WinMerge - en to no translation catalogue (702 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
no: LANG_NORWEGIAN, SUBLANG_DEFAULT

en: Copy to Middle
no: Kopier til midten

en: C&opy to Right	Alt+Right
no: Kopier til &høyre	Alt+Høyre

en: Copy from Middle
no: Kopier fra midten

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
no: Kopier fr&a høyre	Alt+Shift+Venstre

en: Cop&y to Left	Alt+Left
no: Kopier til &venstre	Alt+Venstre

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
no: Kopier &fra venstre	Alt+Shift+Høyre

en: Copy Selected Line(s) to Middle
no: Kopier valgte linje(r) til midten

en: Copy Selected Line(s) to Right
no: Kopier valgte linje(r) til høyre

en: Copy Selected Line(s) from Middle
no: Kopier valgte linje(r) fra midten

en: Copy Selected Line(s) from Right
no: Kopier valgte linje(r) fra høyre

en: Copy Selected Line(s) to Left
no: Kopier valgte linje(r) til venstre

en: Copy Selected Line(s) from Left
no: Kopier valgte linje(r) fra venstre

en: Select Line &Difference	F4
no: &Marker linjeforskjell	F4

en: &Undo
no: &Angre

en: &Redo
no: Ann&uler angre

en: Cu&t
no: &Klipp ut

en: &Copy
no: Ko&pier

en: &Paste
no: &Lim inn

en: &Scripts
no: &Skript

en: < Empty >
no: < Tom >

en: &Go to...	Ctrl+G
no: Gå &til...	Ctrl+G

en: Op&en
no: &Åpne

en: With &Registered Application
no: Med &registrert program

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
no: Med &eksternt redigeringsprogram	Ctrl+Alt+E

en: &With...
no: &Med...

en: View &Differences
no: Vis &forskjeller

en: &None
no: &Ingen

en: &Vertical
no: &Vertikal

en: &Horizontal
no: &Horisontal

en: &Previous Page
no: &Forrige side

en: &Next Page
no: &Neste side

en: &Active Pane
no: &Aktive panel

en: Rotate &Right 90deg
no: Roter &høyre 90gr

en: Rotate &Left 90deg
no: Roter &venstre 90gr

en: Flip V&ertically
no: Speilvend v&ertikalt

en: Flip H&orizontally
no: Speilvend h&orisontalt

en: Zoom &In	Ctrl++
no: Zoom &inn	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
no: Zoom &ut	Ctrl+-

en: &Overlay
no: &Overlegg

en: &Move
no: &Flytt

en: &File
no: &Fil

en: &New
no: &Ny

en: &Text
no: &Tekst

en: T&able
no: T&abell

en: &Binary
no: Bin&ær

en: &Image
no: &Bilde

en: New (&3 panes)
no: Ny (&3 paneler)

en: &Open...	Ctrl+O
no: &Åpne...	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
no: Åpne konflik&tfil...

en: Open C&lipboard
no: Åpne utk&lippstavle

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
no: Åpne p&rosjekt...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
no: Lagre pr&osjekt...

en: Recent Projects
no: Seneste prosjekter

en: Recent F&iles Or Folders
no: Nylige f&iler eller mapper

en: E&xit	Ctrl+Q
no: &Avslutt	Ctrl+Q

en: &Edit
no: &Rediger

en: &Paste	Ctrl+V
no: &Lim inn	Ctrl+V

en: &Options...
no: &Innstillinger...

en: &View
no: &Vis

en: &Toolbar
no: Verkt&øylinje

en: &Small
no: &Liten

en: &Big
no: &Stor

en: &Status Bar
no: Stat&uslinje

en: Ta&b Bar
no: F&anelinje

en: &Tools
no: &Verktøy

en: &Filters...
no: &Filter...

en: &Generate Patch...
no: &Generer rettelse...

en: &Plugins
no: &Programtillegg

en: P&lugin Settings...
no: P&rogramtillegginnstillinger...

en: &Manual Unpacking
no: &Manuell utpakking

en: &Automatic Unpacking
no: &Automatisk utpakking

en: &Reload plugins
no: &Gjeninnlast programtillegg

en: &Window
no: &Vindu

en: Cl&ose	Ctrl+W
no: &Lukk	Ctrl+W

en: Clo&se All
no: L&ukk alle

en: Change &Pane	F6
no: &Skift panel	F6

en: Tile &Horizontally
no: &Horisontale vinduer

en: Tile &Vertically
no: &Vertikale vinduer

en: &Cascade
no: &Overlappende

en: &Help
no: &Hjelp

en: &WinMerge Help	F1
no: &WinMerge hjelp	F1

en: C&onfiguration
no: &Konfigurasjon

en: &About WinMerge...
no: Om Win&Merge...

en: &Read-only
no: Skrive&beskyttet

en: L&eft Read-only
no: Venstre skrive&beskyttet

en: M&iddle Read-only
no: M&idten skrivebeskyttet

en: Ri&ght Read-only
no: H&øyre skrivebeskyttet

en: &File Encoding...
no: Filko&ding...

en: Select &All	Ctrl+A
no: Me&rk alt	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
no: Vis &identiske objekter

en: Show &Different Items
no: Vis &forskjellige objekter

en: Show L&eft Unique Items
no: Vis &venstre unike objekter

en: Show Ri&ght Unique Items
no: Vis &høyre unike objekter

en: Show S&kipped Items
no: Vis ob&jekter hoppet over

en: S&how Binary Files
no: V&is binærfiler

en: Show Hidd&en Items
no: Vis sk&julte objekter

en: Tree &Mode
no: Tre&modus

en: &Collapse All Subfolders
no: Sammen&trekk alle undermapper

en: Select &Font...
no: Velg &skrifttype...

en: Use Default Font
no: Bruk standard s&krifttype

en: Sw&ap Panes
no: &Bytt om paneler

en: Com&pare Statistics...
no: Sammen&lign statistikker...

en: Refresh	F5
no: &Gjenoppfrisk	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
no: G&jenoppfrisk valgte	Ctrl+F5

en: &Merge
no: &Sammenslå

en: Co&mpare	Enter
no: Sa&mmenlign	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
no: &Neste forskjell	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
no: &Forrige forskjell	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
no: F&ørste forskjell	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
no: &Aktuelle forskjell	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
no: &Siste forskjell	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
no: Kopier til &høyre	Alt+Høyre

en: Copy to L&eft	Alt+Left
no: Kopier til &venstre	Alt+Venstre

en: &Delete	Del
no: Sle&tt	Del

en: &Customize Columns...
no: &Tilpass kolonner...

en: Generate &Report...
no: Generer &rapport...

en: &Save	Ctrl+S
no: &Lagre	Ctrl+S

en: Sav&e
no: Lagr&e

en: Save &Left
no: Lagre &venstre

en: Save &Middle
no: Lagre &midten

en: Save &Right
no: Lagre &høyre

en: Save &As
no: Lagre &som

en: Save &Left As...
no: Lagre &venstre som...

en: Save &Middle As...
no: Lagre &midten som...

en: Save &Right As...
no: Lagre &høyre som...

en: &Print...	Ctrl+P
no: Skri&v ut...	Ctrl+P

en: Page Set&up...
no: &Utskriftsformat...

en: Print Previe&w...
no: &Forhåndsvisning...

en: &Convert Line Endings to
no: &Konverter linjeslutt til

en: Mer&ge Mode	F9
no: Sammenslå-&modus	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
no: Lastpån&ytt	Ctrl+F5

en: Reco&mpare As
no: Sa&mmenlign på nytt som

en: &Undo	Ctrl+Z
no: &Angre	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
no: Ann&uler angre	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
no: &Klipp ut	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
no: Ko&pier	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
no: S&øk...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
no: &Erstatt...	Ctrl+H

en: Advanced
no: Avansert

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
no: &Kopier med linjenummer	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
no: &Bokmerker

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
no: &Vis/Skjul bokmerke	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
no: &Neste bokmerke	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
no: &Forrige bokmerke	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
no: Fjern &alle bokmerker

en: Syntax Highlight
no: Syntaksmarkering

en: &Lock Panes
no: &Lås paneler

en: &View Whitespace
no: &Vis blanktegn

en: Vie&w Line Differences
no: Vis linjefo&rksjell

en: View Line &Numbers
no: Vis linje&nummer

en: View &Margins
no: Vis &marger

en: W&rap Lines
no: &Tekstbrytning

en: Split V&ertically
no: Splitt v&ertikalt

en: Diff &Pane
no: &Forskjellspanel

en: Lo&cation Pane
no: L&okaliseringspanel

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
no: Neste k&onflikt	Alt+Shift+Down

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
no: Forri&ge konflikt	Alt+Shift+Up

en: A&dvanced
no: Avanse&rt

en: Copy from &Left to
no: Kopier fra &venstre til

en: &Middle
no: &Midten

en: &Right
no: &Høyre

en: Copy from &Middle to
no: Kopier fra &midten til

en: &Left
no: &Venstre

en: Copy from &Right to
no: Kopier fra &høyre til

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
no: Kopier valgte linje(r) fra &venstre til

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
no: Kopier valgte linje(r) fra mi&dten til

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
no: Kopier valgte linje(r) fra hø&yre til

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
no: Kopier fra venstre	Alt+Shift+Høyre

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
no: Kopier fra høyre	Alt+Shift+Venstre

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
no: Kopier til høyre og g&å videre	Ctrl+Alt+Høyre

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
no: Kopier &til venstre og gå videre	Ctrl+Alt+Venstre

en: Copy &All to Right
no: &Kopier alt til høyre

en: Cop&y All to Left
no: K&opier alt til venstre

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
no: A&uto-sammenslå	Ctrl+Alt+M

en: Sp&lit
no: S&plitt

en: Comp&are
no: Samm&enlign

en: Left to Right (%1 of %2)
no: Venstre til høyre (%1 av %2)

en: Left to... (%1 of %2)
no: Venstre til... (%1 av %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
no: Høyre til venstre (%1 av %2)

en: Right to... (%1 of %2)
no: Høyre til... (%1 av %2)

en: &Delete
no: &Slett

en: &Both
no: &Begge

en: Re&name
no: En&dre navn

en: &Hide Items
no: &Skjul objekter

en: &Open Left
no: &Åpne venstre

en: O&pen Right
no: Å&pne høyre

en: Cop&y Pathnames
no: Kop&ier baner

en: Left (%1 of %2)
no: Venstre (%1 av %2)

en: Right (%1 of %2)
no: Høyre (%1 av %2)

en: Both (%1 of %2)
no: Begge (%1 av %2)

en: Copy &Filenames
no: Kopier &filnavn

en: Left Shell menu
no: Venstre skallmeny

en: Right Shell menu
no: Høyre skallmeny

en: &Copy Full Path
no: &Kopier full bane

en: Copy &Filename
no: Kopier &filnavn

en: <None>
no: <Ingen>

en: <Automatic>
no: <Automatisk>

en: &Select...
no: &Velg...

en: Prediffer Settings
no: Prediffer-innstillinger

en: G&o to Diff
no: G&å til forskjell

en: &No Moved Blocks
no: &Ingen flyttede blokker

en: &All Moved Blocks
no: &Alle flyttede blokker

en: W&hitespaces
no: &Blanktegn

en: Com&pare
no: Sammen&lign

en: I&gnore changes
no: I&gnorer endringer

en: Ig&nore all
no: Ig&norer alle

en: Ignore blan&k lines
no: Ignorer blan&ke linjer

en: Ignore &case
no: Ignorer store/små &bokstaver

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
no: Igno&rer linjebruddforskjeller (Windows/Unix/Mac)

en: &Include subfolders
no: &Inkluder undermapper

en: &Compare method:
no: &Sammenligningsmetode:

en: Full Contents
no: Fullt innhold

en: Quick Contents
no: Raskt innhold

en: Binary Contents
no: Binærinnhold

en: Modified Date
no: Endringsdato

en: Modified Date and Size
no: Endringsdato og størrelse

en: Size
no: Størrelse

en: About WinMerge
no: Om WinMerge

en: Visit the WinMerge Homepage!
no: Besøk hjemmesiden til WinMerge!

en: Contributors
no: Bidragsytere

en: Select Files or Folders
no: Velg filer eller mapper

en: Re&ad-only
no: Sk&rivebeskyttet

en: &Browse...
no: &Bla gjennom..

en: B&rowse...
no: B&la gjennom..

en: Browse...
no: Bla gjennom..

en: Cancel
no: Avbryt

en: Help
no: Hjelp

en: General
no: Generelt

en: Automatically &scroll to first difference
no: Automatisk &rulling til første forskjell

en: Cl&ose windows with 'Esc':
no: L&ukk vinduer med 'Esc':

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
no: Verifiser baner automatisk i Åpne-dialog

en: As&k when closing multiple windows
no: Sp&ør ved lukking av flere vinduer

en: &Preserve file time in file compare
no: &Bevar fil-tid i filsammenligning

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
no: Vis "Velg filer eller mapper" dialog ved oppstart

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
no: Auto-fullførelse for Å&pne-dialog:

en: Find
no: Søk

en: Fi&nd what:
no: F&inn hva:

en: Match &whole word only
no: Bare &hele ord

en: Match &case
no: Skill mellom store/små &bokstaver

en: Regular &expression
no: Regulære &uttrykk

en: D&on't wrap end of file
no: Ikke br&yt ved filende

en: &Find Next
no: &Finn neste

en: Replace
no: Erstatt

en: Re&place with:
no: Ers&tatt med:

en: &Don't wrap end of file
no: &Ikke bryt ved filende

en: Replace in
no: Erstatt i

en: &Selection
no: &Merket område

en: Wh&ole file
no: He&le filen

en: &Replace
no: &Erstatt

en: Replace &All
no: Erstatt &alle

en: New
no: Ny

en: &Apply
no: &Bruk

en: Enable Line Filters
no: Aktiver linjefiltere

en: Regular Expressions (one per line):
no: Regulære uttrykk (en pr. linje):

en: Edit
no: Rediger

en: Remove
no: Fjern

en: Colors
no: Farger

en: Background
no: Bakgrunn

en: Deleted
no: Slettet

en: Text
no: Tekst

en: Difference:
no: Forskjell:

en: Selected Difference:
no: Valgt forskjell:

en: Ignored Difference:
no: Ignorert forskjell:

en: Moved:
no: Flyttet:

en: Selected Moved:
no: Valgt flyttet:

en: Word Difference:
no: Ordforskjell:

en: Selected Word Diff:
no: Valgt ordforskjell:

en: &Send deleted files to Recycle Bin
no: &Send slettede filer til papirkurven

en: &External editor:
no: &Eksternt redigeringsprogram:

en: &Filter folder:
no: &Filter-mappe:

en: Temporary files folder
no: Mappe for midlertidige filer

en: S&ystem's temp folder
no: S&ystemets midlertidige mappe

en: C&ustom folder:
no: E&gen mappe:

en: Br&owse...
no: B&la gjennom..

en: Patch Generator
no: Rettelsegenerator

en: File&1:
no: Fil&1:

en: File&2:
no: Fil&2:

en: &Swap
no: B&ytt

en: &Copy to Clipboard
no: &Kopier til utklippstavle

en: &Append to existing file
no: &Legg til i eksisterende fil

en: &Result:
no: &Resultat:

en: Bro&wse...
no: Bla &gjennom..

en: St&yle:
no: St&il:

en: &Context:
no: &Kontekst:

en: Inclu&de command line
no: Inklud&er kommandolinje

en: Open to e&xternal editor
no: Åpne i e&ksternt redigeringsprogram

en: Defaults
no: Standardverdier

en: Display Columns
no: Visningskolonner

en: Move &Up
no: Flytt &opp

en: Move &Down
no: Flytt &ned

en: Extensions list:
no: Filetypeliste:

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Stop
no: Stopp

en: Items total:
no: Objekter totalt:

en: Items compared:
no: Objekter sammenlignet:

en: Go to
no: Gå til

en: G&o to:
no: G&å til:

en: File
no: Fil

en: Go to what
no: Gå til hva

en: Li&ne
no: Li&nje

en: &Difference
no: &Forskjell

en: &Go to
no: &Gå til

en: Compare
no: Sammenlign

en: Whitespaces
no: Blanktegn

en: &Compare
no: S&ammenlign

en: &Ignore change
no: Ignorer e&ndringer

en: I&gnore all
no: Ignorer &alle

en: E&nable moved block detection
no: &Aktiver flyttet blokk-oppdagelse

en: Editor
no: Redigering

en: &Highlight syntax
no: &Marker syntaksen

en: &Automatic rescan
no: Automatisk &oppdatering

en: &Preserve original EOL chars
no: &Bevar originale EOL-tegn

en: Tabs
no: Tabulator

en: &Tab size:
no: &Tabulatorstørrelse:

en: &Insert Tabs
no: Sett inn tabulatorer

en: Insert &Spaces
no: Sett inn mellomrom

en: Line Difference Coloring
no: Linjeforskjells-farger

en: View line differences
no: Vis linjeforskjeller

en: &Character level
no: &Tegnnivå

en: &Word-level:
no: &Ord-nivå:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
no: WinMerge tillater å skjule noen vanlige meldingsbokser. Trykk tilbakestill-knappen for å gjøre alle meldingsboksene synlige igjen.

en: Reset
no: Tilbakestill

en: Install...
no: Installer...

en: New...
no: Ny...

en: Edit...
no: Rediger...

en: Delete...
no: Slett...

en: Save modified files?
no: Lagre endrede filer?

en: Left side file
no: Fil på venstre side

en: &Save changes
no: &Lagre endringer

en: &Discard changes
no: &Forkast endringer

en: Right side file
no: Fil på høyre side

en: S&ave changes
no: L&agre endringer

en: Dis&card changes
no: Fork&ast endringer

en: Codepage
no: Tegnsett

en: Default Codepage
no: Standard tegnsett

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
no: Velg standard tegnsett som blir antatt når det lastes ikke-Unicode filer:

en: System codepage
no: System-tegnsett

en: According to WinMerge User Interface
no: I følge WinMerge brukergrensesnitt

en: Custom codepage:
no: Egendefinert tegnsett:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
no: Oppdag tegnsett-info for disse filer: .html, .rc, .xml
    Nødvendig å starte programmet på nytt.

en: Options
no: Innstillinger

en: Import...
no: Importer...

en: Export...
no: Eksporter...

en: Keywords:
no: Nøkkelord:

en: Function names:
no: Funksjonsnavn:

en: Comments:
no: Kommentarer:

en: Numbers:
no: Nummere:

en: Operators:
no: Operatorer:

en: Strings:
no: Strenger:

en: Preprocessor:
no: Preprosessor:

en: User 1:
no: Bruker 1:

en: User 2:
no: Bruker 2:

en: Bold
no: Fet

en: Folder Compare Report
no: Mappesammenlignings-rapport

en: Report &File:
no: Rapport&fil:

en: &Style:
no: &Stil:

en: Shared or Private Filter
no: Delt eller privat filter

en: Which type of filter do you want to create?
no: Hvilken filtertype vil du opprette?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
no: Delt filter (for alle brukere på denne maskin)

en: Private Filter (only for current user)
no: Privat filter (bare for aktuelle bruker)

en: Archive Support
no: Arkiv-støtte

en: &Enable archive file support
no: &Aktiver arkivfil-støtte

en: &Detect archive type from file signature
no: &Detekter arkivtype fra filsignatur

en: Compare Statistics
no: Sammenlignings-statistikk

en: Folders:
no: Mapper:

en: Files:
no: Filer:

en: Different
no: Forskjellig

en: Binary:
no: Binær:

en: Unique
no: Unik

en: Left:
no: Venstre:

en: Right:
no: Høyre:

en: Identical
no: Identiske

en: Total:
no: Totalt:

en: Close
no: Lukk

en: Affects
no: Påvirker

en: (Affects)
no: (Påvirker)

en: Select Codepage for
no: Velg tegnsett til

en: &File Loading:
no: &Fil-lasting:

en: File &Saving:
no: Fil-&lagring:

en: &Use same codepage for both
no: &Bruk samme tegnsett for begge

en: &Cancel
no: &Avbryt

en: Test Filter
no: Test filter

en: Testing filter:
no: Tester filter:

en: &Enter text to test:
no: &Oppfør tekst å teste:

en: &Folder Name
no: &Mappenavn

en: Result:
no: Resultat:

en: &Close
no: &Lukk

en: Table
no: Tabell

en: &Use customized text colors
no: &Bruk egendefinerte tekstfarger

en: Whitespace:
no: Blanktegn:

en: Regular text:
no: Normal tekst:

en: Selection:
no: Markering:

en: Backup Files
no: Sikkerhetskopifiler

en: Create backup files in:
no: Opprett sikkerhetskopifiler i:

en: &Folder compare
no: &Mappe-sammenligning

en: Fil&e compare
no: &Fil-sammenligning

en: Create backup files into:
no: Opprett sikkerhetskopifiler til:

en: &Original file's folder
no: &Originalfilens mappe

en: &Global backup folder:
no: &Global sikkerhetskopi-mappe:

en: Backup filename:
no: Sikkerhetskopi-filnavn:

en: &Append .bak extension
no: &Legg til .bak -endelse

en: A&ppend timestamp
no: L&egg til tidsstempel

en: Confirm Copy
no: Bekreft kopiering

en: Are you sure you want to copy XXX items?
no: Er du sikker på at du vil kopiere XXX objekter?

en: From left
no: Fra venstre

en: To right
no: Til høyre

en: Don't ask this &question again.
no: Ikke still dette &spørsmålet igjen.

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Plugins
no: Programtillegg

en: &Enable plugins
no: &Aktiver programtillegg

en: Shell Integration
no: Skall-integrasjon

en: Explorer
no: Utforsker

en: &Add to context menu
no: Le&gg til i høyreklikkmeny

en: E&nable advanced menu
no: &Aktiver avansert meny

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
no: Mappe

en: S&top after first difference
no: S&topp etter første forskjell

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
no: Ign&orer tidsforskjeller mindre enn 3 sekunder

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
no: Binær

en: Image
no: Bilde

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
no: 
    Nye dokumenter (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
no: 
    Åpne (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
no: 
    Lagre (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
no: Ukjent feil ved forsøk på å åpne prosjektfil.

en: Unknown error attempting to save project file.
no: Ukjent feil ved forsøk på å lagre prosjektfil.

en: Project file successfully loaded.
no: Prosjektfil lastet vellykket.

en: Project file successfully saved.
no: Prosjektfil lagret vellykket.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
no: 
    Angre (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
no: 
    Annuler angre (Ctrl+Y)

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
no: 
    Filsammenligning
    
    
    
    WinMerge.Filsammenligning
    WinMerge Filsammenligning

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
no: 
    Mappesammenligning
    
    
    
    WinMerge.Mappesammenligning
    WinMerge Mappesammenligning

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
no: WinMerge kommer med ABSOLUTT INGEN GARANTIER. Dette er gratis programvare og du er velkommen til å videredistribuere den under visse omstendigheter; se GNU General Public License i Hjelp-menyen for detaljer.

en: &Abort
no: &Avbryt

en: &Retry
no: &Prøv igjen

en: &Ignore
no: &Ignorer

en: Ignore &all
no: Ignorer &alle

en: &Yes
no: &Ja

en: Yes to &all
no: Ja til &alt

en: &No
no: &Nei

en: No to a&ll
no: Nei til a&lt

en: &Continue
no: &Fortsett

en: &Skip
no: &Hopp over

en: Skip &all
no: Hopp over &alle

en: Don't display this &message again.
no: Ikke vis denne &meldingen igjen.

en: Project
no: Prosjekt

en: Differences
no: Forskjeller

en: Message Boxes
no: Meldingsbokser

en: To:
no: Til:

en: From left:
no: Fra venstre:

en: To left:
no: Til venstre:

en: From right:
no: Fra høyre:

en: To right:
no: Til høyre:

en: Version %1
no: Versjon %1

en: Options (%1)
no: Innstillinger (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
no: Alle meldingsbokser vises nå igjen.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
no: Verdi i Tabulator-størrelsesfeltet er ikke innen område WinMerge aksepterer.
    
    Bruk verdiene 1 - %1.

en: Open
no: Åpne

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
no: Programmer|*.exe;*.bat;*.cmd|Alle filer (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
no: Alle filer (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
no: WinMerge prosjektfiler (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
no: Innstillingsfiler (*.ini)|*.ini|Alle filer (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
no: Tekstfiler (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Alle filer (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
no: HTML-filer (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Alle filer (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
no: XML-filer (*.xml)|*.xml|Alle filer (*.*)|*.*||

en: Extension
no: Filtype

en: Name
no: Navn

en: Location
no: Plassering

en: Filters
no: Filter

en: Description
no: Beskrivelse

en: Select filename for new filter
no: Velg navn for nytt filter

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
no: Filfiltere (*.flt)|*.flt|Alle filer (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
no: Kan ikke finne filfilter-mal!
    
    Kopier filen %1 til WinMerge/Filtermappe:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
no: Kan ikke kopiere filtermal til filtermappe:
    %1
    
    Forsikre om at mappen eksisterer og kan skrives til.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
no: Brukers filterfil-mappe er ikke definert!
    
    Velg filter-mappe i Innstillinger/System.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
no: Kunne ikke slette filter-filen:
    %1
    
    Kanskje filen er skrivebeskyttet?

en: Locate filter file to install
no: Velg filter-fil å installere

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
no: Installering av filter-fil feilet.
    
    Kunne ikke kopiere ny filter-fil til filter-mappe.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
no: Filter-fil eksisterer allerede. Overskrive eksisterende filter?

en: Regular expression
no: Regulære uttrykk

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
no: Filtre ble oppdaterte. Vil du gjenoppfriske alle åpne mappesammenligninger?
    
    Om du ikke vil gjenoppfriske alle sammenligninger nå kan du velge 'Nei' og gjenoppfriske sammenligninger senere.

en: Folder Comparison Results
no: Resultat av mappesammenligning

en: File Comparison
no: Filsammenligning

en: Untitled left
no: Venstre uten tittel

en: Untitled middle
no: Midten uten tittel

en: Untitled right
no: Høyre uten tittel

en: Theirs File
no: Deres fil

en: Mine File
no: Min fil

en: Line: %s
no: Linje: %s

en: Merge
no: Slå sammen

en: Difference %1 of %2
no: Forskjell %1 av %2

en: %1 Differences Found
no: %1 forskjeller funnet

en: 1 Difference Found
no: 1 forskjell funnet

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
no: SB

en: Item %1 of %2
no: Objekt %1 av %2

en: Items: %1
no: Objekter: %1

en: Comparing items...
no: Sammenligner objekter...

en: Select two existing folders or files to compare.
no: Velg to eksisterende mapper eller filer for å sammenligne.

en: Folder Selection
no: Mappe-valg

en: Both paths are invalid!
no: Begge baner er ugyldig!

en: Cannot compare file and folder!
no: Kan ikke sammenligne fil og mappe!

en: File not found: %1
no: Fil ikke funnet: %1

en: File not unpacked: %1
no: Fil ikke pakket ut: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
no: Kan ikke åpne fil
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
no: Kunne ikke analysere konflikt-fil.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
no: Filen
    %1
    er ikke en konfliktfil.

en: Save As
no: Lagre som

en: Save changes to %1?
no: Lagre endringer til %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
no: %1 er merket som skrivebeskyttet. Vil du overskrive den skrivebeskyttede filen? (Nei for å lagre filen med et annet navn.)

en: Error backing up file
no: Feil under sikkerhetskopiering av filen

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
no: Kunne ikke ta sikkerhetskopi av originalfilen:
    %1
    
    Fortsette likevel?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
no: Lagring av fil feilet.
    %1
    %2
    Vil du:
    	- bruk et annet filnavn (Klikk OK)
    	- avbryt den aktuelle operasjonen (Klikk Avbryt)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
no: Programtillegg '%2' kan ikke pakke endringene dine for venstre fil tilbake inn i '%1'.
    
    Den original filen blir ikke endret.
    
    Vil du lagre den utpakkede versjonen til en annen fil?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
no: Programtillegg '%2' kan ikke pakke endringene dine for høyre fil tilbake inn i '%1'.
    
    Den original filen blir ikke endret.
    
    Vil du lagre den upakkede versjonen fil en annen fil?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
no: Et annet program har oppdatert filen
    %1
    etter at WinMerge lastet den inn.
    
    Overskrive endret fil?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
no: %1
    er markert skrivebeskyttet. Vil du overskrive det skrivebeskyttede objekt?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
no: Et annet program har oppdatert filen
    %1
    siden WinMerge skannet den siste gang.
    
    Vil du laste inn igjen filen?

en: Save Left File As
no: Lagre venstre fil som

en: Save Right File As
no: Lagre høyre fil som

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
no: Filen
    %1
    har forsvunnet. Lagre en kopi av filen for å fortsette.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
no: Kan ikke slå sammen forskjeller når dokumenter ikke er synkrone.
    
    Gjenoppfrisk dokumenter før du fortsetter.

en: Break at whitespace
no: Bryt ved blanktegn

en: Break at whitespace or punctuation
no: Bryt ved blanktegn eller tegnsetting

en: Copy to &Middle	Alt+Right
no: Kopier til &midten	Alt+Høyre

en: Copy to &Middle	Alt+Left
no: Kopier til &midten	Alt+Venstre

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
no: Kopier fra midten	Alt+Shift+Høyre

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
no: Kopier fra midten	Alt+Shift+Venstre

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
no: Kopier til midten og gå videre	Ctrl+Alt+Høyre

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
no: Kopier til midten og gå videre	Ctrl+Alt+Venstre

en: Copy All to Middle
no: Kopier alt til midten

en: Right to Left (%1)
no: Høyre til venstre (%1)

en: Left to Right (%1)
no: Venstre til høyre (%1)

en: Left to... (%1)
no: Venstre til... (%1)

en: Right to... (%1)
no: Høyre til... (%1)

en: Left (%1)
no: Venstre (%1)

en: Right (%1)
no: Høyre (%1)

en: Both (%1)
no: Begge (%1)

en: Left side - select destination folder:
no: Venstre side - velg målmappe:

en: Right side - select destination folder:
no: Høyre side - velg målmappe:

en: (%1 Files Affected)
no: (%1 filer påvirket)

en: (%1 of %2 Files Affected)
no: (%1 av %2 filer påvirket)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
no: Er du sikker på at du vil slette
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy?
no: Er du sikker på at du vil kopiere?

en: Are you sure you want to copy %d items?
no: Er du sikker på at du vil kopiere %d objekter?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
no: Operasjon avbrutt!
    
    Mappeinnhold på disk er endret, bane
    %1
    ble ikke funnet.
    
    Gjenoppfrisk sammenligning.

en: Are you sure you want to move?
no: Er du sikker på at du vil flytte?

en: Are you sure you want to move %d items?
no: Er du sikker på at du vil flytte %d objekter?

en: Confirm Move
no: Bekreft flytting

en: Failed to execute external editor: %1
no: Feilet i å kjøre eksternt redigeringsprogram: %1

en: Unknown archive format
no: Ukjent arkivformat

en: Filename
no: Filnavn

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
no: Mappe

en: Comparison result
no: Resultat av sammenligningen

en: Left Date
no: Venstre dato

en: Right Date
no: Høyre dato

en: Left Size
no: Venstre størrelse

en: Right Size
no: Høyre størrelse

en: Right Size (Short)
no: Høyre størrelse (kort)

en: Left Size (Short)
no: Venstre størrelse (kort)

en: Left Creation Time
no: Venstre opprettelsestid

en: Right Creation Time
no: Høyre opprettelsestid

en: Newer File
no: Nyere fil

en: Left File Version
no: Venstre filversjon

en: Right File Version
no: Høyre filversjon

en: Short Result
no: Kort resultat

en: Left Attributes
no: Venstre attributter

en: Right Attributes
no: Høyre attributter

en: Left EOL
no: Venstre EOL

en: Right EOL
no: Høyre EOL

en: Left Encoding
no: Venstre koding

en: Right Encoding
no: Høyre koding

en: Ignored Diff
no: Ignorerte forskjeller

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
no: Binær

en: Unpacker
no: Utpakker

en: Left
no: Venstre

en: Middle
no: Midten

en: Right
no: Høyre

en: Unable to compare files
no: Kan ikke sammenligne filer

en: Item aborted
no: Objekt avbrutt

en: File skipped
no: Fil hoppet over

en: Folder skipped
no: Mappe hoppet over

en: Left only: %1
no: Bare venstre: %1

en: Right only: %1
no: Bare høyre: %1

en: Binary files are identical
no: Binære filer er identiske

en: Binary files are different
no: Binære filer er forskjellige

en: Files are different
no: Filer er forskjellige

en: Folders are different
no: Mapper er forskjellige

en: Left Only
no: Bare venstre

en: Right Only
no: Bare høyre

en: Error
no: Feil

en: Text files are identical
no: Tekstfiler er identiske

en: Text files are different
no: Tekstfiler er forskjellige

en: Image files are identical
no: Bildefiler er identiske

en: Image files are different
no: Bildefiler er forskjellige

en: Elapsed time: %ld ms
no: Forløpt tid: %ld ms

en: 1 item selected
no: 1 objekt valgt

en: %1 items selected
no: %1 objekter valgt

en: Filename or folder name.
no: Fil eller mappe-navn.

en: Subfolder name when subfolders are included.
no: Undermappenavn når undermapper er inkludert.

en: Comparison result, long form.
no: Sammenligningsresultat, lang form.

en: Left side modification date.
no: Venstre side endringsdato.

en: Right side modification date.
no: Høyre side endringsdato.

en: File's extension.
no: Filtype.

en: Left file size in bytes.
no: Venstre filstørrelse i byte.

en: Right file size in bytes.
no: Høyre filstørrelse i byte.

en: Left file size abbreviated.
no: Venstre filstørrelse forkortet.

en: Right file size abbreviated.
no: Høyre filstørrelse forkortet.

en: Left side creation time.
no: Venstre side opprettelsestid.

en: Right side creation time.
no: Høyre side opprettelsestid.

en: Tells which side has newer modification date.
no: Forteller hvilken side som har en nyere endringsdato.

en: Left side file version, only for some file types.
no: Venstre side filversjon, bare for noen filtyper.

en: Right side file version, only for some file types.
no: Høyre side filversjon, bare for noen filetyper.

en: Short comparison result.
no: Kort sammenligningsresultat.

en: Left side attributes.
no: Venstre side attributter.

en: Right side attributes.
no: Høyre side attributter.

en: Left side file EOL type.
no: Venstre side fil EOL type.

en: Right side file EOL type.
no: Høyre side fil EOL type.

en: Left side encoding.
no: Venstre side koding.

en: Right side encoding.
no: Høyre side koding.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
no: Antall ignorerte forskjeller i filen. Disse forskjeller ignoreres av WinMerge og kan ikke slås sammen.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
no: Antall forskjeller i filen. Dette antall inkluderer ikke ignorerte forskjeller.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
no: Viser asterisk (*) hvis filen er binær.

en: Compare %1 with %2
no: Sammenligning %1 med %2

en: Comma-separated list
no: Komma-separert liste

en: Tab-separated list
no: Tab-separarert liste

en: Simple HTML
no: Enkel HTML

en: Simple XML
no: Enkel XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
no: Rapportfilen eksisterer allerede. Vil du overskrive eksisterende fil?

en: Error creating the report:
    %1
no: Feil ved oppretting av rapporten:
    %1

en: The report has been created successfully.
no: Rapporten er vellykket opprettet.

en: The same file is opened in both panels.
no: Samme filen er åpen i begge paneler.

en: The selected files are identical.
no: De valgte filene er identiske.

en: An error occurred while comparing the files.
no: Det skjedde en feil under sammenligning av filene.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
no: Midlertidige filer kan ikke opprettes. Sjekk TEMP-mappebane innstillinger.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
no: Disse filene har forskjellig linjeskifttype.
    
    Vil du behandle alle linjeskifttypene likt for denne sammenligningen?
    
    Merknad: Hvis du alltid vil behandle linjeskifttypene likt, velg innstillingen 'Ignorer linjebruddforskjeller (Windows/Unix/Mac)' i sammenligningsarket i innstillingsdialogen (tilgjengelig under Rediger/Innstillinger).

en: The selected folder is invalid.
no: Den valgte mappen er ugyldig.

en: Cannot open a binary file to editor.
no: Kan ikke åpne en binærfil til redigering.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
no: Mappen eksisterer bare på andre siden og kan ikke åpnes.
    
    Vil du opprette en matchende mappe:
    %1
    på andre siden og åpne disse mapper?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
no: Forskjellige tegnsett funnet i venstre (cp%d) og høyre (cp%d) filer.
    Visning av hver fil i sitt tegnsett ser best ut, men sammenslåing/kopiering blir farlig.
    Vil du behandle begge filer som om de var i standard Windows tegnsett (anbefales)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
no: Informasjon tapt på grunn av kodings-feil: begge filer

en: No difference
no: Ingen forskjell

en: Line difference
no: Linjeforskjell

en: Replaced %1 string(s).
no: Erstattet %1 streng(er).

en: Cannot find string "%s".
no: Kan ikke finne strengen "%s".

en: Location Pane
no: Lokaliseringspanel

en: Diff Pane
no: Forskjellspanel

en: Patch file successfully written.
no: Fil med rettelser vellykket skrevet.

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
no: Rettelsesfilen eksisterer allerede. Vil du overskrive den?

en: [%1 files selected]
no: [%1 filer valgt]

en: Context
no: Kontekst

en: Unified
no: Forenet

en: Could not write to file %1.
no: Kunne ikke skrive til fil %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
no: Den spesifiserte utdata-bane er ikke en absolutt bane: %1

en: Specify an output file.
no: Spesifiser en utdata-fil.

en: Cannot create a patch file from binary files.
no: Kan ikke opprette en patch-fil fra binære filer.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
no: Lagre alle filer først.
    
    Opprettelse av en patch krever at det ikke er noen ulagrede endringer i filer.

en: Folder does not exist.
no: Mappe eksisterer ikke.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
no: Arkivstøtte er ikke arkivert.
    Alle nødvendig komponenter (7-Zip og/eller Merge7z*.dll) for arkivstøtte ble ikke funnet.
    Se manualen for mer informasjon om arkivstøtte og hvordan aktivere den.

en: Select file for export
no: Velg fil for eksport

en: Select file for import
no: Velg fil for import

en: Options imported from the file.
no: Innstillinger importert fra filen.

en: Options exported to the file.
no: Innstillinger eksportert til filen.

en: Failed to import options from the file.
no: Feilet i å  importere innstillinger fra filen.

en: Failed to write options to the file.
no: Feilet i å skrive innstillinger til filen.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
no: Du er i ferd med å lukke flere sammenlignings-vinduer.
    
    Vil du fortsette?

en: Mixed
no: Blandet

[ctx: EOL Type]
en: Binary
no: Binær

en: None
no: Ingen

en: Editor script
no: Redigeringsskript

en: 
    Difference in the Current Line (F4)
no: 
    Forskjell i den gjeldende linjen (F4)

en: 
    Options
no: 
    Innstillinger

en: 
    Refresh (F5)
no: 
    Gjenoppfrisk (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
no: 
    Forrige forskjell (Alt+Up)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
no: 
    Neste forskjell (Alt+Down)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
no: 
    Forrige konflikt (Alt+Shift+Up)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
no: 
    Neste konflikt (Alt+Shift+Down)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
no: 
    Første forskjell (Alt+Home)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
no: 
    Gjeldende forskjell (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
no: 
    Siste forskjell (Alt+End)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
no: 
    Kopier høyre (Alt+Høyre)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
no: 
    Kopier venstre (Alt+Venstre)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
no: 
    Kopier høyre og gå videre (Ctrl+Alt+Høyre)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
no: 
    Kopier venstre og gå videre (Ctrl+Alt+Venstre)

en: 
    Copy All to Right
no: 
    Kopier alt til høyre

en: 
    Copy All to Left
no: 
    Kopier alt til venstre

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
no: 
    Auto-sammenslå (Ctrl+Alt+M)

en: 
    First File
no: 
    Første fil

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
no: 
    Neste fil (Ctrl+F8)

en: 
    Last File
no: 
    Siste fil

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
no: 
    Forrige fil (Ctrl+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
no: Den tilpassede utpakkeren brukes på begge filer (bare en fil behøver filendelsen).

en: No prediffer (normal)
no: Ingen prediffer (normal)

en: Suggested plugins
no: Foreslåtte programtillegg

en: Private Build: %1
no: Privat Build: %1

en: Plugin Settings
no: Innstillinger for programtillegg

en: WSH not found - .sct scripts disabled
no: WSH ikke funnet - .sct skript ikke aktivert

en: G&o to Line %1
no: G&å til linje %1

en: Disabled
no: Deaktivert

en: From file system
no: Fra filsystem

en: From Most Recently Used list
no: Fra MRU-liste

en: No Highlighting
no: Ingen markering

en: Allow only one instance to run
no: Tillat bare en instans å kjøre
