WinMerge - en to sl translation catalogue (1305 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
sl: LANG_SLOVENIAN, SUBLANG_SLOVENIAN

en: Copy to Middle
sl: Kopiraj v srednjo

en: C&opy to Right	Alt+Right
sl: Kopiraj v &desno	Alt+Desno

en: Copy from Middle
sl: Kopiraj iz srednje

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
sl: Kopiraj iz de&sne	Alt+Shift+Levo

en: Cop&y to Left	Alt+Left
sl: Kopiraj v &levo	Alt+Levo

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
sl: Kopiraj iz l&eve	Alt+Shift+Desno

en: Copy Selected Line(s) to Middle
sl: Kopiraj izbrane vrstice v srednjo

en: Copy Selected Line(s) to Right
sl: Kopiraj izbrane vrstice na desno

en: Copy Selected Line(s) from Middle
sl: Kopiraj izbrane vrstice iz desne

en: Copy Selected Line(s) from Right
sl: Kopiraj izbrane vrstice z desne

en: Copy Selected Line(s) to Left
sl: Kopiraj izbrane vrstice na levo

en: Copy Selected Line(s) from Left
sl: Kopiraj izbrane vrstice z leve

en: Select Line &Difference	F4
sl: Izberi &razliko vrstice	F4

en: Add this change to Substitution &Filters
sl: Dodaj to spremembmo med &Nadomestne filtre

en: Add to &Line Filters
sl: Dodaj v filtre &vrstic

en: &Undo
sl: &Razveljavi

en: &Redo
sl: &Povrni

en: Cu&t
sl: Izrež&i

en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: &Paste
sl: &Prilepi

en: &Scripts
sl: &Skripti

en: < Empty >
sl: < Prazno >

en: &Go to...	Ctrl+G
sl: Pojdi &na...	Ctrl+G

en: Go to Moved Line Between Left and Middle	Ctrl+Shift+G
sl: Pojdi na premaknjeno vrstico med levo in srednjo	Ctrl+Shift+G

en: Go to Moved Line Between Middle and Right	Ctrl+Alt+G
sl: Pojdi na premaknjeno vrstico med srednjo in desno	Ctrl+Alt+G

en: Op&en
sl: &Odpri

en: With &Registered Application
sl: Z re&gistrirano aplikacijo

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
sl: Z zu&nanjim urejevalnikom	Ctrl+Alt+E

en: &With...
sl: &Z...

en: Open &Parent Folder...
sl: Odpri nad&rejeno mapo...

en: S&hell Menu
sl: Meni &lupine

en: Use First Line as Headers
sl: Uporabi prvo vrstico kot glave

en: Auto-Fit All Columns
sl: Samodejno prilagodi vse stolpce

en: View &Differences
sl: Prika&z razlik

en: Diff &Block Size
sl: Ve&likost bloka razlik

en: &Ignore Color Difference (Color Distance Threshold)
sl: Pre&zri barvno razliko (prag razdalje barve)

en: Ins&ertion/Deletion Detection
sl: Zaznavanje vstavljanja/brisanja

en: &None
sl: &Brez

en: &Vertical
sl: Na&vpično

en: &Horizontal
sl: Vo&doravno

en: &Previous Page
sl: &Prejšnja stran

en: &Next Page
sl: &Naslednja stran

en: &Active Pane
sl: &Aktivno podokno

en: Rotate &Right 90deg
sl: Obrni v &desno za 90 stopinj

en: Rotate &Left 90deg
sl: Obrni v &levo za 90 stopinj

en: Flip V&ertically
sl: Zasuči nav&pično

en: Flip H&orizontally
sl: Zasuči &vodoravno

en: &Zoom
sl: Po&večava

en: Zoom &In	Ctrl++
sl: &Povečaj	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
sl: Po&manjšaj	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
sl: &Običajno	Ctrl+*

en: &Overlay
sl: P&rekrivanje

en: &Alpha Blend
sl: &Alfa mešanje

en: Alpha &Blend Animation
sl: Alfa &mešana animacija

en: Dragging &Mode
sl: Način v&lečenja

en: &Move
sl: Pre&makni

en: &Adjust Offset
sl: Prila&godi odmik

en: &Vertical Wipe
sl: Na&vpično izbriši

en: &Horizontal Wipe
sl: Vodo&ravno izbriši

en: Rectangle &Select
sl: Izberi pra&vokotnik

en: &Set Background Color
sl: Nas&tavi barvo ozadja

en: &Vector Image Scaling
sl: Prilagoditev &vektorskih slik

en: Compare Extracted &Text From Images
sl: Primerjaj razširjeno &besedilo s slike

en: Co&mpare
sl: Pri&merjaj

en: &Screenshots
sl: &Posnetki zaslona

en: &Full Size Screenshots
sl: &Celozaslonski posnetki zaslona

en: &HTMLs
sl: &HTML-ji

en: &Texts
sl: &Besedila

en: &Resource Trees
sl: &Drevesa virov

en: &Size
sl: &Velikost

en: Fit to Window
sl: Prilagodi oknu

en: &Event Synchronization
sl: Sinhronizacija do&godkov

en: &Enabled
sl: O&mogočeno

en: &Scroll
sl: &Pomakni

en: &Click
sl: &Klik

en: &Input
sl: &Vnos

en: &GoBack/Forward
sl: Po&jdi nazaj/naprej

en: Clear &Browsing Data
sl: Počis&ti podatke brskanja

en: &Disk Cache
sl: Predpom&nilnik diska

en: &Cookies
sl: Pišk&otki

en: &Browsing History
sl: &Zgodovina brskanja

en: &All Profile
sl: Vsi pro&fili

en: &File
sl: &Datoteka

en: &New
sl: &Nova

en: &Text
sl: &Besedilo

en: T&able
sl: T&abela

en: &Binary
sl: &Dvojiško

en: &Image
sl: S&lika

en: &Webpage
sl: SP&letna stran

en: New (&3 panes)
sl: Nova (&3 okna)

en: &Open...	Ctrl+O
sl: &Odpri... 	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
sl: Od&pri datoteko v sporu...

en: Open C&lipboard
sl: Odpri od&ložišče

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
sl: Odpri pro&jekt... 	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
sl: S&hrani projekt...

en: Recent Projects
sl: Nedavni projekti

en: Recent F&iles Or Folders
sl: Ne&davne datoteke ali mape

en: E&xit	Ctrl+Q
sl: I&zhod	Ctrl+Q

en: &Edit
sl: &Uredi

en: &Paste	Ctrl+V
sl: &Prilepi	Ctrl+V

en: &Options...
sl: &Možnosti...

en: &View
sl: &Prikaz

en: &Toolbar
sl: &Orodna vrstica

en: &Small
sl: &Male

en: &Big
sl: &Velike

en: &Huge
sl: O&gromne

en: &Status Bar
sl: &Statusna vrstica

en: Ta&b Bar
sl: Ta&bulatorska vrstica

en: &Tools
sl: &Orodja

en: &Filters...
sl: &Filtri...

en: &Generate Patch...
sl: Us&tvari popravek...

en: &Plugins
sl: &Vtičniki

en: P&lugin Settings...
sl: Nasta&vitve vtičnika...

en: Ma&nual Prediffer
sl: Roč&ni predpregled razlik

en: A&utomatic Prediffer
sl: Sa&modejni predpregled razlik

en: &Manual Unpacking
sl: &Ročno razpakiranje

en: &Automatic Unpacking
sl: &Samodejno razpakiranje

en: &Reload plugins
sl: Znova na&loži vtičnike

en: &Window
sl: &Okno

en: Cl&ose	Ctrl+W
sl: Z&apri	Ctrl+W

en: Clo&se All
sl: Zapri &vse

en: Change &Pane	F6
sl: Spremeni pod&okno	F6

en: Tile &Horizontally
sl: Vodoravna &okna

en: Tile &Vertically
sl: &Navpična okna

en: &Cascade
sl: &Kaskadna okna

en: &Help
sl: &Pomoč

en: &WinMerge Help	F1
sl: &WinMerge pomoč	F1

en: R&elease Notes
sl: Opombe ob i&zdaji

en: &Translations
sl: P&revodi

en: C&onfiguration
sl: Nas&tavitve

en: &GNU General Public License
sl: Javna licenca &GNU

en: &About WinMerge...
sl: &Vizitka...

en: &Read-only
sl: S&amo-za-branje

en: L&eft Read-only
sl: L&evo 'samo-za-branje'

en: M&iddle Read-only
sl: S&rednja 'samo-za-branje'

en: Ri&ght Read-only
sl: De&sno samo-za-branje

en: &File Encoding...
sl: De&kodiranje datoteke...

en: Select &All	Ctrl+A
sl: Izberi &vse	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
sl: Prikaži &enake vnose

en: Show &Different Items
sl: Prikaži &različne vnose

en: Show L&eft Unique Items
sl: Prikaži l&eve unikatne vnose

en: Show Midd&le Unique Items
sl: Prikaži edinstvene vnose na s&rednji

en: Show Ri&ght Unique Items
sl: Prikaži d&esne unikatne vnose

en: Show S&kipped Items
sl: Prikaži &preskočene vnose

en: S&how Binary Files
sl: Prikaži &dvojiške datoteke

en: &3-way Compare
sl: &3. način primerjave

en: Show &Left Only Different Items
sl: Prikaži le različne vnose v &levi

en: Show &Middle Only Different Items
sl: Prikaži le različne vnose v &srednji

en: Show &Right Only Different Items
sl: Prikaži le različne vnose v &desni

en: Show L&eft Only Missing Items
sl: Prikaži le manjkajoče vnos&e v levi

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
sl: Prikaži le manjkajoče vnose v sre&dnji

en: Show Rig&ht Only Missing Items
sl: Pri&kaži le manjkajoče vnose v desni

en: Show Hidd&en Items
sl: Prikaži skri&te vnose

en: Tree &Mode
sl: &Drevesni način

en: E&xpand Subfolders
sl: &Razširi podmape

en: &All Subfolders
sl: &Vse podmape

en: &Different Subfolders
sl: Raz&lične podmape

en: &Identical Subfolders
sl: &Enake podmape

en: &Collapse All Subfolders
sl: S&trni vse podmape

en: Select &Font...
sl: Izberi &pisavo...

en: Use Default Font
sl: Uporabi privzeto pi&savo

en: Sw&ap Panes
sl: Zam&enjaj podokni

en: Swap &1st | 2nd
sl: Zamenjaj &1-vo | 2-go

en: Swap &2nd | 3rd
sl: Zamenjaj &2-go | 3-tjo

en: Swap 1st | &3rd
sl: Zamenjaj 1-vo | &3-tjo

en: Com&pare Statistics...
sl: &Statistika primerjave...

en: Refresh	F5
sl: Osv&eži	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
sl: &Osveži izbrano	Ctrl+F5

en: &Merge
sl: Z&druži

en: Co&mpare	Enter
sl: Pr&imerjaj	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
sl: &Naslednja razlika	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
sl: Pre&jšnja razlika	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
sl: &Prva razlika	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
sl: &Trenutna razlika	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
sl: &Zadnja razlika	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
sl: Kopiraj v de&sno	Alt+Desno

en: Copy to L&eft	Alt+Left
sl: Kopiraj v &levo	Alt+Levo

en: &Delete	Del
sl: I&zbriši	Del

en: &Customize Columns...
sl: Prilagodi s&tolpce...

en: Generate &Report...
sl: Ustvari &poročilo...

en: &Edit with Unpacker...
sl: &Uredi z razpakovalcem..

en: &Save	Ctrl+S
sl: &Shrani	Ctrl+S

en: Sav&e
sl: S&hrani

en: Save &Left
sl: Shrani &levo datoteko

en: Save &Middle
sl: Shrani sre&dnjo

en: Save &Right
sl: Shrani &desno

en: Save &As
sl: Shrani &kot

en: Save &Left As...
sl: Shrani &levo kot...

en: Save &Middle As...
sl: Shrani sredn&jo kot...

en: Save &Right As...
sl: Shrani l&evo kot...

en: &Print...	Ctrl+P
sl: &Natisni...	Ctrl+P

en: Page Set&up...
sl: Nastavitev &strani...

en: Print Previe&w...
sl: &Predogled tiskanja...

en: &Convert Line Endings to
sl: &Pretvori konce vrstic v

en: Mer&ge Mode	F9
sl: Združevalni način	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
sl: Znova nal&oži	Ctrl+F5

en: Reco&mpare As
sl: Znova primerjaj kot

en: &Undo	Ctrl+Z
sl: &Razveljavi	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
sl: Po&vrni	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
sl: Iz&reži	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
sl: &Kopiraj	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
sl: &Najdi... 	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
sl: Zamen&jaj... 	Ctrl+H

en: &Marker...	Ctrl+Shift+M
sl: Ozn&ačevalec...	Ctrl+Shift+M

en: Advanced
sl: Napredno

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
sl: &Kopiraj s številkami vrstic	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
sl: &Zaznamki

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
sl: Zamenjaj zaznamke	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
sl: &Naslednji zaznamek	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
sl: &Prejšnji zaznamek	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
sl: Počis&ti vse zaznamke

en: Syntax Highlight
sl: Označevanje sintakse

en: &Diff Context
sl: Razlika vse&bine

en: &All Lines
sl: Vse vrs&tice

en: &0 Lines
sl: &0 vrstic

en: &1 Line
sl: &1 vrstica

en: &3 Lines
sl: &3 vrstice

en: &5 Lines
sl: &5 vrstic

en: &7 Lines
sl: &7 vrstic

en: &9 Lines
sl: &9 vrstic

en: &Toggle All and 0-9 Lines	Ctrl+D
sl: &Preklopi vse in 0-9 vrstic	Ctrl+D

en: &Invert (Hide Different Lines)
sl: O&brni (Skrij različne vrstice)

en: &Lock Panes
sl: Za&kleni podokna

en: &View Whitespace
sl: &Prikaz presledkov

en: View E&OL
sl: Prikaz &EOL

en: Vie&w Line Differences
sl: Prikaz razl&ik vrstic

en: View Line &Numbers
sl: Prikaz številk &vrstic

en: View &Margins
sl: Prikaz &robov

en: View To&p Margins
sl: Prikaz z&gornjih robov

en: W&rap Lines
sl: Pr&elomi vrstic

en: Split V&ertically
sl: Razdeli na&vpično

en: Diff &Pane
sl: Podokno &razlik

en: Lo&cation Pane
sl: Podokno loka&cije

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
sl: Nas&lednji spor	Alt+Shift+Down

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
sl: Pre&jšnj ispor	Alt+Shift+Up

en: A&dvanced
sl: Na&predno

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
sl: Naslednja razlika med levo in srednjo	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
sl: Prejšnja razlika med levo in srednjo	Alt+Shift+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
sl: Naslednja razlika med levo in desno	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
sl: Prejšnja razlika med levo in desno	Alt+Shift+2

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
sl: Naslednja razlika med srednjo in desno	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
sl: Prejšnja razlika med srednjo in desno	Alt+Shift+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
sl: Samo naslednja leva razlika	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
sl: Samo prejšnja leva razlika	Alt+Shift+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
sl: Samo naslednja srednja razlika	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
sl: Samo prejšnja srednja razlika	Alt+Shift+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
sl: Samo naslednja desna razlika	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
sl: Samo prejšnja desna razlika	Alt+Shift+9

en: Copy from &Left to
sl: Kopiraj iz &leve v

en: &Middle
sl: Sre&dnjo

en: &Right
sl: &Desno

en: Copy from &Middle to
sl: Kopiraj iz &srednje v

en: &Left
sl: &Levo

en: Copy from &Right to
sl: Kopiraj iz &sesne v

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
sl: Kopiraj izbrane vrstice iz le&ve v

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
sl: Kopiraj izbrane vrstice iz s&rednje v

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
sl: Kopiraj izbrane vrstice iz &desne v

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
sl: Kopiraj iz leve	Alt+Shift+Desno

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
sl: Kopiraj iz desne	Alt+Shift+Levo

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
sl: K&opiraj v desno in naprej	Alt+Ctrl+Desno

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
sl: Kopiraj v le&vo in naprej	Alt+Ctrl+Levo

en: Copy &All to Right
sl: Kopiraj vse v &desno

en: Cop&y All to Left
sl: Kopiraj vse v &levo

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
sl: Samodejno združi	(Ctrl+Alt+M)

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
sl: Dodaj &sinhronizacijsko točko	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
sl: Počisti sin&hronizacijske točke

en: Unpac&ker
sl: Razpako&valec

en: &Prediffer
sl: &Predpregled razlik

en: Apply Pre&differ...
sl: Uporabi Prediffer...

en: &Transform with editor script...
sl: P&reoblikuj z urejevalnikom skriptov...

en: Sp&lit
sl: Ra&zdeli

en: Comp&are
sl: P&rimerjaj

en: Compare in new &window
sl: Primerjaj v &novem oknu

en: Compare Non-hor&izontally...
sl: Pr&imerjaj ne-vodoravno...

en: Compare Non-hor&izontally
sl: Pr&imerjaj ne-vodoravno

en: First &left item with second left item
sl: Pr&vi levi vnos z drugim levim vnosom

en: First &right item with second right item
sl: Prvi&desni vnos z drugim desnim vnosom

en: &First left item with second right item
sl: P&rvi levi vnos z drugim desnim vnosom

en: &Second left item with first right item
sl: &Drugi levi vnos s prvim desnim vnosom

en: Co&mpare As
sl: Pri&merjaj kot

en: Left to Middle (%1 of %2)
sl: Iz leve v srednjo (%1 od %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
sl: Z leve proti desni (%1 od %2)

en: Left to... (%1 of %2)
sl: Levo v... (%1 od%2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
sl: Iz srednje v levo (%1 od %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
sl: Iz srednje v desno (%1 od %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
sl: Srednjo v... (%1 od %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
sl: Iz desne v srednjo (%1 od %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
sl: Z desne proti levi (%1 od %2)

en: Right to... (%1 of %2)
sl: Desno v... (%1 od%2)

en: &Delete
sl: &Izbriši

en: &Both
sl: &Oboje

en: &All
sl: &Vse

en: Re&name
sl: P&reimenuj

en: &Hide Items
sl: &Skrij vnose

en: &Open Left
sl: &Odpri levo

en: Open Midd&le
sl: Odpri s&rednjo

en: O&pen Right
sl: Odpri desno

en: Cop&y Pathnames
sl: Kopiraj &imena poti

en: Left (%1 of %2)
sl: Leva (%1 od %2)

en: Middle (%1 of %2)
sl: Srednja (%1 od %2)

en: Right (%1 of %2)
sl: Desna (%1 od %2)

en: Both (%1 of %2)
sl: Obe (%1 od %2)

en: All (%1 of %2)
sl: Vse (%1 od %2)

en: Copy &Filenames
sl: Kopiraj &imena datotek

en: Copy Items To Clip&board
sl: Kopiraj vnose v o&dložišče

en: Copy All Di&splayed Columns
sl: Kopiraj vse &prikazane stolpce

en: &Zip
sl: Arhiv &Zip

en: Both to... (%1 of %2)
sl: Obe v... (%1 od %2)

en: All to... (%1 of %2)
sl: Vse v... (%1 od %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
sl: Razlike v... (%1 od %2)

en: Left Shell menu
sl: Levi meni lupine

en: Middle Shell menu
sl: Srednji meni lupine

en: Right Shell menu
sl: Meni lupine desne

en: Both Shell menu
sl: Oba menija Shell

en: All Shell menu
sl: Celoten meni Shell

en: Copy
sl: Kopiraj

en: &Copy Full Path
sl: &Kopiraj celotno pot

en: Copy &Filename
sl: Kopiraj &ime datoteke

en: &Edit Caption
sl: &Uredi napis

en: &Open...
sl: &Odpri...

en: Unpacker Settings
sl: Nastavitve razpakovalca

en: <None>
sl: <Brez>

en: <Automatic>
sl: <Samodejno>

en: &Select...
sl: &Izberi...

en: Prediffer Settings
sl: Nastavitve predogleda razlik

en: G&o to Diff
sl: Pojdi &na razliko

en: &No Moved Blocks
sl: &Brez premaknjenih blokov

en: &All Moved Blocks
sl: &Vsi premaknjeni bloki

en: W&hitespaces
sl: &Prazni znaki

en: Com&pare
sl: &Primerjaj

en: I&gnore changes
sl: Prezri &spremembe

en: Ig&nore all
sl: Prezri &vse

en: Ignore blan&k lines
sl: Prezri prazne &vrstice

en: Ignore &case
sl: Prezri &velikost znakov

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
sl: &Prezri različnost vrste znakov za konec vrstice (EOL)

en: Ignore codepage &differences
sl: P&rezri razlike kodnih strani

en: Ignore num&bers
sl: Prezri š&tevilke

en: Ignore c&omment differences
sl: Prezri razlike v k&omentarjih

en: &Include subfolders
sl: &Vključi podmape

en: &Compare method:
sl: &Način primerjave:

en: Full Contents
sl: Popolna vsebina

en: Quick Contents
sl: Hitra vsebina

en: Binary Contents
sl: Dvojiška vsebina

en: Modified Date
sl: Spremenjen datum

en: Modified Date and Size
sl: Spremenjen datum in velikost

en: Size
sl: Velikost

en: &Load Project...
sl: Na&loži projekt...

en: About WinMerge
sl: Vizitka

en: Visit the WinMerge Homepage!
sl: Obišči domačo stran WinMerge!

en: OK
sl: Vredu

en: Contributors
sl: Sodelavci

en: Select Files or Folders
sl: Izberi datoteke ali mape

en: &1st File or Folder
sl: &1. datoteka je mapa

en: Re&ad-only
sl: Sa&mo-za-branje

en: Swap 1st | 2nd
sl: Zamenjaj 1-vo | 2-go

en: &Browse...
sl: Pre&brskaj...

en: &2nd File or Folder
sl: &2. datoteka ali mapa

en: Rea&d-only
sl: Sam&o-za-&branje

en: Swap 2nd | 3rd
sl: Zamenjaj 2-go | 3-tjo

en: B&rowse...
sl: Preb&rskaj...

en: &3rd File or Folder (Optional)
sl: &3. datoteka ali mapa (neobvezno)

en: Read-o&nly
sl: Samo-za-&branje

en: Swap 1st | 3rd
sl: Zamenjaj 1-vo | 3-tjo

en: Browse...
sl: Prebrskaj...

en:  Folder: Filter
sl:  Mapa: Filter

en:  File: Prediffer Plugin
sl:  Datoteka: Prediffer vtičnik

en:  File: Unpacker Plugin
sl:  Datoteka: Vtičnik razpakovalca

en: Se&lect...
sl: Iz&beri...

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Status:
sl: Stanje:

en: Help
sl: Pomoč

en: General
sl: Splošno

en: Automatically &scroll to first difference
sl: Samodejno &pojdi na prvo razliko

en: Automatically s&croll to first inline difference
sl: Samodejno se pomakni na prvo razliko v vrstici

en: Cl&ose windows with 'Esc':
sl: Zapri okna s tipko '&Esc':

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
sl: &Samodejno preverjaj pot v pogovornem oknu Odpri

en: Single instance mode:
sl: Način za en primerek:

en: As&k when closing multiple windows
sl: &Vprašaj pred zapiranjem več oken

en: &Preserve file time in file compare
sl: O&hrani čas datoteke v primerjavi datoteke

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
sl: Ob zagonu prikaži okno 'Izberi datoteke ali mape'

en: Close "Select Files or Folders" dialog on clicking Compare button
sl: Zapri okno 'Izberi datoteke ali mape' s klikom na gumb 'Primerjaj'

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
sl: Odpri pogovorno okno &Samodejno dokončanje:

en: Auto-&reload modified files:
sl: Samodejno &znova naloži spremenjene datoteke:

en: Language:
sl: Jezik:

en: Find
sl: Najdi

en: Fi&nd what:
sl: &Kaj naj iščem:

en: Match &whole word only
sl: Ujemaj le &cele besede

en: Match &case
sl: Ujemaj m/V črke

en: Regular &expression
sl: &Regularni izraz

en: D&on't wrap end of file
sl: &Po koncu datoteke ne nadaljuj na začetku

en: &Don't close this dialog box
sl: &Ne zapri tega pogovornega okna

en: &Find Next
sl: &Najdi naslednje

en: Find &Prev
sl: Najdi pre&jšnje

en: &Ok
sl: &Vredu

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Re&place with:
sl: Zamenjaj z:

en: &Don't wrap end of file
sl: &Po koncu datoteke ne nadaljuj na začetku

en: Replace in
sl: Zamenjaj v

en: &Selection
sl: &Izbor

en: Wh&ole file
sl: &Celotna datoteka

en: Find Pre&v
sl: Zamenjaj pre&jšnjo

en: &Replace
sl: &Zamenjaj

en: Replace &All
sl: Zamenjaj &vse

en: Markers
sl: Označevalci

en: Enable &Markers
sl: Omogoči oz&načevalce

en: New
sl: Nov

en: &Background color:
sl: Bar&va ozadja:

en: &Apply
sl: &Uporabi

en: Line Filters
sl: Filtri vrstic

en: Enable Line Filters
sl: Omogoči filtre vrstic

en: Regular Expressions (one per line):
sl: Regularni izrazi (1 na vrstico):

en: Edit
sl: Uredi

en: Remove
sl: Odstrani

en: Substitution Filters
sl: Nadomestni filtri

en: The changes that appear on the panels as the listed pairs below will be ignored or marked as insignificant. Patches are unaffected.
sl: Spremembe, ki se v podoknih pojavijo kot spodaj navedeni pari, bodo prezrte ali označene kot nepomembne. Popravki ne vplivajo.

en: Enable
sl: Omogoči

en: Add
sl: Dodaj

en: Clear
sl: Počisti

en: Colors
sl: Barve

en: Color Scheme:
sl: Barvna shema:

en: Background
sl: Ozadje

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: Text
sl: Besedilo

en: Difference:
sl: Razlika:

en: Selected Difference:
sl: Izbrane razlike:

en: Ignored Difference:
sl: Prezrta razlika:

en: Moved:
sl: Premaknjeno:

en: Selected Moved:
sl: Izbrano premaknjeno:

en: Same As The Next (3 panes):
sl: Enako kot naslednje (3 okna):

en: Same As The Next (Selected):
sl: Enako kot naslednje (izbrano):

en: Word Difference:
sl: Besedne razlike:

en: Selected Word Diff:
sl: Izbrane razlike besed:

en: &Use folder compare colors
sl: &Uporabi barve primerjav map

en: Items equal:
sl: Enakih vnosov:

en: Items different:
sl: Različnih vnosov:

en: Items not exists all:
sl: Vseh neobstoječih vnosov:

en: Items filtered:
sl: Filtriranih vnosov:

en: Margin:
sl: Rob:

en: System
sl: Sistem

en: &Send deleted files to Recycle Bin
sl: &Pošlji izbrisane datoteke v Koš

en: &External editor:
sl: Zu&nanji urejevalnik:

en: &Filter folder:
sl: Mapa &filtrov:

en: Temporary files folder
sl: Mapa začasnih datotek

en: S&ystem's temp folder
sl: S&istemska začasna mapa

en: C&ustom folder:
sl: &Mapa po meri:

en: Br&owse...
sl: Prebr&skaj...

en: Patch Generator
sl: Ustvarjalec popravkov

en: File&1:
sl: Datoteka&1:

en: File&2:
sl: Datoteka&2:

en: &Swap
sl: &Zamenjaj

en: &Copy to Clipboard
sl: &Kopiraj v odložišče

en: &Append to existing file
sl: &Dodaj v obstoječo datoteko

en: &Result:
sl: &Rezultat:

en: Bro&wse...
sl: Prebrs&kaj...

en: St&yle:
sl: S&log:

en: &Context:
sl: &Skladnost:

en: Inclu&de command line
sl: &Vključi ukazno vrstico

en: Open to e&xternal editor
sl: Odpri v zu&nanjem urejevalniku

en: Defaults
sl: Privzeto

en: Display Columns
sl: Prikaži stolpce

en: Move &Up
sl: Premakni navz&gor

en: Move &Down
sl: Premakni navz&dol

en: &Additional Properties
sl: &Dodatne lastnosti

en: Additional Properties
sl: Dodatne lastnosti

en: Select Plugin
sl: Izberi vtičnik

en: Plugin &Name:
sl: I&me vtičnita:

en: Extensions list:
sl: Seznam končnic:

en: Description:
sl: Opis:

en: Default arguments:
sl: Privzeti argumenti:

en: Display all plugins, don't check the extension
sl: Prikaži vse vtičnike, ne preverjaj končnico

en: &Open files in the same window type after unpacking
sl: P&o razpakiranju odpri datoteke v isti vrsti okna

en: &Plugin Pipeline:
sl: Cevovo&d vtičnika:

en: &Add pipe
sl: &Dodaj cevovod

en: Stop
sl: Ustavi

en: Pause
sl: Pavza

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: &Number of CPU cores to use:
sl: Š&tevilo jeder CPE za uporabo:

en: Items total:
sl: Skupaj vnosov:

en: Items compared:
sl: Primerjanih vnosov:

en: Go to
sl: Pojdi na

en: G&o to:
sl: Pojdi &na:

en: File
sl: Datoteka

en: Go to what
sl: Pojdi na kaj

en: Li&ne
sl: &Vrstico

en: &Difference
sl: &Razlika

en: &Go to
sl: Pojdi &na

en: Compare
sl: Primerjaj

en: Whitespaces
sl: Prazen znak

en: &Compare
sl: Primer&jaj

en: &Ignore change
sl: &Prezri spremembe

en: I&gnore all
sl: P&rezri vse

en: E&nable moved block detection
sl: Omogoči zazna&vanje premaknjenih blokov

en: Align &similar lines
sl: Poravnaj po&dobne črte

en: Diff &algorithm:
sl: Al&goritem razlik:

en: Enable indent &heuristic
sl: Omogoči &hevristični zamik

en: Completely unhighlight the ignored differences
sl: Popolnoma odstrani poudarek prezrtih razlik

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: &Highlight syntax
sl: Ozn&ači sintakso

en: &Automatic rescan
sl: &Samodejni ponovni pregled

en: &Preserve original EOL chars
sl: Ohrani izvorne znake za konec vrstice (EOL)

en: Tabs
sl: Tabulatorji

en: &Tab size:
sl: &Velikost tabulatorja:

en: &Insert Tabs
sl: &Vstavi tabulatorje

en: Insert &Spaces
sl: &Vstavi presledke

en: Line Difference Coloring
sl: Barvanje razlike v vrstici

en: View line differences
sl: Prikaz razlik vrstic na

en: &Character level
sl: Z&nakovna raven

en: &Word-level:
sl: &Besedilna raven:

en: W&ord break characters:
sl: &Znaki za prelom besed:

en: &Rendering Mode:
sl: Način upodab&ljanja:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
sl: WinMerge omogoča skrivanje nekaterih skupnih sporočilnih oken. Pritisnite 'Ponastavi', da bodo postala vsa sporočilna okna spet vidna.

en: Reset
sl: Ponastavi

en: File Filters
sl: Filtri datotek

en: Test...
sl: Preizkusi...

en: Install...
sl: Namesti...

en: New...
sl: Nova...

en: Edit...
sl: Uredi...

en: Delete...
sl: Izbriši...

en: Save modified files?
sl: Shranim spremenjene datoteke?

en: Left side file
sl: Leva stran datoteke

en: &Save changes
sl: &Shrani spremembe

en: &Discard changes
sl: &Zavrzi spremembe

en: Middle side file
sl: Datoteka na sredini

en: Sa&ve changes
sl: S&hrani spremembe

en: Discard c&hanges
sl: Za&vrzi spremembe

en: Right side file
sl: Datoteka na desni strani

en: S&ave changes
sl: Shrani spremembe

en: Dis&card changes
sl: Z&avrzi spremembe

en: Disca&rd All
sl: Zav&rzi vse

en: Codepage
sl: Kodna stran

en: Default Codepage
sl: Privzeta kodna stran

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
sl: Izberite privzeto dodeljeno kodno stran pri nalaganju ne-Unicode datotek:

en: System codepage
sl: Sistemska kodna stran

en: According to WinMerge User Interface
sl: Glede na uporabniški vmesnik WinMerge

en: Custom codepage:
sl: Poljubna kodna stran:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
sl: Zaznaj kodno stran v teh datotekah: .html, .rc, .xml
    Zahtevan je ponovni zagon seje.

en: Detect codepage for text files with mlang.dll
    Need to restart session.
sl: Zaznaj kodne strani besedilnih datotek z mlang.dll
    Zahtevan je ponovni zagon seje.

en: Options
sl: Možnosti

en: Import...
sl: Uvozi...

en: Export...
sl: Izvozi...

en: Dialog
sl: Pogovorno okno

en: Keywords:
sl: Ključne besede:

en: Function names:
sl: Imena funkcij:

en: Comments:
sl: Komentarji:

en: Numbers:
sl: Številke:

en: Operators:
sl: Operatorji:

en: Strings:
sl: Nizi:

en: Preprocessor:
sl: Predobdelano:

en: User 1:
sl: Uporabnik 1:

en: User 2:
sl: Uporabnik 2:

en: Bold
sl: Krepko

en: Search Marker:
sl: Iskalni označev.:

en: User Defined Marker1:
sl: Uporabn. določen1:

en: User Defined Marker2:
sl: Uporabn. določen2:

en: User Defined Marker3:
sl: Uporabn. določen3:

en: Folder Compare Report
sl: Poročilo primerjanja datotek

en: Report &File:
sl: Datoteka &poročila:

en: &Style:
sl: S&log:

en: &Include File Compare Report
sl: Vključi &poročilo o primerjavi datoteke

en: Shared or Private Filter
sl: Deljen ali zasebni filter

en: Which type of filter do you want to create?
sl: Katero vrsto filtra želite ustvariti?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
sl: Deljen filter (za vse uporabnike na tem računalniku)

en: Private Filter (only for current user)
sl: Zasebni filter (le za trenutnega uporabnika)

en: Archive Support
sl: Podpora arhivov

en: &Enable archive file support
sl: Omogoči podporo &arhivskih datotek

en: &Detect archive type from file signature
sl: Zaznaj vrs&to arhiva iz podpisa datoteke

en: Items saved to or restored from the project file:
sl: Vnosi, shranjeni v datoteko projekta ali obnovljeni iz nje:

en: Compare Statistics
sl: Statistika primerjave

en: Folders:
sl: Mape:

en: Files:
sl: Datoteke:

en: Different
sl: Razlika

en: Binary:
sl: Dvojiško:

en: Unique
sl: Unikat

en: Left:
sl: Levo:

en: Right:
sl: Desno:

en: Identical
sl: Enako

en: Total:
sl: Skupaj:

en: Close
sl: Zapri

en: Middle:
sl: Srednjo:

en: Missing Left:
sl: Manjka leva:

en: Missing Middle:
sl: Manjka srednja:

en: Missing Right:
sl: Manjka desna:

en: Affects
sl: Vpliva

en: (Affects)
sl: (Vpliva)

en: Select Codepage for
sl: Izberi kodno stran za

en: &File Loading:
sl: &Nalaganje datoteke:

en: File &Saving:
sl: &Shranjevanje datoteke:

en: &Use same codepage for both
sl: &Uporabi isto kodno tabelo za oboje

en: &Cancel
sl: Pre&kliči

en: Test Filter
sl: Preizkusi filter

en: Testing filter:
sl: Preizkus filtra:

en: &Enter text to test:
sl: &Vnesi besedilo za preizkus:

en: &Folder Name
sl: &Ime mape

en: Result:
sl: Rezultat:

en: &Test
sl: P&reizkusi

en: &Close
sl: &Zapri

en: Table
sl: Tabela

en: File type
sl: Vrsta datoteke

en: Custom &Delimiter-Separated Values
sl: Ločilo &po meri-Ločene vrednosti

en: D&elimiter character:
sl: Znak &ločila:

en: &Allow newlines in quotes
sl: &Dovoli nove vrstice v narekovajih

en: &Quote character:
sl: Z&nak narekovaja:

en: &Use customized text colors
sl: &Uporabi prilagojene barve besedila

en: Whitespace:
sl: Prazen znak:

en: Regular text:
sl: Redno besedilo:

en: Selection:
sl: Izbor:

en: Backup Files
sl: Datoteke varnostnih kopij

en: Create backup files in:
sl: Ustvari datoteke varnostnih kopij v:

en: &Folder compare
sl: Primerjava &map

en: Fil&e compare
sl: Primerjava &datotek

en: Create backup files into:
sl: Ustvari datoteke varnostnih kopij v:

en: &Original file's folder
sl: &Mapi izvorne datoteke

en: &Global backup folder:
sl: &Globalni mapi varnostnih kopij:

en: Backup filename:
sl: Ime datoteke varnostne kopije:

en: &Append .bak extension
sl: &Dodaj končnico '.bak'

en: A&ppend timestamp
sl: Dodaj ča&sovni žig

en: Confirm Copy
sl: Potrdi kopiranje

en: Are you sure you want to copy XXX items?
sl: Ali ste prepričani, da želite kopirati XXX vnosov?

en: From left
sl: Z leve

en: To right
sl: Na desno

en: Don't ask this &question again.
sl: Tega ne &sprašuj več.

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: &Enable plugins
sl: &Omogoči vtičnike

en: File filters:
sl: Filtri datotek:

en: &Plugin arguments:
sl: Ar&gumenti vtičnika:

en: Enable &automatic unpacking/prediffing for the plugin
sl: Omogočite samodejno razpakiranje/predrazlikovanje vtičnika

en: Shell Integration
sl: Integracija v lupino

en: Explorer
sl: Raziskovalec

en: &Add to context menu
sl: &Dodaj v priročni meni

en: E&nable advanced menu
sl: Omogoči &napredni meni

en: Enable &Compare As menu
sl: Omogoči 'P&rimerjaj' kot meni

en: &Register shell extension
sl: &Registriraj končnico lupine

en: &Unregister shell extension
sl: &Odstrani registracijo končnice lupine

en: Register shell extension for current user &only
sl: Registriraj končnico lupine le za &trenutnega uporabnika

en: Unregister shell extension for current user on&ly
sl: Odstrani registracijo končnice lupine &le za trenut. uporabnika

en: Register shell extension for &Windows 11 or later
sl: Registriraj razširitev lupine za &Windows 11 ali novejši

en: Unregister shell extension for W&indows 11 or later
sl: Odstrani razširitev lupine za W&indows 11 ali novejši

en: Jump List
sl: Seznam skokov

en: Clear all recent items
sl: Počisti vse nedavne vnose

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
sl: Mapa

en: S&top after first difference
sl: &Ustavi po prvi razliki

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
sl: &Prezri razlike manjše od 3 sekund

en: &Automatically expand subfolders after comparison:
sl: S&amodejno razširi podmape po primerjavi:

en: Include &unique subfolders contents
sl: &Vključi unikatne vsebine podmap

en: Ignore &reparse points
sl: P&rezri točke ponovne razčlenitve

en: Threshold for switching to &quick compare (MB):
sl: Prag za preklop na &hitro primerjavo (MB):

en: Threshold for switching to &binary compare (MB):
sl: Prag za preklop na &dvojiško primerjavo (MB):

en: File patterns:
sl: Vzorci datotek:

en: Custom Delimiter-Separated Values
sl: Ločilo po meri-Ločene vrednosti

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
sl: Dvojiško

en: Binary file &patterns:
sl: Vzorci &dvojiških datotek:

en: Frhed settings
sl: Nastavitve Frhed

en: View &Settings...
sl: Nas&tavitve prikaza...

en: &Binary Mode...
sl: &Dvojiški način...

en: &Character Set...
sl: Nabor z&nakov...

en: Image
sl: Slika

en: Image file &patterns:
sl: V&zorci slikovnih datotek:

en: &Enable image compare in folder compare
sl: Omogoči primerjavo &slik v primerjanju map

en: OCR result:
sl: Rezultat OCR:

en: Webpage
sl: Domača stran

en: URL pattern to &include (Regular expression):
sl: Vzorec URL-ja za v&ključitev (regularni izraz):

en: URL pattern to &exclude (Regular expression):
sl: Vzorec URL-ja za &izključitev (regularni izraz):

en: &User data folder location:
sl: &Mesto mape z uporabniškimi podatki:

en: &Separate user data folders for each pane
sl: &Ločene mape z uporabniškimi podtaki za vsako podokno

en: &Hex View
sl: 16-tiški prikaz

en: EXT
sl: KON

en: REC
sl: ZAP

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
sl: 
    Novi dokumenti (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
sl: 
    Odpri (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
sl: 
    Shrani (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
sl: Neznana napaka pri poskusu odpiranja projektne datoteke.

en: Unknown error attempting to save project file.
sl: Neznana napaka pri poskusu shranjevanja projektne datoteke.

en: Project file successfully loaded.
sl: Datoteka projekta je uspešno naložena.

en: Project file successfully saved.
sl: Datoteka projekta je uspešno shranjena.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
sl: 
    Razveljavi (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
sl: 
    Povrni (Ctrl+Y)

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
sl: 
    Primerjava datotek
    
    
    
    WinMerge.PrimerjavaDatotek
    WinMerge Primerjava datotek

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
sl: 
    Primerjava map
    
    
    
    WinMerge.PrimerjavaMap
    WinMerge Primerjava map

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
sl: WinMerge prihaja POPOLNOMA BREZ GARANCIJE. To je brezplačen program. Dobrodošli ste za njegovo razširjanje pod določenimi pogoji. Več o tem poglejte v GNU licenci v meniju Pomoč.

en: &Abort
sl: Pre&kini

en: &Retry
sl: &Poskusi zmova

en: &Ignore
sl: &Prezri

en: Ignore &all
sl: Prezri &vse

en: &Yes
sl: &Da

en: Yes to &all
sl: Da za &vse

en: &No
sl: &Ne

en: No to a&ll
sl: Ne za &vse

en: &Continue
sl: &Nadaljuj

en: &Skip
sl: &Preskoči

en: Skip &all
sl: Preskoči &vse

en: Don't display this &message again.
sl: Tega sporočila ne kaži več.

en: To make this message box visible again, press the Reset button on the Message Boxes page of the Options dialog.
sl: Za ponovno vidnost tega sporočilnega okna pritisnite gumb 'Ponastavi' na strani 'Sporočilna okna' v pogovornem oknu 'Možnosti'.

en: Syntax
sl: Sintaksa

en: Color Schemes
sl: Barvne sheme

en: Folder Compare
sl: Primerjava map

en: Project
sl: Projekt

en: Differences
sl: Razlike

en: Message Boxes
sl: Sporočilna okna

en: To:
sl: Na:

en: From left:
sl: Iz leve:

en: To left:
sl: V levo:

en: From right:
sl: Iz desne:

en: To right:
sl: Na desno:

en: From middle:
sl: Od sredine:

en: To middle:
sl: V sredino:

en: Version %1
sl: Različica %1

en: Options (%1)
sl: Možnosti (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
sl: Vsa sporočilna polja so zdaj znova prikazana.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
sl: Vrednost v polju 'Velikost zavihka' -polje ni v razponu, ki ga WinMerge sprejema.
    
    Prosimo, uporabite vrednosti 1 - %1.

en: Open
sl: Odpri

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
sl: Programi|*.exe;*.bat;*.cmd|Vse datoteke (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
sl: Vse datoteke (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
sl: Datoteke WinMerge projektov (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
sl: Datoteke z možnostmi (*.ini)|*.ini|Vse datoteke (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
sl: Besedilne datoteke (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Vse datoteke (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
sl: HTML datoteke (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Vse datoteke (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
sl: Datoteke XML (*.xml)|*.xml|Vse datoteke (*.*)|*.*||

en: Do not expand
sl: Ne razširi

en: Expand all subfolders
sl: Razširi vse podmape

en: Expand different subfolders
sl: Razširi različne podmape

en: Expand identical subfolders
sl: Razširi enake podmape

en: File Type
sl: Vrsta datoteke

en: Extension
sl: Končnica

en: Message
sl: Sporočilo

en: Answer
sl: Odgovor

en: Item
sl: Vnos

en: Load
sl: Naloži

en: Save
sl: Shrani

en: Include Subfolders
sl: Vključi podmape

en: Compare Options
sl: Možnosti primerjave

en: Hidden Items
sl: Skriti vnosi

en: Name
sl: Ime

en: Location
sl: Lokacija

en: Filters
sl: Filtri

en: Description
sl: Opis

en: Select filename for new filter
sl: Izberite ime datoteke za nov filter

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
sl: Datoteke filtrov (*.flt)|*.flt|Vse datoteke (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
sl: Ni mogoče najti datoteke predloge filtra!
    
    Kopirajte datoteko %1 v mapo "WinMerge/Filters\:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
sl: V mapo filtrov ni mogoče kopirati datoteke predloge filtra:
    %1
    
    Prosimo, preverite, če mapa obstaja in je zapisljiva.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
sl: Ni določena mapa uporabniškega filtra.
    
    Izberite mapo filtrov v Možnosti/Sistem.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
sl: Ni bilo mogoče izbrisati datoteke filtrov:
    %1
    
    Morda je datoteka zaščitena 'samo-za-branje'?

en: Locate filter file to install
sl: Poiščite datoteko filtra za namestitev

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
sl: Ni uspela namestitev datoteke filtra.
    
    Ni mogoče kopirati nove datoteke filtrov v mapo filtrov.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
sl: Filter datoteka že obstaja. Prepišem obstoječi filter?

en: Regular expression
sl: Regularni izraz

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
sl: Filtri so bili posodobljeni. Ali želite osvežiti vse odprte mape za primerjavo?
    Če jih ne želite osvežiti sedaj, lahko izberete 'Ne' in osvežite primerjave kasneje.

en: Folder Comparison Results
sl: Rezultati primerjave map

en: File Comparison
sl: Primerjava map

en: Untitled left
sl: Leva neimenovana

en: Untitled middle
sl: Srednja neimenovana

en: Untitled right
sl: Desna neimenovana

en: Base File
sl: Osnovna datoteka

en: Theirs File
sl: Njihova datoteka

en: Mine File
sl: Vaša datoteka

en: Original File
sl: Izvirna datoteka

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
sl: Vr: %s  St: %d/%d  Zn: %d/%d  EOL: %s

en: Line: %s
sl: Vrstica: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
sl: Vr: %s  St: %d/%d  Zn: %d/%d

en:   Sel: %d | %d
sl:   Izb: %d | %d

en: Merge
sl: Združi

en: Difference %1 of %2
sl: Razlika %1 od %2

en: %1 Differences Found
sl: %1 najdenih razlik

en: 1 Difference Found
sl: 1 najdena razlika

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
sl: SZB

en: Item %1 of %2
sl: Vnos %1 od %2

en: Items: %1
sl: Vnosov: %1

en: Comparing items...
sl: Primerjava vnosov...

en: %.1f[items/sec]
sl: %.1f[vnosov/sek.]

en: Select two existing folders or files to compare.
sl: Za primerjavo izberite dve obstoječi mapi ali datoteki.

en: Folder Selection
sl: Izbira map

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
sl: Za primerjavo izberite dve (ali tri) mape ali dve (ali tri) datoteke.

en: Left (1st) path is invalid!
sl: Leva (prva) pot je neveljavna!

en: Middle (2nd) path is invalid!
sl: Srednja (druga) pot je neveljavna!

en: Right (2nd) path is invalid!
sl: Desna (druga) pot je neveljavna!

en: Right (3rd) path is invalid!
sl: Desna (tretja) pot je neveljavna!

en: Both paths are invalid!
sl: Obe poti sta neveljavni!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
sl: Leva (prva) in srednja (druga) pot sta neveljavni!

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
sl: Leva (prva) in desna (tretja) pot sta neveljavni!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
sl: Srednja (druga) in desna (tretja) pot sta neveljavni!

en: All paths are invalid!
sl: Vse poti so neveljavne!

en: Only enabled for file comparisons
sl: Omogočeno je le za primerjave datotek

en: Cannot compare file and folder!
sl: Ni mogoče primerjati datoteke in mape!

en: File not found: %1
sl: Datoteka ni bila najdena: %1

en: File not unpacked: %1
sl: Datoteka ni razpakirana: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
sl: Ni mogoče odpreti datoteke
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
sl: Ni uspela razčlenitev datoteke v sporu.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
sl: Datoteka
    %1
    ni datoteka v sporu.

en: You are about to compare very large files.
    Showing the contents of the files requires a very large amount of memory.
    Do you want to show only the comparison results, not the contents of the files?
sl: Primerjate zelo velike datoteke.
    Prikazovanje vsebine datotek zahteva zelo veliko pomnilnika.
    Ali želite prikazati samo rezultate primerjave, ne pa tudi vsebine datotek?

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Save changes to %1?
sl: Želite shraniti spremembe v %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
sl: %1 je označena Samo-za- branje. Ali želite preglasiti datoteko Samo-za- branje? ('Ne', za shranjevanje pod novim imenom)

en: Error backing up file
sl: Napaka pri varnostnem kopiranju datoteke

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
sl: Izvirne datoteke ni mogoče varnostno kopirati:
    %1
    
    Želite vseeno nadaljevati?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
sl: Ni uspelo shranjevanje.
    %1
    %2
    Ali želite:
    	- uporabiti drugačno ime datoteke (Pritisnite 'Vredu')
    	- prekiniti trenutno operacijo (Pritisnite 'Prekliči')?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
sl: Vtičnik '%2' ne more pakirati vaših sprememb v levo datoteko nazaj v '%1'.
    
    Izvirna datoteka ne bo spremenjena.
    
    Ali želite shraniti nepakirano različico v drugo datoteko?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the middle file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
sl: Vtičnik '%2' ne more pakirati vaših sprememb v srednjo datoteko nazaj v '%1'.
    
    Izvirna datoteka ne bo spremenjena.
    
    Ali želite razpakirano različico shraniti v drugo datoteko?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
sl: Vtičnik '%2' ne more pakirati vaših sprememb nazaj v pravo datoteko '%1'.
    
    Izvirna datoteka ne bo spremenjena.
    
    Ali želite shraniti nepakirano različico v drugo datoteko?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
sl: Druga aplikacija je posodobila
    %1
    od nalaganja WinMerge.
    
    Želite prepisati spremenjeno datoteko?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
sl: %1
    je označena 'samo-za-branje'. Ali želite preglasiti vnos 'samo-za-branje'?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
sl: Druga aplikacija je posodobila datoteko
    %1
    odkar jo je WinMerge zadnjič pregledal.
    Ali želite znova naložiti datoteko?

en: Save Left File As
sl: Shrani levo datoteko kot

en: Save Middle File As
sl: Shrani srednjo datoteko kot

en: Save Right File As
sl: Shrani desno datoteko kot

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
sl: Datoteka
    %1
    je izginila. Za nadaljevanje shranite kopijo datoteke.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
sl: Ni mogoče združevati razlik, če dokumenta nista sinhronizirana.
    
    Osvežite dokumente pred nadaljevanjem.

en: Break at whitespace
sl: Prelom na praznem znaku

en: Break at whitespace or punctuation
sl: Prelom na praznem znaku ali ločilu

en: Copy to &Middle	Alt+Right
sl: Kopiraj v s%rednjo	Alt+Desno

en: Copy to &Middle	Alt+Left
sl: Kopiraj v s%rednjo	Alt+Levo

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
sl: Kopiraj iz srednje	Alt+Shift+Desno

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
sl: Kopiraj iz srednje	Alt+Shift+Levo

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
sl: Kopiraj v sredino in naprej	Ctrl+Alt+Desno

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
sl: Kopiraj v srednjo in naprej	Ctrl+Alt+Levo

en: Copy All to Middle
sl: Kopiraj vse v srednjo

en: Right to Left (%1)
sl: Z desne proti levi (%1)

en: Right to Middle (%1)
sl: Iz desne v srednjo (%1)

en: Middle to Left (%1)
sl: Iz srednje v levo (%1)

en: Middle to Right (%1)
sl: Iz srednje v desno (%1 od %2)

en: Left to Right (%1)
sl: Z leve proti desni (%1)

en: Left to Middle (%1)
sl: Iz leve v srednjo (%1)

en: Left to... (%1)
sl: Leva do... (%1)

en: Middle to... (%1)
sl: Srednjo v.... (%1)

en: Right to... (%1)
sl: Desno v... (%1)

en: Both to... (%1)
sl: Obe v... (%1)

en: All to... (%1)
sl: Vse v... (%1)

en: Differences to... (%1)
sl: Razlike v... (%1)

en: Left (%1)
sl: Leva (%1)

en: Middle (%1)
sl: Srednja (%1)

en: Right (%1)
sl: Desna (%1)

en: Both (%1)
sl: Obe (%1)

en: All (%1)
sl: Vse (%1)

en: Left side - select destination folder:
sl: Leva stran - izberite ciljno mapo:

en: Middle side - select destination folder:
sl: Srednje okno - izberite ciljno mapo:

en: Right side - select destination folder:
sl: Desna stran - izberite ciljno mapo:

en: (%1 Files Affected)
sl: (%1 vpletenih datotek)

en: (%1 of %2 Files Affected)
sl: (%1 od %2 vpletenih datotek)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy?
sl: Ali ste prepričani, da želite kopirati?

en: Are you sure you want to copy %d items?
sl: Ali ste prepričani, da želite kopirati %d vnosov?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
sl: Operacija je prekinjena!
    
    Vsebina map na diskih se je spremenila. Poti
    %1
    ni bilo mogoče najti.
    
    Osvežite primerjavo.

en: Are you sure you want to move?
sl: Ali ste prepričani, da želite premakniti?

en: Are you sure you want to move %d items?
sl: Ali ste prepričani, da želite premakniti: %d vnosov?

en: Confirm Move
sl: Potrdi premik

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
sl: Zaklenili boste okno za primerjavo map. Ali ste prepričani, da želite zapreti okno?

en: You are about to close the folder comparison window that took a significant amount of time. Are you sure you want to close the window?
sl: Zaprli boste primerjalno okno map, ki je vzelo precej časa. Ali ste prepričani, da želite zapreti okno?

en: The file or folder name is invalid.
sl: Ime datoteke ali mape ni veljavno.

en: Failed to execute external editor: %1
sl: Ni bilo mogoče zagnati zunanjega urejevalnika: %1

en: Unknown archive format
sl: Neznan format arhiva

en: Failed to extract archive files.
    Do you want to compare the archive files as text files?
sl: Arhivskih datotek ni bilo mogoče razširiti.
    Ali želite primerjati arhivske datoteke kot besedilne datoteke?

en: Filename
sl: Ime datoteke

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
sl: Mapa

en: Comparison result
sl: Rezultat primerjave

en: Left Date
sl: Levi datum

en: Right Date
sl: Datum desne

en: Middle Date
sl: Datum srednje

en: Left Size
sl: Leva velikost

en: Right Size
sl: Velikost desne

en: Middle Size
sl: Velikost srednje

en: Right Size (Short)
sl: Velikost desne (kratko)

en: Left Size (Short)
sl: Leva velikost (kratko)

en: Middle Size (Short)
sl: Velikost srednje (Kratko)

en: Left Creation Time
sl: Čas ustvarjanja leve

en: Right Creation Time
sl: Čas ustvarjanja desne

en: Middle Creation Time
sl: Čas ustvarjanja srednje

en: Newer File
sl: Novejša datoteka

en: Left File Version
sl: Različica leve datoteke

en: Right File Version
sl: Različica desne datoteke

en: Middle File Version
sl: Različica srednje datoteke

en: Short Result
sl: Kratek rezultat

en: Left Attributes
sl: Levi atributi

en: Right Attributes
sl: Atributi desne

en: Middle Attributes
sl: Atributi srednje

en: Left EOL
sl: Konci vrstic v levi

en: Middle EOL
sl: Konci vrstic v srednji

en: Right EOL
sl: Konci vrstic v desni

en: Left Encoding
sl: Kodiranje leve

en: Right Encoding
sl: Kodiranje desne

en: Middle Encoding
sl: Kodiranje srednje

en: Ignored Diff
sl: Prezrte razlike

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
sl: Dvojiško

en: Unpacker
sl: Razpakovalec

en: Prediffer
sl: Predpregled razlik

en: Left
sl: Levo

en: Middle
sl: Sredina

en: Right
sl: Desno

en: Diff
sl: Razlika

en: Left Duplicate Count
sl: Število levih dvojnikov

en: Right Duplicate Count
sl: Število desnih dvojnikov

en: Middle Duplicate Count
sl: Število srednjih dvojnikov

en: Move
sl: Premakni

en: Audio
sl: Samodejno

en: Calendar
sl: Koledar

en: Communication
sl: Komunikacija

en: Contact
sl: Stik

en: Devices
sl: Naprave

en: Document
sl: Dokument

en: Home
sl: Domov

en: Journal
sl: Žurnal

en: Link
sl: Poveži

en: Media
sl: Medij

en: Music
sl: Glasba

en: Note
sl: Opomba

en: Photo
sl: Fotografija

en: RecordedTV
sl: Posneta TV

en: Search
sl: Poišči

en: Security
sl: Varnost

en: Software
sl: Program

en: Task
sl: Opravilo

en: Video
sl: Videoposnetek

en: Unable to compare files
sl: Datotek ni mogoče primerjati

en: Item aborted
sl: Prekinjen vnos

en: File skipped
sl: Preskočena datoteka

en: Folder skipped
sl: Preskočena mapa

en: Left only: %1
sl: Samo leva: %1

en: Middle only: %1
sl: Samo srednja: %1

en: Right only: %1
sl: Samo desna: %1

en: Does not exist in %1
sl: Ne obstaja v %1

en: Binary files are identical
sl: Dvojiški datoteki sta enaki

en: Binary files are different
sl: Dvojiški datoteki sta različni

en: Files are different
sl: Datoteke so različne

en: Folders are different
sl: Mapi sta različni

en: Left Only
sl: Samo leva

en: Right Only
sl: Samo desna

en: Middle Only
sl: Samo srednja

en: No item in left
sl: Noben vnos v levi

en: No item in right
sl: Noben vnos v desni

en: No item in middle
sl: Noben vnos v srednji

en: Error
sl: Napaka

en: Text files are identical
sl: Besedilne datoteke so enake

en:  (Middle and right are identical)
sl:  (Srednja in desna sta enaki)

en:  (Left and right are identical)
sl:  (Leva in desno sta enaki)

en:  (Left and middle are identical)
sl:  (Leva in srednja sta enaki)

en: Text files are different
sl: Besedilne datoteke so različne

en: Image files are identical
sl: Slikovne datoteke so enake

en: Image files are different
sl: Slikovne datoteke so različne

en: Group%d
sl: Skupina %d

en: Elapsed time: %ld ms
sl: Potekel čas: %ld ms

en: 1 item selected
sl: 1 izbran vnos

en: %1 items selected
sl: %1 označenih predmetov

en: Filename or folder name.
sl: Ime datoteke ali mape.

en: Subfolder name when subfolders are included.
sl: Imena podmap, ko so vključene podmape.

en: Comparison result, long form.
sl: Rezultat primerjave, dolga oblika.

en: Left side modification date.
sl: Čas spremembe na levi strani.

en: Right side modification date.
sl: Čas spremembe na desni strani.

en: Middle side modification date.
sl: Datum ustvarjanja na sredini.

en: File's extension.
sl: Končnica datoteke.

en: Left file size in bytes.
sl: Velikost leve datoteke v bajtih.

en: Right file size in bytes.
sl: Velikost desne datoteke v bajtih.

en: Middle file size in bytes.
sl: Velikost srednje datoteke v bajtih.

en: Left file size abbreviated.
sl: Skrajšana velikost leve datoteke.

en: Right file size abbreviated.
sl: Skrajšana velikost desne datoteke.

en: Middle file size abbreviated.
sl: Velikost srednje datoteke je skrajšana.

en: Left side creation time.
sl: Čas ustvarjanja na levi strani.

en: Right side creation time.
sl: Čas ustvarjanja na desni strani.

en: Middle side creation time.
sl: Čas ustvarjanja na sredini.

en: Tells which side has newer modification date.
sl: Pove, katera stran ima novejši datum spremembe.

en: Left side file version, only for some file types.
sl: Različica leve datoteke, le za nekatere vrste datotek.

en: Right side file version, only for some file types.
sl: Različica desne datoteke, le za nekatere vrste datotek.

en: Middle side file version, only for some file types.
sl: Različica srednje datoteke, le za nekatere vrste datotek.

en: Short comparison result.
sl: Rezultat kratke primerjave.

en: Left side attributes.
sl: Atributi leve strani.

en: Right side attributes.
sl: Atributi desne strani.

en: Middle side attributes.
sl: Atributi srednje.

en: Left side file EOL type.
sl: Vrsta znakov koncev vrstic v levi datoteki.

en: Right side file EOL type.
sl: Vrsta znakov koncev vrstic v desni datoteki.

en: Middle side file EOL type.
sl: Vrsta znakov koncev vrstic v srednji datoteki.

en: Left side encoding.
sl: Kodna stran leve strani.

en: Right side encoding.
sl: Kodna stran desne strani.

en: Middle side encoding.
sl: Kodiranje v sredini.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
sl: Število prezrtih razlik v datoteki. Te razlike je WinMerge prezrl in jih ni mogoče združiti.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
sl: Število razlik v datoteki. Ta številka ne vsebuje prezrtih razlik.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
sl: Prikaže zvezdico (*), če je datoteka dvojiška.

en: Unpacker plugin name or pipeline.
sl: Ime vtičnika razpakovalca ali cevovod.

en: Prediffer plugin name or pipeline.
sl: Ime vtičnika predrazlikovalca ali cevovod.

en: Compare %1 with %2
sl: Primerjaj %1 z %2

en: Compare %1 with %2 and %3
sl: Primerjaj %1 z %2 in %3

en: Comma-separated list
sl: Seznam, ločen z vejicami

en: Tab-separated list
sl: Seznam, ločen s tabulatorji

en: Simple HTML
sl: Enostavni HTML

en: Simple XML
sl: Enostavni XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
sl: Datoteka poročila že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: Error creating the report:
    %1
sl: Napaka pri ustvarjanju poročila:
    %1

en: The report has been created successfully.
sl: Poročilo je bilo uspešno izdelano.

en: Cannot add a synchronization point at this line.
sl: V tej vrstici ni mogoče dodati točke sinhronizacije.

en: The same file is opened in both panels.
sl: Ista datoteka je odprta v obeh podoknih.

en: The selected files are identical.
sl: Izbrani datoteki sta enaki.

en: An error occurred while comparing the files.
sl: Prišlo je do napake med primerjavo datotek.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
sl: Začasnih datotek ni bilo mogoče ustvariti. Preverite nastavitve začasne poti (PATH).

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
sl: Ti datoteki imata različno vrsto znakov za konec vrstic.
    
    Ali želite obe vrsti obravnavati kot enaki, za trenutno primerjavo?
    
    Opomba: Če jih želite vedno obravnavati kot enaki, nastavite možnost 'Prezri različnost vrste znakov za koncev vrstic' na zavihku 'Primerjava' pogovornega okna 'Nastavitve' (dostopen pod Urejanje/Možnosti).

en: The selected folder is invalid.
sl: Izbrana mapa ni veljavna.

en: Cannot open a binary file to editor.
sl: V urejevalniku ni mogoče odpreti dvojiške datoteke.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
sl: Mapa obstaja le na drugi strani, zato je ni mogoče odpreti.
    
    
    Ali jo želite ustvariti:
    %1
    na drugi strani in jo odpreti?

en: Are you sure you want to copy all differences to the other file?
sl: Ali ste prepričani, da želite kopirati vse razlike v drugo datoteko?

en: Do you want to move to the next file?
sl: Ali se želite premakniti na naslednjo datoteko?

en: Do you want to move to the previous file?
sl: Ali se želite premakniti na prejšnjo datoteko?

en: Do you want to move to the next page?
sl: Ali se želite premakniti na naslednjo stran?

en: Do you want to move to the previous page?
sl: Ali se želite premakniti na prejšnjo stran?

en: Do you want to move to the first file?
sl: Ali se želite premakniti v prvo datoteko?

en: Do you want to move to the last file?
sl: Ali se želite premakniti na zadnjo datoteko?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
sl: Najdeni sta različni kodni strani leve (cp%d) in desne (cp%d) datoteke. 
    Prikaz vsake datoteke v svoji kodni strani bo omogočil boljši prikaz, vendar bo nevarno združevanje/kopiranje.
    Ali želite obe datoteke obravnavati v privzeti kodni strani sistema Windows (priporočeno)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
sl: Izgubljeni podatki pri kodiranju: obe datoteki

en: Information lost due to encoding errors: first file
sl: Izgubljeni podatki zaradi napak pri kodiranju: prva datoteka

en: Information lost due to encoding errors: second file
sl: Izgubljeni podatki zaradi napak pri kodiranju: druga datoteka

en: Information lost due to encoding errors: third file
sl: Izgubljeni podatki zaradi napak pri kodiranju: tretja datoteka

en: No difference
sl: Ni razlik

en: Line difference
sl: Razlika v vrstici

en: Replaced %1 string(s).
sl: Zamenjano %1 nizov.

en: Cannot find string "%s".
sl: Ni mogoče najti niza "%s".

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key.
sl: Zdaj vstopate v združevalni način. Če želite izklopiti združevalni način, pritisnite tipko F9.

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
sl: Število samodejno združenih sprememb: %1
    Število nerešenih sporov: %2

en: The change of codepage has been merged.
sl: Sprememba kodne strani je bila združena.

en: The changes of codepage are conflicting.
sl: Spremembe kodne strani so v sporu.

en: The change of EOL has been merged.
sl: Sprememba konca vrstice (EOL) je bila združena.

en: The changes of EOL are conflicting.
sl: Spremembe koncev vrstic (EOL) so v sporu.

en: Location Pane
sl: Podokno lokacije

en: Diff Pane
sl: Podokno razlik

en: Patch file successfully written.
sl: Datoteka popravka je bila uspešno zapisana.

en: 1. item is not found!
sl: 1. vnos ni bil najden!

en: 2. item is not found!
sl: 2. vnos ni bil najden!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka s popravki že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: [%1 files selected]
sl: [%1 izbranih datotek]

en: Normal
sl: Običajno

en: Context
sl: Skladnost

en: Unified
sl: Poenoteno

en: Could not write to file %1.
sl: Ni mogoče pisati v datoteko %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
sl: Navedena izhodna pot ni absolutna pot: %1

en: Specify an output file.
sl: Določite izhodno datoteko.

en: Cannot create a patch file from binary files.
sl: Iz dvojiških datotek ni mogoče ustvariti datoteke s popravki.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
sl: Najprej shranite vse datoteke.
    
    Ustvarjanje datoteke s popravki zahteva, da v datoteki ni ne shranjenih sprememb.

en: Folder does not exist.
sl: Mapa ne obstaja.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
sl: Podpora arhivov ni omogočena.
    Ni mogoče najti veh potrebnih komponent (7-Zip in/ali Merge7z*.dll) za podporo arhivov.
    Za več informacij o podpori za arhiviranje in kako jo omogočiti si oglejte priročnik.

en: Select file for export
sl: Izberite datoteko za izvoz

en: Select file for import
sl: Izberite datoteko za uvoz

en: Options imported from the file.
sl: Možnosti so uvožene iz datoteke.

en: Options exported to the file.
sl: Možnosti so izvožene v datoteko.

en: Failed to import options from the file.
sl: Ni uspel uvoz možnosti iz datoteke.

en: Failed to write options to the file.
sl: Ni uspelo izvažanje možnosti v datoteko.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
sl: Ste pred tem, da zaprete nekaj primerjalnih oken.
    
    Ali želite nadaljevati?

en: Mixed
sl: Mešano

[ctx: EOL Type]
en: Binary
sl: Dvojiško

en: None
sl: Brez

en: Marker Color %d
sl: Barva označevalca %d

en: New Pattern
sl: Nov vzorec

en: Type
sl: Vrsta

en: Editor script
sl: Urejevalnik skriptov

en: 
    Difference in the Current Line (F4)
sl: 
    Razlika v trenutni vrstici (F4)

en: 
    Options
sl: 
    Možnosti

en: 
    Refresh (F5)
sl: 
    Osveži (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
sl: 
    Prejšnja razlika (Alt+Up)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
sl: 
    Naslednja razlika (Alt+Down)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
sl: 
    Prejšnji spor (Alt+Shift+Up)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
sl: 
    Naslednji spor (Alt+Shift+Down)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
sl: 
    Prva razlika (Alt+Home)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
sl: 
    Trenutna razlika (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
sl: 
    Zadnja razlika (Alt+End)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
sl: 
    Kopiraj desno (Alt+Desno)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
sl: 
    Kopiraj levo (Alt+Levo)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
sl: 
    Kopiraj desno in naprej (Ctrl+Alt+Desno)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
sl: 
    Kopiraj levo in naprej (Ctrl+Alt+Levo)

en: 
    Copy All to Right
sl: 
    Kopiraj vse v desno

en: 
    Copy All to Left
sl: 
    Kopiraj vse v levo

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
sl: 
    Samodejno združi (Ctrl+Alt+M)

en: 
    First File
sl: 
    Prva datoteka

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
sl: 
    Naslednja datoteka (Ctrl+F8)

en: 
    Last File
sl: 
    Zadnja datoteka

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
sl: 
    Prejšnja datoteka (Ctrl+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
sl: Prilagojen razpakovalec se uporablja za obe datoteki (samo ena datoteka potrebuje končnico).

en: No prediffer (normal)
sl: Brez predpregleda razlik (običajno)

en: Suggested plugins
sl: Priporočeni vtičniki

en: All plugins
sl: Vsi vtičniki

en: Private Build: %1
sl: Zasebna gradnja:%1

en: Your software is up to date.
sl: Vaša program je posodobljen.

en: A new version of WinMerge is available.
    %1 is now available (you have %2). Would you like to download it now?
sl: Na voljo je nova različica WinMerge.
    %1 je zdaj na voljo (vi imate %2). Ali jo želite zdaj prenesti?

en: Failed to download latest version information
sl: Ni bilo mogoče prenesti podatkov o najnovejši različici

en: Plugin Settings
sl: Nastavitve vtičnika

en: WSH not found - .sct scripts disabled
sl: WSH ni najden - skripti '.sct' so onemogočeni

en: G&o to Line %1
sl: Pojdi &na vrstico %1

en: Go to Moved Line	Ctrl+Shift+G
sl: Pojdi na premaknjeno vrstico	Ctrl+Shift+G

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: From file system
sl: Iz datotečnega sistema

en: From Most Recently Used list
sl: Iz seznama nedavnih (MRU)

en: No Highlighting
sl: Brez označevanja

en: Batch
sl: Paket

en: Portable Object
sl: Prenosni predmet

en: Resources
sl: Viri

en: Shell
sl: Lupina

en: Close &Left Tabs
sl: Zapri &leve zavihke

en: Close R&ight Tabs
sl: Zapri &desne zavihke

en: Close &Other Tabs
sl: Zapri d&ruge zavihke

en: Enable &Auto Max Width
sl: Omogoči sa&modejno največjo širino

en: We&bpage
sl: &Spletna stran

en: W&rap Text
sl: Pre&lom besedila

en: Frhed is not installed.
sl: Frhed ni nameščen.

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
sl: %1 ne obstaja. Ali jo želite ustvariti?

en: Failed to create folder.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape.

en: You can specify the following parameters to the path:
    $file: Path name of the current file
    $linenum: Line number of the current cursor position
sl: Za pot lahko določite naslednje parametre:
    $file: Ime poti trenutne datoteke
    $linenum: številka vrstice trenutnega položaja kazalca

en: default
sl: privzeto

en: minimal
sl: najmanj

en: patience
sl: potrpežljivo

en: none
sl: brez

en: DirectWrite Default
sl: Privzeti DirectWrite

en: DirectWrite Aliased
sl: Kratko DirectWrite

en: DirectWrite GDI Classic
sl: Klasičen DirectWrite GDI

en: DirectWrite GDI Natural
sl: Naravni DirectWrite GDI

en: DirectWrite Natural
sl: Naravni DirectWrite

en: DirectWrite Natural Symmetric
sl: Naravno simetričen DirectWrite

en: MDI child window or main window
sl: Podrejeno ali glavno okno MDI

en: MDI child window only
sl: Le podrejeno okno MDI

en: Close main window if there is only one MDI child window
sl: Zapri glavno okno, če je samo eno podrejeno okno MDI

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Diff
sl: Razlika

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Highlight
sl: Označi

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Blink
sl: Utripaj

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Size
sl: Velikost bloka

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Alpha
sl: Blok Alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: CD Threshold
sl: Prag CD

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Ins/Del Detection
sl: Zaznavanje Ins/Del

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: None
sl: Brez

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Vertical
sl: Navpično

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Horizontal
sl: Vodoravno

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Overlay
sl: Prekrivanje

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha
sl: Alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Blend
sl: Alfa mešanje

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Animation
sl: Alfa animacija

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Zoom
sl: Povečava

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Page:
sl: Stran:

en: Pt: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)
sl: Tč: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)

en: Dist: %g
sl: Razdalja: %g

en: Dist: %g, %g
sl: Razdalja: %g, %g

en: Page: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp
sl: Stran: %d/%d  Povečava: %d%%  %dx%dpx  %dbpp

en: Rc: (%d, %d)
sl: Zapis: (%d, %d)

en: Flipped: %s
sl: Zasukano: %s

en: Rotated: %d
sl: Obrnjeno: %d

en: All pages
sl: Vse strani

en: <Edit here>
sl: <Uredi tukaj>

en: No differences to select found
sl: Ni najdenih nobenih razlik za izbiro

en: No differences found to add as substitution filter
sl: Ni najdenih razlik za dodajanje kot Nadomestni filter

en: The pair is already present in the list of Substitution Filters
sl: Par je že prisoten na seznamu nadomestnih filtrov

en: Add this change to Substitution Filters?
sl: Dodam to spremembo med Nadomestne filtre?

en: Text only
sl: Samo besedilo

en: Line-by-line position and text
sl: Položaj vrstico po vrstico in besedilo

en: Word-by-word position and text
sl: Položaj besedo po besedo in besedilo

en: AppData folder
sl: Mapa aplikacijskih podatkov

en: Install folder
sl: Namestitvena mapa

en: Allow only one instance to run
sl: Dovoli zagon samo enega primerka programa

en: Allow only one instance to run and wait for the instance to terminate
sl: Dovoli zagon le enega primerka, in počakaj, da se primerek dokonča

en: Only on window activated
sl: Aktivirano samo na oknu

en: Immediately
sl: Takoj

en: Al&l
sl: V&se

en: &Others
sl: &Drugo

en: Missing plugin name in plugin pipeline: %1
sl: Manjkajoče ime vtičnika v cevovodu vtičnika:%1

en: Missing quotation mark in plugin pipeline: %1
sl: Manjka narekovaj v cevovodu vtičnika: %1

en: Specify plugin arguments
sl: Določi argumente vtičnika

en: Plugin not found or invalid: %1
sl: Vtičnika ni bilo mogoče najti ali je neveljaven: %1

en: '%1' is not unpacker plugin
sl: '%1' ni vtičnik razpakirnika

en: '%1' is not prediffer plugin
sl: '%1' ni vtičnik preddifereja

en: An error occurred while prediffing the file '%1' with the plugin '%2'. The prediffing is not applied any more.
sl: Med preddifiranjem datoteke '%1' z vtičnikom '%2' je prišlo do napake. Prednastavitev se ne uporablja več.

en: Filter applied
sl: Filter je uporabljen

en: Clipboard at %s
sl: Odložišče na %s

en: Clipboard history is disabled.
    To enable clipboard history, press Windows logo key + V and then click the Turn on button.
sl: Zgodovina odložišča je onemogočena.
    Za omogočanje zgodovine odložišča, pritisnite tipko z logotipom Windows + V in nato kliknite gumb Vklopi.

en: This system does not support clipboard history.
sl: Ta sistem ne podpira zgodovine odložišča.

en: The 32-bit version of WinMerge does not support Clipboard Compare
sl: 32-bitna različica WinMerge ne podpira primerjave odložišča

en: WebView2 runtime is not installed. Do you want to download it?
sl: Izvajalski čas WebView2 ni nameščen. Ali ga želite prenesti?

en: New Text Compare
sl: Primerjava novega besedila

en: New Table Compare
sl: Primerjava nove tabele

en: New Binary Compare
sl: Primerjava nove dvojiške

en: New Image Compare
sl: Primerjava nove slike

en: New Webpage Compare
sl: Primerjava nove spletne strani

en: Clipboard Compare
sl: Primerjava odložišča

en: &Print...
sl: Na&tisni...

en: Pre&v Page
sl: Pre&jšnja stran

en: &Two Page
sl: &Dve strani

en: &One Page
sl: &Ena stran

en: Zoom &In
sl: Po&večaj

en: Zoom &Out
sl: Pom&njšaj

en: Prettification
sl: Polepšanje

en: Content Extraction
sl: Razširjanje vsebine

en: Preview
sl: Predogled

en: Data Query
sl: Podatkovna poizvedba

en: Validation
sl: Preverjanje veljavnosti

en: URL Handling
sl: Upravljanje URL-jev

en: Make Uppercase
sl: VELIKE ČRKE

en: Make Lowercase
sl: Majhne črke

en: Remove Duplicate Lines
sl: Odstrani podvojene vrstice

en: Count Duplicate Lines
sl: Preštej podvojene vrstice

en: Sort Lines Ascending
sl: Razvrsti vrstice naraščajoče

en: Sort Lines Descending
sl: Razvrsti vrstice padajoče

en: Reverse Columns
sl: Obrni stolpce

en: Reverse Lines
sl: Obrni vrstice

en: Replace...
sl: Zamenjaj...

en: Apply Filter Command...
sl: Uporabi ukaz filtra...

en: Tokenize...
sl: Ustvari žetone...

en: Trim Spaces
sl: Odsekaj presledke

en: Select Columns...
sl: Izberi stolpce...

en: Select Lines...
sl: Izberi vrstice...

en: Insert Date
sl: Vstavi datum

en: Insert Time
sl: Vstavi čas

en: Apply Patch...
sl: Uporabi popravek...

en: Ignore Columns
sl: Prezri stolpce

en: Ignore Comments (C-Family Languages)
sl: Prezri komentarje (C-družina jezikov)

en: Ignore CSV Fields
sl: Prezri polja CSV

en: Ignore TSV Fields
sl: Prezri polja TSV

en: Ignore Leading Line Numbers
sl: Prezri začetne številke vrstic

en: Apply Prediff Substitution Filters
sl: Uporabite nadomestne filtre Prediff

en: Prettify HTML
sl: Polepšaj HTML

en: Prettify JSON
sl: Polepšaj JSON

en: Prettify XML
sl: Polepšaj XML

en: Prettify YAML
sl: Polepšaj YAML

en: Preview Graphviz
sl: Predogled Graphviz

en: Preview Markdown
sl: Predogled označevanja

en: Preview PlantUML
sl: Predogled PlantUML

en: Query CSV Data...
sl: Poizveduj podatke CSV...

en: Query TSV Data...
sl: Poizveduj podatke TSV...

en: Query JSON Data...
sl: Poizveduj podatke JSON...

en: Query YAML Data...
sl: Poizveduj podatke YAML...

en: Validate HTML
sl: Potrdi HTML

en: Disassemble JVM Bytecode
sl: Razstavi bajtkodo JVM

en: Disassemble IL Code
sl: Razstavi kodo IL

en: Disassemble Native Code
sl: Razstavi naravno kodo

en: Make characters uppercase
sl: Naredi znake z velikimi črkami

en: Make characters lowercase
sl: Naredi znake z malimi črkami

en: Remove duplicate lines
sl: Odstrani podvojene vrstice

en: Count duplicate lines
sl: Preštej podvojene vrstice

en: Sort lines ascending
sl: Razvrsti vrstice naraščajoče

en: Sort lines descending
sl: Razvrsti vrstice padajoče

en: Reverse columns
sl: Obrni stolpce

en: Reverse lines
sl: Obrni vrstice

en: Replace text with another text.
    Usage: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - text to find
      REPLACE - text to replace
      -i - ignore case (only for -e)
      -e - treat the specified text as a regular expression
sl: Zamenjaj besedilo z drugim besedilom.
    Uporaba: Zamenjaj [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - besedilo za iskanje
      REPLACE - besedilo za zamenjavo
      -i - prezri velike in male črke (samo za -e)
      -e - obravnavaj navedeno besedilo kot regularni izraz

en: Apply filter command. 
    Usage: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - command to execute. %1 in the command is replaced with the filename.
sl: Uporabi ukaz za filtriranje. 
    Uporaba: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - ukaz za izvedbo. %1 v ukazu je nadomeščen z imenom datoteke.

en: Tokenize selection. 
    Usage: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regular expression for tokenizing. (e.g. [^\w]+)
sl: Tokeniziraj izbor. 
    Uporaba: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regularni izraz za tokenizacijo. (npr. [^\w]+)

en: Trim spaces
sl: Odsekaj presledke

en: Select some columns.
    Usage: SelectColumns RANGES
       or: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      RANGES   - list of column ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching columns
      -i - ignore case
      -g - enable global flag
      -e - use PATTERNS for matching
sl: Izberite nekaj stolpcev.
    Uporaba: SelectColumns RANGES
     ali: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e VZORCI
      RAZPONI - seznam obsegov stolpcev za izbiro. (npr. -3,5-10,30-)
     VZORCI - regularni izraz
      -v - izberi neujemajoče se stolpce
      -i - prezri velike in male črke
      -g - omogoči globalno zastavico
      -e - uporabi VZORCE za ujemanje

en: Select some lines.
    Usage: SelectLines RANGES
       or: SelectLines [-v] [-i] -e PATTERNS
      RANGES   - list of line ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching lines
      -i - ignore case
      -e - use PATTERNS for matching
sl: Izberite nekaj vrstic.
    Uporaba: SelectLines RANGES
     ali: SelectLines [-v] [-i] -e VZORCI
      RAZPONI - seznam razponov vrstic za izbiro. (npr. -3,5-10,30-)
      VZORCI - regularni izraz
      -v - izberi neujemajoče se vrstice
      -i - prezri velike in male črke
      -e - uporabi VZORCE za ujemanje

en: HTML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
sl: Lepši HTML s tidy-html5. 
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza tidy.

en: JSON Prettier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
sl: Lepši JSON z ukazom jq. 
    Argumenti: možnosti filtra ali ukazne vrstice so s prehodom ukaza jq.

en: XML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
sl: Lepši XML s tidy-html5. 
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza tidy.

en: YAML Prettier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
sl: Lepši YAML z ukazom yq. 
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza yq.

en: Graphviz Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the dot command.
sl: Predogledovalnik Graphviz.
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice, posredovane ukazu pika.

en: Markdown Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the md2html command.
sl: Predogledovalnik označevanja.
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice, posredovane ukazu md2html.

en: PlantUML Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the plantuml.jar command.
sl: Predogledovalnik PlantUML.
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice, posredovane ukazu plantuml.jar.

en: CSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
sl: Poizvedovalec CSV z ukazom q. 
    Argumenti: stavek SQL ali možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza q.

en: TSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
sl: Poizvedovalec TSV z ukazom q. 
    Argumenti: stavek SQL ali možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza q.

en: JSON Querier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
sl: Poizvedovalec JSON z ukazom jq. 
    Argumenti: stavek SQL ali možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza jq.

en: YAML Querier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
sl: Poizvedovalec YAML z ukazom yq. 
    Argumenti: stavek SQL ali možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza yq.

en: HTML Validator with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
sl: Preverjevalnik HTML s tidy-html5. 
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza tidy.

en: JVM bytecode disassembler with javap. 
    Arguments: Command line options passed to the javap command.
sl: Razstavljalec bajtnih kod JVM z javap. 
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukazu javap.

en: IL disassembler with ildasm. 
    Arguments: Command line options passed to the ildasm command.
sl: IL razstavljalec z ildasm. 
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza ildasm.

en: Native code disassembler with dumpbin. 
    Arguments: Command line options passed to the dumpbin command.
sl: Domači razstavljalnik kode z dumpbin. 
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice so s prehodom ukaza dumpbin.

en: General content extractor with Apache Tika. 
    Arguments: Command line options passed to the tika-app.jar.
sl: Razširjevalec splošne vsebine z Apache Tika. 
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice so s prehodom, posredovane v tika-app.jar.

en: Apply patch using GNU patch
sl: Uporabi popravek s popravkom GNU

en: Display the text content of MS Excel files
sl: Prikaži besedilno vsebino datotek MS Excel

en: Display the text content of MS PowerPoint files
sl: Prikaži besedilno vsebino datotek MS PowerPoint

en: Display the text content of MS Visio files
sl: Prikaži besedilno vsebino datotek MS Visio

en: Display the text content of MS Word files
sl: Prikaži besedilno vsebino datotek MS Word

en: Ignore some columns - ignored columns list from the plugin name or the plugin argument
sl: Prezri nekatere stolpce – seznam prezrtih stolpcev iz imena vtičnika ali argumenta vtičnika

en: The plugin ignores comments (//... and /* ... */) in C, C++, PHP and JavaScript files.
sl: Vtičnik prezre komentarje (//... in /* ... */) v datotekah C, C++, PHP in JavaScript.

en: Ignore some fields - ignored fields list from the plugin name or the plugin argument
sl: Prezri nekatera polja – seznam prezrtih polj iz imena vtičnika ali argumenta vtičnika

en: This plugin ignores the leading line numbers in text files (e.g. NC and BASIC files).
sl: Ta vtičnik prezre številke začetnih vrstic v besedilnih datotekah (npr. datoteke NC in BASIC).

en: Prediff Line Filter
sl: Filter vrstic Prediff

en: Basic text functions for the context menu
sl: Osnovne funkcije besedila za priročni meni

en: HTTP URL Scheme Handler with curl. 
    Arguments: Command line options passed to the curl command.
sl: Upravljalec sheme URL-jev HTTP s curl.
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice so bile posredovane ukazu curl.

en: Windows Registry URL Scheme Handler. 
    Arguments: Command line options passed to the reg.exe command.
sl: Upravljavec sheme URL registra Windows.
    Argumenti: možnosti ukazne vrstice, posredovane ukazu reg.exe.

en: CompareMSExcelFiles.sct WinMerge Plugin Options
sl: Možnosti vtičnika WinMerge CompareMSExcelFiles.sct

en: Extract workbook data to multiple files
sl: Razširi podatke delovnega zvezka v več datotek

en: Update external references(links)
sl: Posodobi zunanje sklice (povezave)

en: Compare document properties
sl: Primerjaj lastnosti dokumenta

en: Compare names
sl: Primerjaj imena

en: Compare cell values
sl: Primerjaj vrednosti celic

en: Compare worksheets as image (very slow)
sl: Primerjaj delovne liste kot sliko (zelo počasno)

en:  - Image split size:
sl:  - Velikost razdeljene slike:

en: Compare worksheets as HTML
sl: Primerjaj delovne liste kot HTML

en: Compare formulas
sl: Primerjaj formule

en: Compare texts in shapes
sl: Primerjaj besedila v oblikah

en: Compare headers and footers
sl: Primerjaj glave in noge

en: Cannot get Macros.
       To allow WinMerge to compare macros, use MS Office to alter the settings in the Macro Security for the current application.
       The Trust access to Visual Basic Project feature should be turned on to use this feature in WinMerge.
sl: Ni mogoče dobiti makrov.
        Za omogočanje omogočite primerjavo makrov v WinMerge , uporabite MS Office, da spremenite nastavitve v 'Varnosti makrov' za trenutno aplikacijo.
        Za uporabo te funkcije v programu WinMerge mora biti vklopljena funkcija zaupanja vrednega dostopa do projekta Visual Basic.

en: Compare VBA macros
sl: Primerjaj makre VBA

en: CompareMSWordFiles.sct WinMerge Plugin Options
sl: Možnosti WinMerge vtičnika CompareMSWordFiles.sct

en: Extract document data to multiple files
sl: Razširi podatke dokumenta v več datotek

en: Compare bookmarks
sl: Primerjaj zaznamke

en: Compare text contents of documents
sl: Primerjaj besedilno vsebino dokumentov

en: Compare documents as HTML file (very slow)
sl: Primerjaj dokumente kot datoteko HTML (zelo počasno)

en: CompareMSPowerPointFiles.sct WinMerge Plugin Options
sl: Možnosti WinMerge vtičnika CompareMSPowerPointFiles.sct

en: Extract slide data to multiple files
sl: Razširi podatke diapozitivov v več datotek

en: Compare slides as image (very slow)
sl: Primerjaj diapozitive kot sliko (zelo počasi)

en: Compare texts in notes page
sl: Primerjaj besedila na strani z opombami

en: CompareMSVisioFiles.sct WinMerge Plugin Options
sl: Možnosti WinMerge vtičnika CompareMSVisioFiles.sct

en: Extract page data to multiple files
sl: Razširi podatke strani v več datotek

en: Compare pages as image (very slow)
sl: Primerjaj strani kot sliko (zelo počasi)

en: PrediffLineFilter.sct WinMerge Plugin Options
sl: Možnosti WinMerge vtičnika PrediffLineFilter.sct

en: Delete
sl: Izbriši

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Ignore Case
sl: Prezri velike/male črke

en: Use RegExp
sl: Uporabi regularni izraz

en: Find what
sl: Najdi (kaj)

en: Replace with
sl: Zamenjaj z

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Column Ranges To Ignore:
    e.g.)  3,10-20,32-33
sl: Razponi stolpcev za prezrtje:
    npr.) 3,10-20,32-33

en: Enter the name of the file to which the patch '%1' will be applied
sl: Vnesite ime datoteke, za katero bo uporabljen popravek '%1'

en: File '%1' does not exist
sl: Datoteka '%1' ne obstaja

en: Enter the command line arguments for patch command
sl: Vnesite argumente ukazne vrstice za ukaz 'patch'

en: Enter the name of the folder to which the patch '%1' will be applied
sl: Vnesite ime mape, za katero bo uporabljen popravek '%1'

en: Folder '%1' does not exist
sl: Mapa '%1' ne obstaja

en: Do not specify the '-p0' command line option for the patch file which includes absolute paths
sl: Ne podajaj možnosti ukazne vrstice '-p0' za datoteko popravka, ki vključuje absolutne poti
