WinMerge 2.16.30.0 - en to gl translation catalogue (1292 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
gl: LANG_GALICIAN, SUBLANG_DEFAULT

en: Copy to Middle
gl: Copiar ao central

en: C&opy to Right	Alt+Right
gl: C&opiar ao dereito	Alt+Dereita

en: Copy from Middle
gl: Copiar desde o central

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
gl: Copiar desde o &dereito	Alt+Maiús+Esquerda

en: Cop&y to Left	Alt+Left
gl: Cop&iar ao esquerdo	Alt+Esquerda

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
gl: Copiar desde o &esquerdo	Alt+Maiús+Dereita

en: Copy Selected Line(s) to Middle
gl: Copiar liña(s) seleccionada(s) no central

en: Copy Selected Line(s) to Right
gl: Copiar liña(s) seleccionada(s) no dereito

en: Copy Selected Line(s) from Middle
gl: Copiar liña(s) seleccionada(s) desde o central

en: Copy Selected Line(s) from Right
gl: Copiar liña(s) seleccionada(s) desde o dereito

en: Copy Selected Line(s) to Left
gl: Copiar liñas(s) seleccionada(s) no esquerdo

en: Copy Selected Line(s) from Left
gl: Copiar liña(s) seleccionada(s) desde o esquerdo

en: Select Line &Difference	F4
gl: Seleccionar diferen&za de liña	F4

en: Add this change to Substitution &Filters
gl: Añadir este cambio aos &Filtros de substitución

en: Add to &Line Filters
gl: Añadir aos Filtros de &liña

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Redo
gl: &Refacer

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Paste
gl: &Pegar

en: < Empty >
gl: < Baleiro >

en: &Go to...	Ctrl+G
gl: &Ir a...	Ctrl+G

en: Go to Moved Line Between Left and Middle	Ctrl+Shift+G
gl: Ir á liña movida entre o esquerdo e o central	Ctrl+Maiús+G

en: Go to Moved Line Between Middle and Right	Ctrl+Alt+G
gl: Ir á liña movida entre o central e o dereito	Ctrl+Alt+G

en: Op&en
gl: A&brir

en: With &Registered Application
gl: Con aplicación &rexistrada (Poedit)

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
gl: Co &editor externo	Ctrl+Alt+E

en: &With...
gl: &Con...

en: Open &Parent Folder...
gl: Abrir a car&peta raíz...

en: S&hell Menu
gl: Menú contextual de Windows

en: Use First Line as Headers
gl: Usar a primeira liña como encabezado

en: Auto-Fit All Columns
gl: Auto axustar todas as columnas

en: View &Differences
gl: &Ver diferenzas

en: Diff &Block Size
gl: Tamaño do &bloque de diferenzas

en: &Ignore Color Difference (Color Distance Threshold)
gl: &Ignorar a diferenza de cor (limiar de distancia de cor)

en: Ins&ertion/Deletion Detection
gl: D&etección de inserción/eliminación

en: &None
gl: &Ningún

en: &Previous Page
gl: &Páxina anterior

en: &Next Page
gl: Páxi&na seguinte

en: &Active Pane
gl: P&anel activo

en: Rotate &Right 90deg
gl: Rotar o de&reito 90 graos

en: Rotate &Left 90deg
gl: Rotar o es&querdo 90 graos

en: Flip V&ertically
gl: Voltear v&erticalmente

en: Flip H&orizontally
gl: Voltear h&orizontalmente

en: Zoom &In	Ctrl++
gl: &Aumentar zoo&m	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
gl: Reducir z&oom	Ctrl+-

en: &Overlay
gl: S&uperpoñer

en: &Alpha Blend
gl: Mezcla &Alpha

en: Alpha &Blend Animation
gl: Animación de mezclas Alp&ha

en: Dragging &Mode
gl: &Modo de arrastre

en: &Move
gl: &Mover

en: &Adjust Offset
gl: &Axustar desprazamento

en: &Vertical Wipe
gl: Divisor &vertical

en: &Horizontal Wipe
gl: Divisor &horizontal

en: Rectangle &Select
gl: &Selección rectangular

en: &Set Background Color
gl: Es&tablecer cor de fondo

en: &Vector Image Scaling
gl: Escalado &vectorial de imaxe

en: Compare Extracted &Text From Images
gl: Comparar o &texto extraído das imaxes

en: Co&mpare
gl: Co&mparar

en: &Screenshots
gl: Captura&s de pantalla

en: &Full Size Screenshots
gl: Capt&uras de pantalla a tamaño completo

en: &Texts
gl: &Textos

en: &Resource Trees
gl: &Árbores de recursos

en: &Size
gl: &Tamaño

en: Fit to Window
gl: Axustar á ventá

en: &Event Synchronization
gl: Sincronización de &eventos

en: &Enabled
gl: &Habilitado

en: &Scroll
gl: Des&plazar

en: &Click
gl: &Clic

en: &Input
gl: &Entrada

en: &GoBack/Forward
gl: &Atrás/Adelante

en: Clear &Browsing Data
gl: &Borrar datos de navegación

en: &Disk Cache
gl: Caché de &disco

en: &Browsing History
gl: &Historial de navegación

en: &All Profile
gl: &Todos os perfís

en: &File
gl: &Arquivo

en: &New
gl: &Novo

en: &Text
gl: &Texto

en: T&able
gl: Tábo&a

en: &Binary
gl: &Binario

en: &Image
gl: &Imaxe

en: &Webpage
gl: Páxina &Web

en: New (&3 panes)
gl: Novo (&3 paneis)

en: &Open...	Ctrl+O
gl: &Abrir...	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
gl: Abrir ficheiro de confli&to...

en: Open C&lipboard
gl: Abrir &portapapeis

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
gl: Abrir pro&xecto...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
gl: Gar&dar proxecto...

en: Recent Projects
gl: Proxectos recentes

en: Recent F&iles Or Folders
gl: F&icheiros ou carpetas recentes

en: E&xit	Ctrl+Q
gl: S&aír	Ctrl+Q

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Paste	Ctrl+V
gl: &Pegar	Ctrl+V

en: &Options...
gl: &C&onfiguración...

en: &View
gl: &Ver

en: &Toolbar
gl: Barra de ferramen&tas

en: &Small
gl: &Pequena

en: &Big
gl: &Grande

en: &Huge
gl: &Enorme

en: &Status Bar
gl: Barra de e&stado

en: Ta&b Bar
gl: &Barra de pestanas

en: &Tools
gl: Ferramen&tas

en: &Filters...
gl: &Filtros...

en: &Generate Patch...
gl: &Xerar parche...

en: &Plugins
gl: Com&plementos

en: P&lugin Settings...
gl: &Configuración...

en: Ma&nual Prediffer
gl: Precomparador ma&nual

en: A&utomatic Prediffer
gl: Precomparador a&utomático

en: &Manual Unpacking
gl: Desempaquetado &manual

en: &Automatic Unpacking
gl: Desempaquetado &automático

en: &Reload plugins
gl: &Recargar complementos

en: &Window
gl: Ve&ntá

en: Cl&ose	Ctrl+W
gl: Pe&char	Ctrl+W

en: Clo&se All
gl: Pechar todo&s

en: Change &Pane	F6
gl: Cambiar &panel	F6

en: Tile &Horizontally
gl: Ordenar &horizontalmente

en: Tile &Vertically
gl: Ordenar &verticalmente

en: &Cascade
gl: &En fervenza

en: &Help
gl: A&xuda

en: &WinMerge Help	F1
gl: Axuda de &WinMerge	F1

en: R&elease Notes
gl: Notas da v&ersión (online)

en: &Translations
gl: &Traducións (online)

en: C&onfiguration
gl: Rexistro de c&onfiguración

en: &GNU General Public License
gl: Licenza Pública Xeral &GNU (online)

en: &About WinMerge...
gl: &Acerca de WinMerge...

en: &Read-only
gl: Só lectu&ra

en: L&eft Read-only
gl: &Esquerdo só lectura

en: M&iddle Read-only
gl: Cen&tral só lectura

en: Ri&ght Read-only
gl: &Dereito só lectura

en: &File Encoding...
gl: Codi&ficación de archivo...

en: Select &All	Ctrl+A
gl: S&eleccionar todo	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
gl: Mostrar elementos &idénticos

en: Show &Different Items
gl: Mostrar elementos &diferentes

en: Show L&eft Unique Items
gl: Mostrar &elementos únicos no esquerdo

en: Show Midd&le Unique Items
gl: Mostrar e&lementos únicos no central

en: Show Ri&ght Unique Items
gl: Mostrar elementos únicos no &dereito

en: Show S&kipped Items
gl: Mostrar elementos i&gnorados

en: S&how Binary Files
gl: Mostrar arquivos &binarios

en: &3-way Compare
gl: Comparación a &3 bandas

en: Show &Left Only Different Items
gl: Mostrar só as diferenzas á es&querda

en: Show &Middle Only Different Items
gl: Mostrar só as diferenzas do &central

en: Show &Right Only Different Items
gl: Mostrar só as diferenzas do de&reito

en: Show L&eft Only Missing Items
gl: Mostrar só elementos ausentes do esq&uerdo

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
gl: Mostrar só elementos ausentes &do central

en: Show Rig&ht Only Missing Items
gl: Mostrar só elementos ausentes do dere&ito

en: Show Hidd&en Items
gl: Mostrar elementos &ocultos

en: Tree &Mode
gl: &Modo árbore

en: E&xpand Subfolders
gl: E&xpandir subcarpetas

en: &All Subfolders
gl: Tod&as as subcarpetas

en: &Different Subfolders
gl: Subcarpetas &diferentes

en: &Identical Subfolders
gl: Subcarpetas &iguais

en: &Collapse All Subfolders
gl: Colapsar todas as s&ubcarpetas

en: Select &Font...
gl: Seleccionar &fonte...

en: Use Default Font
gl: Usar fonte predeterminada

en: Sw&ap Panes
gl: Interc&ambiar paneis

en: Swap &1st | 2nd
gl: Intercambiar &1º | 2º

en: Swap &2nd | 3rd
gl: Intercambiar &2º | 3º

en: Swap 1st | &3rd
gl: Intercambiar 1º | &3º

en: Com&pare Statistics...
gl: Estatísticas da com&paración...

en: Refresh	F5
gl: Actualizar	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
gl: Actualiza&r seleccionados	Ctrl+F5

en: &Merge
gl: Com&binar

en: Co&mpare	Enter
gl: Co&mparar	Intro

en: &Next Difference	Alt+Down
gl: Diferenza segui&nte	Alt+Abaixo

en: &Previous Difference	Alt+Up
gl: Diferenza &anterior	Alt+Arriba

en: &First Difference	Alt+Home
gl: Primeira di&ferenza	Alt+Inicio

en: &Current Difference	Alt+Enter
gl: Diferenza a&ctual	Alt+Intro

en: &Last Difference	Alt+End
gl: &Derradeira diferenza	Alt+Fin

en: Copy to &Right	Alt+Right
gl: Copia&r ao dereito	Alt+Dereita

en: Copy to L&eft	Alt+Left
gl: Copiar ao &esquerdo	Alt+Esquerda

en: &Delete	Del
gl: &Borrar	Del

en: &Customize Columns...
gl: Personalizar &columnas...

en: Generate &Report...
gl: Xe&rar informe...

en: &Edit with Unpacker...
gl: &Editar co desempaquetador...

en: &Save	Ctrl+S
gl: &Gardar	Ctrl+S

en: Sav&e
gl: Ga&rdar

en: Save &Left
gl: Gardar o lado &esquerdo

en: Save &Middle
gl: Gardar o ce&ntral

en: Save &Right
gl: Ga&rdar o dereito

en: Save &As
gl: Gardar c&omo

en: Save &Left As...
gl: Gardar o &esquerdo como...

en: Save &Middle As...
gl: Gardar o central co&mo...

en: Save &Right As...
gl: Gardar o de&reito como...

en: &Print...	Ctrl+P
gl: Im&primir...	Ctrl+P

en: Page Set&up...
gl: Config&urar páxina...

en: Print Previe&w...
gl: &Vista previa da impresión...

en: &Convert Line Endings to
gl: &Converter finais de liña en

en: Mer&ge Mode	F9
gl: &Modo combinación	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
gl: R&ecargar	Ctrl+F5

en: Reco&mpare As
gl: Volver a co&mparar como

en: &Undo	Ctrl+Z
gl: &Desfacer	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
gl: &Refacer	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
gl: Cor&tar	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
gl: &Copiar	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
gl: B&uscar...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
gl: Su&bstituír...	Ctrl+H

en: &Marker...	Ctrl+Shift+M
gl: &Marcador...	Ctrl+Maiús+M

en: Advanced
gl: Avanzado

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
gl: &Copiar cos números de liña	Ctrl+Maiús+C

en: &Bookmarks
gl: Marcad&ores

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
gl: Al&ternar marcador	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
gl: Marcador segui&nte	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
gl: Marcador &anterior	Maiús+F2

en: &Clear All Bookmarks
gl: Borrar todos os mar&cadores

en: Syntax Highlight
gl: Resaltar sintaxe

en: &Diff Context
gl: Contexto da &diferenza

en: &All Lines
gl: Tod&as as liñas

en: &0 Lines
gl: &0 liñas

en: &1 Line
gl: &1 liña

en: &3 Lines
gl: &3 liñas

en: &5 Lines
gl: &5 liñas

en: &7 Lines
gl: &7 liñas

en: &9 Lines
gl: &9 liñas

en: &Toggle All and 0-9 Lines	Ctrl+D
gl: Al&ternar todo e as liñas 0-9	Ctrl+D

en: &Invert (Hide Different Lines)
gl: &Invertir (ocultar liñas diferentes)

en: &Lock Panes
gl: B&loquear paneis

en: &View Whitespace
gl: Mostrar &espazos en branco

en: View E&OL
gl: M&ostrar finais de liña

en: Vie&w Line Differences
gl: M&ostrar diferenzas de liña

en: View Line &Numbers
gl: Mostrar &números de liña

en: View &Margins
gl: Mostrar &marxes

en: View To&p Margins
gl: Mostrar marxes su&periores

en: W&rap Lines
gl: &Axuste de liñas

en: Split V&ertically
gl: Dividir &verticalmente

en: Diff &Pane
gl: &Panel de diferenzas

en: Lo&cation Pane
gl: Panel de localiza&ción

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
gl: Conflito se&guinte	Alt+Maiús+Abaixo

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
gl: Conflito &anterior	Alt+Maiús+Arriba

en: A&dvanced
gl: Avanza&do

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
gl: Diferenza seguinte entre o esquerdo e o central	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
gl: Diferenza anterior entre o esquerdo e o central	Alt+Maiús+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
gl: Diferenza seguinte entre o esquerdo e o dereito	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
gl: Diferenza anterior entre o esquerdo e o dereito	Alt+Maiús+2

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
gl: Diferenza seguinte entre o central e o dereito	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
gl: Diferenza anterior entre o central e o dereito	Alt+Maiús+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
gl: Diferenza seguinte só no esquerdo 	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
gl: Diferenza anterior só no esquerdo	Alt+Maiús+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
gl: Diferenza seguinte só no central	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
gl: Diferenza anterior só no central	Alt+Maiús+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
gl: Diferenza seguinte só no dereito	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
gl: Diferenza anterior só no dereito	Alt+Maiús+9

en: Copy from &Left to
gl: Copiar do es&querdo a

en: &Middle
gl: &Central

en: &Right
gl: De&reito

en: Copy from &Middle to
gl: Co&piar do central a

en: &Left
gl: &Esquerdo

en: Copy from &Right to
gl: Copiar do de&reito a

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
gl: Copiar liña(s) seleccionada(s) do es&querdo a

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
gl: Copiar liña(s) seleccionada(s) &do central a

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
gl: Copiar liña(s) s&eleccionada(s) do dereito a

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
gl: Copiar do esquerdo	Alt+Maiús+Dereita

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
gl: Copiar do dereito	Alt+Maiús+Esquerda

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
gl: C&opiar ao dereito e avanzar	Ctrl+Alt+Dereita

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
gl: Copiar ao es&querdo e avanzar	Ctrl+Alt+Esquerda

en: Copy &All to Right
gl: Copiar todo &ao dereito

en: Cop&y All to Left
gl: Co&piar todo ao esquerdo

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
gl: A&utomesturar	Ctrl+Alt+M

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
gl: Engadir punto de &sincronización	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
gl: Limpar puntos de sincroni&zación

en: Unpac&ker
gl: Desempa&quetador

en: &Prediffer
gl: &Precomparador

en: Apply Pre&differ...
gl: Aplicar precompara&dor...

en: &Transform with editor script...
gl: &Transformar con script de edición...

en: Sp&lit
gl: &Dividir

en: Comp&are
gl: Comp&arar

en: Compare in new &window
gl: Comparar nunha nova &ventá

en: Compare Non-hor&izontally...
gl: Non comparar hor&izontalmente...

en: Compare Non-hor&izontally
gl: Non comparar hor&izontalmente

en: First &left item with second left item
gl: Primeiro e&lemento esquerdo co segundo elemento esquerdo

en: First &right item with second right item
gl: Primeiro elemento de&reito co segundo elemento dereito

en: &First left item with second right item
gl: &Primeiro elemento esquerdo co segundo elemento dereito

en: &Second left item with first right item
gl: &Segundo elemento esquerdo co primeiro elemento dereito

en: Co&mpare As
gl: Co&mparar como

en: Left to Middle (%1 of %2)
gl: Esquerdo ao central (%1 de %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
gl: Esquerdo ao dereito (%1 de %2)

en: Left to... (%1 of %2)
gl: Esquerdo a... (%1 de %2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
gl: Central ao esquerdo (%1 de %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
gl: Do central ao dereito (%1 de %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
gl: Central a... (%1 de %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
gl: Dereito ao central (%1 de %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
gl: Dereito ao esquerdo (%1 de %2)

en: Right to... (%1 of %2)
gl: Dereito a... (%1 de %2)

en: &Delete
gl: &Borrar

en: &Both
gl: Am&bos

en: &All
gl: &Todos

en: Re&name
gl: Re&nomear

en: &Hide Items
gl: Ocultar ele&mentos

en: &Open Left
gl: Abrir ficheir&o esquerdo

en: Open Midd&le
gl: Abrir ficheiro centra&l

en: O&pen Right
gl: Abrir ficheiro &dereito

en: Cop&y Pathnames
gl: Copiar nomes da &ruta

en: Left (%1 of %2)
gl: Esquerdo (%1 de %2)

en: Middle (%1 of %2)
gl: Central (%1 de %2)

en: Right (%1 of %2)
gl: Dereito (%1 de %2)

en: Both (%1 of %2)
gl: Ambos (%1 de %2)

en: All (%1 of %2)
gl: Todo (%1 de %2)

en: Copy &Filenames
gl: Copiar nomes dos &ficheiros

en: Copy Items To Clip&board
gl: Copiar elementos ao &portapapeis

en: Copy All Di&splayed Columns
gl: Copiar todas as columnas mostradas

en: Both to... (%1 of %2)
gl: Ambos a... (%1 de %2)

en: All to... (%1 of %2)
gl: Todo a... (%1 de %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
gl: Diferenzas a... (%1 de %2)

en: Left Shell menu
gl: Menú contextual esquerdo

en: Middle Shell menu
gl: Menú contextual central

en: Right Shell menu
gl: Menú contextual dereito

en: Both Shell menu
gl: Os dous menús contextuais

en: All Shell menu
gl: Todos os menús contextuais

en: Copy
gl: Copiar

en: &Copy Full Path
gl: &Copiar ruta completa

en: Copy &Filename
gl: Copiar nome do &ficheiro

en: &Edit Caption
gl: &Editar título

en: &Open...
gl: &Abrir...

en: Unpacker Settings
gl: Opcións do desempaquetador

en: <None>
gl: <Ningún>

en: <Automatic>
gl: <Automático>

en: &Select...
gl: &Seleccionar...

en: Prediffer Settings
gl: Config. precomparación

en: G&o to Diff
gl: Ir á &diferenza

en: &No Moved Blocks
gl: &Non hai bloques desprazados

en: &All Moved Blocks
gl: todos os bloques despr&azados

en: W&hitespaces
gl: Espazos en &branco

en: Com&pare
gl: Com&parar

en: I&gnore changes
gl: I&gnorar cambios

en: Ig&nore all
gl: Ig&norar todo

en: Ignore blan&k lines
gl: Ignorar &liñas en branco

en: Ignore &case
gl: Ignorar MAIÚSCULAS e minús&culas

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
gl: Igno&rar diferenzas nos saltos de liña (Windows/Unix/Mac)

en: Ignore codepage &differences
gl: Ignorar &diferenzas de codificación

en: Ignore num&bers
gl: Ignorar nú&meros

en: Ignore c&omment differences
gl: Ignorar diferenzas nos c&omentarios

en: &Include subfolders
gl: &Incluír subcarpetas

en: &Compare method:
gl: Método de &comparación:

en: Full Contents
gl: Todos os contidos

en: Quick Contents
gl: Contidos breves

en: Binary Contents
gl: Contidos binarios

en: Modified Date
gl: Data de modificación

en: Modified Date and Size
gl: Data de modificación e tamaño

en: Size
gl: Tamaño

en: &Load Project...
gl: &Cargar proxecto...

en: About WinMerge
gl: Acerca de WinMerge

en: Visit the WinMerge Homepage!
gl: ¡Visite a páxina web de WinMerge!

en: OK
gl: Aceptar

en: Contributors
gl: Colaboradores

en: Select Files or Folders
gl: Seleccione ficheiros ou carpetas

en: &1st File or Folder
gl: &1º ficheiro ou carpeta

en: Re&ad-only
gl: Só lectur&a

en: Swap 1st | 2nd
gl: Intercambiar 1º por 2º

en: &Browse...
gl: &Examinar...

en: &2nd File or Folder
gl: &2º ficheiro ou carpeta

en: Rea&d-only
gl: Só lec&tura

en: Swap 2nd | 3rd
gl: Intercambiar 2º | 3º

en: B&rowse...
gl: Examina&r...

en: &3rd File or Folder (Optional)
gl: &3º ficheiro ou carpeta (opcional)

en: Read-o&nly
gl: S&ó lectura

en: Swap 1st | 3rd
gl: Intercambiar 1º por 3º

en: Browse...
gl: Examinar...

en:  Folder: Filter
gl:  Carpeta: filtro

en:  File: Prediffer Plugin
gl:  Complemento precomparador

en:  File: Unpacker Plugin
gl:  Complemento desempaquetador

en: Se&lect...
gl: Se&leccionar...

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Status:
gl: Estado:

en: Help
gl: Axuda

en: General
gl: Xeral

en: Automatically &scroll to first difference
gl: De&sprazarse automaticamente á primeira diferenza

en: Automatically s&croll to first inline difference
gl: Desprazarse automati&camente á primeira diferenza de liña

en: Cl&ose windows with 'Esc':
gl: Pechar ventás c&on 'Esc':

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
gl: Comprobar &automaticamente as rutas no diálogo Abrir

en: Single instance mode:
gl: Modo de instancia única:

en: As&k when closing multiple windows
gl: Pre&guntar antes de pechar varias ventás

en: &Preserve file time in file compare
gl: Manter a hora do ficheiro na com&paración de ficheiros

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
gl: Mostrar "Seleccione ficheiros ou carpetas' ao inicio

en: Close "Select Files or Folders" dialog on clicking Compare button
gl: Pechar 'Seleccione ficheiros ou carpetas' ao premer o botón Comparar

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
gl: Autocompl&etar no diálogo Abrir:

en: Auto-&reload modified files:
gl: Autorecarga de arquivos modificados:

en: Language:
gl: Idioma:

en: Find
gl: Buscar

en: Fi&nd what:
gl: Que &buscar:

en: Match &whole word only
gl: Só &palabras completas

en: Match &case
gl: &Coincidir MAIÚSCULAS e minúsculas

en: Regular &expression
gl: &Expresión regular

en: D&on't wrap end of file
gl: Deterse ao final do arquiv&o

en: &Don't close this dialog box
gl: Non pechar este ca&dro de diálogo

en: &Find Next
gl: &Seguinte

en: Find &Prev
gl: &Anterior

en: &Ok
gl: Ace&ptar

en: Replace
gl: Substituír

en: Re&place with:
gl: &Substituír con:

en: &Don't wrap end of file
gl: Deterse ao final &do arquivo

en: Replace in
gl: Substituír en

en: &Selection
gl: &Selección

en: Wh&ole file
gl: T&odo o ficheiro

en: Find Pre&v
gl: Buscar an&terior

en: &Replace
gl: Substituí&r

en: Replace &All
gl: Cambi&ar todo

en: Markers
gl: Marcadores

en: Enable &Markers
gl: Habilitar &marcadores

en: New
gl: Novo

en: &Background color:
gl: Cor de &fondo:

en: &Apply
gl: &Aplicar

en: Line Filters
gl: Filtros de liña

en: Enable Line Filters
gl: Habilitar Filtros de liña

en: Regular Expressions (one per line):
gl: Expresións regulares (unha por liña):

en: Edit
gl: Editar

en: Remove
gl: Eliminar

en: Substitution Filters
gl: Filtros de substitución

en: The changes that appear on the panels as the listed pairs below will be ignored or marked as insignificant. Patches are unaffected.
gl: Os cambios que aparecen nos paneis, como os pares listados a continuac serán ignorados ou marcados como insignificantes. Non afecta aos parches.

en: Enable
gl: Habilitar

en: Add
gl: Añadir

en: Clear
gl: Borrar

en: Colors
gl: Cores

en: Color Scheme:
gl: Esquema de cores:

en: Background
gl: Fondo

en: Deleted
gl: Eliminado

en: Text
gl: Texto

en: Difference:
gl: Diferenzas:

en: Selected Difference:
gl: Diferenza seleccionada:

en: Ignored Difference:
gl: Diferenza ignorada:

en: Moved:
gl: Movida:

en: Selected Moved:
gl: Movida seleccionada:

en: Same As The Next (3 panes):
gl: O mesmo que o seguinte (3 paneis)

en: Same As The Next (Selected):
gl: O mesmo que o seguinte (seleccionado):

en: Word Difference:
gl: Diferenza de palabras:

en: Selected Word Diff:
gl: Diferenza de palabra seleccionada:

en: &Use folder compare colors
gl: &Usar cores para comparar carpetas

en: Items equal:
gl: Elementos iguais:

en: Items different:
gl: Elementos diferentes:

en: Items not exists all:
gl: Elementos inexistentes:

en: Items filtered:
gl: Elementos filtrados:

en: Margin:
gl: Marxe:

en: System
gl: Sistema

en: &Send deleted files to Recycle Bin
gl: Enviar os ficheiro&s eliminados á Papeleira de reciclaxe

en: &External editor:
gl: &Editor externo:

en: &Filter folder:
gl: Carpeta de &filtros:

en: Temporary files folder
gl: Carpeta de ficheiros temporais

en: S&ystem's temp folder
gl: Carpeta temporal do s&istema

en: C&ustom folder:
gl: Carpeta &personalizada:

en: Br&owse...
gl: &Examinar...

en: Patch Generator
gl: Xerar parche

en: File&1:
gl: Ficheiro &1:

en: File&2:
gl: Ficheiro &2:

en: &Swap
gl: &Intercambiar

en: &Copy to Clipboard
gl: &Copiar ao portapapeis

en: &Append to existing file
gl: &Anexar ao ficheiro existente

en: &Result:
gl: &Resultado:

en: Bro&wse...
gl: E&xaminar...

en: &Format
gl: &Formato

en: St&yle:
gl: Es&tilo:

en: &Context:
gl: &Contexto:

en: Inclu&de command line
gl: Incluír liña de coman&dos

en: Open to e&xternal editor
gl: Abrir nun editor e&xterno

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Display Columns
gl: Mostrar columnas

en: Move &Up
gl: S&ubir

en: Move &Down
gl: &Baixar

en: &Additional Properties
gl: Propiedades &adicionais

en: Additional Properties
gl: Propiedades adicionais

en: Select Plugin
gl: Escolla complemento

en: Plugin &Name:
gl: &Nome:

en: Extensions list:
gl: Listaxe de extensións:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Default arguments:
gl: Argumentos predeterminados:

en: Display all plugins, don't check the extension
gl: Mostrar todos os complementos, non comprobar a extensión

en: &Open files in the same window type after unpacking
gl: Abrir ficheir&os na mesma ventá despois de desempaquetar

en: &Plugin Pipeline:
gl: Canais de com&plementos:

en: &Add pipe
gl: Eng&adir canal

en: Stop
gl: Deter

en: Pause
gl: Pausar

en: Continue
gl: Continuar

en: &Number of CPU cores to use:
gl: &Número de núcleos de CPU a utilizar:

en: Items total:
gl: Total:

en: Items compared:
gl: Elementos comparados:

en: Go to
gl: Ir a

en: G&o to:
gl: I&r a:

en: File
gl: Ficheiro

en: Go to what
gl: Ir ao/á

en: Li&ne
gl: &Liña

en: &Difference
gl: &Diferenza

en: &Go to
gl: &Ir a

en: Compare
gl: Comparar

en: Whitespaces
gl: Espazos en branco

en: &Compare
gl: &Comparar

en: &Ignore change
gl: &Ignorar cambios

en: I&gnore all
gl: I&gnorar todo

en: E&nable moved block detection
gl: Habilitar detecció&n de bloques desprazados

en: Align &similar lines
gl: Aliñar liñas &similares

en: Diff &algorithm:
gl: &Algoritmo de comparación:

en: Enable indent &heuristic
gl: Habilitar a &heurística do sangrado

en: Completely unhighlight the ignored differences
gl: Desmarcar por completo as diferenzas ignoradas

en: &Highlight syntax
gl: Resaltar a sinta&xe

en: &Automatic rescan
gl: Reescaneo &automático

en: &Preserve original EOL chars
gl: &Conservar os caracteres EOL orixinais

en: Tabs
gl: Tabulacións

en: &Tab size:
gl: &Tamaño do tabulador:

en: &Insert Tabs
gl: &Inserir tabulacións

en: Insert &Spaces
gl: Inserir &espazos

en: Line Difference Coloring
gl: Colorear a diferenza de liñas

en: View line differences
gl: Ver diferenzas de liña

en: &Character level
gl: A nivel do &carácter

en: &Word-level:
gl: A nivel da pa&labra:

en: W&ord break characters:
gl: Caracteres de salt&o de palabra:

en: &Rendering Mode:
gl: Modo de &renderizado:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
gl: WinMerge permite ocultar algunhas mensaxes de uso frecuente. Prema o botón 'Restablecer' para facelas visibles de novo.

en: Reset
gl: Restablecer

en: File Filters
gl: Filtros de ficheiro

en: Test...
gl: Probar...

en: Install...
gl: Instalar...

en: New...
gl: Novo...

en: Edit...
gl: Editar...

en: Delete...
gl: Borrar...

en: Save modified files?
gl: Gardar os ficheiros modificados?

en: Left side file
gl: Ficheiro esquerdo

en: &Save changes
gl: Gardar cambio&s

en: &Discard changes
gl: &Desbotar cambios

en: Middle side file
gl: Ficheiro central

en: Sa&ve changes
gl: Gar&dar cambios

en: Discard c&hanges
gl: Desbotar ca&mbios

en: Right side file
gl: Ficheiro dereito

en: S&ave changes
gl: G&ardar cambios

en: Dis&card changes
gl: Desbo&tar cambios

en: Disca&rd All
gl: Desbota&r todo

en: Codepage
gl: Codificación

en: Default Codepage
gl: Codificación predeterminada

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
gl: Seleccione a codificación predeterminada a usar cando se carguen ficheiros non Unicode:

en: System codepage
gl: Codificación do sistema

en: According to WinMerge User Interface
gl: Segundo á interface de usuario de WinMerge

en: Custom codepage:
gl: Codificación personalizada:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
gl: Detectar a codificación para estes tipos de ficheiro: .html, .rc, .xml
    Precísase reiniciar a sesión.

en: Detect codepage for text files with mlang.dll
    Need to restart session.
gl: Detectar a codificación dos ficheiros de texto usando mlang.dll
    Precísase reiniciar a sesión.

en: Options
gl: Configuración

en: Import...
gl: Importar...

en: Export...
gl: Exportar...

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Keywords:
gl: Palabras clave:

en: Function names:
gl: Funcións:

en: Comments:
gl: Comentarios:

en: Numbers:
gl: Números:

en: Operators:
gl: Operadores:

en: Strings:
gl: Cadeas:

en: Preprocessor:
gl: Preprocesador:

en: User 1:
gl: Usuario 1:

en: User 2:
gl: Usuario 2:

en: Bold
gl: Grosa

en: Search Marker:
gl: Marcador de busca:

en: User Defined Marker1:
gl: Personalizado 1:

en: User Defined Marker2:
gl: Personalizado 2:

en: User Defined Marker3:
gl: Personalizado 3:

en: Folder Compare Report
gl: Informe da comparación de carpetas

en: Report &File:
gl: &Ficheiro do informe:

en: &Style:
gl: E&stilo:

en: &Include File Compare Report
gl: &Incluír informe de comparación de ficheiros

en: Shared or Private Filter
gl: Filtro compartido ou privado

en: Which type of filter do you want to create?
gl: Que tipo de filtro quere crear?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
gl: Filtro compartido (para todos os usuarios deste ordenador)

en: Private Filter (only for current user)
gl: Filtro privado (só para o usuario actual)

en: Archive Support
gl: Soporte de arquivos

en: &Enable archive file support
gl: Habilitar o soport&e de arquivos

en: &Detect archive type from file signature
gl: &Detectar o tipo de arquivo pola sinatura

en: Items saved to or restored from the project file:
gl: Elementos gardados ou restaurados do ficheiro de proxecto:

en: Compare Statistics
gl: Estatísticas da comparación

en: Folders:
gl: Carpetas:

en: Files:
gl: Arquivos:

en: Different
gl: Diferente

en: Binary:
gl: Binario:

en: Unique
gl: Único

en: Left:
gl: Esquerda:

en: Right:
gl: Dereita:

en: Identical
gl: Iguais

en: Close
gl: Pechar

en: Middle:
gl: Central:

en: Missing Left:
gl: Falta no esquerdo:

en: Missing Middle:
gl: Falta no central:

en: Missing Right:
gl: Falta no dereito:

en: Affects
gl: Afecta

en: (Affects)
gl: (Afecta)

en: Select Codepage for
gl: Seleccione a codificación para

en: &File Loading:
gl: &Carga do ficheiro:

en: File &Saving:
gl: Gardado do &ficheiro:

en: &Use same codepage for both
gl: &Usar a mesma codificación para ambos

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Test Filter
gl: Proba de filtro

en: Testing filter:
gl: Probando filtro:

en: &Enter text to test:
gl: &Inserir texto para probar:

en: &Folder Name
gl: &Nome da carpeta

en: Result:
gl: Resultado:

en: &Test
gl: &Probar

en: &Close
gl: Pe&char

en: Table
gl: Táboa

en: File type
gl: Tipo de ficheiro

en: Custom &Delimiter-Separated Values
gl: Valores separados por &delimitadores personalizados

en: D&elimiter character:
gl: Caráct&er delimitador:

en: &Allow newlines in quotes
gl: Permitir liñas nov&as entre comiñas

en: &Quote character:
gl: Carác&ter de comiñas:

en: &Use customized text colors
gl: &Usar cores personalizadas para o texto

en: Whitespace:
gl: Espazo:

en: Regular text:
gl: Texto normal:

en: Selection:
gl: Selección:

en: Backup Files
gl: Copias de seguridade

en: Create backup files in:
gl: Crear copias de seguridade en:

en: &Folder compare
gl: Comparación de &carpetas

en: Fil&e compare
gl: Comparación de fich&eiros

en: Create backup files into:
gl: Crear copias de seguridade en:

en: &Original file's folder
gl: Carpeta do ficheiro &orixinal

en: &Global backup folder:
gl: Carpeta &global para as copias de seguridade:

en: Backup filename:
gl: Nome do ficheiro da copia de seguridade:

en: &Append .bak extension
gl: &Añadir extensión .bak

en: A&ppend timestamp
gl: Añadir marca de tem&po

en: Confirm Copy
gl: Confirmar copia

en: Are you sure you want to copy XXX items?
gl: Seguro que quere copiar XXX elementos?

en: From left
gl: Do esquerdo

en: To right
gl: Para a dereito

en: Don't ask this &question again.
gl: Non &preguntar isto de novo.

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Plugins
gl: Complementos

en: &Enable plugins
gl: Habilitar compl&ementos

en: File filters:
gl: Filtros de ficheiro:

en: &Plugin arguments:
gl: &Argumentos dos complementos:

en: Enable &automatic unpacking/prediffing for the plugin
gl: &Habilitar desempaquetamento/precomparación automática para o complemento

en: Shell Integration
gl: Integración

en: Explorer
gl: Explorador

en: &Add to context menu
gl: &Añadir ao menú contextual

en: E&nable advanced menu
gl: Habilitar me&nú avanzado

en: Enable &Compare As menu
gl: Activar menú '&Comparar como'

en: &Register shell extension
gl: &Rexistrar extensión de shell

en: &Unregister shell extension
gl: An&ular rexistro da extensión de shell

en: Register shell extension for current user &only
gl: Rexistrar extensión de shell só para o usuari&o actual

en: Unregister shell extension for current user on&ly
gl: Anu&lar rexistro da extensión de shell só para o usuario actual

en: Register shell extension for &Windows 11 or later
gl: Rexistrar a extensión de shell para &Windows 11 ou posterior

en: Unregister shell extension for W&indows 11 or later
gl: Anular a extensión de shell para W&indows 11 ou posterior

en: Jump List
gl: Lista rápida

en: Clear all recent items
gl: Borrar todos os elementos recentes

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
gl: Carpeta

en: S&top after first difference
gl: De&ter despois da primeira diferenza

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
gl: Ign&orar diferenzas de tempo inferiores a 3 segundos

en: &Automatically expand subfolders after comparison:
gl: Expandir &automaticamente todas as subcarpetas despois da comparación:

en: Include &unique subfolders contents
gl: Incl&uír contidos únicos das subcarpetas

en: Ignore &reparse points
gl: Igno&rar os puntos de reparación

en: Threshold for switching to &quick compare (MB):
gl: Li&miar para cambiar a comparación rápida (MB):

en: Threshold for switching to &binary compare (MB):
gl: Limiar para cambiar a comparación &binaria (MB):

en: File patterns:
gl: Padróns de ficheiro:

en: Custom Delimiter-Separated Values
gl: Separador personalizado de valores

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
gl: Binario

en: Binary file &patterns:
gl: &Padróns de ficheiros binario:

en: Frhed settings
gl: Axustes de Frhed

en: View &Settings...
gl: Ver axu&stes...

en: &Binary Mode...
gl: Modo &binario...

en: &Character Set...
gl: &Conxunto de caracteres...

en: Image
gl: Imaxe

en: Image file &patterns:
gl: &Padróns de ficheiros de imaxe:

en: &Enable image compare in folder compare
gl: Activar a comparación de imax&es na comparación de carpetas

en: OCR result:
gl: Resultado de OCR:

en: Webpage
gl: Páxina Web

en: URL pattern to &include (Regular expression):
gl: Padrón URL a &incluír (expresión regular):

en: URL pattern to &exclude (Regular expression):
gl: Padrón URL a &excluír (expresión regular):

en: &User data folder location:
gl: &Ubicación da carpeta de datos do usuario:

en: &Separate user data folders for each pane
gl: Carpeta&s de datos do usuario separadas para cada panel

en: &Hex View
gl: Vista &hexadecimal

en: CAP
gl: MAY

en: NUM
gl: NÚM

en: SCRL
gl: DESP

en: OVR
gl: SOBR

en: REC
gl: GRV

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
gl: 
    Novo documento (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
gl: 
    Abrir (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
gl: 
    Gardar (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
gl: Erro descoñecido ao tentar abrir o ficheiro do proxecto.

en: Unknown error attempting to save project file.
gl: Erro descoñecido ao tentar gardar o ficheiro do proxecto.

en: Project file successfully loaded.
gl: Ficheiro do proxecto cargado correctamente.

en: Project file successfully saved.
gl: Ficheiro do proxecto gardado correctamente.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
gl: 
    Desfacer (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
gl: 
    Refacer (Ctrl+Y)

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
gl: 
    Comparación de arquivos
    
    
    
    WinMerge. Comparación de arquivos
    Comparación de arquivos de WinMerge

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
gl: 
    Comparación de carpetas
    
    
    
    WinMerge. Comparación de carpetas
    Comparación de carpetas de WinMerge

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
gl: WinMerge ofrécese sen GARANTÍA DE NINGUNHA CLASE. Este programa é software gratuíto e animámolo a distribuílo baixo certas condicións. Consulte a Licenza Pública Xeral GNU na opción Axuda para ter máis información.

en: &Abort
gl: C&ancelar

en: &Retry
gl: Tenta&r de novo

en: &Ignore
gl: &Ignorar

en: Ignore &all
gl: Ignor&ar todo

en: &Yes
gl: &Si

en: Yes to &all
gl: Si &a todo

en: &No
gl: &Non

en: No to a&ll
gl: Non a &todo

en: &Continue
gl: &Continuar

en: &Skip
gl: &Omitir

en: Skip &all
gl: O&mitir todo

en: Don't display this &message again.
gl: Non mostrar esta &mensaxe de novo.

en: To make this message box visible again, press the Reset button on the Message Boxes page of the Options dialog.
gl: Para facer visible outra vez este diálogo de mensaxe prema o botón Restablecer na páxina Cadros de mensaxes de Configuración.

en: Syntax
gl: Sintaxe

en: Color Schemes
gl: Esquemas de cores

en: Folder Compare
gl: Comparación de carpetas

en: Project
gl: Proxecto

en: Differences
gl: Diferenzas

en: Message Boxes
gl: Cadros de mensaxes

en: To:
gl: A:

en: From left:
gl: Do esquerdo:

en: To left:
gl: Ao esquerdo:

en: From right:
gl: Do dereito:

en: To right:
gl: Ao dereito:

en: From middle:
gl: Do central:

en: To middle:
gl: Ao central:

en: Version %1
gl: Versión %1

en: Options (%1)
gl: Configuración (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
gl: Todos os cadros de mensaxe mostraranse de novo.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
gl: O valor do tamaño da tabulación non está no rango aceptado por WinMerge.
    
    Por favor, use valores entre 1 e %1.

en: Open
gl: Abrir

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
gl: Programas | *.exe; *.bat; *.cmd | Todos os ficheiros (*.*) |*.*| |

en: All Files (*.*)|*.*||
gl: Todos os ficheiros (*.*) |*.*| |

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
gl: Ficheiros de proxecto de WinMerge (*.WinMerge) |*.WinMerge| |

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
gl: Ficheiros de opcións (*.ini) | *.ini | Todos os ficheiros (*.*) |*.*| |

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
gl: Ficheiros de texto (*.csv; *.asc; *.rpt; *.txt) | *.csv; *.asc; *.rpt; *.txt | Todos os ficheiros (*.*) |*.*| |

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
gl: Ficheiros HTML (*.htm, *.html) | *.htm;* .html | Todos os ficheiros (*.*) |*.*| |

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
gl: Ficheiros XML (*.xml) |*.xml | Todos os ficheiros (*.*) |*.*| |

en: Do not expand
gl: Non expandir

en: Expand all subfolders
gl: Expandir todas as subcarpetas

en: Expand different subfolders
gl: Expandir as subcarpetas diferentes

en: Expand identical subfolders
gl: Expandir as subcarpetas iguais

en: File Type
gl: Tipo de ficheiro

en: Extension
gl: Extensión

en: Message
gl: Mensaxe

en: Answer
gl: Resposta

en: Item
gl: Elemento

en: Load
gl: Cargar

en: Save
gl: Gardar

en: Include Subfolders
gl: Incluír subcarpetas

en: Compare Options
gl: Opcións de comparación

en: Hidden Items
gl: Elementos ocultos

en: Name
gl: Nome

en: Location
gl: Ubicación

en: Filters
gl: Filtros

en: Description
gl: Descrición

en: Select filename for new filter
gl: Seleccione un nome de ficheiro para o novo filtro

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
gl: Arquivo de filtros (*.flt) |* .flt | Todos os ficheiros (*.*)| *.*| |

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
gl: ¡Non se encontra o arquivo da plantilla de filtro!
    
    Copie o ficheiro %1 á carpeta de WinMerge/Filters:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
gl: Non se pode copiar o ficheiro padrón do filtro á carpeta de filtros:
    %1
    
    Asegúrese de que a carpeta existe e de que ten permiso de escritura nela.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
gl: ¡A carpeta de ficheiros de filtros do usuario non está definida!
    
    Escolla unha carpeta de filtros en Configuración/Sistema.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
gl: Non se puido borrar o ficheiro de filtros
    %1
    
    O ficheiro é de só lectura?

en: Locate filter file to install
gl: Localice o arquivo de filtro a instalar

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
gl: A instalación do ficheiro de filtro fallou.
    
    Non se puido copiar o novo ficheiro de filtros á carpeta de filtros.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
gl: O ficheiro de filtros xa existe. Quéreo sobrescribir?

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
gl: Os filtros foron actualizados. Quere actualizar todas as comparacións de carpetas abertas?
    
    Se non quere actualizar todas as comparacións agora, pode escoller 'Non' e actualizalas máis adiante.

en: Folder Comparison Results
gl: Resultado da comparación de carpetas

en: File Comparison
gl: Comparación de ficheiros

en: Untitled left
gl: Esquerdo sen título

en: Untitled middle
gl: Central sen título

en: Untitled right
gl: Dereito sen título

en: Base File
gl: Ficheiro base

en: Theirs File
gl: O seu ficheiro

en: Mine File
gl: O meu ficheiro

en: Original File
gl: Ficheiro orixinal

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
gl: Liña: %s  Columna: %d/%d  Carácter: %d/%d  EOL: %s

en: Line: %s
gl: Liña: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
gl: Liña: %s  Columna: %d/%d  Carácter: %d/%d

en:   Sel: %d | %d
gl:   Selec.: %d | %d

en: Merge
gl: Mesturar

en: Difference %1 of %2
gl: Diferenza %1 de %2

en: %1 Differences Found
gl: %1 diferenzas atopadas

en: 1 Difference Found
gl: 1 diferenza atopada

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
gl: SL

en: Item %1 of %2
gl: Elemento %1 de %2

en: Items: %1
gl: Elementos: %1

en: Comparing items...
gl: Comparando elementos...

en: %.1f[items/sec]
gl: %.1f[elementos/seg]

en: Select two existing folders or files to compare.
gl: Seleccione dúas carpetas ou ficheiros para comparar.

en: Folder Selection
gl: Selección de carpeta

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
gl: Seleccione dúas (ou tres) carpetas ou dous (ou tres) ficheiros para comparar.

en: Left (1st) path is invalid!
gl: ¡A ruta do esquerdo (1º) non é válida!

en: Middle (2nd) path is invalid!
gl: ¡A ruta do central (2º) non é válida!

en: Right (2nd) path is invalid!
gl: ¡A ruta do dereito (2º) non é válida!

en: Right (3rd) path is invalid!
gl: ¡A ruta do dereito (3º) non é válida!

en: Both paths are invalid!
gl: ¡Ambas rutas non son válidas!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
gl: ¡As rutas do esquerdo (1º) e central (2º) non son válidas!

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
gl: ¡As rutas do esquerdo (1º) e dereito (3º) non son válidas!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
gl: ¡As rutas do central (2º) e dereito (3º) non son válidas!

en: All paths are invalid!
gl: ¡Ningunha ruta é válida!

en: Only enabled for file comparisons
gl: Habilitar só para comparar ficheiros

en: Cannot compare file and folder!
gl: ¡Non se pode comparar un ficheiro cunha carpeta!

en: File not found: %1
gl: Ficheiro non atopado: %1

en: File not unpacked: %1
gl: Ficheiro non desempaquetado: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
gl: Non se pode abrir o ficheiro
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
gl: Non se puido analizar o ficheiro de conflito.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
gl: O ficheiro
    %1
    non é conflitivo.

en: You are about to compare very large files.
    Showing the contents of the files requires a very large amount of memory.
    Do you want to show only the comparison results, not the contents of the files?
gl: Vai comparar dous ficheiros moi grandes.
    Mostrar os seus contidos precisa dunha gran cantidade de memoria.
    Quere mostrar só os resultados da comparación e non o contido dos ficheiros?

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save changes to %1?
gl: Quere gardar os cambios en %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
gl: %1 está definido como de só lectura. Desexa anular a marca de só lectura? (Seleccione 'Non' para gardalo cun novo nome de arquivo).

en: Error backing up file
gl: Erro ao facer unha copia de seguridade do ficheiro

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
gl: Non se puido facer unha copia de seguridade
    %1
    
    Continuar de todas formas?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
gl: Erro ao gardar o ficheiro
    %1
    %2
    Desexa:
    	- usar un nome de ficheiro distinto (prema Aceptar)
    	- cancelar a operación (prema Cancelar)

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
gl: O complemento '%2' non puido empaquetar os cambios no ficheiro esquerdo en '%1'.
    
    O ficheiro orixinal non será cambiado.
    
    Desexa gardar a versión sin empaquetar noutro ficheiro?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the middle file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
gl: O complemento '%2' non puido empaquetar os cambios no ficheiro central en '%1'.
    
    O ficheiro orixinal non será cambiado.
    
    Desexa gardar a versión sin empaquetar noutro ficheiro?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
gl: O complemento '%2' non puido empaquetar os cambios no ficheiro dereito en '%1'.
    
    O ficheiro orixinal non será cambiado.
    
    Desexa gardar a versión sin empaquetar noutro ficheiro?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
gl: Outra aplicación actualizou o ficheiro
    %1
    desde que WinMerge o cargou.
    
    Quere sobrescribir o ficheiro cambiado?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
gl: %1
    é de só lectura. Desexa anular esa opción e sobrescribilo?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
gl: Outra aplicación actualizou o ficheiro
    %1
    desde que WinMerge o abrío por última vez.
    
    Desexa recargalo?

en: Save Left File As
gl: Gardar o ficheiro esquerdo como

en: Save Middle File As
gl: Gardar o ficheiro central como

en: Save Right File As
gl: Gardar o ficheiro dereito como

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
gl: O ficheiro
    %1
    desapareceu. Por favor, garde unha copia do ficheiro para continuar.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
gl: Non se poden mesturar as diferenzas se os documentos non están sincronizados.
    
    Actualíceos antes de seguir.

en: Break at whitespace
gl: Deter en espazo en branco

en: Break at whitespace or punctuation
gl: Deter en espazo en branco ou puntuación

en: Copy to &Middle	Alt+Right
gl: Copiar ao cen&tral	Alt+Dereita

en: Copy to &Middle	Alt+Left
gl: Copiar ao &central	Alt+Esquerda

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
gl: Copiar desde o central	Alt+Maiús+Dereita

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
gl: Copiar desde o central	Alt+Maiús+Esquerda

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
gl: Copiar ao central e avanzar	Ctrl+Alt+Dereita

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
gl: Copiar ao central e avanzar	Ctrl+Alt+Esquerda

en: Copy All to Middle
gl: Copiar todo no central

en: Right to Left (%1)
gl: Dereito ao esquerdo (%1)

en: Right to Middle (%1)
gl: Dereito ao central (%1)

en: Middle to Left (%1)
gl: Central ao esquerdo (%1)

en: Middle to Right (%1)
gl: Central ao dereito (%1)

en: Left to Right (%1)
gl: Esquerdo ao dereito (%1)

en: Left to Middle (%1)
gl: Esquerdo ao central (%1)

en: Left to... (%1)
gl: Esquerdo ao... (%1)

en: Middle to... (%1)
gl: Central ao... (%1)

en: Right to... (%1)
gl: Dereito ao... (%1)

en: Both to... (%1)
gl: Ambos a... (%1)

en: All to... (%1)
gl: Todo a... (%1)

en: Differences to... (%1)
gl: Diferenzas a... (%1)

en: Left (%1)
gl: Esquerdo (%1)

en: Middle (%1)
gl: Central (%1)

en: Right (%1)
gl: Dereito (%1)

en: Both (%1)
gl: Ambos (%1)

en: All (%1)
gl: Todo (%1)

en: Left side - select destination folder:
gl: Esquerdo - Seleccione carpeta de destino:

en: Middle side - select destination folder:
gl: Central - Seleccione carpeta de destino:

en: Right side - select destination folder:
gl: Dereito - Seleccione carpeta de destino:

en: (%1 Files Affected)
gl: (%1 ficheiros afectados)

en: (%1 of %2 Files Affected)
gl: (%1 de %2 ficheiros afectados)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
gl: Seguro que quere borrar
    
    %1?

en: Are you sure you want to copy?
gl: Seguro que quere copiar?

en: Are you sure you want to copy %d items?
gl: Seguro que quere copiar %d elementos?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
gl: ¡Operación cancelada!
    
    O contido da carpeta no disco cambiou, a ruta
    %1
    non se encontrou.
    
    Actualice a comparación.

en: Are you sure you want to move?
gl: Seguro que quere mover?

en: Are you sure you want to move %d items?
gl: Seguro que quere mover %d elementos?

en: Confirm Move
gl: Confirmar movemento

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
gl: Vai pechar a ventá de comparación de carpetas. Seguro que quere cerrala?

en: You are about to close the folder comparison window that took a significant amount of time. Are you sure you want to close the window?
gl: Vai pechar a ventá de comparación de carpetas que precisou dun unha gran cantidade de tempo. Seguro que quere pechala?

en: The file or folder name is invalid.
gl: O nome do arquivo ou carpeta non é válido.

en: Failed to execute external editor: %1
gl: Non se puido executar o editor externo %1

en: Unknown archive format
gl: Formato de arquivo descoñecido

en: Failed to extract archive files.
    Do you want to compare the archive files as text files?
gl: Fallou a extracción de ficheiros do arquivo.
    Quere comparar os ficheiros do arquivo como ficheiros de texto?

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
gl: Carpeta

en: Comparison result
gl: Resultado da comparación

en: Left Date
gl: Data do esquerdo

en: Right Date
gl: Data do dereito

en: Middle Date
gl: Data do central

en: Left Size
gl: Tamaño do esquerdo

en: Right Size
gl: Tamaño do dereito

en: Middle Size
gl: Tamaño do central

en: Right Size (Short)
gl: Tamaño do dereito (curto)

en: Left Size (Short)
gl: Tamaño do esquerdo (curto)

en: Middle Size (Short)
gl: Tamaño do central (curto)

en: Left Creation Time
gl: Data de creación do esquerdo

en: Right Creation Time
gl: Data de creación do dereito

en: Middle Creation Time
gl: Data de creación do central

en: Newer File
gl: Ficheiro máis recente

en: Left File Version
gl: Versión do ficheiro esquerdo

en: Right File Version
gl: Versión do ficheiro dereito

en: Middle File Version
gl: Versión do ficheiro central

en: Short Result
gl: Resultado curto

en: Left Attributes
gl: Atributos do esquerdo

en: Right Attributes
gl: Atributos do dereito

en: Middle Attributes
gl: Atributos do central

en: Left EOL
gl: EOL do esquerdo

en: Middle EOL
gl: EOL do central

en: Right EOL
gl: EOL do dereito

en: Left Encoding
gl: Codificación do esquerdo

en: Right Encoding
gl: Codificación do dereito

en: Middle Encoding
gl: Codificación do central

en: Ignored Diff
gl: Difs. ignoradas

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
gl: Binario

en: Unpacker
gl: Desempaquetador

en: Prediffer
gl: Precomparación

en: Left
gl: Esquerdo

en: Middle
gl: Central

en: Right
gl: Dereito

en: Diff
gl: Diferenza

en: Left Duplicate Count
gl: Contador de duplicados no esquerdo

en: Right Duplicate Count
gl: Contador de duplicados no dereito

en: Middle Duplicate Count
gl: Contador de duplicados no central

en: Move
gl: Mover

en: Calendar
gl: Calendario

en: Communication
gl: Comunicación

en: Contact
gl: Contacto

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Document
gl: Documento

en: Home
gl: Inicio

en: Journal
gl: Diario

en: Link
gl: Ligazón

en: Media
gl: Medios

en: Music
gl: Música

en: Note
gl: Nota

en: Photo
gl: Fotografía

en: RecordedTV
gl: TV gravada

en: Search
gl: Buscar

en: Security
gl: Seguridade

en: Task
gl: Tarefa

en: Video
gl: Vídeo

en: Hash
gl: Suma de verificación

en: Unable to compare files
gl: Non se puideron comparar os ficheiros

en: Item aborted
gl: Elemento cancelado

en: File skipped
gl: Ficheiro omitido

en: Folder skipped
gl: Carpeta omitida

en: Left only: %1
gl: Só esquerdo: %1

en: Middle only: %1
gl: Só central: %1

en: Right only: %1
gl: Só dereito: %1

en: Does not exist in %1
gl: Non existe en %1

en: Binary files are identical
gl: Os ficheiros binarios son idénticos

en: Binary files are different
gl: Os ficheiros binarios son diferentes

en: Files are different
gl: Os ficheiros son diferentes

en: Folders are different
gl: As carpetas son diferentes

en: Left Only
gl: Só esquerdo

en: Right Only
gl: Só dereito

en: Middle Only
gl: Só central

en: No item in left
gl: Esquerdo baleiro

en: No item in right
gl: Dereito baleiro

en: No item in middle
gl: Central baleiro

en: Error
gl: Erro

en: Text files are identical
gl: Os ficheiros de texto son idénticos

en:  (Middle and right are identical)
gl:  (Central e dereito son idénticos)

en:  (Left and right are identical)
gl:  (Esquerdo e dereito son idénticos)

en:  (Left and middle are identical)
gl:  (Esquerdo e central son idénticos)

en: Text files are different
gl: Os ficheiros de texto son diferentes

en: Image files are identical
gl: Os ficheiros de imaxe son iguais

en: Image files are different
gl: Os ficheiros de imaxe son diferentes

en: Group%d
gl: Grupo%d

en: Elapsed time: %ld ms
gl: Tempo transcorrido: %ld ms

en: 1 item selected
gl: 1 elemento seleccionado

en: %1 items selected
gl: %1 elementos seleccionados

en: Filename or folder name.
gl: Nome do ficheiro ou carpeta.

en: Subfolder name when subfolders are included.
gl: Nome da subcarpeta cando as subcarpetas están incluídas.

en: Comparison result, long form.
gl: Resultado da comparación, formato largo.

en: Left side modification date.
gl: Data de modificación do esquerdo.

en: Right side modification date.
gl: Data de modificación do dereito.

en: Middle side modification date.
gl: Data de modificación do central.

en: File's extension.
gl: Extensión do ficheiro.

en: Left file size in bytes.
gl: Tamaño do ficheiro esquerdo en bytes.

en: Right file size in bytes.
gl: Tamaño do ficheiro dereito en bytes.

en: Middle file size in bytes.
gl: Tamaño do ficheiro central en bytes.

en: Left file size abbreviated.
gl: Tamaño abreviado do ficheiro esquerdo.

en: Right file size abbreviated.
gl: Tamaño abreviado do ficheiro dereito.

en: Middle file size abbreviated.
gl: Tamaño abreviado do ficheiro central.

en: Left side creation time.
gl: Data de creación do esquerdo.

en: Right side creation time.
gl: Data de creación do dereito.

en: Middle side creation time.
gl: Data de creación do central.

en: Tells which side has newer modification date.
gl: Indica que lado ten a data de modificación máis recente.

en: Left side file version, only for some file types.
gl: Versión do ficheiro esquerdo, só para algúns tipos de ficheiro.

en: Right side file version, only for some file types.
gl: Versión do ficheiro dereito, só para algúns tipos de ficheiro.

en: Middle side file version, only for some file types.
gl: Versión do ficheiro central, só para algúns tipos de ficheiro.

en: Short comparison result.
gl: Resultados curtos da comparación.

en: Left side attributes.
gl: Atributos do esquerdo.

en: Right side attributes.
gl: Atributos do dereito.

en: Middle side attributes.
gl: Atributos do central.

en: Left side file EOL type.
gl: Tipo de EOL do ficheiro esquerdo.

en: Right side file EOL type.
gl: Tipo de EOL do ficheiro dereito.

en: Middle side file EOL type.
gl: Tipo de EOL do ficheiro central.

en: Left side encoding.
gl: Codificación do esquerdo.

en: Right side encoding.
gl: Codificación do dereito.

en: Middle side encoding.
gl: Codificación do central.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
gl: Número de diferenzas ignoradas no ficheiro. WinMerge ignora estas diferenzas e non se poden mesturar.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
gl: Número de diferenzas no ficheiro. Este número non inclúe as diferenzas ignoradas.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
gl: Mostra un asterisco (*) se o ficheiro é binario.

en: Unpacker plugin name or pipeline.
gl: Nome do complemento desempaquetador ou pipeline.

en: Prediffer plugin name or pipeline.
gl: Nome do complemento de precomparación ou pipeline.

en: Compare %1 with %2
gl: Comparar %1 con %2

en: Compare %1 with %2 and %3
gl: Comparar %1 con %2 e con %3

en: Comma-separated list
gl: Listaxe separada por comas

en: Tab-separated list
gl: Listaxe separada por tabulacións

en: Simple HTML
gl: HTML simple

en: Simple XML
gl: XML simple

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
gl: O ficheiro de informe xa existe. Quere sobrescribilo?

en: Error creating the report:
    %1
gl: Erro ao crear o informe
    %1

en: The report has been created successfully.
gl: O informe creouse satisfactoriamente.

en: Cannot add a synchronization point at this line.
gl: Non se pode engadir un punto de sincronización nesta liña.

en: The same file is opened in both panels.
gl: O mesmo ficheiro está aberto en ambos paneis.

en: The selected files are identical.
gl: Os ficheiros escollidos son idénticos.

en: An error occurred while comparing the files.
gl: Producíuse un erro durante a comparación dos ficheiros.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
gl: Non se puideron crear os ficheiros temporais. Comprobe a ruta para arquivos temporais.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
gl: Estes ficheiros empregan tipos diferentes de saltos de liña.
    
    Quere tratar todos os saltos de liña como se fosen equivalentes para a comparación?
    
    Nota: si quere tratar todos os tipos de salto como equivalentes, marque a opción 'Ignorar diferenzas nos saltos de liña (Windows/Unix/Mac)' na pestana Comparar do diálogo de opcións (dispoñible en Editar/Configuración).

en: The selected folder is invalid.
gl: A carpeta seleccionada non é válida.

en: Cannot open a binary file to editor.
gl: Non se pode abrir un ficheiro binario no editor.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
gl: A carpeta só existe no outro lado e non é posible abrila.
    
    Quere crear unha carpeta que coincida
    %1
    coa anterior e abrir ámbalas dúas?

en: Are you sure you want to copy all differences to the other file?
gl: Seguro que quere copiar todas as diferenzas ao outro ficheiro?

en: Do you want to move to the next file?
gl: Quere ir ao seguinte ficheiro?

en: Do you want to move to the previous file?
gl: Quere volver ao anterior ficheiro?

en: Do you want to move to the next page?
gl: Quere ir á seguinte páxina?

en: Do you want to move to the previous page?
gl: Quere volver á páxina anterior?

en: Do you want to move to the first file?
gl: Quere ir ao primeiro ficheiro?

en: Do you want to move to the last file?
gl: Quere ir ao derradeiro ficheiro?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
gl: Codificación diferente nos ficheiros esquerdo (cp%d) e dereito (cp%d).
    Mostrar cada ficheiro coa súa codificación proporcionará unha mellor visualización, pero mesturar/copiar sería perigoso.
    Prefire tratar ambos os dous ficheiros como se tivesen a codificación predeterminada de Windows (recomendado)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
gl: Perdeuse información debido a erros de codificación: en ambos ficheiros

en: Information lost due to encoding errors: first file
gl: Perdeuse información debido a erros de codificación: no primeiro ficheiro

en: Information lost due to encoding errors: second file
gl: Perdeuse información debido a erros de codificación: no segundo ficheiro

en: Information lost due to encoding errors: third file
gl: Perdeuse información debido a erros de codificación: no terceiro ficheiro

en: No difference
gl: Non hai diferenza

en: Line difference
gl: Diferenza de liña

en: Replaced %1 string(s).
gl: Substituídas %1 cadea(s).

en: Cannot find string "%s".
gl: Non se pode atopar a cadea "%s".

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key.
gl: Vai entrar en modo mestura. Se quere desactivalo prema a tecla F9.

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
gl: Número de cambios mesturados automaticamente: %1
    Número de conflitos sen resolver: %2

en: The change of codepage has been merged.
gl: Mesturouse o cambio de codificación.

en: The changes of codepage are conflicting.
gl: Os cambios de codificación son conflitivos.

en: The change of EOL has been merged.
gl: Mesturouse o cambio de EOL.

en: The changes of EOL are conflicting.
gl: Os cambios de EOL son conflitivos.

en: Location Pane
gl: Panel de situación

en: Diff Pane
gl: Panel de diferenzas

en: Patch file successfully written.
gl: Escribíuse correctamente o ficheiro de parche.

en: 1. item is not found!
gl: 1. ¡non se atopa o elemento!

en: 2. item is not found!
gl: 2. ¡non se atopa o elemento!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro de parche xa existe. Quere sobrescribilo?

en: [%1 files selected]
gl: [%1 ficheiros seleccionados]

en: Context
gl: Contexto

en: Unified
gl: Unificado

en: Could not write to file %1.
gl: Non se puido escribir no ficheiro %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
gl: A ruta de saída especificada non é absoluta: %1

en: Specify an output file.
gl: Especifique un ficheiro de saída.

en: Cannot create a patch file from binary files.
gl: Non se pode crear un ficheiro de parche desde ficheiros binarios.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
gl: Garde primeiro todos os ficheiros.
    
    Para crear un parche é necesario que non haxa cambios sin gardar.

en: Folder does not exist.
gl: A carpeta non existe.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
gl: Non está habilitado o soporte de arquivos.
    Non se atopan todos os compoñentes necesarios para o soporte de arquivos (7-Zip e/ou Merge7z*.dll).
    Consulte o manual para ter máis información sobre o soporte de arquivos e como habilitalo.

en: Select file for export
gl: Seleccione un ficheiro para exportar

en: Select file for import
gl: Seleccione un ficheiro para importar

en: Options imported from the file.
gl: Opcións importadas desde o ficheiro.

en: Options exported to the file.
gl: Opcións exportadas ao ficheiro.

en: Failed to import options from the file.
gl: Erro ao importar opcións do arquivo.

en: Failed to write options to the file.
gl: Erro ao escribir as opcións ao ficheiro.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
gl: Vai pechar varias ventás de comparación.
    
    Quere continuar?

en: Mixed
gl: Mesturado

[ctx: EOL Type]
en: Binary
gl: Binario

en: None
gl: Ningún

en: Marker Color %d
gl: Cor de marcador %d

en: New Pattern
gl: Novo padrón

en: Type
gl: Tipo

en: Editor script
gl: Editor de script

en: 
    Difference in the Current Line (F4)
gl: 
    Diferenza na liña actual (F4)

en: 
    Options
gl: 
    Configuración

en: 
    Refresh (F5)
gl: 
    Actualizar (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
gl: 
    Diferenza anterior (Alt+Arriba)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
gl: 
    Diferenza seguinte (Alt+Abaixo)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
gl: 
    Conflito anterior (Alt+Maiús+Arriba)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
gl: 
    Conflito seguinte (Alt+Maiús+Abaixo)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
gl: 
    Primeira diferenza (Alt+Inicio)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
gl: 
    Diferenza actual (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
gl: 
    Derradeira diferenza (Alt+Fin)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
gl: 
    Copiar ao dereito (Alt+Dereita)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
gl: 
    Copiar ao esquerdo (Alt+Esquerda)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
gl: 
    Copiar ao dereito e avanzar (Ctrl+Alt+Dereita)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
gl: 
    Copiar ao esquerdo e avanzar (Ctrl+Alt+Esquerda)

en: 
    Copy All to Right
gl: 
    Copiar todo ao dereito

en: 
    Copy All to Left
gl: 
    Copiar todo ao esquerdo

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
gl: 
    Automesturar (Ctrl+Alt+M)

en: 
    First File
gl: 
    Primeiro ficheiro

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
gl: 
    Seguinte ficheiro (Ctrl+F8)

en: 
    Last File
gl: 
    Derradeiro ficheiro

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
gl: 
    Ficheiro anterior (Ctrl+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
gl: O desempaquetador escollido aplícase a ambos ficheiros (só un ficheiro precisa a extensión).

en: No prediffer (normal)
gl: Sen precomparación (normal)

en: Suggested plugins
gl: Complementos recomendados

en: All plugins
gl: Todos os complementos

en: Private Build: %1
gl: Compilación privada: %1

en: Your software is up to date.
gl: A súa aplicación está actualizada.

en: A new version of WinMerge is available.
    %1 is now available (you have %2). Would you like to download it now?
gl: Hai unha versión nova de WinMerge.
    Está dispoñible a %1 (a súa é %2). Quere descargarla agora?

en: Failed to download latest version information
gl: Non se puido descargar a información da última versión

en: Plugin Settings
gl: Configuración de complementos

en: WSH not found - .sct scripts disabled
gl: WSH non atopado - scripts .sct desactivados

en: G&o to Line %1
gl: I&r á liña %1

en: Go to Moved Line	Ctrl+Shift+G
gl: Ir á liña movida	Ctrl+Maiús+G

en: Disabled
gl: Desactivado

en: From file system
gl: Do sistema de arquivos

en: From Most Recently Used list
gl: Da listaxe dos máis usados

en: No Highlighting
gl: Sen resaltar

en: Batch
gl: Lote

en: Portable Object
gl: Obxecto portable

en: Resources
gl: Recursos

en: Shell
gl: Intérprete de comandos

en: Close &Left Tabs
gl: Pechar pestanas da &esquerda

en: Close R&ight Tabs
gl: Pechar pestanas da dere&ita

en: Close &Other Tabs
gl: Pechar &outras pestanas

en: Enable &Auto Max Width
gl: Activar &anchura máxima automática

en: We&bpage
gl: Páxina We&b

en: W&rap Text
gl: Axusta&r texto

en: Frhed is not installed.
gl: Non está instalado Frhed.

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
gl: %1 non existe. Quere crealo?

en: Failed to create folder.
gl: Erro ao crear a carpeta.

en: You can specify the following parameters to the path:
    $file: Path name of the current file
    $linenum: Line number of the current cursor position
gl: Pode especificar os seguintes parámetro para a ruta:
    $file: nome da ruta do ficheiro actual
    $linenum: número de liña da posición actual do cursor

en: default
gl: predeterminado

en: minimal
gl: mínimo

en: patience
gl: solitario

en: histogram
gl: histograma

en: none
gl: ningún

en: DirectWrite Default
gl: DirectWrite predeterminado

en: DirectWrite Aliased
gl: Alias de DirectWrite

en: DirectWrite GDI Classic
gl: DirectWrite GDI clásico

en: DirectWrite GDI Natural
gl: DirectWrite GDI natural

en: DirectWrite Natural
gl: DirectWrite natural

en: DirectWrite Natural Symmetric
gl: DirectWrite natural simétrico

en: MDI child window or main window
gl: Ventá MDI secundaria ou ventá principal

en: MDI child window only
gl: Só ventá secundaria MDI

en: Close main window if there is only one MDI child window
gl: Pechar a ventá principal se só hai unha ventá MDI secundaria

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Diff
gl: Diferenza

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Highlight
gl: Resaltado

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Blink
gl: Escintilar

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Size
gl: Tamaño do bloque

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Alpha
gl: Bloque Alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: CD Threshold
gl: Limiar de DC

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Ins/Del Detection
gl: Detectar Ins/Borrar

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: None
gl: Ningún

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Overlay
gl: Superpoñer

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Blend
gl: Mestura Alpha

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Animation
gl: Animación Alpha

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Page:
gl: Páxina:

en: Pt: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)
gl: Pto: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)

en: Page: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp
gl: Páxina: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp

en: Flipped: %s
gl: Volteada: %s

en: Rotated: %d
gl: Rotada: %d

en: All pages
gl: Todas as páxinas

en: <Edit here>
gl: <Editar aquí>

en: No differences to select found
gl: Non se atoparon deferenzas para seleccionar

en: No differences found to add as substitution filter
gl: Non se atoparon diferenzas para añadir como filtro de substitución

en: The pair is already present in the list of Substitution Filters
gl: Esta parella xa está presente na lista de Filtros de substitución

en: Add this change to Substitution Filters?
gl: Añadir este cambio aos Filtros de substitución?

en: Text only
gl: Só texto

en: Line-by-line position and text
gl: Posición e texto liña por liña

en: Word-by-word position and text
gl: Posición e texto palabra por palabra

en: AppData folder
gl: Carpeta AppData

en: Install folder
gl: Carpeta de instalación

en: Allow only one instance to run
gl: Permitir executar só unha instancia

en: Allow only one instance to run and wait for the instance to terminate
gl: Permitir só a execución dunha instancia e esperar hasta que remate

en: Only on window activated
gl: Só coa ventá activada

en: Immediately
gl: Inmediatamente

en: Al&l
gl: &Todo

en: &Others
gl: &Outros

en: Missing plugin name in plugin pipeline: %1
gl: Falta o nome do complemento na canalización de complementos %1

en: Missing quotation mark in plugin pipeline: %1
gl: Faltan comiñas na canalización de complementos %1

en: Specify plugin arguments
gl: Especificar os argumentos do complemento

en: Plugin not found or invalid: %1
gl: Complemento non atopado ou non válido: %1

en: '%1' is not unpacker plugin
gl: '%1' non é un complemento desempaquetador

en: '%1' is not prediffer plugin
gl: '%1' non é un complemento de precomparación

en: An error occurred while prediffing the file '%1' with the plugin '%2'. The prediffing is not applied any more.
gl: Producíuse un erro ao precomparar o ficheiro '%1' co complemento '%2'. Xa non se vai facer ningunha outra precomparación.

en: Filter applied
gl: Filtro aplicado

en: Clipboard at %s
gl: Portapapeis en %s

en: Clipboard history is disabled.
    To enable clipboard history, press Windows logo key + V and then click the Turn on button.
gl: O historial do portapapeis está desactivado.
    Para habilitar o historial do portapapeis, prema na tecla do logo de Windows + V e logo no botón Activar.

en: This system does not support clipboard history.
gl: Este sistema non soporta o historial do portapapeis.

en: The 32-bit version of WinMerge does not support Clipboard Compare
gl: A versión de 32 bit de WinMerge non soporta a comparación de portapapeis

en: WebView2 runtime is not installed. Do you want to download it?
gl: O runtime WebView2 non está instalado. Quere descargalo?

en: New Text Compare
gl: Nova comparación de texto

en: New Table Compare
gl: Nova comparación de táboa

en: New Binary Compare
gl: Nova comparación binaria

en: New Image Compare
gl: Nova comparación de imaxe

en: New Webpage Compare
gl: Nova comparación de páxina web

en: Clipboard Compare
gl: Comparar de portapapeis

en: &Print...
gl: Im&primir...

en: Pre&v Page
gl: Páxina an&terior

en: &Two Page
gl: &Dúas páxinas

en: &One Page
gl: Un&ha páxina

en: Zoom &In
gl: Aumentar &zoom

en: Zoom &Out
gl: Reducir z&oom

en: Prettification
gl: Melloras

en: Content Extraction
gl: Extración de contido

en: Preview
gl: Vista previa

en: Data Query
gl: Consulta de datos

en: Validation
gl: Validación

en: Decompilation
gl: Descompilación

en: URL Handling
gl: Manexo de URL

en: Make Uppercase
gl: Pasar a maiúsculas

en: Make Lowercase
gl: Pasar a minúsculas

en: Remove Duplicate Lines
gl: Eliminar liñas duplicadas

en: Count Duplicate Lines
gl: Contar liñas duplicadas

en: Sort Lines Ascending
gl: Ordenar liñas de forma ascendente

en: Sort Lines Descending
gl: Ordenar liñas de forma descendente

en: Reverse Columns
gl: Invertir columnas

en: Reverse Lines
gl: Invertir liñas

en: Replace...
gl: Substituír...

en: Apply Filter Command...
gl: Aplicar comando de filtro...

en: Tokenize...
gl: Tokenizar...

en: Trim Spaces
gl: Recortar espazos

en: Select Columns...
gl: Seleccionar columnas...

en: Select Lines...
gl: Seleccionar liñas...

en: Insert Date
gl: Inserir data

en: Insert Time
gl: Inserir hora

en: Apply Patch...
gl: Aplicar parche...

en: Ignore Columns
gl: Ignorar columnas

en: Ignore Comments (C-Family Languages)
gl: Ignorar comentarios (linguaxes da familia C)

en: Ignore CSV Fields
gl: Ignorar campos CSV

en: Ignore TSV Fields
gl: Ignorar campos TSV

en: Ignore Leading Line Numbers
gl: Ignorar os números iniciales das liñas

en: Apply Prediff Substitution Filters
gl: Aplicar filtros de substitución de precomparación

en: Prettify HTML
gl: Mellorar HTML

en: Prettify JSON
gl: Mellorar JSON

en: Prettify XML
gl: Mellorar XML

en: Prettify YAML
gl: Mellorar YAML

en: Preview Graphviz
gl: Vista previa de Graphviz

en: Preview Markdown
gl: Vista previa de Markdown

en: Preview PlantUML
gl: Vista previa de PlantUML

en: Query CSV Data...
gl: Consulta de datos CSV...

en: Query TSV Data...
gl: Consulta de datos TSV...

en: Query JSON Data...
gl: Consulta de datos JSON...

en: Query YAML Data...
gl: Consulta de datos YAML...

en: Validate HTML
gl: Validar HTML

en: Disassemble JVM Bytecode
gl: Desensamblar JVM Bytecode

en: Disassemble IL Code
gl: Desensamblar IL Code

en: Disassemble Native Code
gl: Desensamblar Native Code

en: Make characters uppercase
gl: Converter a maiúsculas

en: Make characters lowercase
gl: Converter a minúsculas

en: Remove duplicate lines
gl: Eliminar liñas duplicadas

en: Count duplicate lines
gl: Contar liñas duplicadas

en: Sort lines ascending
gl: Ordenar liñas de forma ascendente

en: Sort lines descending
gl: Ordenar liñas de forma descendente

en: Reverse columns
gl: Invertir columnas

en: Reverse lines
gl: Invertir liñas

en: Replace text with another text.
    Usage: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - text to find
      REPLACE - text to replace
      -i - ignore case (only for -e)
      -e - treat the specified text as a regular expression
gl: Substituír texto con outro.
    Uso: Replace [-i] [-e] BUSCAR SUBSTITUÍR
      BUSCAR    - Texto a buscar
      SUBSTITUIR - Texto a substituír
      -i - Ignora maiúsculas/minúsculas (só para -e)
      -e - Trata o texto especificado coma unha expresión regular

en: Apply filter command. 
    Usage: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - command to execute. %1 in the command is replaced with the filename.
gl: Aplicar comando de filtro.
    Uso: ExecFilterCommand COMANDO
      COMANDO - Comando a executar. %1 no comando substitúese co nome do ficheiro.

en: Tokenize selection. 
    Usage: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regular expression for tokenizing. (e.g. [^\w]+)
gl: Selección de tokens. 
    Uso: Tokenizar PADRÓN
      PADRÓN - Expresión regular para tokenizar (exemplo [^\w]+)

en: Trim spaces
gl: Recortar espazos

en: Select some columns.
    Usage: SelectColumns RANGES
       or: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      RANGES   - list of column ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching columns
      -i - ignore case
      -g - enable global flag
      -e - use PATTERNS for matching
gl: Seleccionar algunhas columnas.
    Uso: SelectColumns RANGOS
       ou: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PADRÓNS
      RANGOS   - Lista dos rangos de columnas para seleccionar. (exemplo -3,5-10,30-)
      PADRÓNS - Expresión regular
      -v - Seleccionar columnas non coincidentes
      -i - Ignorar maiúsculas/minúsculas
      -g - Habilitar indicador global
      -e - Usar PADRÓNS para coincidencias

en: Select some lines.
    Usage: SelectLines RANGES
       or: SelectLines [-v] [-i] -e PATTERNS
      RANGES   - list of line ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching lines
      -i - ignore case
      -e - use PATTERNS for matching
gl: Seleccionar algunhas liñas.
    Uso: SelectLines RANGOS
       ou: SelectLines [-v] [-i] -e PADRÓNS
      RANGOS   - Lista do rango de liñas para seleccionar (exemplo -3,5-10,30-)
      PADRÓNS - Expresión regular
      -v - Seleccionar liñas non coincidentes
      -i - Ignorar maiúsculas/minúsculas
      -e - Usar PADRÓNS para a busca

en: HTML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
gl: Mellorar HTML con tidy-html5. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando tidy.

en: JSON Prettier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
gl: Mellorar JSON co comando jq. 
    Argumentos: Filtro ou opcións de liña de comandos pasadas ao comando jq.

en: XML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
gl: Mellorar XML con tidy-html5. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando tidy.

en: YAML Prettier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
gl: Mellorar YAML máis estético co comando yq. 
    Argumentos: Filtro ou opcións de liña de comandos pasadas ao comando yq.

en: Graphviz Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the dot command.
gl: Previsualizador Graphviz. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando dot.

en: Markdown Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the md2html command.
gl: Previsualizador Markdown. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando md2html.

en: PlantUML Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the plantuml.jar command.
gl: Previsualizador PlantUML. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando plantuml.jar.

en: CSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
gl: Consultor CSV co comando q. 
    Argumentos: Sentenza SQL ou opcións de liña de comandos pasadas ao comando q.

en: TSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
gl: Consultor TSV co comando q. 
    Argumentos: Sentenza SQL ou opcións de liña de comandos pasadas ao comando q.

en: JSON Querier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
gl: Consultor JSON co comando jq. 
    Argumentos: Filtro ou opcións de liña de comandos pasadas ao comando jq.

en: YAML Querier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
gl: Consultor YAML co comando yq. 
    Argumentos: Filtro ou opcións de liña de comandos pasadas ao comando yq.

en: HTML Validator with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
gl: Validador HTML con tidy-html5. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando tidy.

en: JVM bytecode disassembler with javap. 
    Arguments: Command line options passed to the javap command.
gl: Desensamblador de JVM Bytecode con javap. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando javap.

en: IL disassembler with ildasm. 
    Arguments: Command line options passed to the ildasm command.
gl: Desensamblador de IL con ildasm. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando ildasm.

en: Native code disassembler with dumpbin. 
    Arguments: Command line options passed to the dumpbin command.
gl: Desensamblador de código nativo con dumpbin. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando dumpbin.

en: General content extractor with Apache Tika. 
    Arguments: Command line options passed to the tika-app.jar.
gl: Extractor de contido xeral con Apache Tika. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas a tika-app.jar.

en: Apply patch using GNU patch
gl: Aplicar o parche usando GNU patch

en: Display the text content of MS Excel files
gl: Mostrar o contido de texto dos ficheiros Excel

en: Display the text content of MS PowerPoint files
gl: Mostrar o contido de texto dos ficheiros PowerPoint

en: Display the text content of MS Visio files
gl: Mostrar o contido de texto dos ficheiros Visio

en: Display the text content of MS Word files
gl: Mostrar o contido de texto dos ficheiros Word

en: Ignore some columns - ignored columns list from the plugin name or the plugin argument
gl: Ignorar algunhas columnas - lista de columnas ignoradas do nome ou do argumento do complemento

en: The plugin ignores comments (//... and /* ... */) in C, C++, PHP and JavaScript files.
gl: O complemento ignora os comentarios (//... e /* ... */) en C, C++, PHP e arquivos JavaScript.

en: Ignore some fields - ignored fields list from the plugin name or the plugin argument
gl: Ignorar algúns campos - lista de campos ignorados do nome ou do argumento do complemento

en: This plugin ignores the leading line numbers in text files (e.g. NC and BASIC files).
gl: Este complemento ignora os números de liña iniciais nos arquivos de texto (por exemplo, arquivos NC e BASIC).

en: Prediff Line Filter
gl: Filtro de liña de precomparación

en: Basic text functions for the context menu
gl: Funcións básicas de texto para o menú contextual

en: HTTP URL Scheme Handler with curl. 
    Arguments: Command line options passed to the curl command.
gl: Xestor de esquemas de URL de HTML con curl. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos pasadas ao comando curl.

en: Windows Registry URL Scheme Handler. 
    Arguments: Command line options passed to the reg.exe command.
gl: Xestor de esquemas de URL do Rexistro de Windows. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandoso pasadas ao comando reg.exe.

en: CompareMSExcelFiles.sct WinMerge Plugin Options
gl: Opcións do complemento WinMerge CompareMSExcelFiles.sct

en: Extract workbook data to multiple files
gl: Extraer datos de libros de traballo a varios arquivos

en: Update external references(links)
gl: Actualizar referencias externas (ligazóns)

en: Compare document properties
gl: Comparar propiedades dos documentos

en: Compare names
gl: Comparar nomes

en: Compare cell values
gl: Comparar valores de celdas

en: Compare worksheets as image (very slow)
gl: Comparar follas de cálculo como imaxe (moi lento)

en:  - Image split size:
gl:  - Tamaño de división da imaxe:

en: Compare worksheets as HTML
gl: Comparar follas de cálculo como HTML

en: Compare formulas
gl: Comparar fórmulas

en: Compare texts in shapes
gl: Comparar textos con formas

en: Compare headers and footers
gl: Comparar encabezamentos e pés de páxina

en: Cannot get Macros.
       To allow WinMerge to compare macros, use MS Office to alter the settings in the Macro Security for the current application.
       The Trust access to Visual Basic Project feature should be turned on to use this feature in WinMerge.
gl: Non se poden obter macros.
    Para permitir que WinMerge compare macros, use MS Office para alterar a configuración na seguridade de macros para a aplicación actual.
    A función Confiar no acceso ao proxecto de Visual Basic debe estar activada para utilizar esta función en WinMerge.

en: Compare VBA macros
gl: Comparar macros VBA

en: CompareMSWordFiles.sct WinMerge Plugin Options
gl: Opcións do complemento WinMerge CompareMSWordFiles.sct

en: Extract document data to multiple files
gl: Extraer datos de documentos a varios arquivos

en: Compare bookmarks
gl: Comparar marcadores

en: Compare text contents of documents
gl: Comparar contidos de texto de documentos

en: Compare documents as HTML file (very slow)
gl: Comparar documentos como arquivo HTML (moi lento)

en: CompareMSPowerPointFiles.sct WinMerge Plugin Options
gl: Opcións do complemento WinMerge CompareMSPowerPointFiles.sct

en: Extract slide data to multiple files
gl: Extraer datos de diapositivas a varios arquivos

en: Compare slides as image (very slow)
gl: Comparar diapositivas como imaxes (moi lento)

en: Compare texts in notes page
gl: Comparar textos na páxina de notas

en: CompareMSVisioFiles.sct WinMerge Plugin Options
gl: Opcións do complemento WinMerge CompareMSVisioFiles.sct

en: Extract page data to multiple files
gl: Extraer datos de páxinas a varios arquivos

en: Compare pages as image (very slow)
gl: Comparar páxinas como imaxes (moi lento)

en: PrediffLineFilter.sct WinMerge Plugin Options
gl: Opcións do complemento WinMerge PrediffLineFilter.sct

en: Delete
gl: Borrar

en: Enabled
gl: Habilitar

en: Ignore Case
gl: Non facer caso

en: Use RegExp
gl: Usar RegExp

en: Find what
gl: Que buscar

en: Replace with
gl: Substituír con

en: Settings
gl: Configuración

en: Column Ranges To Ignore:
    e.g.)  3,10-20,32-33
gl: Rangos de columnas a ignorar:
     Exemplo  3,10-20,32-33

en: Enter the name of the file to which the patch '%1' will be applied
gl: Introduza o nome do arquivo ao que se aplicará o parche '%1'

en: File '%1' does not exist
gl: O arquivo '%1' no existe

en: Enter the command line arguments for patch command
gl: Introduza os argumentos da liña de comandos para o comando patch

en: Enter the name of the folder to which the patch '%1' will be applied
gl: Introduza o nome da carpeta na que se aplicará o parche '%1'

en: Folder '%1' does not exist
gl: A carpeta '%1' non existe

en: Do not specify the '-p0' command line option for the patch file which includes absolute paths
gl: Non especifique a opción da liña de comandos '-p0' para un arquivo de parche que inclúa rutas absolutas
