tarihi

en: Modified Date and Size
tr: Değiştirilme tarihi ve boyut

en: Size
tr: Boyut

en: &Load Project...
tr: Proje yük&le...

en: About WinMerge
tr: WinMerge hakkında

en: Visit the WinMerge Homepage!
tr: WinMerge sitesini ziyaret edin!

en: OK
tr: Tamam

en: Contributors
tr: Emeği Geçenler

en: Select Files or Folders
tr: Dosya ya da klasör seçin

en: &1st File or Folder
tr: &1. dosya ya da dlasör

en: Re&ad-only
tr: S&alt okunur

en: Swap 1st | 2nd
tr: 1. ile 2. ögeyi değiştir

en: &Browse...
tr: &Göz at...

en: &2nd File or Folder
tr: &2. dosya ya da klasör

en: Rea&d-only
tr: Salt &okunur

en: Swap 2nd | 3rd
tr: 2. ile 3. ögeyi değiştir

en: B&rowse...
tr: Gö&z at...

en: &3rd File or Folder (Optional)
tr: &3. dosya ya da klasör (isteğe bağlı)

en: Read-o&nly
tr: Salt oku&nur

en: Swap 1st | 3rd
tr: 1. ile 3. ögeyi değiştir

en: Browse...
tr: Göz at...

en:  Folder: Filter
tr:  Klasör: Süzgeç

en:  File: Prediffer Plugin
tr:  Dosya: Ön farklılaştırıcı eklentisi

en:  File: Unpacker Plugin
tr:  Dosya: Ayıklayıcı eklentisi

en: Se&lect...
tr: &Seçin...

en: Cancel
tr: İptal

en: Status:
tr: Durum:

en: Help
tr: Yardım

en: General
tr: Genel

en: Automatically &scroll to first difference
tr: Otomatik olarak ilk &farka gidilsin

en: Automatically s&croll to first inline difference
tr: Otomatik olarak ilk satır arası &farka gidilsin

en: Cl&ose windows with 'Esc':
tr: 'ESC' tuşu pencereleri &kapatsın:

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
tr: '&Aç' penceresindeki yollar doğrulansın

en: Single instance mode:
tr: Tek kopya kipi:

en: As&k when closing multiple windows
tr: &Birden fazla pencere kapatılıyorsa onay istensin

en: &Preserve file time in file compare
tr: Karşılaştırmada &dosya zamanı korunsun

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
tr: "Dosya ya da klasör seçin" penceresi açılışta görüntülensin

en: Close "Select Files or Folders" dialog on clicking Compare button
tr: "Dosya ya da klasör seçin" penceresi Karşılaştır düğmesi ile kapatılsın

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
tr: Aç &penceresi otomatik olarak doldurulsun:

en: Auto-&reload modified files:
tr: Değiştirilen dosyalar &otomatik yenilensin:

en: Language:
tr: Dil:

en: Find
tr: Bul

en: Fi&nd what:
tr: &Aranacak:

en: Match &whole word only
tr: Sözcükler &tam olarak eşleştirilsin

en: Match &case
tr: BÜYÜK/küçük &harfler eşleştirilsin

en: Regular &expression
tr: Kurallı ifad&e

en: D&on't wrap end of file
tr: D&osya sonundan başa dönülmesin

en: &Don't close this dialog box
tr: Bu &pencere kapatılmasın

en: &Find Next
tr: S&onrakini bul

en: Find &Prev
tr: Ö&ncekini bul

en: &Ok
tr: &Tamam

en: Replace
tr: Değiştir

en: Re&place with:
tr: Şununla &değiştir:

en: &Don't wrap end of file
tr: Dosya &sonundan başa dönülmesin

en: Replace in
tr: Şurada değiştir

en: &Selection
tr: &Seçilmiş bölümde

en: Wh&ole file
tr: D&osyanın tümünde

en: Find Pre&v
tr: Ö&ncekini bul

en: &Replace
tr: Değişti&r

en: Replace &All
tr: &Tümünü değiştir

en: Markers
tr: İşaretleyiciler

en: Enable &Markers
tr: İşaretleyiciler &kullanılsın

en: New
tr: Yeni

en: &Background color:
tr: A&rka plan rengi:

en: &Apply
tr: &Uygula

en: Line Filters
tr: Satır süzgeçleri

en: Enable Line Filters
tr: Satır süzgeçleri kullanılsın

en: Regular Expressions (one per line):
tr: Kurallı ifadeler (her satıra bir tane):

en: Edit
tr: Düzenle

en: Remove
tr: Sil

en: Substitution Filters
tr: Değişiklik süzgeçleri

en: The changes that appear on the panels as the listed pairs below will be ignored or marked as insignificant. Patches are unaffected.
tr: Panolarda görünen, aşağıda çiftler olarak listelenmiş değişiklikler yok sayılacak veya önemsiz olarak işaretlenecek. Yamalar etkilenmez.

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Add
tr: Ekle

en: Clear
tr: Temizle

en: Colors
tr: Renkler

en: Color Scheme:
tr: Renk teması:

en: Background
tr: Arka plan

en: Deleted
tr: Silinmiş

en: Text
tr: Metin

en: Difference:
tr: Farklılık:

en: Selected Difference:
tr: Seçilmiş farklılık:

en: Ignored Difference:
tr: Yok sayılmış farklılık:

en: Moved:
tr: Taşınmış:

en: Selected Moved:
tr: Seçilmiş taşınmış:

en: Same As The Next (3 panes):
tr: Sonraki ile aynı (3 pano):

en: Same As The Next (Selected):
tr: Sonraki ile aynı (seçilmiş):

en: Word Difference:
tr: Sözcük farklılığı:

en: Selected Word Diff:
tr: Seçilmiş sözcük farklılığı:

en: &Use folder compare colors
tr: Klasör karşılaştırma renkleri k&ullanılsın

en: Items equal:
tr: Aynı ögeler:

en: Items different:
tr: Farklı ögeler:

en: Items not exists all:
tr: Artık var olmayan ögeler:

en: Items filtered:
tr: Süzülmüş ögeler:

en: Margin:
tr: Kenar boşluğu:

en: System
tr: Sistem

en: &Send deleted files to Recycle Bin
tr: &Silinen dosyalar geri dönüşüm kutusuna atılsın

en: &External editor:
tr: Dış düz&enleyici:

en: &Filter folder:
tr: Süzgeç &klasörü:

en: Temporary files folder
tr: Geçici dosya klasörü

en: S&ystem's temp folder
tr: &Sistemin geçici klasörü

en: C&ustom folder:
tr: Ö&zel klasör:

en: Br&owse...
tr: Göz a&t...

en: Patch Generator
tr: Yama oluşturucu

en: File&1:
tr: &1. dosya:

en: File&2:
tr: &2. dosya:

en: &Swap
tr: &Değiştir

en: &Copy to Clipboard
tr: Panoya &kopyala

en: &Append to existing file
tr: &Var olan bir dosyaya eklensin

en: &Result:
tr: &Sonuç:

en: Bro&wse...
tr: Gö&z at...

en: &Format
tr: &Biçim

en: St&yle:
tr: Biç&em:

en: &Context:
tr: B&ağlam:

en: Inclu&de command line
tr: Ko&mut satırı katılsın

en: Open to e&xternal editor
tr: Dış düzen&leyici ile açılsın

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Display Columns
tr: Sütunlar görüntülensin

en: Move &Up
tr: Y&ukarı taşı

en: Move &Down
tr: Aşağı &taşı

en: &Additional Properties
tr: &Ek özellikler

en: Additional Properties
tr: Ek özellikler

en: Select Plugin
tr: Eklenti seçin

en: Plugin &Name:
tr: Eklenti &adı:

en: Extensions list:
tr: Uzantı Listesi:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Default arguments:
tr: Varsayılan değişkenler:

en: Display all plugins, don't check the extension
tr: Uzantıya bakılmadan tüm eklentiler görüntülensin

en: &Open files in the same window type after unpacking
tr: Dosyalar &ayıklandıktan sonra aynı pencerede açılsın

en: &Plugin Pipeline:
tr: &Eklenti bağlantı yolu:

en: &Add pipe
tr: &Bağlantı ekle

en: Stop
tr: Durdur

en: Pause
tr: Duraklat

en: Continue
tr: Sürdür

en: &Number of CPU cores to use:
tr: &Kullanılacak işlemci çekirdeği sayısı:

en: Items total:
tr: Toplam öge:

en: Items compared:
tr: Karşılaştırılan öge:

en: Go to
tr: Git

en: G&o to:
tr: &Git:

en: File
tr: Dosya

en: Go to what
tr: Şuna git

en: Li&ne
tr: &Satır

en: &Difference
tr: &Farklılık

en: &Go to
tr: &Git

en: Compare
tr: Karşılaştırma

en: Whitespaces
tr: Beyaz boşluklar

en: &Compare
tr: &Karşılaştırılsın

en: &Ignore change
tr: &Değişiklik yok sayılsın

en: I&gnore all
tr: Tümü &yok sayılsın

en: E&nable moved block detection
tr: Taşı&nmış blok algılaması kullanılsın

en: Align &similar lines
tr: &Benzer satırlar hizalansın

en: Diff &algorithm:
tr: &Fark algortiması:

en: Enable indent &heuristic
tr: &Sezgisel girinti kullanılsın

en: Completely unhighlight the ignored differences
tr: Yok sayılan farkların vurguları tamamen kaldırılsın

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: &Highlight syntax
tr: Söz dizimi &vurgulansın

en: &Automatic rescan
tr: Otomatik olarak yeniden t&aransın

en: &Preserve original EOL chars
tr: Ö&zgün satır sonu karakterleri korunsun

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: &Tab size:
tr: &Sekme aralığı:

en: &Insert Tabs
tr: Sekme &olarak

en: Insert &Spaces
tr: &Boşluk olarak

en: Line Difference Coloring
tr: Satır farklılıkları renklendirilsin

en: View line differences
tr: Satır farklılıkları görüntüleme düzeyi

en: &Character level
tr: &Karakter düzeyinde

en: &Word-level:
tr: &Sözcük düzeyinde:

en: W&ord break characters:
tr: &Sözcük kesme karakterleri:

en: &Rendering Mode:
tr: Gö&rüntüleme Kipi:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
tr: WinMerge sık karşılaşılan iletilerin gizlenmesine izin verir. Tüm iletileri yeniden görünür yapmak için Sıfırla düğmesine tıklayın.

en: Reset
tr: Sıfırla

en: File Filters
tr: Dosya süzgeçleri

en: Test...
tr: Sına...

en: Install...
tr: Kur...

en: New...
tr: Yeni...

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Delete...
tr: Sil...

en: Save modified files?
tr: Dosya değişiklikleri kaydedilsin mi?

en: Left side file
tr: Sol panodaki dosya

en: &Save changes
tr: Değişiklikleri &kaydet

en: &Discard changes
tr: &Değişiklikleri yok say

en: Middle side file
tr: Orta panodaki dosya

en: Sa&ve changes
tr: D&eğişiklikleri kaydet

en: Discard c&hanges
tr: Değişi&klikleri yok say

en: Right side file
tr: Sağ panodaki dosya

en: S&ave changes
tr: Değişiklikleri k&aydet

en: Dis&card changes
tr: Değişiklikleri &yok say

en: Disca&rd All
tr: &Tümünü yok say

en: Codepage
tr: Kod sayfası

en: Default Codepage
tr: Varsayılan kod sayfası

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
tr: Unikod olmayan dosyalar için kullanılacak kod sayfası:

en: System codepage
tr: Sistem kod sayfası

en: According to WinMerge User Interface
tr: WinMerge kullanıcı arayüzü kod sayfası

en: Custom codepage:
tr: Özel kod sayfası:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
tr: .html, .rc, .xml dosyalarının kod sayfası bilgisi algılansın 
    Uygulamanın yeniden başlatılması gerekir.

en: Detect codepage for text files with mlang.dll
    Need to restart session.
tr: Metin dosyalarının kod sayfası mlang.dll ile algılansın
    Uygulamanın yeniden başlatılması gerekir.

en: Options
tr: Ayarlar

en: Import...
tr: İçe aktar...

en: Export...
tr: Dışa aktar...

en: Dialog
tr: Pencere

en: Keywords:
tr: Anahtar sözcükler:

en: Function names:
tr: İşlev adları:

en: Comments:
tr: Açıklamalar:

en: Numbers:
tr: Rakamlar:

en: Operators:
tr: İşlemler:

en: Strings:
tr: Dizgeler:

en: Preprocessor:
tr: Ön işleyici:

en: User 1:
tr: 1. kullanıcı:

en: User 2:
tr: 2. kullanıcı:

en: Bold
tr: Koyu

en: Search Marker:
tr: Arama işaretleyicisi:

en: User Defined Marker1:
tr: 1. kullanıcı işaretleyicisi:

en: User Defined Marker2:
tr: 2. kullanıcı işaretleyicisi:

en: User Defined Marker3:
tr: 3. kullanıcı işaretleyicisi:

en: Folder Compare Report
tr: Klasör Karşılaştırma Raporu

en: Report &File:
tr: Rapor &dosyası:

en: &Style:
tr: &Biçem:

en: &Include File Compare Report
tr: K&lasör karşılaştırma raporu eklensin

en: Shared or Private Filter
tr: Ortak ya da özel süzgeç

en: Which type of filter do you want to create?
tr: Oluşturmak istediğiniz süzgeç türü nedir?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
tr: Ortak süzgeç (bilgisayardaki tüm kullanıcılar için)

en: Private Filter (only for current user)
tr: Özel süzgeç (yalnızca geçerli kullanıcı için)

en: Archive Support
tr: Sıkıştırma desteği

en: &Enable archive file support
tr: &Sıkıştırılmış dosya desteği kullanılsın

en: &Detect archive type from file signature
tr: &Arşiv türü dosya imzasından belirlensin

en: Items saved to or restored from the project file:
tr: Bir proje dosyasındaki ögeler kaydedildi ya da geri yüklendi:

en: Compare Statistics
tr: Karşılaştırma istatistikleri

en: Folders:
tr: Klasörler:

en: Files:
tr: Dosyalar:

en: Different
tr: Farklılık

en: Unique
tr: Eşsiz

en: Left:
tr: Sol:

en: Right:
tr: Sağ:

en: Identical
tr: Aynı

en: Total:
tr: Toplam:

en: Close
tr: Kapat

en: Middle:
tr: Orta:

en: Missing Left:
tr: Solda eksik:

en: Missing Middle:
tr: Ortada eksik:

en: Missing Right:
tr: Sağda eksik:

en: Affects
tr: Etkilenecek pano

en: (Affects)
tr: (Etkilenecek pano)

en: Select Codepage for
tr: İşlemlerde kullanılacak kod sayfası

en: &File Loading:
tr: Dosya &yükleme:

en: File &Saving:
tr: Dosya &kaydetme:

en: &Use same codepage for both
tr: İkisinde de aynı kod sayfası k&ullanılsın

en: &Cancel
tr: İ&ptal

en: Test Filter
tr: Süzgeci sına

en: Testing filter:
tr: Süzgeç sınanıyor:

en: &Enter text to test:
tr: Sınanacak m&etni yazın:

en: &Folder Name
tr: &Klasör adı

en: Result:
tr: Sonuç:

en: &Test
tr: &Sına

en: &Close
tr: &Kapat

en: Table
tr: Tablo

en: File type
tr: Dosya türü

en: Custom &Delimiter-Separated Values
tr: Özel &sınırlama-ayırma karakterleri

en: D&elimiter character:
tr: Sınırlama &karakteri:

en: &Allow newlines in quotes
tr: Tırnak içinde &yeni satır olabilsin

en: &Quote character:
tr: &Tırnak karakteri:

en: &Use customized text colors
tr: Özel metin renkleri k&ullanılsın

en: Whitespace:
tr: Beyaz boşluk:

en: Regular text:
tr: Normal metin:

en: Selection:
tr: Seçim:

en: Backup Files
tr: Yedekleme dosyaları

en: Create backup files in:
tr: Şunların yedeği alınsın:

en: &Folder compare
tr: &Klasör karşılaştırma

en: Fil&e compare
tr: Dosya karşı&laştırma

en: Create backup files into:
tr: Yedek dosyalarının konumu:

en: &Original file's folder
tr: Ö&zgün dosya konumu

en: &Global backup folder:
tr: &Genel yedekleme klasörü:

en: Backup filename:
tr: Yedek dosyası adının:

en: &Append .bak extension
tr: Sonun&a '.bak' uzantısı eklensin

en: A&ppend timestamp
tr: Sonuna tarih da&mgası eklensin

en: Confirm Copy
tr: Kopya doğrulansın

en: Are you sure you want to copy XXX items?
tr: XXX ögeyi kopyalamak istediğinize emin misiniz?

en: From left
tr: Soldan

en: To right
tr: Sağa

en: Don't ask this &question again.
tr: Bu soru &yeniden sorulmasın.

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: &Enable plugins
tr: &Eklentiler kullanılsın

en: File filters:
tr: Dosya süzgeçleri:

en: &Plugin arguments:
tr: &Eklenti değişkenleri:

en: Enable &automatic unpacking/prediffing for the plugin
tr: Eklenti için &otomatik ayıklayıcı/ön farklılaştırıcı etkinleştirilsin

en: Shell Integration
tr: Sağ tık menüsü

en: Explorer
tr: WinMerge sağ tık menüsünde görüntülensin

en: &Add to context menu
tr: S&ağ tık menüsüne eklensin

en: E&nable advanced menu
tr: Gelişmiş me&nü kullanılsın

en: Enable &Compare As menu
tr: &Karşılaştır menü olarak kullanılsın

en: &Register shell extension
tr: Kabuk &eklentisi kaydını ekle

en: &Unregister shell extension
tr: Kab&uk eklentisi kaydını sil

en: Register shell extension for current user &only
tr: &Yalnızca geçerli kullanıcı için kabuk eklentisi kaydını ekle

en: Unregister shell extension for current user on&ly
tr: Yalnızca geçerli kullanıcı için kabuk ek&lentisi kaydını sil

en: Register shell extension for &Windows 11 or later
tr: &Windows 11 için kabuk eklentisi kaydını ekle

en: Unregister shell extension for W&indows 11 or later
tr: Windows 11 için kabuk ek&lentisi kaydını sil

en: Jump List
tr: Atlama listesi

en: Clear all recent items
tr: Tüm geçmiş ögeleri temizle

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
tr: Klasör

en: S&top after first difference
tr: İlk fark&tan sonra durulsun

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
tr: 3 saniyeden az zaman farkları y&ok sayılsın

en: &Automatically expand subfolders after comparison:
tr: Karşılaştırma sonrası tüm alt klasörler &otomatik genişletilsin:

en: Include &unique subfolders contents
tr: Eşsiz a&lt klasör içerikleri katılsın

en: Ignore &reparse points
tr: Yeniden işleme noktala&rı yok sayılsın

en: Threshold for switching to &quick compare (MB):
tr: &Hızlı karşılaştırmaya geçilecek eşik değeri (MB):

en: Threshold for switching to &binary compare (MB):
tr: &Binary karşılaştırmaya geçilecek eşik değeri (MB):

en: File patterns:
tr: Dosya modelleri:

en: Custom Delimiter-Separated Values
tr: Özel sınırlama-ayırma karakterleri

en: Binary file &patterns:
tr: Binary dosya &uzantıları:

en: Frhed settings
tr: Frhed ayarları

en: View &Settings...
tr: &Görünüm ayarları...

en: &Binary Mode...
tr: &Binary kipi...

en: &Character Set...
tr: &Karakter kümesi...

en: Image
tr: Görsel

en: Image file &patterns:
tr: Görsel dosya &uzantıları:

en: &Enable image compare in folder compare
tr: Klasör karşılaştırmasında görs&el karşılaştırması yapılsın

en: OCR result:
tr: Karakter tanıma sonucu:

en: Webpage
tr: İnternet sitesi

en: URL pattern to &include (Regular expression):
tr: Katılacak &adres modeli (kurallı ifade):

en: URL pattern to &exclude (Regular expression):
tr: Katılmayacak adres &modeli (kurallı ifade):

en: &User data folder location:
tr: Kullanıcı &verileri klasörü konumu:

en: &Separate user data folders for each pane
tr: &Her panonun kullanıcı verileri klasörü ayrı olsun

en: &Hex View
tr: Onaltılık &görünüm

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
tr: 
    Yeni belgeler (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
tr: 
    Aç (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
tr: 
    Kaydet (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
tr: Proje dosyası açılırken bilinmeyen bir sorun çıktı.

en: Unknown error attempting to save project file.
tr: Proje dosyası kaydedilirken bilinmeyen bir sorun çıktı.

en: Project file successfully loaded.
tr: Proje dosyası yüklendi.

en: Project file successfully saved.
tr: Proje dosyası kaydedildi.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
tr: 
    Geri Al (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
tr: 
    Yinele (Ctrl+Y)

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
tr: 
    DosyaKarşılaştır
    
    
    
    WinMerge.DosyaKarşılaştır
    WinMerge Dosya Karşılaştır

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
tr: 
    KlasörKarşılaştır
    
    
    
    WinMerge.KlasörKarşılaştır
    WinMerge Klasör Karşılaştır

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
tr: WinMerge size kesinlikle BİR GARANTİ VERMEZ. Bu uygulama, belirli şartlar altında serbestçe çoğaltıp dağıtabileceğiniz özgür bir yazılımdır. Ayrıntılı bilgi almak için yardım menüsündeki GNU Genel Kamu Lisansı bölümüne bakabilirsiniz.

en: &Abort
tr: &Durdur

en: &Retry
tr: &Yeniden dene

en: &Ignore
tr: &Yok say

en: Ignore &all
tr: Tümünü yok s&ay

en: &Yes
tr: &Evet

en: Yes to &all
tr: &Tümüne evet

en: &No
tr: &Hayır

en: No to a&ll
tr: Tü&müne hayır

en: &Continue
tr: &Devam

en: &Skip
tr: &Atla

en: Skip &all
tr: &Tümünü atla

en: Don't display this &message again.
tr: Bu ileti &yeniden görüntülenmesin.

en: To make this message box visible again, press the Reset button on the Message Boxes page of the Options dialog.
tr: Bu ileti kutusunun yeniden görüntülenmesi için Ayarlar bölümünde İleti kutuları grubu altındaki Sıfırla düğmesine tıklayın.

en: Syntax
tr: Söz dizimi

en: Color Schemes
tr: Renk temaları

en: Folder Compare
tr: Klasör karşılaştırma

en: Project
tr: Proje

en: Differences
tr: Farklar

en: Message Boxes
tr: İleti kutuları

en: To:
tr: Kime:

en: From left:
tr: Soldan:

en: To left:
tr: Sola:

en: From right:
tr: Sağdan:

en: To right:
tr: Sağa:

en: From middle:
tr: Ortadan:

en: To middle:
tr: Ortaya:

en: Version %1
tr: Sürüm %1

en: Options (%1)
tr: Ayarlar (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
tr: Tüm iletiler yeniden görünür oldu.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
tr: Sekme genişliği WinMerge tarafından kabul edilen aralıkta değil.
    
    Lütfen 1 - %1 arasında bir değer yazın.

en: Open
tr: Aç

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
tr: Uygulamalar|*.exe;*.bat;*.cmd|Tüm Dosyalar (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
tr: Tüm dosyalar (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
tr: WinMerge proje dosyaları (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
tr: Ayar dosyaları (*.ini)|*.ini|Tüm dosyalar (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
tr: Metin dosyaları (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Tüm dosyalar (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
tr: HTML dosyaları (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Tüm dosyalar (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
tr: XML dosyaları (*.xml)|*.xml|Tüm dosyalar (*.*)|*.*||

en: Do not expand
tr: Genişletilmesin

en: Expand all subfolders
tr: Tüm alt klasörler genişletilsin

en: Expand different subfolders
tr: Farklı alt klasörler genişletilsin

en: Expand identical subfolders
tr: Aynı alt klasörler genişletilsin

en: File Type
tr: Dosya türü

en: Extension
tr: Uzantı

en: Message
tr: İleti

en: Answer
tr: Yanıt

en: Item
tr: Öge

en: Load
tr: Yükle

en: Save
tr: Kaydet

en: Include Subfolders
tr: Alt klasörler katılsın

en: Compare Options
tr: Karşılaştırma seçenekleri

en: Hidden Items
tr: Gizli ögeler

en: Name
tr: Ad

en: Location
tr: Konum

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Description
tr: Açıklama

en: Select filename for new filter
tr: Yeni süzgeç için bir dosya adı yazın

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
tr: Dosya süzgeçleri (*.flt)|*.flt|Tüm dosyalar (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
tr: Dosya süzgeci kalıp dosyası bulunamadı!
    
    Lütfen %1 dosyasını, WinMerge/Filters klasörüne kopyalayın:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
tr: Süzgeç kalıbı dosyası süzgeç klasörüne kopyalanamıyor:
    %1
    
    Klasörün var ve yazılabilir olduğundan emin olun.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
tr: Kullanıcı süzgeç dosyası klasörü belirtilmemiş!
    
    Lütfen 'Ayarlar/Sistem' bölümünden süzgeç klasörünü belirtin.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
tr: Süzgeç dosyası silinemedi:
    %1
    
    Dosya salt okunur olabilir mi?

en: Locate filter file to install
tr: Kurulacak süzgeç dosyasını seçin

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
tr: Süzgeç dosyası kurulamadı.
    
    Yeni süzgeç dosyası süzgeç klasörüne kopyalanamadı.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
tr: Bu süzgeç dosyası zaten var. Üzerine yazılsın mı?

en: Regular expression
tr: Kurallı ifade

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
tr: Süzgeçler güncellendi. Tüm açık klasör karşılaştırmalarını yenilemek ister misiniz?
    
    Şimdi yenilemek istemezseniz 'Hayır' üzerine tıklayabilir ve karşılaştırmaları daha sonra yenileyebilirsiniz.

en: Folder Comparison Results
tr: Klasör karşılaştırma sonuçları

en: File Comparison
tr: Dosya karşılaştırma

en: Untitled left
tr: Sol adsız

en: Untitled middle
tr: Orta adsız

en: Untitled right
tr: Sağ adsız

en: Base File
tr: Temel dosya

en: Theirs File
tr: Başkalarının dosyası

en: Mine File
tr: Benim dosyam

en: Original File
tr: Özgün dosya

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
tr: Satır: %s  Sütun: %d/%d  Karakter: %d/%d  Satır Sonu: %s

en: Line: %s
tr: Satır: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
tr: Satır: %s  Sütun: %d/%d  Karakter: %d/%d

en:   Sel: %d | %d
tr:   Seç: %d | %d

en: Merge
tr: Birleştir

en: Difference %1 of %2
tr: Fark %1 / %2

en: %1 Differences Found
tr: %1 fark bulundu

en: 1 Difference Found
tr: 1 fark bulundu

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
tr: SO

en: Item %1 of %2
tr: Öge %1 / %2

en: Items: %1
tr: Ögeler: %1

en: Comparing items...
tr: Ögeler karşılaştırılıyor...

en: %.1f[items/sec]
tr: %.1f[öge/sn]

en: Select two existing folders or files to compare.
tr: Karşılaştırmak için var olan iki klasör ya da dosya seçin.

en: Folder Selection
tr: Klasör seçimi

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
tr: Karşılaştırılacak iki (ya da üç) klasör ya da iki (ya da üç) dosya seçin.

en: Left (1st) path is invalid!
tr: Sol (1.) yol geçersiz!

en: Middle (2nd) path is invalid!
tr: Orta (2.) yol geçersiz!

en: Right (2nd) path is invalid!
tr: Sağ (2.) yol geçersiz!

en: Right (3rd) path is invalid!
tr: Sağ (3.) yol geçersiz!

en: Both paths are invalid!
tr: Yolların ikisi de geçersiz!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
tr: Sol (1.) ve Orta (2.) yollar geçersiz!

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
tr: Sol (1.) ve Sağ (3.) yollar geçersiz!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
tr: Orta (2.) ve Sağ (3.) yollar geçersiz!

en: All paths are invalid!
tr: Yolların tümü geçersiz!

en: Only enabled for file comparisons
tr: Yalnızca dosya karşılaştırması için kullanılabilir

en: Cannot compare file and folder!
tr: Dosya ile klasör karşılaştırılamaz!

en: File not found: %1
tr: %1 dosyası bulunamadı

en: File not unpacked: %1
tr: %1 dosyası ayıklanamadı

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
tr: Dosya açılamadı
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
tr: Çelişki dosyası işlenemedi.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
tr: %1
    dosyası
    bir çelişki dosyası değil.

en: You are about to compare very large files.
    Showing the contents of the files requires a very large amount of memory.
    Do you want to show only the comparison results, not the contents of the files?
tr: Çok büyük dosyaları karşılaştırmak üzeresiniz.
    Bu dosyalarının içeriğinin görüntülenmesi için çok fazla bellek gerekiyor.
    Dosyaların içeriği yerine yalnızca karşılaştırma sonuçlarının görüntülenmesini ister misiniz?

en: Save As
tr: Farklı kaydet

en: Save changes to %1?
tr: %1 içindeki değişiklikler kaydedilsin mi?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
tr: %1 salt okunur olarak işaretli. Salt okunur dosyanın üzerine yazılmasını ister misiniz ? (Hayır seçerseniz, yeni bir adla kaydedebilirsiniz.)

en: Error backing up file
tr: Dosya yedekleme sorunu

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
tr: Özgün dosya yedeklenemedi:
    %1
    
    Gene de devam edilsin mi?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
tr: Dosya kaydedilemedi.
    %1
    %2
    Ne yapmak istersiniz:
    	- Farklı bir ad kullanılsın (Tamam üzerine tıklayın)
    	- Bu işlem iptal edilsin (İptal üzerine tıklayın)

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
tr: '%2' eklentisi, sol dosyada yapılmış değişiklikleri yeniden '%1' içine sıkıştıramadı.
    
    Özgün dosya değiştirilmeyecek.
    
    Ayıklanmış sürümü başka bir dosyaya kaydetmek ister misiniz?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the middle file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
tr: '%2' eklentisi, orta dosyada yapılmış değişiklikleri yeniden '%1' içine sıkıştıramadı.
    
    Özgün dosya değiştirilmeyecek.
    
    Ayıklanmış sürümü başka bir dosyaya kaydetmek ister misiniz?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
tr: '%2' uygulama eki, sağ dosyada yapılmış değişiklikleri yeniden '%1' içine sıkıştıramadı.
    
    Özgün dosya değiştirilmeyecek.
    
    Ayıklanmış sürümü başka bir dosyaya kaydetmek ister misiniz?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
tr: WinMerge tarafından yüklendikten sonra
    %1
    dosyası başka bir uygulama tarafından değiştirilmiş.
    
    Değiştirilmiş dosyanın üzerine yazılsın mı?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
tr: %1
    salt okunur olarak işaretli. Üzerine yazılmasını istediğinize emin misiniz?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
tr: WinMerge tarafından tarandıktan sonra
    %1
    dosyası başka bir uygulama tarafından değiştirilmiş.
    
    Dosyanın yeniden yüklenmesini ister misiniz?

en: Save Left File As
tr: Sol dosyayı farklı kaydet

en: Save Middle File As
tr: Orta dosyayı farklı kaydet

en: Save Right File As
tr: Sağ dosyayı farklı kaydet

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
tr: %1
    dosyası
    yok oldu. Devam etmek için dosyanın bir kopyasını kaydedin.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
tr: Belgeler eşleştirilmeden, farklılıklar birleştirilemez.
    
    Devam etmeden önce belgeleri yenileyin.

en: Break at whitespace
tr: Beyaz boşlukta kesilsin

en: Break at whitespace or punctuation
tr: Beyaz boşlukta ya da noktalamada kesilsin

en: Copy to &Middle	Alt+Right
tr: Or&taya kopyala	Alt+Sağa

en: Copy to &Middle	Alt+Left
tr: Or&taya kopyala	Alt+Sola

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
tr: Ortadan kopyala	Alt+Shift+Sağa

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
tr: Ortadan kopyala	Alt+Shift+Sola

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
tr: Ortaya kopyala ve ilerle	Ctrl+Alt+Sağa

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
tr: Ortaya kopyala ve ilerle	Ctrl+Alt+Sola

en: Copy All to Middle
tr: Tümünü ortaya kopyala

en: Right to Left (%1)
tr: Sağdakini sola (%1)

en: Right to Middle (%1)
tr: Sağdakini ortaya (%1)

en: Middle to Left (%1)
tr: Ortadakini sola (%1)

en: Middle to Right (%1)
tr: Ortadakini sağa (%1)

en: Left to Right (%1)
tr: Soldakini sağa (%1)

en: Left to Middle (%1)
tr: Soldakini ortaya (%1)

en: Left to... (%1)
tr: Soldakini... (%1)

en: Middle to... (%1)
tr: Ortadakini... (%1)

en: Right to... (%1)
tr: Sağdakini... (%1)

en: Both to... (%1)
tr: İkisini de... (%1)

en: All to... (%1)
tr: Tümünü... (%1)

en: Differences to... (%1)
tr: Farklı olanları... (%1)

en: Left (%1)
tr: Soldakini (%1)

en: Middle (%1)
tr: Ortadakini (%1)

en: Right (%1)
tr: Sağdakini (%1)

en: Both (%1)
tr: İkisini de (%1)

en: All (%1)
tr: Tümünü (%1)

en: Left side - select destination folder:
tr: Sol panonun hedef klasörünü seçin:

en: Middle side - select destination folder:
tr: Orta panonun hedef klasörünü seçin:

en: Right side - select destination folder:
tr: Sağ panonun hedef klasörünü seçin:

en: (%1 Files Affected)
tr: (%1 dosya etkilendi)

en: (%1 of %2 Files Affected)
tr: (%1 / %2 dosya etkilendi)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
tr: Şunu silmek istediğinize emin misiniz:
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy?
tr: Kopyalamak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to copy %d items?
tr: %d ögeyi kopyalamak istediğinize emin misiniz?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
tr: İşlem iptal edildi!
    
    Diskteki klasör içerikleri değişmiş
    %1
    yolu bulunamadı.
    
    Lütfen karşılaştırmayı yenileyin.

en: Are you sure you want to move?
tr: Taşımak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to move %d items?
tr: %d ögeyi taşımak istediğinize emin misiniz?

en: Confirm Move
tr: Taşımayı onayla

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
tr: Klasör karşılaştırma penceresini kapatmak üzeresiniz. Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?

en: You are about to close the folder comparison window that took a significant amount of time. Are you sure you want to close the window?
tr: Önemli bir zaman harcanan klasör karşılaştırma penceresini kapatmak üzeresiniz. Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?

en: The file or folder name is invalid.
tr: Dosya ya da klasör adı geçersiz.

en: Failed to execute external editor: %1
tr: %1 dış düzenleyicisi çalıştırılamadı

en: Unknown archive format
tr: Sıkıştırma biçimi bilinmiyor

en: Failed to extract archive files.
    Do you want to compare the archive files as text files?
tr: Arşiv dosyaları ayıklanamadı.
    Arşiv dosyalarını metin dosyaları olarak karşılaştırmak ister misiniz?

en: Filename
tr: Dosya adı

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
tr: Klasör

en: Comparison result
tr: Karşılaştırma sonucu

en: Left Date
tr: Sol dosya tarihi

en: Right Date
tr: Sağ dosya tarihi

en: Middle Date
tr: Orta dosya tarihi

en: Left Size
tr: Sol dosya boyutu

en: Right Size
tr: Sağ dosya boyutu

en: Middle Size
tr: Orta dosya boyutu

en: Right Size (Short)
tr: Sağ dosya boyutu (kısa)

en: Left Size (Short)
tr: Sol dosya boyutu (kısa)

en: Middle Size (Short)
tr: Orta dosya boyutu (kısa)

en: Left Creation Time
tr: Sol dosya oluşturulma zamanı

en: Right Creation Time
tr: Sağ dosya oluşturulma zamanı

en: Middle Creation Time
tr: Orta dosya oluşturulma zamanı

en: Newer File
tr: Daha yeni dosya

en: Left File Version
tr: Sol dosya sürümü

en: Right File Version
tr: Sağ dosya sürümü

en: Middle File Version
tr: Orta dosya sürümü

en: Short Result
tr: Sonuç özeti

en: Left Attributes
tr: Sol dosya öznitelikleri

en: Right Attributes
tr: Sağ dosya önitelikleri

en: Middle Attributes
tr: Orta dosya önitelikleri

en: Left EOL
tr: Sol dosya satır sonu

en: Middle EOL
tr: Orta dosya satır sonu

en: Right EOL
tr: Sağ dosya satır sonu

en: Left Encoding
tr: Sol dosya kodlaması

en: Right Encoding
tr: Sağ dosya kodlaması

en: Middle Encoding
tr: Orta dosya kodlaması

en: Ignored Diff
tr: Yok sayılan farklılıklar

en: Unpacker
tr: Ayıklayıcı

en: Prediffer
tr: Ön farklılaştırıcı

en: Left
tr: Sol

en: Middle
tr: Orta

en: Right
tr: Sağ

en: Diff
tr: Fark

en: Left Duplicate Count
tr: Soldaki çift satır sayısı

en: Right Duplicate Count
tr: Sağdaki çift satır sayısı

en: Middle Duplicate Count
tr: Ortadaki çift satır sayısı

en: Move
tr: Taşı

en: Audio
tr: Ses

en: Calendar
tr: Takvim

en: Communication
tr: İletişim

en: Contact
tr: İlgili

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Document
tr: Belge

en: Home
tr: Giriş

en: Journal
tr: Günlük

en: Link
tr: Bağlantı

en: Media
tr: Ortam

en: Music
tr: Müzik

en: Note
tr: Not

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: RecordedTV
tr: TV kaydı

en: Search
tr: Arama

en: Security
tr: Güvenlik

en: Software
tr: Yazılım

en: Task
tr: Görev

en: Video
tr: Görüntü

en: Hash
tr: Karma

en: Unable to compare files
tr: Dosyalar karşılaştırılamıyor

en: Item aborted
tr: Ögeden vazgeçildi

en: File skipped
tr: Dosya atlandı

en: Folder skipped
tr: Klasör atlandı

en: Left only: %1
tr: Yalnızca solda: %1

en: Middle only: %1
tr: Yalnızca ortada: %1

en: Right only: %1
tr: Yalnızca sağda: %1

en: Does not exist in %1
tr: %1 içinde bulunamadı

en: Binary files are identical
tr: Binary dosyaları aynı

en: Binary files are different
tr: Binary dosyaları farklı

en: Files are different
tr: Dosyalar farklı

en: Folders are different
tr: Klasörler farklı

en: Left Only
tr: Yalnızca soldaki

en: Right Only
tr: Yalnızca sağdaki

en: Middle Only
tr: Yalnızca ortadaki

en: No item in left
tr: Solda herhangi bir öge yok

en: No item in right
tr: Sağda herhangi bir öge yok

en: No item in middle
tr: Ortada herhangi bir öge yok

en: Error
tr: Sorun

en: Text files are identical
tr: Metin dosyaları aynı

en:  (Middle and right are identical)
tr:  (Orta ve sağ dosya aynı)

en:  (Left and right are identical)
tr:  (Sol ve sağ dosya aynı)

en:  (Left and middle are identical)
tr:  (Sol ve orta dosya aynı)

en: Text files are different
tr: Metin dosyaları farklı

en: Image files are identical
tr: Görsel dosyaları aynı

en: Image files are different
tr: Görsel dosyaları farklı

en: Group%d
tr: Grup%d

en: Elapsed time: %ld ms
tr: Geçen süre: %ld ms

en: 1 item selected
tr: 1 öge seçilmiş

en: %1 items selected
tr: %1 öge seçilmiş

en: Filename or folder name.
tr: Dosya ya da klasör adı.

en: Subfolder name when subfolders are included.
tr: Alt klasörler katıldığında alt klasör adı.

en: Comparison result, long form.
tr: Karşılaştırma sonucu, uzun biçim.

en: Left side modification date.
tr: Soldaki dosyanın değiştirilme tarihi.

en: Right side modification date.
tr: Sağdaki dosyanın değiştirilme tarihi.

en: Middle side modification date.
tr: Ortadaki dosyanın değiştirilme tarihi.

en: File's extension.
tr: Dosya uzantısı.

en: Left file size in bytes.
tr: Soldaki dosyanın bayt olarak boyutu.

en: Right file size in bytes.
tr: Sağdaki dosyanın bayt olarak boyutu.

en: Middle file size in bytes.
tr: Ortadaki dosyanın bayt olarak boyutu.

en: Left file size abbreviated.
tr: Soldaki dosyanın kısaltılmış boyutu.

en: Right file size abbreviated.
tr: Sağdaki dosyanın kısaltılmış boyutu.

en: Middle file size abbreviated.
tr: Ortadaki dosyanın kısaltılmış boyutu.

en: Left side creation time.
tr: Soldaki dosyanın oluşturulma zamanı.

en: Right side creation time.
tr: Sağdaki dosyanın oluşturulma zamanı.

en: Middle side creation time.
tr: Ortadaki dosyanın oluşturulma zamanı.

en: Tells which side has newer modification date.
tr: Hangi panonun en son değişiklik tarihine sahip olduğunu söyler.

en: Left side file version, only for some file types.
tr: Soldaki dosyanın sürümü, yalnızca bazı dosya türleri için.

en: Right side file version, only for some file types.
tr: Sağdaki dosyanın sürümü, yalnızca bazı dosya türleri için.

en: Middle side file version, only for some file types.
tr: Ortadaki dosyanın sürümü, yalnızca bazı dosya türleri için.

en: Short comparison result.
tr: Kısa karşılaştırma sonucu.

en: Left side attributes.
tr: Soldaki dosyanın öznitelikleri.

en: Right side attributes.
tr: Sağdaki dosyanın öznitelikleri.

en: Middle side attributes.
tr: Ortadaki dosyanın öznitelikleri.

en: Left side file EOL type.
tr: Soldaki dosyanın satır sonu türü.

en: Right side file EOL type.
tr: Sağdaki dosyanın satır sonu türü.

en: Middle side file EOL type.
tr: Ortadaki dosyanın satır sonu türü.

en: Left side encoding.
tr: Soldaki dosyanın kodlaması.

en: Right side encoding.
tr: Sağdaki dosyanın kodlaması.

en: Middle side encoding.
tr: Ortadaki dosyanın kodlaması.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
tr: Dosyada yok sayılan farkların sayısı. Bu farklar WinMerge tarafından yok sayılır ve birleştirilemez.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
tr: Dosyadaki fark sayısı. Bu sayıya yok sayılan farklar katılmamıştır.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
tr: Dosya binary ise yıldız (*) ile görüntülensin.

en: Unpacker plugin name or pipeline.
tr: Ayıklayıcı eklentisi adı ya da bağlantı yolu.

en: Prediffer plugin name or pipeline.
tr: Ön farklılaştırıcı eklentisi adı ya da bağlantı yolu.

en: Compare %1 with %2
tr: %1 ile %2 ögesini karşılaştır

en: Compare %1 with %2 and %3
tr: %1 ile %2 ve %3 ögelerini karşılaştır

en: Comma-separated list
tr: Virgül ile ayrılmış liste

en: Tab-separated list
tr: Sekme ile ayrılmış liste

en: Simple HTML
tr: Basit HTML

en: Simple XML
tr: Basit XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
tr: Rapor dosyası zaten var. Üzerine yazılmasını ister misiniz?

en: Error creating the report:
    %1
tr: Rapor hazırlanırken sorun çıktı:
    %1

en: The report has been created successfully.
tr: Rapor hazırlandı.

en: Cannot add a synchronization point at this line.
tr: Bu satıra bir eşitleme noktası eklenemedi.

en: The same file is opened in both panels.
tr: İki panoda da de aynı dosya açıldı.

en: The selected files are identical.
tr: Seçilmiş dosyalar aynı.

en: An error occurred while comparing the files.
tr: Dosyalar karşılaştırılırken bir sorun çıktı.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
tr: Geçici klasör oluşturulamadı. Geçici klasör yolu ayarlarınızı denetleyin.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
tr: Bu dosyalar farklı satır sonu türleri kullanıyor.
    
    Bu karşılaştırma için tüm satır sonu türlerinin aynı kabul edilmesini istiyor musunuz?
    
    Not: Genel olarak satır sonu türlerinin aynı kabul edilmesini istiyorsanız, Düzenle/Ayarlar menüsünden Karşılaştırma bölümüne giderek, 'Satır sonu farklılıkları yok sayılsın (Windows/Unix/Mac)' seçeneğini işaretleyin.

en: The selected folder is invalid.
tr: Seçilmiş klasör geçersiz.

en: Cannot open a binary file to editor.
tr: Bir binary dosyası düzenleyicide açılamaz.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
tr: Klasör yalnızca karşı tarafta bulunduğundan açılamaz.
    
    Diğer tarafa aynı klasörü oluşturmak :
    %1
    ve bu klasörleri açmak istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to copy all differences to the other file?
tr: Tüm farkları diğer dosyaya kopyalamak istediğinize emin misiniz?

en: Do you want to move to the next file?
tr: Sonraki dosyaya geçmek ister misiniz?

en: Do you want to move to the previous file?
tr: Önceki dosyaya geçmek ister misiniz?

en: Do you want to move to the next page?
tr: Sonraki sayfaya geçmek ister misiniz?

en: Do you want to move to the previous page?
tr: Önceki sayfaya geçmek ister misiniz?

en: Do you want to move to the first file?
tr: İlk dosyaya geçmek ister misiniz?

en: Do you want to move to the last file?
tr: Son dosyaya geçmek ister misiniz?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
tr: Sol panodaki (cp%d) ve sağ panodaki (cp%d) dosyaların kod sayfaları farklı.
    Dosyalar kendi kod sayfalarında daha iyi bir görüntülenir ancak birleştirme/kopyalama işlemleri tehlikeli olur.
    Dosyaların varsayılan Windows kod sayfasını kullanıyormuş gibi işlenmesini ister misiniz (önerilir)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
tr: Kodlama sorunları yüzünden iki dosyada da bilgi kaybı oldu

en: Information lost due to encoding errors: first file
tr: Kodlama sorunları yüzünden ilk dosyada bilgi kaybı oldu

en: Information lost due to encoding errors: second file
tr: Kodlama sorunları yüzünden ikinci dosyada bilgi kaybı oldu

en: Information lost due to encoding errors: third file
tr: Kodlama sorunları yüzünden üçüncü dosyada bilgi kaybı oldu

en: No difference
tr: Fark yok

en: Line difference
tr: Satır farkı

en: Replaced %1 string(s).
tr: %1 dizge değiştirildi.

en: Cannot find string "%s".
tr: Aranan "%s" ifadesi bulunamadı.

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key.
tr: Birleştirme kipine geçiyorsunuz. Birleştirme kipinden çıkmak için F9 tuşuna basın.

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
tr: Otomatik olarak birleştirilen değişiklik sayısı: %1
    Çözümlenmemiş çelişki sayısı: %2

en: The change of codepage has been merged.
tr: Kod sayfası değişikliği birleştirildi.

en: The changes of codepage are conflicting.
tr: Kod sayfası değişiklikleri çelişiyor.

en: The change of EOL has been merged.
tr: Satır sonu değişikliği birleştirildi.

en: The changes of EOL are conflicting.
tr: Satır sonu değişiklikleri çelişiyor.

en: Location Pane
tr: Konum panosu

en: Diff Pane
tr: Fark panosu

en: Patch file successfully written.
tr: Yama dosyası kaydedildi.

en: 1. item is not found!
tr: 1. öge bulunamadı!

en: 2. item is not found!
tr: 2. öge bulunamadı!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
tr: Yama dosyası zaten var. Üzerine yazılmasını ister misiniz?

en: [%1 files selected]
tr: [%1 dosya seçildi]

en: Context
tr: Bağlam

en: Unified
tr: Birleşik

en: Could not write to file %1.
tr: %1 dosyasına yazılamadı.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
tr: Belirtilen çıktı klasörü mutlak bir yol değil: %1

en: Specify an output file.
tr: Bir çıktı dosyası belirtin.

en: Cannot create a patch file from binary files.
tr: Binary dosyalarından, yama dosyası hazırlanamaz.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
tr: Lütfen önce tüm dosyaları kaydedin.
    
    Bir yama hazırlamak için dosyalardaki değişikliklerin kaydedilmiş olması gerekir.

en: Folder does not exist.
tr: Klasör bulunamadı.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
tr: Sıkıştırılmış dosya desteği etkinleştirilmemiş.
    Sıkıştırılmış dosya desteği için gereken bileşenler bulunamadı (7-Zip ya da Merge7z*.dll).
    Sıkıştırılmış dosya desteği ve nasıl etkinleştirileceği ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için kullanım kitabına bakabilirsiniz.

en: Select file for export
tr: Dışa aktarılacak dosyayı seçin

en: Select file for import
tr: İçe aktarılacak dosyayı seçin

en: Options imported from the file.
tr: Ayarlar dosyadan içe aktarıldı.

en: Options exported to the file.
tr: Ayarlar dosyaya dışa aktarıldı.

en: Failed to import options from the file.
tr: Ayarlar dosyadan içe aktarılamadı.

en: Failed to write options to the file.
tr: Ayarlar dosyaya dışa aktarılamadı.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
tr: Birden fazla karşılaştırma penceresini kapatmak üzeresiniz.
    
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: Mixed
tr: Karma

en: None
tr: Yok

en: Marker Color %d
tr: İşaretleyici rengi %d

en: New Pattern
tr: Yeni model

en: Type
tr: Tür

en: Editor script
tr: Düzenleyici betiği

en: 
    Difference in the Current Line (F4)
tr: 
    Geçerli satırdaki fark (F4)

en: 
    Options
tr: 
    Ayarlar

en: 
    Refresh (F5)
tr: 
    Yenile (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
tr: 
    Önceki fark (Alt+Yukarı)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
tr: 
    Sonraki fark (Alt+Aşağı)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
tr: 
    Önceki çelişki (Alt+Shift+Yukarı)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
tr: 
    Sonraki çelişki (Alt+Shift+Aşağı)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
tr: 
    İlk fark (Alt+Home)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
tr: 
    İmleçteki fark (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
tr: 
    Son fark (Alt+End)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
tr: 
    Sağa kopyala (Alt+Sağa)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
tr: 
    Sola kopyala (Alt+Sola)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
tr: 
    Sağa kopyala ve ilerle (Ctrl+Alt+Sağa)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
tr: 
    Sola kopyala ve ilerle (Ctrl+Alt+Sola)

en: 
    Copy All to Right
tr: 
    Tü&münü sağa kopyala

en: 
    Copy All to Left
tr: 
    &Tümünü sola kopyala

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
tr: 
    Otomatik karşılaştır (Ctrl+Alt+M)

en: 
    First File
tr: 
    İlk dosya

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
tr: 
    Sonraki dosya (Ctrl+F8)

en: 
    Last File
tr: 
    Son dosya

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
tr: 
    Önceki dosya (Ctrl+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
tr: Uyarlanan ayıklayıcı iki dosyaya da uygulandı (yalnızca bir dosya bu eklentiye gerek duyuyor).

en: No prediffer (normal)
tr: Ön farklılaştırıcı yok (normal)

en: Suggested plugins
tr: Önerilen eklentiler

en: All plugins
tr: Tüm eklentiler

en: Private Build: %1
tr: Özel yapım: %1

en: Your software is up to date.
tr: Uygulamanız güncel.

en: A new version of WinMerge is available.
    %1 is now available (you have %2). Would you like to download it now?
tr: Yeni bir WinMerge sürümü yayınlanmış.
    %1 sürümünü indirmek ister misiniz (%2 sürümünü kullanıyorsunuz)?

en: Failed to download latest version information
tr: Son sürüm bilgisi alınamadı

en: Plugin Settings
tr: Eklenti ayarları

en: WSH not found - .sct scripts disabled
tr: Windows Script Host bulunamadı - .sct betikleri etkisizleştirildi

en: G&o to Line %1
tr: %1. &satıra git

en: Go to Moved Line	Ctrl+Shift+G
tr: Taşınmış satıra git	Ctrl+Shift+G

en: Disabled
tr: Etkisizleştirildi

en: From file system
tr: Dosya sisteminden

en: From Most Recently Used list
tr: Sık kullanılanlar listesinden

en: No Highlighting
tr: Vurgulama yok

en: Batch
tr: Toplu işlem

en: Portable Object
tr: Taşınabilir nesne

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Shell
tr: Kabuk

en: Close &Left Tabs
tr: So&ldaki sekmeleri kapat

en: Close R&ight Tabs
tr: &Sağdaki sekmeleri kapat

en: Close &Other Tabs
tr: &Diğer sekmeleri kapat

en: Enable &Auto Max Width
tr: Otom&atik en fazla genişlik

en: We&bpage
tr: İnternet &sayfası

en: W&rap Text
tr: &Metin kaydırılsın

en: Frhed is not installed.
tr: Frhed kurulmamış.

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
tr: %1 bulunamadı. Oluşturmak ister misiniz?

en: Failed to create folder.
tr: Klasör oluşturulamadı.

en: You can specify the following parameters to the path:
    $file: Path name of the current file
    $linenum: Line number of the current cursor position
tr: Yolda şu parametreler kullanılabilir:
    $file: Geçerli dosyasının yol adı
    $linenum: Geçerli imleç konumunun satır numarası

en: default
tr: Varsayılan

en: minimal
tr: En az

en: patience
tr: Sabırlı

en: histogram
tr: Histogram

en: none
tr: Yok

en: DirectWrite Default
tr: DirectWrite varsayılan

en: DirectWrite Aliased
tr: DirectWrite kısaltılmış

en: DirectWrite GDI Classic
tr: DirectWrite GFI klasik

en: DirectWrite GDI Natural
tr: DirectWrite GDI doğal

en: DirectWrite Natural
tr: DirectWrite doğal

en: DirectWrite Natural Symmetric
tr: DirectWrite doğal simetrik

en: MDI child window or main window
tr: MDI alt penceresini ya da ana pencereyi

en: MDI child window only
tr: Yalnızca MDI alt penceresini

en: Close main window if there is only one MDI child window
tr: Yalnızca bir MDI alt penceresi varsa ana pencere kapatılsın

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Diff
tr: Fark

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Highlight
tr: Vurgula

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Blink
tr: Işıltı

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Size
tr: Blok boyutu

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Alpha
tr: Blok alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: CD Threshold
tr: CD eşiği

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Ins/Del Detection
tr: Ekleme/Silme algılaması

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: None
tr: Yok

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Vertical
tr: Dikey

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Horizontal
tr: Yatay

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Overlay
tr: Kaplama

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha
tr: Alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Blend
tr: Alfa karıştırma

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Animation
tr: Alfa canlandırma

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Zoom
tr: Yakınlaştırma

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Page:
tr: Sayfa:

en: Pt: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)
tr: Nokta:(%d, %d)  RGBA : (%d, %d, %d, %d)

en: Dist: %g
tr: Uzaklık:%g

en: Dist: %g, %g
tr: Uzaklık:%g,%g

en: Page: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp
tr: Sayfa:%d/%d  Yakınlaştırma:%d%%  %dx%dpiksel  %dbpp

en: Rc: (%d, %d)
tr: Al: (%d, %d)

en: Flipped: %s
tr: Çevrildi: %s

en: Rotated: %d
tr: Döndürüldü: %d

en: All pages
tr: Tüm sayfalar

en: <Edit here>
tr: <Burayı düzenleyin>

en: No differences to select found
tr: Seçilebilecek bir fark bulunamadı

en: No differences found to add as substitution filter
tr: Değişiklik süzgeci ekleyecek bir fark bulunamadı

en: The pair is already present in the list of Substitution Filters
tr: Bu çift zaten Değişiklik Süzgeçleri listesinde var

en: Add this change to Substitution Filters?
tr: Bu değişiklik Değişiklik Süzgeçlerine eklensin mi?

en: Text only
tr: Yalnızca metin

en: Line-by-line position and text
tr: Satır satır konum ve metin

en: Word-by-word position and text
tr: Sözcük sözcük konum ve metin

en: AppData folder
tr: AppData klasörü

en: Install folder
tr: Kurulum klasörü

en: Allow only one instance to run
tr: Yalnızca bir kopya çalışsın

en: Allow only one instance to run and wait for the instance to terminate
tr: Yalnızca bir kopyanın çalışsın ve kopyanın sonlandırılması beklensin

en: Only on window activated
tr: Yalnızca pencere etkinleştirildiğinde

en: Immediately
tr: Anında

en: Al&l
tr: &Tümü

en: &Others
tr: &Diğerleri

en: Missing plugin name in plugin pipeline: %1
tr: Eklenti bağlantı yolunda eklenti adı eksik: %1

en: Missing quotation mark in plugin pipeline: %1
tr: Eklenti bağlantı yolunda tırnak karakteri eksik: %1

en: Specify plugin arguments
tr: Eklenti değişkenlerini belirtin

en: Plugin not found or invalid: %1
tr: %1 eklentisi bulunamadı ya da geçersiz

en: '%1' is not unpacker plugin
tr: '%1' bir ayıklayıcı eklentisi değil

en: '%1' is not prediffer plugin
tr: '%1' bir ön farklılaştırıcı eklentisi değil

en: An error occurred while prediffing the file '%1' with the plugin '%2'. The prediffing is not applied any more.
tr: '%1' dosyasında '%2' eklentisi ile ön farklılaştırma yapılırken bir sorun çıktı. Artık ön farklılaştırma uygulanamıyor.

en: Filter applied
tr: Süzgeç uygulandı

en: Clipboard at %s
tr: %s zamanındaki pano

en: Clipboard history is disabled.
    To enable clipboard history, press Windows logo key + V and then click the Turn on button.
tr: Pano geçmişi devre dışı bırakılmış.
    Pano geçmişini etkinleştirmek için, Windows + V tuşlarına basıp açılan pencerede Aç üzerine tıklayın.

en: This system does not support clipboard history.
tr: Bu sistemde pano geçmişi özelliği yok.

en: The 32-bit version of WinMerge does not support Clipboard Compare
tr: 32-bit WinMerge sürümünde pano karşılaştırma özelliği yok

en: WebView2 runtime is not installed. Do you want to download it?
tr: WebView2 çalıştırıcı bulunamadı. İndirmek ister misiniz?

en: New Text Compare
tr: Yeni metin karşılaştırması

en: New Table Compare
tr: Yeni tablo karşılaştırması

en: New Binary Compare
tr: Yeni binary karşılaştırması

en: New Image Compare
tr: Yeni görsel karşılaştırması

en: New Webpage Compare
tr: Yeni site sayfası karşılaştırması

en: Clipboard Compare
tr: Pano karşılaştırması

en: &Print...
tr: &Yazdır

en: Pre&v Page
tr: Ö&nceki sayfa

en: &Two Page
tr: İ&ki sayfa

en: &One Page
tr: &Bir sayfa

en: Zoom &In
tr: Y&akınlaştır

en: Zoom &Out
tr: &Uzaklaştır

en: Prettification
tr: Sadeleştirme

en: Content Extraction
tr: İçerik ayıklama

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Data Query
tr: Veri sorgusu

en: Validation
tr: Doğrulama

en: Decompilation
tr: Kod çözme

en: URL Handling
tr: Adres işleme

en: Make Uppercase
tr: Büyük harflere dönüştür

en: Make Lowercase
tr: Küçük harflere dönüştür

en: Remove Duplicate Lines
tr: Çift satırları kaldır

en: Count Duplicate Lines
tr: Çift satırları say

en: Sort Lines Ascending
tr: Artan satır sıralaması

en: Sort Lines Descending
tr: Azalan satır sıralaması

en: Reverse Columns
tr: Sütunları tersine çevir

en: Reverse Lines
tr: Satırları tersine çevir

en: Replace...
tr: Değiştir...

en: Apply Filter Command...
tr: Süzgeç komutunu uygula...

en: Tokenize...
tr: Kodla...

en: Trim Spaces
tr: Boşlukları sil

en: Select Columns...
tr: Sütunları seçin...

en: Select Lines...
tr: Satırları seçin...

en: Insert Date
tr: Tarih ekle

en: Insert Time
tr: Saat ekle

en: Apply Patch...
tr: Yama uygula...

en: Ignore Columns
tr: Sütunları yok say

en: Ignore Comments (C-Family Languages)
tr: Yorumlar yok sayılsın (C ailesi dilleri)

en: Ignore CSV Fields
tr: CSV alanları yok sayılsın

en: Ignore TSV Fields
tr: TSV alanları yok sayılsın

en: Ignore Leading Line Numbers
tr: Baştaki satır sayıları yok sayılsın

en: Apply Prediff Substitution Filters
tr: Ön farklılaştırıcı değiştirme süzgeçlerini uygula

en: Prettify HTML
tr: HTML sadeleştirme

en: Prettify JSON
tr: JSON sadeleştirme

en: Prettify XML
tr: XML sadeleştirme

en: Prettify YAML
tr: YAML sadeleştirme

en: Preview Graphviz
tr: Graphviz ön izlemesi

en: Preview Markdown
tr: Markdown ön izlemesi

en: Preview PlantUML
tr: PlantUML ön izlemesi

en: Query CSV Data...
tr: CSV verilerini sorgula...

en: Query TSV Data...
tr: TSV verilerini sorgula...

en: Query JSON Data...
tr: JSON verilerini sorgula...

en: Query YAML Data...
tr: YAML verilerini sorgula...

en: Validate HTML
tr: HTML kodunu doğrula

en: Disassemble JVM Bytecode
tr: JVM bayt kodunu çözümle

en: Disassemble IL Code
tr: IL kodunu çözümle

en: Disassemble Native Code
tr: Doğal kodu çözümle

en: Make characters uppercase
tr: Büyük harflere dönüştür

en: Make characters lowercase
tr: Küçük harflere dönüştür

en: Remove duplicate lines
tr: Çift satırları kaldır

en: Count duplicate lines
tr: Çift satırları say

en: Sort lines ascending
tr: Artan satır sıralaması

en: Sort lines descending
tr: Azalan satır sıralaması

en: Reverse columns
tr: Sütunları tersine çevir

en: Reverse lines
tr: Satırları tersine çevir

en: Replace text with another text.
    Usage: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - text to find
      REPLACE - text to replace
      -i - ignore case (only for -e)
      -e - treat the specified text as a regular expression
tr: Metni başka bir metin ile değiştirir.
    Kullanımı: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - Aranacak metin
      REPLACE - Değiştirilecek metin
      -i - Büyük/küçük harf yok sayılır (yalnızca -e için)
    s  -e - Belirtilen metin kurallı ifade olarak işlenir

en: Apply filter command. 
    Usage: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - command to execute. %1 in the command is replaced with the filename.
tr: Süzgeç komutunu uygular. 
    Kullanımı: ExecFilterCommand KOMUT
      KOMUT - Yürütülecek komut. Komut içindeki %1 dosya adı ile değiştirilir.

en: Tokenize selection. 
    Usage: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regular expression for tokenizing. (e.g. [^\w]+)
tr: Seçimi koda dönüştürür. 
    Kullanımı: Tokenize MODELLER
      MODELLER - Koda dönüştürmek için kullanılacak kurallı ifade. ([^\w]+ gibi)

en: Trim spaces
tr: Başta ve sondaki boşlukları sil

en: Select some columns.
    Usage: SelectColumns RANGES
       or: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      RANGES   - list of column ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching columns
      -i - ignore case
      -g - enable global flag
      -e - use PATTERNS for matching
tr: Bazı sütunları seçer.
    Kullanımı: SelectColumns ARALIKLAR
       ya da: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e MODELLER
      ARALIKLAR   - Seçilecek sütun aralıklarının listesi. (-3,5-10,30- gibi)
      MODELLER - Kurallı ifade
      -v - Eşleşmeyen sütunları seçer
      -i - Büyük/küçük harfi yok sayar
      -g - Genel işareti etkinleştirir
      -e - Eşleştirmek için MODELLERİ kullanır

en: Select some lines.
    Usage: SelectLines RANGES
       or: SelectLines [-v] [-i] -e PATTERNS
      RANGES   - list of line ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching lines
      -i - ignore case
      -e - use PATTERNS for matching
tr: Bazı satırları seçer.
    Kullanımı: SelectLines ARALIKLAR
       ya da: SelectLines [-v] [-i] -e MODELLER
      ARALIKLAR   - Seçilecek satır aralıklarının listesi. (-3,5-10,30- gibi)
      MODELLER - Kurallı ifade
      -v - Eşleşmeyen sütunları seçer
      -i - Büyük/küçük harfi yok sayar
      -e - Eşleştirmek için MODELLERİ kullanır

en: HTML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
tr: HTML iyileştirici: tidy-html5. 
    Parametreler: Tidy komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: JSON Prettier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
tr: JSON iyileştirici: jq komutu. 
    Parametreler: jq komutuna aktarılacak süzgeç ya da komut satırı parametreleri.

en: XML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
tr: XML iyileştirici: tidy-html5. 
    Parametreler: Tidy komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: YAML Prettier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
tr: YAML iyileştirici: yq komutu. 
    Parametreler: yq komutuna aktarılacak süzgeç ya da komut satırı parametreleri.

en: Graphviz Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the dot command.
tr: Graphviz ön izleyici. 
    Parametreler: Dot komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: Markdown Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the md2html command.
tr: Markdown ön izleyici. 
    Parametreler: Dot komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: PlantUML Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the plantuml.jar command.
tr: PlantUML ön izleyici. 
    Parametreler: Plantuml.jar komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: CSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
tr: CSV sorgulayıcı: q komutu. 
    Parametreler: q komutuna aktarılacak SQL ifadesi ya da komut satırı parametreleri.

en: TSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
tr: TSV sorgulayıcı: q komutu. 
    Parametreler: q komutuna aktarılacak SQL ifadesi ya da komut satırı parametreleri.

en: JSON Querier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
tr: JSON sorgulayıcı: jq komutu. 
    Parametreler: jq komutuna aktarılacak süzgeç ya da komut satırı parametreleri.

en: YAML Querier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
tr: YAML sorgulayıcı: yq komutu. 
    Parametreler: yq komutuna aktarılacak süzgeç ya da komut satırı parametreleri.

en: HTML Validator with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
tr: HTML doğrulayıcı: tidy-html5. 
    Parametreler: Tidy komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: JVM bytecode disassembler with javap. 
    Arguments: Command line options passed to the javap command.
tr: JVM bayt kodu çözücüsü: javap. 
    Parametreler: javap komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: IL disassembler with ildasm. 
    Arguments: Command line options passed to the ildasm command.
tr: IL kod çözücüsü: ildasm. 
    Parametreler: ildasm komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: Native code disassembler with dumpbin. 
    Arguments: Command line options passed to the dumpbin command.
tr: Doğal kod çözücüsü: dumpbin. 
    Parametreler: dumpbin komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: General content extractor with Apache Tika. 
    Arguments: Command line options passed to the tika-app.jar.
tr: Genel içerik ayıklayıcı: Apache Tika. 
    Parametreler: javap komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: Apply patch using GNU patch
tr: Yamayı GNU Patch ile uygula

en: Display the text content of MS Excel files
tr: MS Excel dosyalarının içeriği görüntülensin

en: Display the text content of MS PowerPoint files
tr: MS PowerPoint dosyalarının içeriği görüntülensin

en: Display the text content of MS Visio files
tr: MS Visio dosyalarının içeriği görüntülensin

en: Display the text content of MS Word files
tr: MS Word dosyalarının içeriği görüntülensin

en: Ignore some columns - ignored columns list from the plugin name or the plugin argument
tr: Bazı sütunlar yok sayılsın. Eklenti adı ya da eklenti parametresi ile yok sayılan sütun listesi

en: The plugin ignores comments (//... and /* ... */) in C, C++, PHP and JavaScript files.
tr: Eklenti C, C++, PHP ve JavaScript dosyalarındaki komutları yok sayar (//... ve /* ... */).

en: Ignore some fields - ignored fields list from the plugin name or the plugin argument
tr: Bazı alanlar yok sayılsın. Eklenti adı ya da eklenti parametresi ile yok sayılan alan listesi

en: This plugin ignores the leading line numbers in text files (e.g. NC and BASIC files).
tr: Bu eklenti metin dosyalarında baştaki satır numaralarını yok sayar (NC ve BASIC dosyaları gibi).

en: Prediff Line Filter
tr: Ön farklılaştırıcı satır süzgeci

en: Basic text functions for the context menu
tr: İçerik menüsü için temel metin işlevleri

en: HTTP URL Scheme Handler with curl. 
    Arguments: Command line options passed to the curl command.
tr: cURL ile HTTP URL şema işleyici.
    Parametreler: curl komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: Windows Registry URL Scheme Handler. 
    Arguments: Command line options passed to the reg.exe command.
tr: Windows kayıt defteri adresi şema işleyici. 
    Parametreler: reg.exe komutuna aktarılacak komut satırı parametreleri.

en: CompareMSExcelFiles.sct WinMerge Plugin Options
tr: CompareMSExcelFiles.sct WinMerge eklentisi ayarları

en: Extract workbook data to multiple files
tr: Çalışma kitabı verilerini birkaç dosyaya ayıklansın

en: Update external references(links)
tr: Dış referanslar (bağlantılar) güncellensin

en: Compare document properties
tr: Belge özellikleri karşılaştırılsın

en: Compare names
tr: Adlar karşılaştırılsın

en: Compare cell values
tr: Hücre değerleri karşılaştırılsın

en: Compare worksheets as image (very slow)
tr: Çalışma sayfaları görsel olarak karşılaştırılsın (çok yavaş)

en:  - Image split size:
tr:  - Görsel bölme boyutu:

en: Compare worksheets as HTML
tr: Çalışma sayfaları HTML olarak karşılaştırılsın

en: Compare formulas
tr: Formüller karşılaştırılsın

en: Compare texts in shapes
tr: Şekillerdeki metinler karşılaştırılsın

en: Compare headers and footers
tr: Üst ve alt bilgiler karşılaştırılsın

en: Cannot get Macros.
       To allow WinMerge to compare macros, use MS Office to alter the settings in the Macro Security for the current application.
       The Trust access to Visual Basic Project feature should be turned on to use this feature in WinMerge.
tr: Makrolar alınamadı.
      WinMerge ile makroları karşılaştırmak için, geçerli uygulama için Makro Güvenliği ayarlarını değiştirmek üzere MS Office kullanın.
      WinMerge üzerinde bu özelliği kullanmak için Visual Basic Project özelliğine Güven erişimi açılmış olmalıdır.

en: Compare VBA macros
tr: VBA makroları karşılaştırılsın

en: CompareMSWordFiles.sct WinMerge Plugin Options
tr: CompareMSWordFiles.sct WinMerge eklentisi ayarları

en: Extract document data to multiple files
tr: Belge verileri birkaç dosyaya ayıklansın

en: Compare bookmarks
tr: Yer imleri karşılaştırılsın

en: Compare text contents of documents
tr: Belgelerin metin içerikleri karşılaştırılsın

en: Compare documents as HTML file (very slow)
tr: Belgeler HTML dosyası olarak karşılaştırılsın (çok yavaş)

en: CompareMSPowerPointFiles.sct WinMerge Plugin Options
tr: CompareMSPowerPointFiles.sct WinMerge eklentisi ayarları

en: Extract slide data to multiple files
tr: Slayt verileri birkaç dosyaya ayıklansın

en: Compare slides as image (very slow)
tr: Slaytlar görsel olarak karşılaştırılsın (çok yavaş)

en: Compare texts in notes page
tr: Notlar sayfasındaki metinler karşılaştırılsın

en: CompareMSVisioFiles.sct WinMerge Plugin Options
tr: CompareMSVisioFiles.sct WinMerge eklentisi ayarları

en: Extract page data to multiple files
tr: Sayfa verileri birkaç dosyaya ayıklansın

en: Compare pages as image (very slow)
tr: Sayfalar görsel olarak karşılaştırılsın (çok yavaş)

en: PrediffLineFilter.sct WinMerge Plugin Options
tr: PrediffLineFilter.sct WinMerge eklentisi ayarları

en: Delete
tr: Sil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Ignore Case
tr: BÜYÜK/küçük harf ayrımı yapılmasın

en: Use RegExp
tr: Kurallı ifade kullanılsın

en: Find what
tr: Aranacak

en: Replace with
tr: Şununla değiştir

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Column Ranges To Ignore:
    e.g.)  3,10-20,32-33
tr: Yok sayılacak sütun aralığı:
    örneğin) 3,10-20,32-33

en: Enter the name of the file to which the patch '%1' will be applied
tr: '%1' yamasının uygulanacağı dosyanın adını yazın

en: File '%1' does not exist
tr: '%1' dosyası bulunamadı

en: Enter the command line arguments for patch command
tr: Yama komutu için komut satırı parametrelerini yazın

en: Enter the name of the folder to which the patch '%1' will be applied
tr: '%1' yamasının uygulanacağı klasörün adını yazın

en: Folder '%1' does not exist
tr: '%1' klasörü bulunamadı

en: Do not specify the '-p0' command line option for the patch file which includes absolute paths
tr: Mutlak yol içeren yama dosyaları için '-p0' komut satırı seçeneğini kullanmayın
