WinMerge - en to sk translation catalogue (1155 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
sk: LANG_SLOVAK, SUBLANG_DEFAULT

en: Copy to Middle
sk: Kopírovať do stredu

en: C&opy to Right	Alt+Right
sk: Kopírovať vpravo	Alt+→

en: Copy from Middle
sk: Kopírovať zo stredu

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
sk: Kopírovať &sprava	Alt+Shift+←

en: Cop&y to Left	Alt+Left
sk: Kopírovať vľavo	Alt+←

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
sk: Kopírovať &zľava	Alt+Shift+→

en: Copy Selected Line(s) to Middle
sk: Kopíruje vybrané riadky do stredu

en: Copy Selected Line(s) to Right
sk: Kopíruje vybrané riadky doprava

en: Copy Selected Line(s) from Middle
sk: Kopíruje vybrané riadky zo stredu

en: Copy Selected Line(s) from Right
sk: Kopíruje vybrané riadky sprava

en: Copy Selected Line(s) to Left
sk: Kopíruje vybrané riadky doľava

en: Copy Selected Line(s) from Left
sk: Kopíruje vybrané riadky zľava

en: Select Line &Difference	F4
sk: Vybrať riadky roz&dielov	F4

en: Add this change to Substitution &Filters
sk: Pridá túto zmenu do položky &Filtre nahradenia

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Redo
sk: &Vpred

en: Cu&t
sk: V&ystrihnúť

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: &Paste
sk: &Prilepiť

en: &Scripts
sk: &Skripty

en: < Empty >
sk: < Prázdne >

en: &Go to...	Ctrl+G
sk: &Prejsť na...	Ctrl+G

en: Go to Moved Line Between Left and Middle	Ctrl+Shift+G
sk: Prejsť na presunutý riadok medzi ľavým a stredným	Ctrl+Shift+G

en: Go to Moved Line Between Middle and Right	Ctrl+Alt+G
sk: Prejsť na presunutý riadok medzi stredným a pravým	Ctrl+Alt+G

en: Op&en
sk: &Otvoriť

en: With &Registered Application
sk: &Registrovanou aplikáciou

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
sk: &Externým editorom	Ctrl+Alt+E

en: &With...
sk: Čí&m...

en: Open &Parent Folder...
sk: Otvoriť &nadradený priečinok...

en: S&hell Menu
sk: &Vzhľad ponuky

en: View &Differences
sk: Zobraziť &rozdiely

en: Diff &Block Size
sk: Veľkosť rozdielneho &bloku

en: &Ignore Color Difference (Color Distance Threshold)
sk: &Ignorovať rozdiel farieb (prahová hodnota vzdialenosti farieb)

en: Ins&ertion/Deletion Detection
sk: Detekcia vloženia/odstránenia

en: &None
sk: Žiad&na

en: &Vertical
sk: &Vertikálne

en: &Horizontal
sk: &Horizontálne

en: &Previous Page
sk: &Predošlá stránka

en: &Next Page
sk: Ď&alšia stránka

en: &Active Pane
sk: &Aktívny panel

en: Rotate &Right 90deg
sk: Otočiť v&pravo o 90 stupňov

en: Rotate &Left 90deg
sk: Otočiť v&ľavo o 90 stupňov

en: Flip V&ertically
sk: Preklopiť v&ertikálne

en: Flip H&orizontally
sk: Preklopiť h&orizontálne

en: &Zoom
sk: &Priblíženie

en: Zoom &In	Ctrl++
sk: &Priblížiť	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
sk: &Oddialiť	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
sk: &Normálna veľkosť	Ctrl+*

en: &Overlay
sk: Pre&krytie

en: &Alpha Blend
sk: &Alfa zmiešavanie

en: Alpha &Blend Animation
sk: Animácia al&fa zmiešavania

en: Dragging &Mode
sk: Režim pre&tiahnutie

en: &Move
sk: &Presunúť

en: &Adjust Offset
sk: &Upraviť posuv

en: &Vertical Wipe
sk: &Vertikálne stieranie

en: &Horizontal Wipe
sk: &Horizontálne stieranie

en: Rectangle &Select
sk: &Vybrať obdĺžnik

en: &Set Background Color
sk: Nastaviť farbu &pozadia

en: &Vector Image Scaling
sk: Zmena mierky &vektorového obrázka

en: Compare Extracted &Text From Images
sk: Porovnať extrahovaný &text z obrázka

en: Co&mpare
sk: Po&rovnať

en: &File
sk: &Súbor

en: &New
sk: &Nový

en: T&able
sk: &Karta

en: &Binary
sk: &Binárne

en: &Image
sk: &Obrázok

en: New (&3 panes)
sk: Nový (&3 panely)

en: &Open...	Ctrl+O
sk: &Otvoriť...	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
sk: Otvoriť kon&fliktný súbor...

en: Open C&lipboard
sk: Otvoriť &schránku

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
sk: O&tvoriť projekt...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
sk: Uložiť &projekt...

en: Recent Projects
sk: Naposledy otvorené projekty

en: Recent F&iles Or Folders
sk: Naposledy otvorené sú&bory alebo projekty

en: E&xit	Ctrl+Q
sk: &Koniec	Ctrl+Q

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &Paste	Ctrl+V
sk: &Prilepiť	Ctrl+V

en: &Options...
sk: &Nastavenia...

en: &View
sk: &Zobraziť

en: &Toolbar
sk: Lišta &nástrojov

en: &Small
sk: &Malá

en: &Big
sk: &Veľká

en: &Huge
sk: &Obrovská

en: &Status Bar
sk: &Stavový riadok

en: Ta&b Bar
sk: Lišta &záložiek

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Filters...
sk: &Filtre...

en: &Generate Patch...
sk: &Vygenerovať opravnú záplatu...

en: &Plugins
sk: &Rozšírenia

en: P&lugin Settings...
sk: &Nastavenia rozšírení...

en: Ma&nual Prediffer
sk: Ma&nuálny predbežný spracovateľ rozdielov

en: A&utomatic Prediffer
sk: A&utomatický predbežný spracovateľ rozdielov

en: &Manual Unpacking
sk: &Manuálne rozbalenie

en: &Automatic Unpacking
sk: &Automatické rozbalenie

en: &Reload plugins
sk: &Znovu načítať rozšírenia

en: &Window
sk: &Okno

en: Cl&ose	Ctrl+W
sk: &Zatvoriť	Ctrl+W

en: Clo&se All
sk: Zatvoriť &všetky

en: Change &Pane	F6
sk: Zmeniť &panel	F6

en: Tile &Horizontally
sk: Dlaždice &horizontálne

en: Tile &Vertically
sk: Dlaždice &vertikálne

en: &Cascade
sk: &Kaskáda

en: &Help
sk: &Pomoc

en: &WinMerge Help	F1
sk: Pomocník &WinMerge	F1

en: R&elease Notes
sk: &Poznámky k vydaniu

en: &Translations
sk: &Preklady

en: C&onfiguration
sk: K&onfigurácia

en: &About WinMerge...
sk: &O aplikácii WinMerge...

en: &Read-only
sk: &Len na čítanie

en: L&eft Read-only
sk: Ľ&avý len na čítanie

en: M&iddle Read-only
sk: &Stredný len na čítanie

en: Ri&ght Read-only
sk: &Pravý len na čítanie

en: &File Encoding...
sk: &Kódovanie súboru...

en: Select &All	Ctrl+A
sk: Vybr&ať všetko	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
sk: Zobraziť &zhodné položky

en: Show &Different Items
sk: Zobraziť &rozdielne položky

en: Show L&eft Unique Items
sk: Zobraziť jedinečné položky &vľavo

en: Show Midd&le Unique Items
sk: Zobraziť jedinečné položky v &strede

en: Show Ri&ght Unique Items
sk: Zobraziť jedinečné položky vp&ravo

en: Show S&kipped Items
sk: Zobraziť pres&kočené položky

en: S&how Binary Files
sk: Z&obraziť binárne súbory

en: &3-way Compare
sk: &3-cestné porovnanie

en: Show &Left Only Different Items
sk: Zobraziť &vľavo len rozdielne položky

en: Show &Middle Only Different Items
sk: Zobraziť v &strede len rozdielne položky

en: Show &Right Only Different Items
sk: Zobraziť vp&ravo len rozdielne položky

en: Show L&eft Only Missing Items
sk: Zobraziť vľ&avo len chýbajúce položky

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
sk: Zobraziť v s&trede len chýbajúce položky

en: Show Rig&ht Only Missing Items
sk: Zobraziť vprav&o len chýbajúce položky

en: Show Hidd&en Items
sk: Zobraziť &skryté položky

en: Tree &Mode
sk: Režim &stromu

en: &Collapse All Subfolders
sk: &Zvinúť všetky podpriečinky

en: Select &Font...
sk: Vybrať &písmo...

en: Use Default Font
sk: Použiť &predvolené písmo

en: Sw&ap Panes
sk: &Prehodiť panely

en: Swap &1st | 2nd
sk: Prehodiť &1. | 2.

en: Swap &2nd | 3rd
sk: Prehodiť &2. | 3.

en: Swap 1st | &3rd
sk: Prehodiť 1. | &3.

en: Com&pare Statistics...
sk: Štatistika po&rovnania...

en: Refresh	F5
sk: &Obnoviť	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
sk: O&bnoviť vybrané	Ctrl+F5

en: &Merge
sk: &Zlúčiť

en: Co&mpare	Enter
sk: Po&rovnať	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
sk: &Nasledujúci rozdiel	Alt+↓

en: &Previous Difference	Alt+Up
sk: &Predchádzajúci rozdiel	Alt+↑

en: &First Difference	Alt+Home
sk: Pr&vý rozdiel	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
sk: &Aktuány rozdiel	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
sk: Posledný &rozdiel	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
sk: Skopírovať v&pravo	Alt+→

en: Copy to L&eft	Alt+Left
sk: Skopírovať &vľavo	Alt+←

en: &Delete	Del
sk: &Odstrániť	Del

en: &Customize Columns...
sk: &Vlastné stĺpce...

en: Generate &Report...
sk: Vystvoriť &správu...

en: &Edit with Unpacker...
sk: &Upraviť program Unpacker...

en: &Save	Ctrl+S
sk: &Uložiť	Ctrl+S

en: Sav&e
sk: U&ložiť

en: Save &Left
sk: Uložiť ľ&avý

en: Save &Middle
sk: Uložiť &stredný

en: Save &Right
sk: Uložiť &pravý

en: Save &As
sk: Uložiť &ako

en: Save &Left As...
sk: Uložiť ľa&vý ako...

en: Save &Middle As...
sk: Uložiť s&tredný ako...

en: Save &Right As...
sk: Uložiť p&ravý ako...

en: &Print...	Ctrl+P
sk: &Tlačiť...	Ctrl+P

en: Page Set&up...
sk: Nastavenie s&tránky...

en: Print Previe&w...
sk: Náhľad p&red tlačou...

en: &Convert Line Endings to
sk: &Konvertovať konce riadkov na

en: Mer&ge Mode	F9
sk: Režim &zlučenia	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
sk: Znovanačítať	Ctrl+F5

en: Reco&mpare As
sk: &Znovu porovnať ako

en: &Undo	Ctrl+Z
sk: &Späť	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
sk: &Vpred	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
sk: Vy&strihnúť	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
sk: &Kopírovať	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
sk: &Hľadať...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
sk: &Nahradiť...	Ctrl+H

en: &Marker...	Ctrl+Shift+M
sk: &Značka ...	Ctrl+Shift+M

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
sk: &Kopírovať s číslami riadkov	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
sk: &Záložky

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
sk: &Prepnúť záložku	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
sk: &Ďalšia záložka	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
sk: &Predošlá záložka	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
sk: &Zmazať všetky záložky

en: Syntax Highlight
sk: Zvýrazňovanie syntaxe

en: &Diff Context
sk: Súvislosť &rozdielov

en: &All Lines
sk: &Všetky riadky

en: &0 Lines
sk: &0 riadkov

en: &1 Line
sk: &1 riadok

en: &3 Lines
sk: &3 riadky

en: &5 Lines
sk: &5 riadkov

en: &7 Lines
sk: &7 riadkov

en: &9 Lines
sk: &9 riadkov

en: &Toggle All and 0-9 Lines	Ctrl+D
sk: &Prepnúť všetky a 0-9 riadkov	Ctrl+D

en: &Invert (Hide Different Lines)
sk: &Invertovať (Skryť rozdielne riadky)

en: &Lock Panes
sk: &Zamknúť panely

en: &View Whitespace
sk: &Zobraziť prázdne miesto

en: View E&OL
sk: Zobraziť znak konca riadkov &EOL

en: Vie&w Line Differences
sk: Zobraz&iť riadky rozdielov

en: View Line &Numbers
sk: Zobraziť čísla &riadkov

en: View &Margins
sk: Zobraziť &okraje

en: W&rap Lines
sk: &Zvinúť riadky

en: Split V&ertically
sk: Oddeliť &vertikálne

en: Diff &Pane
sk: &Panel rozdielov

en: Lo&cation Pane
sk: Panel &polohy

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
sk: Ďa&lší konflikt	Alt+Shift+↓

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
sk: Pre&došlý konflikt	Alt+Shift+↑

en: A&dvanced
sk: Po&kročilé

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
sk: Ďalší rozdiel medzi ľavým a stredným	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
sk: Predošlý rozdiel medzi ľavým a stredným	Alt+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
sk: Ďalší rozdiel medzi ľavým a pravým	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
sk: Predošlý rozdiel medzi ľavým a pravým	Alt+1

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
sk: Ďalší rozdiel medzi stredným a pravým	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
sk: Predošlý rozdiel medzi stredným a pravým	Alt+Shift+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
sk: Ďalší rozdiel len ľavý	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
sk: Predošlý rozdiel len ľavý	Alt+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
sk: Ďalší rozdiel len stredný	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
sk: Predošlý rozdiel len stredný	Alt+Shift+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
sk: Ďalší rozdiel len pravý	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
sk: Predošlý rozdiel len pravý	Alt+Shift+9

en: Copy from &Left to
sk: Kopírovať z &ľava do

en: &Middle
sk: &stredného

en: &Right
sk: &pravého

en: Copy from &Middle to
sk: Kopírovať z &stredného do

en: &Left
sk: &ľavého

en: Copy from &Right to
sk: Kopírovať z &prava do

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
sk: Kopíruje vybrané riadky z ľa&vého do

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
sk: Kopíruje vybrané riadky zo stred&ného do

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
sk: Kopíruje vybrané riadky z p&ravého do

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
sk: Kopírovať zľava	Alt+Shift+→

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
sk: Kopírovať sprava	Alt+Shift+←

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
sk: Kopírovať vpravo a ísť ďalej	Ctrl+Alt+→

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
sk: Kopírovať vľavo a ísť ďalej	Ctrl+Alt+←

en: Copy &All to Right
sk: Kopírovať všetko v&pravo

en: Cop&y All to Left
sk: Kopírovať všetko vľ&avo

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
sk: &Automaticky zlúčiť	Ctrl+Alt+M

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
sk: Pridať &synchronizačný bod	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
sk: Vymazať sync&hronizačné body

en: Unpac&ker
sk: &Rozbaľovač

en: &Prediffer
sk: &Predbežný spracovateľ rozdielov

en: Apply Pre&differ...
sk: Použiť pre&dbežného spracovateľa rozdielov...

en: &Transform with editor script...
sk: &Transformovať so skriptom editora...

en: Sp&lit
sk: Od&deliť

en: Comp&are
sk: Porovn&ať

en: Compare in new &window
sk: Porovnať v novom &okne

en: Compare Non-hor&izontally...
sk: Porovnať ne&horizontálne...

en: Compare Non-hor&izontally
sk: Porovnať ne&horizontálne

en: First &left item with second left item
sk: Prvá ľ&avá položka s druhou ľavou položkou

en: First &right item with second right item
sk: Prvá p&ravá položka s druhou pravou položkou

en: &First left item with second right item
sk: &Prvá ľavá položka s druhou pravou položkou

en: &Second left item with first right item
sk: &Druhá ľavá položka s prvou pravou položkou

en: Co&mpare As
sk: Po&rovnať ako

en: Left to Middle (%1 of %2)
sk: Ľavý do stredu (%1 z %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
sk: Ľavý vpravo (%1 z %2)

en: Left to... (%1 of %2)
sk: Ľavý do... (%1 z %2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
sk: Stredný vľavo (%1 z %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
sk: Stredný vpravo (%1 z %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
sk: Stredný do... (%1 z %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
sk: Pravý do stredu (%1 z %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
sk: Pravý vľavo (%1 z %2)

en: Right to... (%1 of %2)
sk: Pravý do... (%1 z %2)

en: &Delete
sk: &Odstrániť

en: &Both
sk: &Oba

en: &All
sk: &Všetky

en: Re&name
sk: Pre&menovať

en: &Hide Items
sk: &Skryť položky

en: &Open Left
sk: &Otvoriť ľavý

en: Open Midd&le
sk: Otvoriť &stredný

en: O&pen Right
sk: Otvoriť &pravý

en: Cop&y Pathnames
sk: Kopírovať názvy &ciest

en: Left (%1 of %2)
sk: Ľavý (%1 z %2)

en: Middle (%1 of %2)
sk: Stredný (%1 z %2)

en: Right (%1 of %2)
sk: Pravý (%1 z %2)

en: Both (%1 of %2)
sk: Oba (%1 z %2)

en: All (%1 of %2)
sk: Všetky (%1 z %2)

en: Copy &Filenames
sk: Kopírovať názvy &súborov

en: Copy Items To Clip&board
sk: Kopírovať položky do &schránky

en: &Zip
sk: &Zbaliť ZIP

en: Both to... (%1 of %2)
sk: Oba do... (%1 z %2)

en: All to... (%1 of %2)
sk: Všetky do... (%1 z %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
sk: Rozdiely do... (%1 z %2)

en: Left Shell menu
sk: Vzhľad ľavej ponuky

en: Middle Shell menu
sk: Vzhľad strednej ponuky

en: Right Shell menu
sk: Vzhľad pravej ponuky

en: Copy
sk: Kopírovať

en: &Copy Full Path
sk: &Kopírovať plnú cestu

en: Copy &Filename
sk: Kopírovať názov &súboru

en: Unpacker Settings
sk: Nastavenia rozbaľovača

en: <None>
sk: <Žiadny>

en: <Automatic>
sk: <Automatické>

en: &Select...
sk: &Vybrať...

en: Prediffer Settings
sk: Nastavenia predbežného spracovateľa rozdielov

en: G&o to Diff
sk: Ch&oď na rozdiel

en: &No Moved Blocks
sk: &Nepresúvať bloky

en: &All Moved Blocks
sk: Presunúť &všetky bloky

en: W&hitespaces
sk: &Netlačiteľné znaky

en: Com&pare
sk: &Porovnať

en: I&gnore changes
sk: I&gnorovať zmeny

en: Ig&nore all
sk: Ig&norovať všetko

en: Ignore blan&k lines
sk: Ignorovať prázdne riad&ky

en: Ignore &case
sk: Ignorovať m&alé/VEĽKÉ

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
sk: Igno&rovať rozdiely v zakončení riadkov (Windows/Unix/Mac)

en: Ignore codepage &differences
sk: Ignorovať rozdiely kódových stránok

en: Ignore num&bers
sk: Ignorovať čí&sla

en: Ignore c&omment differences
sk: Ignorovať rozdielne &komentáre

en: &Include subfolders
sk: &Zahrnúť podpriečinky

en: &Compare method:
sk: Metóda &porovnania:

en: Full Contents
sk: Plný obsah

en: Quick Contents
sk: Rýchly obsah

en: Binary Contents
sk: Binárny obsah

en: Modified Date
sk: Dátum zmeny

en: Modified Date and Size
sk: Dátum zmeny a veľkosť

en: Size
sk: Veľkosť

en: &Load Project...
sk: &Načítať projekt...

en: About WinMerge
sk: O aplikácii WinMerge

en: Visit the WinMerge Homepage!
sk: Navštívte domovskú programu WinMerge!

en: Contributors
sk: Prispievatelia

en: Select Files or Folders
sk: Vybrať súbory alebo priečinky

en: &1st File or Folder
sk: &1. súbor alebo priečinok

en: Re&ad-only
sk: Len na čít&anie

en: Swap 1st | 2nd
sk: Prehodiť 1. | 2.

en: &Browse...
sk: &Prehľadávať...

en: &2nd File or Folder
sk: &2. súbor alebo priečinok

en: Rea&d-only
sk: Iba na čí&tanie

en: Swap 2nd | 3rd
sk: Prehodiť 2. | 3.

en: B&rowse...
sk: P&rehľadávať...

en: &3rd File or Folder (Optional)
sk: &3. súbor alebo priečinok (voliteľné)

en: Read-o&nly
sk: Iba na číta&nie

en: Swap 1st | 3rd
sk: Prehodiť 1. | 3.

en: Browse...
sk: Prehľadávať...

en:  Folder: Filter
sk:  Priečinok: Filter

en:  File: Unpacker Plugin
sk:  File: Rozšírenie rozbaľovača

en: Se&lect...
sk: Vy&brať...

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Status:
sk: Stav:

en: Help
sk: Pomoc

en: General
sk: Všeobecné

en: Automatically &scroll to first difference
sk: Automaticky &rolovať na prvý rozdiel

en: Automatically s&croll to first inline difference
sk: &Automatické rolovať na prvý rozdiel v riadku

en: Cl&ose windows with 'Esc':
sk: Zat&várať okná klávesou 'Esc':

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
sk: &Automaticky overovať cestu v dialógu Otvoriť

en: Single instance mode:
sk: Režim jednej inštancie:

en: As&k when closing multiple windows
sk: &Pýtať sa pred zatvorením viacerých okien

en: &Preserve file time in file compare
sk: &Zachovávať čas súboru pri porovnaní

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
sk: Zobraziť pri spustení dialóg „Vybrať súbory alebo priečinky“

en: Close "Select Files or Folders" dialog on clicking Compare button
sk: Kliknutím na tlačidlo Porovnať zatvoriť dialógové okno „Vybrať súbory alebo priečinky“

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
sk: Automatické dopĺňanie v dialógu &Otvoriť:

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Find
sk: Hľadať

en: Fi&nd what:
sk: &Hľadať:

en: Match &whole word only
sk: Iba celé &slová

en: Match &case
sk: Rozlišovať &veľké/malé

en: Regular &expression
sk: &Regulárny výraz

en: D&on't wrap end of file
sk: &Nezalamovať koniec súboru

en: &Don't close this dialog box
sk: &Nezatvárať toto dialógové okno

en: &Find Next
sk: Nájsť ďalší

en: Find &Prev
sk: Nájsť &predošlý

en: &Ok
sk: &OK

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Re&place with:
sk: Nahradiť čím:

en: &Don't wrap end of file
sk: &Nezalamovať koniec súboru

en: Replace in
sk: Nahradiť v

en: &Selection
sk: &výber

en: Wh&ole file
sk: &celý súbor

en: Find Pre&v
sk: Nájsť pre&došlý

en: &Replace
sk: Nahraďiť

en: Replace &All
sk: Nahraďiť všetko

en: Markers
sk: Značky

en: Enable &Markers
sk: Povoliť &značky

en: New
sk: Nový

en: &Background color:
sk: Farba &pozadia:

en: &Apply
sk: &Použiť

en: Line Filters
sk: Filtre riadkov

en: Enable Line Filters
sk: Povoliť riadkové filtre

en: Regular Expressions (one per line):
sk: Regulárne výrazy (jeden na riadok):

en: Edit
sk: Upraviť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Substitution Filters
sk: Filtre nahradenia

en: The changes that appear on the panels as the listed pairs below will be ignored or marked as insignificant. Patches are unaffected.
sk: Zmeny, ktoré sa na paneloch zobrazia ako nižšie uvedené dvojice, sa budú ignorovať alebo označia ako nevýznamné. Záplaty nie sú ovplyvnené.

en: Enable
sk: Povoliť

en: Add
sk: Sčítanie

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Colors
sk: Farby

en: Color Scheme:
sk: Farebná schéma:

en: Background
sk: Pozadie

en: Deleted
sk: Odstránené

en: Difference:
sk: Rozdiel:

en: Selected Difference:
sk: Vybraný rozdiel:

en: Ignored Difference:
sk: Ignorovaný rozdiel:

en: Moved:
sk: Presunutý:

en: Selected Moved:
sk: Presunutý výber:

en: Same As The Next (3 panes):
sk: Rovnaké ako ďalšie (3 panely):

en: Same As The Next (Selected):
sk: Rovnaké ako ďalšie (vybrané):

en: Word Difference:
sk: Rozdiel slova:

en: Selected Word Diff:
sk: Rozdiel vybraného slova:

en: &Use folder compare colors
sk: &Použiť priečinky porovnania farieb

en: Items equal:
sk: Rovnaké položky:

en: Items different:
sk: Rozdielne položky:

en: Items not exists all:
sk: Všetky neexistujúce položky:

en: Items filtered:
sk: Filtrované položky:

en: Margin:
sk: Okraj:

en: System
sk: Systém

en: &Send deleted files to Recycle Bin
sk: &Posielať odstránené súbory do koša

en: &External editor:
sk: &Externý editor:

en: &Filter folder:
sk: Priečinok &filtrov:

en: Temporary files folder
sk: Priečinok dočasných súborov

en: S&ystem's temp folder
sk: Priečinok dočasných súborov s&ystému

en: C&ustom folder:
sk: &Vlastný priečinok:

en: Br&owse...
sk: Pre&hľadávať...

en: Patch Generator
sk: Generátor opravných záplat

en: File&1:
sk: Súbor&1:

en: File&2:
sk: Súbor&2:

en: &Swap
sk: &Prehodiť

en: &Copy to Clipboard
sk: &Kopírovať do schránky

en: &Append to existing file
sk: &Rozšíriť existujúci súbor

en: &Result:
sk: &Výsledok:

en: Bro&wse...
sk: &Prechádzať...

en: &Format
sk: &Formát

en: St&yle:
sk: Š&týl:

en: &Context:
sk: &Kontext:

en: Inclu&de command line
sk: Zahrnúť príkazový ria&dok

en: Open to e&xternal editor
sk: Otvoriť v e&xternom editore

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Display Columns
sk: Zobrazovať stĺpce

en: Move &Up
sk: Posunúť &hore

en: Move &Down
sk: Posunúť &dole

en: &Additional Properties
sk: &Prídavné vlastnosti

en: Additional Properties
sk: Prídavné vlastnosti

en: Select Plugin
sk: Vybrať rozšírenie

en: Plugin &Name:
sk: &Názov rozšírenia:

en: Extensions list:
sk: Zoznam prípon:

en: Description:
sk: Popis:

en: Default arguments:
sk: Predvolené argumenty:

en: Display all plugins, don't check the extension
sk: Zobrazí všetky rozšírenia, nekontroluje príponu

en: &Open files in the same window type after unpacking
sk: Po rozbalení &otvoriť súbory v rovnakom type okna

en: &Plugin Pipeline:
sk: Rozšírenie &potrubia:

en: &Add pipe
sk: P&ridať rúru

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Items total:
sk: Položky celkom:

en: Items compared:
sk: Porovnané položky:

en: Go to
sk: Prejsť na

en: G&o to:
sk: &Prejsť na:

en: File
sk: Súbor

en: Go to what
sk: Prejsť na čo

en: Li&ne
sk: Riad&ok

en: &Difference
sk: &Rozdiel

en: &Go to
sk: &Prejsť na

en: Compare
sk: Porovnať

en: Whitespaces
sk: Netlačiteľné znaky

en: &Compare
sk: Porovnávať &netlačiteľné znaky

en: &Ignore change
sk: &Ignorovať zmeny

en: I&gnore all
sk: I&gnorovať všetko

en: E&nable moved block detection
sk: Povoliť &zisťovanie presunu bloku

en: Diff &algorithm:
sk: &Algoritmus rozdielov:

en: Enable indent &heuristic
sk: Povoliť &heuristické odsadenie

en: Completely unhighlight the ignored differences
sk: Úplne odlíšiť ignorované rozdiely

en: &Highlight syntax
sk: Zvýrazňovanie syntaxe

en: &Automatic rescan
sk: Automatické p&reskenovanie

en: &Preserve original EOL chars
sk: &Zachovávať pôvodné znaky zakončenia riadkov

en: Tabs
sk: Tabelátory

en: &Tab size:
sk: &Nastavenie tabelátorov:

en: &Insert Tabs
sk: Vkladať &tabelátory

en: Insert &Spaces
sk: Vkladať &medzery

en: Line Difference Coloring
sk: Farebné odlíšenie riadkových rozdielov

en: View line differences
sk: Zobrazovať rozdiely riadkov

en: &Character level
sk: Úroveň &znaku

en: &Word-level:
sk: Úroveň &slova:

en: W&ord break characters:
sk: Zalam&ovať slová:

en: &Rendering Mode:
sk: &Režim vytvárania prevodu:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
sk: WinMerge umožňuje skryť niektoré bežné okienka so správami. Stlačením tlačidla Obnoviť znova zviditeľníte všetky okienka správ.

en: Reset
sk: Vynulovať

en: File Filters
sk: Filtre súborov

en: Test...
sk: Testovať...

en: Install...
sk: Inštalovať...

en: New...
sk: Nový...

en: Edit...
sk: Upravovať...

en: Delete...
sk: Zmazať...

en: Save modified files?
sk: Uložiť zmenené súbory?

en: Left side file
sk: Súbor vľavo

en: &Save changes
sk: &Uložiť zmeny

en: &Discard changes
sk: &Zahodiť zmeny

en: Middle side file
sk: Súbor v stredne

en: Sa&ve changes
sk: U&ložiť zmeny

en: Discard c&hanges
sk: Za&hodiť zmeny

en: Right side file
sk: Súbor vpravo

en: S&ave changes
sk: Ul&ožiť zmeny

en: Dis&card changes
sk: Z&ahodiť zmeny

en: Disca&rd All
sk: Zahodiť &všetky

en: Codepage
sk: Kódová stránka

en: Default Codepage
sk: Predvolená kódová stránka

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
sk: Zvoľte predvolenú kódovú stránku, ktorá sa použije pri načítaní ne-Unicode súborov:

en: System codepage
sk: Systémová kódová stránka

en: According to WinMerge User Interface
sk: Podľa užívateľského rozhrania WinMerge

en: Custom codepage:
sk: Vlastná kódová stránka:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
sk: Zisťovať informácie o kódovej stránke pre tieto súbory: .html, .rc, .xml
    Potrebný reštart relácie.

en: Detect codepage for text files with mlang.dll
    Need to restart session.
sk: Zisťovať kódovú stránku pre textové súbory pomocou súboru mlang.dll
    Potrebný reštart relácie.

en: Options
sk: Možnosti

en: Import...
sk: Importovať...

en: Export...
sk: Exportovať...

en: Dialog
sk: Dialóg

en: Keywords:
sk: Kľúčové slová:

en: Function names:
sk: Názvy funkcií:

en: Comments:
sk: Komentáre:

en: Numbers:
sk: Čísla:

en: Operators:
sk: Operátory:

en: Strings:
sk: Reťazce:

en: Preprocessor:
sk: Preprocesor:

en: User 1:
sk: Užívateľ 1:

en: User 2:
sk: Užívateľ 2:

en: Bold
sk: Tučné

en: Search Marker:
sk: Značka hľadania:

en: User Defined Marker1:
sk: Užívateľom definovaná značka1:

en: User Defined Marker2:
sk: Užívateľom definovaná značka2:

en: User Defined Marker3:
sk: Užívateľom definovaná značka3:

en: Folder Compare Report
sk: Správa o porovnaní priečinkov

en: Report &File:
sk: &Súbor správy:

en: &Style:
sk: &Štýl:

en: &Include File Compare Report
sk: &Zahrnúť správu o porovnaní súborov

en: Shared or Private Filter
sk: Zdieľaný alebo súkromný filter

en: Which type of filter do you want to create?
sk: Aký typ filtra chcete vytvoriť?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
sk: Zdieľaný filter (pre všetkých užívateľov tohto počítača)

en: Private Filter (only for current user)
sk: Súkromný filter (len pre aktuálneho užívateľa)

en: Archive Support
sk: Podpora archívov

en: &Enable archive file support
sk: &Zapnúť podporu archívov

en: &Detect archive type from file signature
sk: &Detekovať typ archívu z hlavičky súboru

en: Items saved to or restored from the project file:
sk: Položky uložené do súboru projektu alebo obnovené zo súboru projektu:

en: Compare Statistics
sk: Štatistika porovnania

en: Folders:
sk: Priečinky:

en: Files:
sk: Súbory:

en: Different
sk: Rozdielne

en: Binary:
sk: Binárne:

en: Unique
sk: Jedinečné

en: Left:
sk: Ľavý:

en: Right:
sk: Pravý:

en: Identical
sk: Identické

en: Total:
sk: Celkom:

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Middle:
sk: Stredný:

en: Missing Left:
sk: Chýbajúce vľavo:

en: Missing Middle:
sk: Chýbajúce v strede:

en: Missing Right:
sk: Chýbajúce vpravo:

en: Affects
sk: Ovplyvniť

en: (Affects)
sk: (Ovplyvniť)

en: Select Codepage for
sk: Vybrať kódovú stránku pre

en: &File Loading:
sk: &Načítanie súboru:

en: File &Saving:
sk: &Uloženie súboru:

en: &Use same codepage for both
sk: &Použiť pre obe rovnakú kódovú stránku

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Test Filter
sk: Test filtra

en: Testing filter:
sk: Testovanie filtra:

en: &Enter text to test:
sk: &Zadajte testovací reťazec:

en: &Folder Name
sk: &Názov priečinka

en: Result:
sk: Výsledok:

en: &Test
sk: &Testovať

en: &Close
sk: &Zatvoriť

en: Table
sk: Karta

en: File type
sk: Typ súboru

en: Custom &Delimiter-Separated Values
sk: Vlastné &obmedzovačom oddelené hodnoty

en: D&elimiter character:
sk: Znak o&bmedzovača:

en: &Allow newlines in quotes
sk: &Povoliť nové riadky v úvodzovkách

en: &Quote character:
sk: Znak ú&vodzovky:

en: &Use customized text colors
sk: &Použiť prispôsobené farby textu

en: Whitespace:
sk: Netlačiteľné znaky:

en: Regular text:
sk: Bežný text:

en: Selection:
sk: Výber:

en: Backup Files
sk: Záložné súbory

en: Create backup files in:
sk: Vytvárať záložné súbory v:

en: &Folder compare
sk: Porovnávanie &priečinkov

en: Fil&e compare
sk: Porovnávanie &súborov

en: Create backup files into:
sk: Vytvárať záložné súbory do:

en: &Original file's folder
sk: Priečinok &originálneho súboru

en: &Global backup folder:
sk: &Globálny priečinok pre zálohy:

en: Backup filename:
sk: Názov záložného súboru:

en: &Append .bak extension
sk: &Pripojiť príponu .bak

en: A&ppend timestamp
sk: P&ripojiť časovú pečiatku

en: Confirm Copy
sk: Potvrdiť kopírovanie

en: Are you sure you want to copy XXX items?
sk: Ste si istý, že chcete skopírovať XXX položiek?

en: From left
sk: Zľava

en: To right
sk: Doprava

en: Don't ask this &question again.
sk: Už sa túto otázku nepýtať.

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Plugins
sk: Rozšírenia

en: &Enable plugins
sk: &Povoliť rozšírenia

en: File filters:
sk: Filtre súborov:

en: &Plugin arguments:
sk: Argumenty &rozšírenia:

en: Enable &automatic unpacking/prediffing for the plugin
sk: Povoliť &automatické rozbalenie/predspracovanie rozdielov pre rozšírenie

en: Shell Integration
sk: Integrácia prostredia

en: Explorer
sk: Prieskumník

en: &Add to context menu
sk: Prid&ať do ponuky súvislosti

en: E&nable advanced menu
sk: Po&voliť rozšírenú ponuku

en: &Register shell extension
sk: Za&registrovať rozšírenie prostredia

en: &Unregister shell extension
sk: &Zrušiť registráciu rozšírenia prostredia

en: Register shell extension for current user &only
sk: Zaregistruje rozšírenie prostredia iba pre aktuálneho užívateľa

en: Unregister shell extension for current user on&ly
sk: Zruší registráciu rozšírenia prostredia pre súčasného užívateľa

en: Register shell extension for &Windows 11 or later
sk: Registrovať rozšírenia vzhľadu pre &Windows 11 alebo novšie

en: Unregister shell extension for W&indows 11 or later
sk: Zrušenie registrácie rozšírenia vzhľadu pre W&indows 11 alebo novšie

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
sk: Priečinok

en: S&top after first difference
sk: &Zastaviť po prvom rozdiele

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
sk: Ign&orovať časové rozdiely menšie ako 3 sekundy

en: Include &unique subfolders contents
sk: &Zahrnúť jedinečný obsah podpriečinkov

en: Ignore &reparse points
sk: Ignorovať &opravné body

en: Threshold for switching to &quick compare (MB):
sk: Prahová hodnota pre prepnutie pre &rýchle porovnanie (MB):

en: Threshold for switching to &binary compare (MB):
sk: Prahová hodnota pre prepnutie na &binárne porovnanie (MB):

en: File patterns:
sk: Vzory súborov:

en: Custom Delimiter-Separated Values
sk: Vlastné &obmedzovačom oddelené hodnoty

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
sk: Binárny

en: Binary file &patterns:
sk: Vzory &binárnych súborov:

en: Frhed settings
sk: Nastavenia Frhed

en: View &Settings...
sk: Nastavenia &zobrazenia...

en: &Binary Mode...
sk: &Binárny režim...

en: &Character Set...
sk: &Znaková sústava...

en: Image
sk: Obrázok

en: Image file &patterns:
sk: Vzory súborov &obrázkov:

en: &Enable image compare in folder compare
sk: &Povoliť porovnanie obrázkov pri porovnaní priečinkov

en: OCR result:
sk: Výsledok OCR:

en: &Hex View
sk: Zobraziť &hexadecimálne

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
sk: 
    Nové dokumenty (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
sk: 
    Otvoriť (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
sk: 
    Uložiť (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
sk: Neznáma chyba pri pokuse otvoriť súbor projektu.

en: Unknown error attempting to save project file.
sk: Neznáma chyba pri pokuse uložiť súbor projektu.

en: Project file successfully loaded.
sk: Súbor projektu úspešne načítaný.

en: Project file successfully saved.
sk: Súbor projektu úspešne uložený.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
sk: 
    Späť (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
sk: 
    Vpred (Ctrl+Y)

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
sk: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    Porovnanie súborov WinMerge

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
sk: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    Porovnanie priečinkov WinMerge

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
sk: WinMerge sa dodáva BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Toto je slobodný softvér a môžete ho ďalej šíriť za určitých podmienok; podrobnosti nájdete v menu pomocníka pod GNU General Public License.

en: &Abort
sk: &Zrušiť

en: &Retry
sk: &Zopakovať

en: &Ignore
sk: &Ignorovať

en: Ignore &all
sk: Ignorovať &všetky

en: &Yes
sk: Á&no

en: Yes to &all
sk: Áno &pre všetky

en: &No
sk: &Nie

en: No to a&ll
sk: Nie pre &všetky

en: &Continue
sk: Po&kračovať

en: &Skip
sk: Pre&skočiť

en: Skip &all
sk: Preskočiť vš&etky

en: Don't display this &message again.
sk: Už túto správu nezobrazovať.

en: To make this message box visible again, press the Reset button on the Message Boxes page of the Options dialog.
sk: Ak chcete, aby sa toto okno správ opäť zobrazilo, stlačte tlačidlo Obnoviť na stránke Okienka správ v dialógovom okne Možnosti.

en: Color Schemes
sk: Farebné schémy

en: Folder Compare
sk: Porovnávanie priečinkov

en: Project
sk: Premietnuť

en: Differences
sk: Rozdiely

en: Message Boxes
sk: Okienka správ

en: To:
sk: Do:

en: From left:
sk: Zľava:

en: To left:
sk: Vľavo:

en: From right:
sk: Sprava:

en: To right:
sk: Vpravo:

en: From middle:
sk: Zo stredu:

en: To middle:
sk: Na stred:

en: Version %1
sk: Verzia %1

en: X64
sk: X64 - Slovenský preklad

en: Options (%1)
sk: Vlastnosti (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
sk: Znova sa zobrazujú všetky okná so správami.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
sk: Hodnota v poli Tab size nie je v rozsahu, ktorý WinMerge akceptuje.
    
    Použite hodnoty 1 - %1.

en: Open
sk: Otvoriť

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
sk: Programy|*.exe;*.bat;*.cmd|Všetky súbory (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
sk: Všetky súbory (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
sk: WinMerge projekty (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
sk: Súbory s nastavením (*.ini)|*.ini|Všetky súbory (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
sk: Textové súbory (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Všetky súbory (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
sk: HTML súbory (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Všetky súbory (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
sk: XML súbory (*.xml)|*.xml|Všetky súbory (*.*)|*.*||

en: File Type
sk: Typ súboru

en: Extension
sk: Prípona

en: Message
sk: Správa

en: Answer
sk: Odpoveď

en: Item
sk: Položka

en: Load
sk: Načítať

en: Save
sk: Uložiť

en: Include Subfolders
sk: Zahrnúť podpriečinky

en: Compare Options
sk: Možnosti porovnania

en: Name
sk: Názov

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Filters
sk: Filtre

en: Description
sk: Popis

en: Select filename for new filter
sk: Zvoľte názov súboru pre nový filter

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
sk: Filtre súborov (*.flt)|*.flt|Všetky súbory (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
sk: Nemožno nájsť súbor šablóny filtra súborov!
    
    Skopírujte, prosím, súbor %1 do priečinka WinMerge/Filters :
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
sk: Nebolo možné skopírovať šablónu filtrov súborov do priečinka s filtrami:
    %1
    
    Uistite sa, prosím, že priečinok existuje a dá sa doňho zapisovať.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
sk: Užívateľský priečinok so súbormi filtrov nie je definovaný!
    
    Vyberte, prosím, priečinok pre filtre v dialógu Nastavenia/Systém.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor filtra:
    %1
    
    Možno je súbor len na čítanie?

en: Locate filter file to install
sk: Nájsť súbor filtra pre nainštaláciu

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
sk: Inštalácia súboru filtra sa nepodarila.
    
    Nepodarilo sa skopírovať nový súbor do priečinka s filtrami.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
sk: Filter už existuje. Prepísať existujúci filter?

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
sk: Filtre boli aktualizované. Chcete obnoviť všetky porovnania otvorených priečinkov?
    
    Ak nechcete teraz obnovovať všetky porovnania, môžete zvoliť možnosť „Nie“ a obnoviť porovnania neskôr.

en: Folder Comparison Results
sk: Výsledok porovnania priečinkov

en: File Comparison
sk: Porovnávanie súborov

en: Untitled left
sk: Nepomenovaný ľavý

en: Untitled middle
sk: Nepomenovanmý stredný

en: Untitled right
sk: Nepomenovaný pravý

en: Base File
sk: Základný súbor

en: Theirs File
sk: Ich súbor

en: Mine File
sk: Môj súbor

en: Original File
sk: Pôvodný súbor

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
sk: Riad: %s  Stĺ: %d/%d  Zn: %d/%d  EOL: %s

en: Line: %s
sk: Riadok: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
sk: Riad: %s  Stĺ: %d/%d  Zn: %d/%d

en:   Sel: %d | %d
sk:   Vyb: %d | %d

en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Difference %1 of %2
sk: Rozdiel %1 z %2

en: %1 Differences Found
sk: nájdených %1 rozdielov

en: 1 Difference Found
sk: nájdený jeden rozdiel

en: Item %1 of %2
sk: Položka %1 of %2

en: Items: %1
sk: Položky: %1

en: Comparing items...
sk: Porovnávanie položiek...

en: Select two existing folders or files to compare.
sk: Vyberte dva existujúce priečinky alebo súbory na porovnanie.

en: Folder Selection
sk: Výber priečinka

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
sk: Vyberte dva (alebo tri) priečinky alebo dva (alebo tri) súbory na porovnanie.

en: Left (1st) path is invalid!
sk: Ľavá (1.) cesta je neplatná!

en: Middle (2nd) path is invalid!
sk: Stredná (2.) cesta je neplatná!

en: Right (2nd) path is invalid!
sk: Pravá (2.) cesta je neplatná!

en: Right (3rd) path is invalid!
sk: Pravá (3.) cesta je neplatná!

en: Both paths are invalid!
sk: Obe cesty sú neplatné!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
sk: Ľavá (1.) a stredná (2.) cesta sú neplatné!

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
sk: Ľavá (1.) a pravá (3.) cesta sú neplatné!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
sk: Stredná (2.) a pravá (3.) cesta sú neplatné!

en: All paths are invalid!
sk: Všetky cesty sú neplatné!

en: Only enabled for file comparisons
sk: Povolené iba na porovnanie súborov

en: Cannot compare file and folder!
sk: Nemožno porovnať súbor a priečinok!

en: File not found: %1
sk: Súbor nenájdený: %1

en: File not unpacked: %1
sk: Súbor nerozbalený: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
sk: Nemožno otvoriť súbor
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
sk: Nepodarilo sa spracovať súbor konfliktov.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
sk: Súbor
    %1
    nie je súbor konfliktov.

en: You are about to compare very large files.
    Showing the contents of the files requires a very large amount of memory.
    Do you want to show only the comparison results, not the contents of the files?
sk: Chystáte sa porovnať veľmi veľké súbory.
    Zobrazenie obsahu súborov vyžaduje veľmi veľké množstvo pamäte.
    Chcete zobraziť iba výsledky porovnania, nie obsah súborov?

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save changes to %1?
sk: Uložiť zmeny do %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
sk: %1 je označený iba na čítanie. Prajete si prepísať súbor iba na čítanie? (Nie, ak chcete uložiť ako nový názov súboru.)

en: Error backing up file
sk: Chyba pri zálohovaní súboru

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
sk: Nepodarilo sa zálohovať originálny súbor:
    %1
    
    Pokračovať napriek tomu?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
sk: Uloženie súboru zlyhalo.
    %1
    %2
    Chceš:
    - použiť iný názov súboru (stlačte tlačidlo OK)
    - prerušiť aktuálnu operáciu (stlačte Zrušiť)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
sk: Rozšírenie „%2“ nemohlo zapracovať vaše zmeny v ľavom súbore späť do „%1“.
    
    Originálny súbor nebude zmenený.
    
    Želáte si uložiť rozbalenú verziu do iného súboru?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the middle file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
sk: Rozšírenie '%2' nemôže zapakovať vaše zmeny v strednom súbore späť do '%1'.
    
    Pôvodný súbor sa nezmení.
    
    Chcete rozbalenú verziu uložiť do iného súboru?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
sk: Rozšírenie „%2“ nemohlo zapracovať vaše zmeny v pravom súbore späť do „%1“.
    
    Originálny súbor nebude zmenený.
    
    Želáte si uložiť rozbalenú verziu do iného súboru?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
sk: Iná aplikácia aktualizovala súbor
    %1
    odkedy ho WinMerge načítal.
    
    Prepísať zmenený súbor?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
sk: %1
    je označený len na čítanie. Želáte si prepísať položku len na čítanie?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
sk: Iná aplikácia zmenila súbor
    %1
    odkedy ho WinMerge naposledy načítal.
    
    Chcete znovu načítať súbor?

en: Save Left File As
sk: Uložiť ľavý súbor ako

en: Save Middle File As
sk: Uložiť stredný súbor ako

en: Save Right File As
sk: Uložiť pravý súbor ako

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
sk: Súbor
    %1
    sa stratil. Pokračujte, prosím, uložením kópie súboru.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
sk: Nebolo možné zlúčiť rozdiely, keďže dokumenty nie sú synchronizované.
    
    Obnovte dokumenty, než budete pokračovať.

en: Break at whitespace
sk: Prerušiť na netlačiteľnom znaku

en: Break at whitespace or punctuation
sk: Prerušiť na netlačiteľnom znaku alebo vetnej diakritike

en: Copy to &Middle	Alt+Right
sk: Kopírovať do &stredného	Alt+→

en: Copy to &Middle	Alt+Left
sk: Kopírovať do &stredného	Alt+←

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
sk: Kopírovať zo stredného	Alt+Shift+→

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
sk: Kopírovať zo stredného Alt+Shift+←

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
sk: Kopírovať do stredného a posunúť	Ctrl+Alt+→

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
sk: Kopírovať do stredného a posunúť	Ctrl+Alt+←

en: Copy All to Middle
sk: Kopírovať všetko do stredu

en: Right to Left (%1)
sk: Z pravého do ľavého (%1)

en: Right to Middle (%1)
sk: Z pravého do stredného (%1)

en: Middle to Left (%1)
sk: Zo stredného do ľavého (% 1)

en: Middle to Right (%1)
sk: Zo stredného do pravého (% 1)

en: Left to Right (%1)
sk: Z ľavého do pravého (%1)

en: Left to Middle (%1)
sk: Z ľavého do stredého (%1)

en: Left to... (%1)
sk: Z ľavého do... (%1)

en: Middle to... (%1)
sk: Zo stredného do... (%1)

en: Right to... (%1)
sk: Z pravého do... (%1)

en: Both to... (%1)
sk: Z oboch do... (%1)

en: All to... (%1)
sk: Všetky do... (%1)

en: Differences to... (%1)
sk: Rozdiely do... (%1)

en: Left (%1)
sk: Ľavého (%1)

en: Middle (%1)
sk: Stredného (%1)

en: Right (%1)
sk: Pravého (%1)

en: Both (%1)
sk: Oboch (%1)

en: All (%1)
sk: Všetkých (%1)

en: Left side - select destination folder:
sk: Ľavá strana - vyberte cieľový priečinok:

en: Middle side - select destination folder:
sk: Stredný - vyberte cieľový priečinok:

en: Right side - select destination folder:
sk: Pravá strana - vyberte cieľový priečinok:

en: (%1 Files Affected)
sk: (%1 ovplyvnených súborov)

en: (%1 of %2 Files Affected)
sk: (%1 ovplyvnených súborov z %2)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
sk: Chcete naozaj odstrániť
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy?
sk: Naozaj chcete kopírovať?

en: Are you sure you want to copy %d items?
sk: Naozaj chcete skopírovať %d položky?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
sk: Operácia zrušená!
    
    Obsah priečinka na disku sa zmenil, cesta
    %1
    nebol nájdená.
    
    Obnovte, prosím, porovnanie.

en: Are you sure you want to move?
sk: Naozaj chcete presunúť?

en: Are you sure you want to move %d items?
sk: Naozaj chcete presunúť %d položiek?

en: Confirm Move
sk: Potvrdiť presun

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
sk: Chystáte sa zavrieť okno s porovnaním priečinkov. Naozaj chcete zavrieť okno?

en: Failed to execute external editor: %1
sk: Nepodarilo sa spustiť externý editor: %1

en: Unknown archive format
sk: Neznámy formát archívu

en: Filename
sk: Názov súboru

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
sk: Priečinok

en: Comparison result
sk: Výsledok porovnania

en: Left Date
sk: Dátum ľavého

en: Right Date
sk: Dátum pravého

en: Middle Date
sk: Dátum stredného

en: Left Size
sk: Veľkosť ľavého

en: Right Size
sk: Veľkosť pravého

en: Middle Size
sk: Veľkosť stredného

en: Right Size (Short)
sk: Veľkosť pravého (krátka)

en: Left Size (Short)
sk: Veľkosť ľavého (krátka)

en: Middle Size (Short)
sk: Veľkosť stredného (krátka)

en: Left Creation Time
sk: Čas vzniku ľavého

en: Right Creation Time
sk: Čas vzniku pravého

en: Middle Creation Time
sk: Čas vzniku stredného

en: Newer File
sk: Novší súbor

en: Left File Version
sk: Verzia ľavého súboru

en: Right File Version
sk: Verzia pravého súboru

en: Middle File Version
sk: Verzia stredného súboru

en: Short Result
sk: Krátky výsledok

en: Left Attributes
sk: Atribúty ľavého

en: Right Attributes
sk: Atribúty pravého

en: Middle Attributes
sk: Atribúty stredného

en: Left EOL
sk: Znak konca riadku ľavého

en: Middle EOL
sk: Znak konca riadku stredného

en: Right EOL
sk: Znak konca riadku pravého

en: Left Encoding
sk: Kódovanie ľavého

en: Right Encoding
sk: Kódovanie pravého

en: Middle Encoding
sk: Kódovanie stredného

en: Ignored Diff
sk: Ignorovaný rozdiel

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
sk: Binárny

en: Unpacker
sk: Rozbaľovač

en: Prediffer
sk: Predbežný spracovateľ rozdielov

en: Left
sk: ←

en: Middle
sk: Stred

en: Right
sk: →

en: Diff
sk: Rozdiel

en: Left Duplicate Count
sk: Počet vytvorených kópií vľavo

en: Right Duplicate Count
sk: Počet vytvorených kópií vpravo

en: Middle Duplicate Count
sk: Počet vytvorených kópií v strede

en: Move
sk: Presunúť

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Communication
sk: Komunikácia

en: Contact
sk: Kontakt

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Document
sk: Dokument

en: Home
sk: Domov

en: Journal
sk: Denník

en: Link
sk: Odkaz

en: Media
sk: Média

en: Music
sk: Hudba

en: Note
sk: Poznámka

en: Photo
sk: Fotografia

en: RecordedTV
sk: Prehrávaná TV

en: Search
sk: Hľadať

en: Security
sk: Ochrana

en: Software
sk: Softvér

en: Task
sk: Úloha

en: Hash
sk: Haš súčet

en: Unable to compare files
sk: Nemožno porovnať súbory

en: Item aborted
sk: Položka zrušená

en: File skipped
sk: Súbor preskočený

en: Folder skipped
sk: Priečinok preskočený

en: Left only: %1
sk: Iba ľavý: %1

en: Middle only: %1
sk: Iba stredný: %1

en: Right only: %1
sk: Iba pravý: %1

en: Does not exist in %1
sk: Neexistuje v %1

en: Binary files are identical
sk: Binárne súbory sú identické

en: Binary files are different
sk: Binárne súbory sú rozdielne

en: Files are different
sk: Súbory sú rozdielne

en: Folders are different
sk: Priečinky sú rozdielne

en: Left Only
sk: Len ľavý

en: Right Only
sk: Len pravý

en: Middle Only
sk: Len stredný

en: No item in left
sk: Žiadna položka vľavo

en: No item in right
sk: Žiadna položka vpravo

en: No item in middle
sk: Žiadna položka v strede

en: Error
sk: Chyba

en: Text files are identical
sk: Textové súbory sú identické

en:  (Middle and right are identical)
sk:  (Stredný a pravý sú identické)

en:  (Left and right are identical)
sk:  (Ľavý a pravý sú identické)

en:  (Left and middle are identical)
sk:  (Ľavý a stredný sú identické)

en: Text files are different
sk: Textové súbory sú rozdielne

en: Image files are identical
sk: Súbory obrázkov sú identické

en: Image files are different
sk: Súbory obrázkov sú rozdielne

en: Group%d
sk: Skupina%d

en: Elapsed time: %ld ms
sk: Uplynulý čas: %ld ms

en: 1 item selected
sk: 1 vybraná položka

en: %1 items selected
sk: %1 vybraných položiek

en: Filename or folder name.
sk: Názov súboru alebo priečinka.

en: Subfolder name when subfolders are included.
sk: Názov podpriečinka, keď obsahuje aj podpriečinky.

en: Comparison result, long form.
sk: Výsledok porovnania, dlhá forma.

en: Left side modification date.
sk: Dátum poslednej zmeny ľavého.

en: Right side modification date.
sk: Dátum poslednej zmeny pravého.

en: Middle side modification date.
sk: Dátum poslednej zmeny stredného.

en: File's extension.
sk: Prípona súboru.

en: Left file size in bytes.
sk: Veľkosť ľavého súboru v bajtoch.

en: Right file size in bytes.
sk: Veľkosť pravého súboru v bajtoch.

en: Middle file size in bytes.
sk: Veľkosť stredného súboru v bajtoch.

en: Left file size abbreviated.
sk: Veľkosť ľavého súboru skrátená.

en: Right file size abbreviated.
sk: Veľkosť pravého súboru skrátená.

en: Middle file size abbreviated.
sk: Veľkosť streného súboru skrátená.

en: Left side creation time.
sk: Dátum vytvorenia ľavého.

en: Right side creation time.
sk: Dátum vytvorenia na pravého.

en: Middle side creation time.
sk: Dátum vytvorenia na stredného.

en: Tells which side has newer modification date.
sk: Hovorí, na ktorej strane je novší dátum zmeny.

en: Left side file version, only for some file types.
sk: Verzia súboru ľavého, iba pre niektoré typy súborov.

en: Right side file version, only for some file types.
sk: Verzia súboru pravého, iba pre niektoré typy súborov.

en: Middle side file version, only for some file types.
sk: Verzia súboru stredného, iba pre niektoré typy súborov.

en: Short comparison result.
sk: Krátky výsledok porovnania.

en: Left side attributes.
sk: Atribúty ľavého.

en: Right side attributes.
sk: Atribúty pravého.

en: Middle side attributes.
sk: Atribúty stredného.

en: Left side file EOL type.
sk: Typ znaku zakončenia riadka ľavého súboru.

en: Right side file EOL type.
sk: Typ znaku zakončenia riadka pravého súboru.

en: Middle side file EOL type.
sk: Typ znaku zakončenia riadka stredného súboru.

en: Left side encoding.
sk: Kódovanie ľavého.

en: Right side encoding.
sk: Kódovanie pravého.

en: Middle side encoding.
sk: Kódovanie stredného.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
sk: Počet ignorovaných rozdielov v súbore. Tieto rozdiely WinMerge ignoruje a nemožno ich zlúčiť.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
sk: Počet rozdielov v súbore. V tomto čísle nie sú zahrnuté ignorované rozdiely.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
sk: Zobrazí hviezdičku (*) ak je súbor binárny.

en: Unpacker plugin name or pipeline.
sk: Názov rozšírenia rozbaľovača alebo potrubia.

en: Prediffer plugin name or pipeline.
sk: Názov rozšírenia predbežného spracovateľa rozdielov alebo potrubia.

en: Compare %1 with %2
sk: Porovnať %1 s %2

en: Comma-separated list
sk: Zoznam oddelený čiarkami

en: Tab-separated list
sk: Zoznam oddelený tabulátormi

en: Simple HTML
sk: Jednoduché HTML

en: Simple XML
sk: Jednoduché XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
sk: Súbor so správou už existuje. Chcete prepísať existujúci súbor?

en: Error creating the report:
    %1
sk: Chyba pri vytváraní správy:
    %1

en: The report has been created successfully.
sk: Správa bola úspešne vytvorená.

en: Cannot add a synchronization point at this line.
sk: Na tento riadok nemožno pridať synchronizačný bod.

en: The same file is opened in both panels.
sk: Na oboch paneloch sa otvorí rovnaký súbor.

en: The selected files are identical.
sk: Vybraté súbory sú identické.

en: An error occurred while comparing the files.
sk: Počas porovnávania sa vyskytla chyba.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
sk: Dočasné súbory sa nepodarilo vytvoriť. Skontrolujte dočasné nastavenia cesty.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
sk: Tieto súbory používajú rôzne typy návratov vozíka.
    
    Chcete pre toto porovnanie považovať všetky typy návratov vozíka za rovnocenné?
    
    Poznámka: Ak chcete vždy zaobchádzať so všetkými typmi návratov vozíka ako s ekvivalentnými, nastavte možnosť „Ignorovať rozdiely návratov vozíka (Windows/Unix/Mac)“ na karte Porovnať v dialógovom okne možností (k dispozícii v časti Upraviť/Možnosti).

en: The selected folder is invalid.
sk: Vybraný priečinok je neplatný.

en: Cannot open a binary file to editor.
sk: Nemožno otvoriť binárny súbor v editore.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
sk: Priečinok existuje len na druhej strane a nie je možné ho otvoriť.
    
    Chcete vytvoriť zodpovedajúci priečinok:
    %1
    na druhej strane a otvoriť tieto priečinky?

en: Do you want to move to the next file?
sk: Chcete prejsť na nasledujúci súbor?

en: Do you want to move to the previous file?
sk: Chcete prejsť na predošlý súbor?

en: Do you want to move to the next page?
sk: Chcete prejsť na ďalšiu stránku?

en: Do you want to move to the previous page?
sk: Chcete prejsť na predošlú stránku?

en: Do you want to move to the first file?
sk: Chcete prejsť na prvý súbor?

en: Do you want to move to the last file?
sk: Chcete prejsť na posledný súbor?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
sk: V ľavom (cp%d) a pravom (cp%d) sa nachádzajú rôzne kódové stránky.
    Zobrazenie každého súboru na jeho kódovej stránke zabezpečí lepšie zobrazenie, ale zlúčenie/kopírovanie bude nebezpečné.
    Prajete si, aby sa s obidvomi súbormi zaobchádzalo ako s predvolenou kódovou stránkou systému Windows (odporúčané)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
sk: Informácie sa stratili kvôli chybám v kódovaní: oba súbory

en: Information lost due to encoding errors: first file
sk: Informácie stratené v dôsledku chýb kódovania: prvý súbor

en: Information lost due to encoding errors: second file
sk: Informácie stratené v dôsledku chýb kódovania: druhý súbor

en: Information lost due to encoding errors: third file
sk: Informácie stratené v dôsledku chýb kódovania: tretí súbor

en: No difference
sk: Bez rozdielu

en: Line difference
sk: Rozdiely v riadkoch

en: Replaced %1 string(s).
sk: Nahradených %1 reťazcov.

en: Cannot find string "%s".
sk: Nemožno nájsť reťazec „%s“.

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key.
sk: Teraz vstupujete do režimu zlúčenia. Ak chcete vypnúť režim zlúčenia, stlačte kláves F9.

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
sk: Počet automaticky zlúčených zmien: %1
    Počet nevyriešených konfliktov: %2

en: The change of codepage has been merged.
sk: Zmena kódovej stránky bola zlúčená.

en: The changes of codepage are conflicting.
sk: Zmeny kódovej stránky sú konfliktné.

en: The change of EOL has been merged.
sk: Zmena znaku EOL bola zlúčená.

en: The changes of EOL are conflicting.
sk: Zmeny znakov EOL sú protichodné.

en: Location Pane
sk: Panel polohy

en: Diff Pane
sk: Panel rozdielu

en: Patch file successfully written.
sk: Súbor so záplatou bol úspešne zapísaný.

en: 1. item is not found!
sk: 1. položka sa nenašla!

en: 2. item is not found!
sk: 2. položka sa nenašla!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
sk: Súbor so záplatou už existuje. Chcete ho prepísať?

en: [%1 files selected]
sk: [vybrané %1 súbory]

en: Normal
sk: Normálny

en: Context
sk: Kontextový

en: Unified
sk: Zjednotený

en: Could not write to file %1.
sk: Nepodarilo sa zapísať do súboru %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
sk: Zadaná výstupná cesta nie je absolútna cesta: %1

en: Specify an output file.
sk: Zadajte výstupný súbor.

en: Cannot create a patch file from binary files.
sk: Nemožno vytvoriť súbor so záplatou z binárnych súborov.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
sk: Uložte, prosím, najprv všetky súbory.
    
    Vytvorenie záplaty vyžaduje, aby v súboroch neboli žiadne neuložené zmeny.

en: Folder does not exist.
sk: Priečinok neexistuje.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
sk: Podpora archívov nie je povolená.
    Všetky potrebné komponenty (7-Zip alebo Merge7z *.dll) pre podporu archívu nemožno nájsť.
    V príručke nájdete ďalšie informácie o podpore archívov a o tom, ako ich povoliť.

en: Select file for export
sk: Vyberte súbor pre export

en: Select file for import
sk: Vyberte súbor pre import

en: Options imported from the file.
sk: Možnosti importované zo súboru.

en: Options exported to the file.
sk: Možnosti exportované do súboru.

en: Failed to import options from the file.
sk: Nepodarilo sa importovať nastavenia zo súboru.

en: Failed to write options to the file.
sk: Nepodarilo sa zapísať nastavenia do súboru.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
sk: Chystáte sa zatvoriť niekoľko okien s porovnaním.
    
    Chcete pokračovať?

en: Mixed
sk: Zmiešaný

[ctx: EOL Type]
en: Binary
sk: Binárny

en: None
sk: Žiadny

en: Marker Color %d
sk: Farba značky %d

en: New Pattern
sk: Nový vzor

en: Type
sk: Typ

en: Editor script
sk: Skript editora

en: 
    Difference in the Current Line (F4)
sk: 
    Rozdiel v aktuálnom riadku (F4)

en: 
    Options
sk: 
    Možnosti

en: 
    Refresh (F5)
sk: 
    Obnoviť (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
sk: 
    Predchádzajúci rozdiel (Alt+↑)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
sk: 
    Ďalší rozdiel (Alt+­↓)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
sk: 
    Predošlý konflikt (Alt+Shift+↑)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
sk: 
    Ďalší konflikt (Alt+Shift+↓)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
sk: 
    Prvý rozdiel (Alt+Home)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
sk: 
    Aktuálny rozdiel (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
sk: 
    Posledný rozdiel (Alt+End)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
sk: 
    Kopírovať vpravo (Alt+→)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
sk: 
    Kopírovať doľava (Alt+←)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
sk: 
    Kopírovať vpravo a dopredu (Ctrl+Alt+→)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
sk: 
    Kopírovať vľavo a dopredu (Ctrl+Alt+←)

en: 
    Copy All to Right
sk: 
    Kopírovať všetko vpravo

en: 
    Copy All to Left
sk: 
    Kopírovať všetko vľavo

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
sk: 
    Automatické zlúčenie (Ctrl+Alt+M)

en: 
    First File
sk: 
    Prvý súbor

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
sk: 
    Ďalší súbor (Ctrl+F8)

en: 
    Last File
sk: 
    Posledný súbor

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
sk: 
    Predošlý súbor (Ctrl+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
sk: Rozbaľovač sa použije na oba súbory (pri jednom súbore stačí prípona)

en: No prediffer (normal)
sk: Bez predspracovania rozdielov (bežné)

en: Suggested plugins
sk: Odporúčané rozšírenia

en: All plugins
sk: Všetky rozšírenia

en: Private Build: %1
sk: Súkromná zostava: %1

en: Your software is up to date.
sk: Váš softvér je aktuálny.

en: A new version of WinMerge is available.
    %1 is now available (you have %2). Would you like to download it now?
sk: K dispozícii je nová verzia programu WinMerge.
    Teraz je k dispozícii %1 (máte %2). Prajete si ho stiahnuť teraz?

en: Failed to download latest version information
sk: Nepodarilo sa stiahnuť informácie o najnovšej verzii

en: Plugin Settings
sk: Nastavenia rozšírení

en: WSH not found - .sct scripts disabled
sk: WSH nenájdené - .sct skripty sú zakázané

en: G&o to Line %1
sk: Ch&oď na riadok %1

en: Go to Moved Line	Ctrl+Shift+G
sk: Prejsť na presunutý riadok	Ctrl+Shift+G

en: Disabled
sk: Zakázané

en: From file system
sk: Zo súborového systému

en: From Most Recently Used list
sk: Zo zoznamu nedávno otvorených

en: No Highlighting
sk: Bez zvýrazňovania

en: Batch
sk: Dávkový

en: Portable Object
sk: Prenosný objekt

en: Resources
sk: Zdroje

en: Shell
sk: Vzhľad prostredia

en: Close &Left Tabs
sk: Zavrieť karty vľ&avo

en: Close R&ight Tabs
sk: Zavrieť karty v&pravo

en: Close &Other Tabs
sk: Zavrieť ďa&lšie karty

en: Enable &Auto Max Width
sk: Povoliť &automaticky maximalizovať šírku

en: Frhed is not installed.
sk: Frhed nie je nainštalovaný.

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
sk: %1 neexistuje. Chcete ho vytvoriť?

en: Failed to create folder.
sk: Priečinok sa nepodarilo vytvoriť.

en: You can specify the following parameters to the path:
    $file: Path name of the current file
    $linenum: Line number of the current cursor position
sk: Môžete zadať nasledujúce parametre cesty:
    $ file: Názov cesty aktuálneho súboru
    $ linenum: Číslo riadku aktuálnej polohy kurzora

en: default
sk: pôvodné

en: minimal
sk: minimálne

en: patience
sk: trpezlivosť

en: MDI child window or main window
sk: MDI okno potomka alebo hlavné okno

en: MDI child window only
sk: Iba MDI okno potomka

en: Close main window if there is only one MDI child window
sk: Zatvorí hlavné okno, ak existuje len jedno okno potomka MDI

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Diff
sk: Rozdiel

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Highlight
sk: Zvýrazniť

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Blink
sk: Blikať

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Size
sk: Veľkosť bloku

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Alpha
sk: Blokovať alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: CD Threshold
sk: Prahová hodnota CD

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Ins/Del Detection
sk: Detekcia Insert/Delete

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Vertical
sk: Vertikálna

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Horizontal
sk: Horizontálna

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Overlay
sk: Prekrytie

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha
sk: Alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Blend
sk: Alfa zmiešavanie

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Animation
sk: Alfa animácia

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Zoom
sk: Priblíženie

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Page:
sk: Stránka:

en: Dist: %g
sk: Vzdialenosť: %g

en: Dist: %g, %g
sk: Vzdialenosť: %g, %g

en: Page: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp
sk: Stránka: %d/%d  Priblíženie: %d%%  %dx%dpx  %dbpp

en: Flipped: %s
sk: Preklopené: %s

en: Rotated: %d
sk: Otočené: %d

en: All pages
sk: Všetky stránky

en: <Edit here>
sk: <Upraviť tu>

en: No differences to select found
sk: Neboli nájdené žiadne rozdiely

en: No differences found to add as substitution filter
sk: Nenašli sa žiadne rozdiely, ktoré by sa dali pridať ako filter nahradenia

en: The pair is already present in the list of Substitution Filters
sk: Táto dvojica sa už nachádza v zozname filtrov nahradenia

en: Add this change to Substitution Filters?
sk: Pridať túto zmenu do položky Filtre nahradenia?

en: Text only
sk: Len text

en: Line-by-line position and text
sk: Pozícia po riadkoch a text

en: Word-by-word position and text
sk: Pozícia a text po slovách

en: Allow only one instance to run
sk: Povoliť spustenie iba jednej inštancie

en: Allow only one instance to run and wait for the instance to terminate
sk: Povolí spustenie iba jednej inštancie a počká, kým sa inštancia ukončí

en: &Others
sk: &Ostatné

en: Missing plugin name in plugin pipeline: %1
sk: Chýbajúci názov rozšírenia v potrubí rozšírení: %1

en: Missing quotation mark in plugin pipeline: %1
sk: Chýbajúca úvodzovka v rozšírení: %1

en: Specify plugin arguments
sk: Určenie argumentov rozšírenia

en: Filter applied
sk: Použitý filter

en: Clipboard at %s
sk: Schránka na %s

en: Clipboard history is disabled.
    To enable clipboard history, press Windows logo key + V and then click the Turn on button.
sk: História schránky je vypnutá.
    Ak chcete zapnúť históriu schránky, stlačte kláves s logom Windows + V a potom kliknite na tlačidlo Zapnúť.

en: This system does not support clipboard history.
sk: Tento systém nepodporuje históriu schránky.

en: The 32-bit version of WinMerge does not support Clipboard Compare
sk: 32-bitová verzia WinMerge nepodporuje porovnávanie schránky

en: Prettification
sk: Prikrášlenie

en: Content Extraction
sk: Rozbalenie obsahu

en: Data Query
sk: Vyhľadávanie údajov

en: Validation
sk: Overenie

en: Decompilation
sk: Dekompilácia

en: Make Uppercase
sk: Vytvoriť veľké písmená

en: Make Lowercase
sk: Vytvoriť malé písmená

en: Remove Duplicate Lines
sk: Odstrániť duplicitné riadky

en: Count Duplicate Lines
sk: Počet duplicitných riadkov

en: Sort Lines Ascending
sk: Zoradiť riadky vzostupne

en: Sort Lines Descending
sk: Zoradiť riadky zostupne

en: Reverse Columns
sk: Prevrátiť stĺpce

en: Reverse Lines
sk: Prevrátiť riadky

en: Replace...
sk: Nahradiť...

en: Apply Filter Command...
sk: Použiť príkaz Filter...

en: Tokenize...
sk: Tokenizácia...

en: Trim Spaces
sk: Priestory na orezávanie

en: Select Columns...
sk: Výber stĺpcov...

en: Select Lines...
sk: Výber riadkov...

en: Insert Date
sk: Vložiť dátum

en: Insert Time
sk: Vložiť čas

en: Apply Patch...
sk: Použiť záplatu...

en: Ignore Columns
sk: Ignorovať stĺpce

en: Ignore Comments (C-Family Languages)
sk: Ignorovať komentáre (príbuzné jazyku C)

en: Ignore CSV Fields
sk: Ignorovanie polí CSV

en: Ignore TSV Fields
sk: Ignorovanie polí TSV

en: Apply Prediff Substitution Filters
sk: Použitie filtrov nahradenia predbežného spracovania rozdielov

en: Prettify HTML
sk: Skrášliť HTML

en: Prettify JSON
sk: Skrášliť JSON

en: Prettify XML
sk: Skrášliť XML

en: Prettify YAML
sk: Skrášliť YAML

en: Query CSV Data...
sk: Vyhľadávanie údajov CSV...

en: Query TSV Data...
sk: Vyhľadávanie údajov TSV...

en: Query JSON Data...
sk: Vyhľadávanie údajov JSON...

en: Query YAML Data...
sk: Vyhľadávanie údajov YAML...

en: Validate HTML
sk: Overenie HTML

en: Disassemble JVM Bytecode
sk: Rozloženie bytového JVM kódu

en: Disassemble IL Code
sk: Rozloženie IL kódu

en: Disassemble Native Code
sk: Rozloženie pôvodného kódu

en: Make characters uppercase
sk: Vytvoriť znaky veľkými písmenami

en: Make characters lowercase
sk: Vytvoriť znaky malými písmenami

en: Remove duplicate lines
sk: Odstrániť duplicitné riadky

en: Count duplicate lines
sk: Počet duplicitných riadkov

en: Sort lines ascending
sk: Zoradiť riadky vzostupne

en: Sort lines descending
sk: Zoradiť riadky zostupne

en: Reverse columns
sk: Prevrátiť stĺpce

en: Reverse lines
sk: Prevrátiť riadky

en: Replace text with another text.
    Usage: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - text to find
      REPLACE - text to replace
      -i - ignore case (only for -e)
      -e - treat the specified text as a regular expression
sk: Nahradenie textu iným textom.
    Použitie: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND - text, ktorý sa má nájsť
      REPLACE - text, ktorý sa má nahradiť
      -i - ignorovať veľké a malé písmená (len pre -e)
      -e - spracovať zadaný text ako regulárny výraz

en: Apply filter command. 
    Usage: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - command to execute. %1 in the command is replaced with the filename.
sk: Príkaz použiť filter
    Použitie: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - príkaz na vykonanie. %1 v príkaze sa nahradí názvom súboru.

en: Tokenize selection. 
    Usage: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regular expression for tokenizing. (e.g. [^\w]+)
sk: Výber tokenov
    Použitie: Tokenize (PATTERNS)
      PATTERNS - regulárny výraz na tokenizáciu. (napr. [^\w]+)

en: Trim spaces
sk: Priestory orezu

en: Select some columns.
    Usage: SelectColumns RANGES
       or: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      RANGES   - list of column ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching columns
      -i - ignore case
      -g - enable global flag
      -e - use PATTERNS for matching
sk: Vyberte niektoré stĺpce.
    Použitie: SelectColumns RANGES
       alebo: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      RANGES - zoznam rozsahov stĺpcov na výber. (napr. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regulárny výraz
      -v - výber nezhodujúcich sa stĺpcov
      -i - ignorovať veľkosť písmen
      -g - zapnúť globálny príznak
      -e - použiť PATTERNS na porovnávanie

en: Select some lines.
    Usage: SelectLines RANGES
       or: SelectLines [-v] [-i] -e PATTERNS
      RANGES   - list of line ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching lines
      -i - ignore case
      -e - use PATTERNS for matching
sk: Vyberte niekoľko riadkov.
    Použitie: SelectLines RANGES
       alebo: SelectLines [-v] [-i] -e PATTERNS
      RANGES - zoznam rozsahov riadkov na výber. (napr. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regulárny výraz
      -v - výber nezhodujúcich sa riadkov
      -i - ignorovať veľkosť písmen
      -e - na porovnávanie použite PATTERNS

en: HTML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
sk: HTML skrášlemé tidy-html5
    Argumenty: Možnosti príkazového riadku odovzdané príkazu tidy.

en: JSON Prettier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
sk: JSON skrášlené príkazom jq
    Argumenty: Argumenty: Možnosti filtra alebo príkazového riadka odovzdané príkazu jq.

en: XML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
sk: XML skrášlené tidy-html5
    Argumenty: Možnosti príkazového riadku odovzdané príkazu tidy.

en: YAML Prettier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
sk: YAML skrášlené príkazom yq
    Argumenty: Možnosti filtra alebo príkazového riadka odovzdané príkazu yq.

en: CSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
sk: CSV dopyt príkazom q
    Argumenty: Príkaz SQL alebo možnosti príkazového riadka odovzdané príkazu q.

en: TSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
sk: TSV dopyt príkazom q
    Argumenty: SQL príkaz alebo možnosti príkazového riadka odovzdané príkazu q.

en: JSON Querier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
sk: JSON dopyt príkazom jq
    Argumenty: Príkaz jq: Možnosti filtra alebo príkazového riadka.

en: YAML Querier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
sk: YAML dopyt príkazom yq
    Argumenty: Príkazy: Filter alebo možnosti príkazového riadka odovzdané príkazu yq.

en: HTML Validator with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
sk: Validátor HTML s tidy-html5
    Argumenty: Možnosti príkazového riadku odovzdané príkazu tidy.

en: JVM bytecode disassembler with javap. 
    Arguments: Command line options passed to the javap command.
sk: Rozkladač bytového kódu JVM pomocou javap
    Argumenty: Možnosti príkazového riadku odovzdané príkazu javap.

en: IL disassembler with ildasm. 
    Arguments: Command line options passed to the ildasm command.
sk: IL disassembler s ildasm
    Argumenty: Možnosti príkazového riadku odovzdané príkazu ildasm.

en: Native code disassembler with dumpbin. 
    Arguments: Command line options passed to the dumpbin command.
sk: Rozkladač natívneho kódu príkazom dumpbin
    Argumenty: Možnosti príkazového riadku odovzdané príkazu dumpbin.

en: General content extractor with Apache Tika. 
    Arguments: Command line options passed to the tika-app.jar.
sk: Všeobecný rozbaľovač obsahu pomocou Apache Tika
    Argumenty: Príkazového riadku odovzdané tika-app.jar.

en: Display the text content of MS Excel files
sk: Zobrazenie textového obsahu súborov MS Excel

en: Display the text content of MS PowerPoint files
sk: Zobrazenie textového obsahu súborov MS PowerPoint

en: Display the text content of MS Visio files
sk: Zobrazenie textového obsahu súborov MS Visio

en: Display the text content of MS Word files
sk: Zobrazenie textového obsahu súborov MS Word

en: Ignore some columns - ignored columns list from the plugin name or the plugin argument
sk: Ignorovať niektoré stĺpce - zoznam ignorovaných stĺpcov z názvu rozšírenia alebo argumentu rozšírenia

en: The plugin ignores comments (//... and /* ... */) in C, C++, PHP and JavaScript files.
sk: Rozšírenie ignoruje komentáre (//... a /* ... */) v súboroch C, C++, PHP a JavaScript.

en: Ignore some fields - ignored fields list from the plugin name or the plugin argument
sk: Ignorovať niektoré polia - zoznam ignorovaných polí z názvu rozšírenia alebo argumentu rozšírenia

en: Prediff Line Filter
sk: Filter predbežného spracovania rozdielov riadku

en: Basic text functions for the context menu
sk: Základné textové funkcie pre kontextovú ponuku
