WinMerge - en to nl translation catalogue (1240 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
nl: LANG_DUTCH, SUBLANG_DUTCH

en: Copy to Middle
nl: Naar midden kopiëren

en: C&opy to Right	Alt+Right
nl: Naar rechts kopiëren	Alt+Rechts

en: Copy from Middle
nl: Van midden kopiëren

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
nl: Van rechts kopiëren	Alt+Shift+Links

en: Cop&y to Left	Alt+Left
nl: Naar links kopiëren	Alt+Links

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
nl: Van links kopiëren	Alt+Shift+Rechts

en: Copy Selected Line(s) to Middle
nl: Geselecteerde regel(s) naar midden kopiëren

en: Copy Selected Line(s) to Right
nl: Geselecteerde regel(s) naar rechts kopiëren

en: Copy Selected Line(s) from Middle
nl: Geselecteerde regel(s) van midden kopiëren

en: Copy Selected Line(s) from Right
nl: Geselecteerde regel(s) van rechts kopiëren

en: Copy Selected Line(s) to Left
nl: Geselecteerde regel(s) naar links kopiëren

en: Copy Selected Line(s) from Left
nl: Geselecteerde regel(s) van links kopiëren

en: Select Line &Difference	F4
nl: Regelverschil selecteren	F4

en: Add this change to Substitution &Filters
nl: Deze wijziging aan vervangingsfilters toevoegen

en: Add to &Line Filters
nl: Aan regelfilters toevoegen

en: &Undo
nl: Ongedaan maken

en: &Redo
nl: Herhalen

en: Cu&t
nl: Knippen

en: &Copy
nl: Kopiëren

en: &Paste
nl: Plakken

en: &Scripts
nl: Scripts

en: < Empty >
nl: < Leeg >

en: &Go to...	Ctrl+G
nl: Gaan naar...	Ctrl+G

en: Go to Moved Line Between Left and Middle	Ctrl+Shift+G
nl: Naar verplaatste regel tussen links en midden gaan	Ctrl+Shift+G

en: Go to Moved Line Between Middle and Right	Ctrl+Alt+G
nl: Naar verplaatste regel tussen midden en rechts gaan	Ctrl+Alt+G

en: Op&en
nl: Openen

en: With &Registered Application
nl: Met geregistreerde toepassing

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
nl: Met externe editor	Ctrl+Alt+E

en: &With...
nl: Met...

en: Open &Parent Folder...
nl: Bovenliggende map openen...

en: S&hell Menu
nl: Shellmenu

en: Use First Line as Headers
nl: Eerste regel als koppen gebruiken

en: Auto-Fit All Columns
nl: Alle kolommen automatisch aanpassen

en: View &Differences
nl: Verschillen weergeven

en: Diff &Block Size
nl: Grootte verschilblok

en: &Ignore Color Difference (Color Distance Threshold)
nl: Kleurverschil negeren (kleurafstand-drempel)

en: Ins&ertion/Deletion Detection
nl: Detectie van invoeging/verwijdering

en: &None
nl: Geen

en: &Vertical
nl: Verticaal

en: &Horizontal
nl: Horizontaal

en: &Previous Page
nl: Vorige pagina

en: &Next Page
nl: Volgende pagina

en: &Active Pane
nl: Actief venster

en: Rotate &Right 90deg
nl: 90 graden rechtsom roteren

en: Rotate &Left 90deg
nl: 90 graden linksom roteren

en: Flip V&ertically
nl: Verticaal omdraaien

en: Flip H&orizontally
nl: Horizontaal omdraaien

en: &Zoom
nl: Zoomen

en: 25%
nl: 25 %

en: Zoom &In	Ctrl++
nl: Inzoomen	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
nl: Uitzoomen	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
nl: Normaal	Ctrl+*

en: &Overlay
nl: Overlay

en: &Alpha Blend
nl: Alfa-blend

en: Alpha &Blend Animation
nl: Alfa-blend-animatie

en: Dragging &Mode
nl: Sleepmodus

en: &Move
nl: Verplaatsen

en: &Adjust Offset
nl: Offset aanpassen

en: &Vertical Wipe
nl: Verticaal uitvegen

en: &Horizontal Wipe
nl: Horizontaal uitvegen

en: Rectangle &Select
nl: Rechthoekige selectie

en: &Set Background Color
nl: Achtergrondkleur instellen

en: &Vector Image Scaling
nl: Vectorafbeeldingsschaling

en: Compare Extracted &Text From Images
nl: Uitgepakte tekst van afbeeldingen vergelijken

en: Co&mpare
nl: Vergelijken

en: &Screenshots
nl: Screenshots

en: &Full Size Screenshots
nl: Screenshots volledige grootte

en: &HTMLs
nl: HTML's

en: &Texts
nl: Teksten

en: &Resource Trees
nl: Bron-boomstructuren

en: &Size
nl: Grootte

en: Fit to Window
nl: Passend op scherm

en: Clear &Browsing Data
nl: Bladergegevens wissen

en: &Disk Cache
nl: Schijfbuffer

en: &Cookies
nl: Cookies

en: &Browsing History
nl: Bladergeschiedenis

en: &All Profile
nl: Volledig profiel

en: &File
nl: Bestand

en: &New
nl: Nieuw

en: &Text
nl: Tekst

en: T&able
nl: Tabel

en: &Binary
nl: Binair

en: &Image
nl: Afbeelding

en: &Webpage
nl: Webpagina

en: New (&3 panes)
nl: Nieuw (3 vensters)

en: &Open...	Ctrl+O
nl: Openen...	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
nl: Conflictbestand openen...

en: Open C&lipboard
nl: Klembord openen

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
nl: Project openen...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
nl: Project opslaan...

en: Recent Projects
nl: Recente Projecten

en: Recent F&iles Or Folders
nl: Recente bestanden of mappen

en: E&xit	Ctrl+Q
nl: Afsluiten	Ctrl+Q

en: &Edit
nl: Bewerken

en: &Paste	Ctrl+V
nl: Plakken	Ctrl+V

en: &Options...
nl: Opties...

en: &View
nl: Beeld

en: &Toolbar
nl: Werkbalk

en: &Small
nl: Klein

en: &Big
nl: Groot

en: &Huge
nl: Enorm

en: &Status Bar
nl: Statusbalk

en: Ta&b Bar
nl: Tab-balk

en: &Tools
nl: Gereedschap

en: &Filters...
nl: Filters...

en: &Generate Patch...
nl: Patch genereren...

en: &Plugins
nl: Plugins

en: P&lugin Settings...
nl: Plugin-instellingen...

en: Ma&nual Prediffer
nl: Manuele voorvergelijking

en: A&utomatic Prediffer
nl: Automatische voorvergelijking

en: &Manual Unpacking
nl: Handmatig uitpakken

en: &Automatic Unpacking
nl: Automatisch uitpakken

en: &Reload plugins
nl: Plug-ins opnieuw laden

en: &Window
nl: Venster

en: Cl&ose	Ctrl+W
nl: Sluiten	Ctrl+W

en: Clo&se All
nl: Alles sluiten

en: Change &Pane	F6
nl: Venster wijzigen	F6

en: Tile &Horizontally
nl: Horizontaal verdelen

en: Tile &Vertically
nl: Verticaal verdelen

en: &Cascade
nl: Trapsgewijs

en: &Help
nl: Help

en: &WinMerge Help	F1
nl: WinMerge Help	F1

en: R&elease Notes
nl: Vrijgave-opmerkingen

en: &Translations
nl: Vertalingen

en: C&onfiguration
nl: Configuratie

en: &GNU General Public License
nl: GNU General Public License

en: &About WinMerge...
nl: Over WinMerge...

en: &Read-only
nl: Alleen-lezen

en: L&eft Read-only
nl: Links alleen-lezen

en: M&iddle Read-only
nl: Midden alleen-lezen

en: Ri&ght Read-only
nl: Rechts alleen-lezen

en: &File Encoding...
nl: Bestandscodering...

en: Select &All	Ctrl+A
nl: Alles selecteren	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
nl: Identieke items weergeven

en: Show &Different Items
nl: Verschillende items weergeven

en: Show L&eft Unique Items
nl: Linkse unieke items weergeven

en: Show Midd&le Unique Items
nl: Middelste unieke items weergeven

en: Show Ri&ght Unique Items
nl: Rechtse unieke items weergeven

en: Show S&kipped Items
nl: Overgeslagen items weergeven

en: S&how Binary Files
nl: Binaire bestanden weergeven

en: &3-way Compare
nl: 3-weg-vergelijking

en: Show &Left Only Different Items
nl: Alleen links verschillende items weergeven

en: Show &Middle Only Different Items
nl: Alleen midden verschillende items weergeven

en: Show &Right Only Different Items
nl: Alleen rechts verschillende items weergeven

en: Show L&eft Only Missing Items
nl: Alleen links ontbrekende items weergeven

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
nl: Alleen midden ontbrekende items weergeven

en: Show Rig&ht Only Missing Items
nl: Alleen rechts ontbrekende items weergeven

en: Show Hidd&en Items
nl: Verborgen items weergeven

en: Tree &Mode
nl: Boom-modus

en: &Collapse All Subfolders
nl: Alle submappen inklappen

en: Select &Font...
nl: Lettertype kiezen...

en: Use Default Font
nl: Standaard lettertype gebruiken

en: Sw&ap Panes
nl: Vensters wisselen

en: Swap &1st | 2nd
nl: 1ste en 2de wisselen

en: Swap &2nd | 3rd
nl: 2de en 3de wisselen

en: Swap 1st | &3rd
nl: 1ste en 3de wisselen

en: Com&pare Statistics...
nl: Vergelijkingsstatistieken...

en: Refresh	F5
nl: Vernieuwen	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
nl: Selectie verversen	Ctrl+F5

en: &Merge
nl: Samenvoegen

en: Co&mpare	Enter
nl: Vergelijken	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
nl: Volgend verschil	Alt+Omlaag

en: &Previous Difference	Alt+Up
nl: Vorig verschil	Alt+Omhoog

en: &First Difference	Alt+Home
nl: Eerste verschil	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
nl: Huidig verschil	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
nl: Laatste verschil	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
nl: Naar rechts kopiëren	Alt+Rechts

en: Copy to L&eft	Alt+Left
nl: Naar links kopiëren	Alt+Links

en: &Delete	Del
nl: Wissen	Del

en: &Customize Columns...
nl: Kolommen aanpassen...

en: Generate &Report...
nl: Rapport genereren...

en: &Edit with Unpacker...
nl: Bewerken met uitpakker...

en: &Save	Ctrl+S
nl: Opslaan	Ctrl+S

en: Sav&e
nl: Opslaan

en: Save &Left
nl: Links opslaan

en: Save &Middle
nl: Midden opslaan

en: Save &Right
nl: Rechts opslaan

en: Save &As
nl: Opslaan als

en: Save &Left As...
nl: Links opslaan als...

en: Save &Middle As...
nl: Midden opslaan als...

en: Save &Right As...
nl: Rechts opslaan als...

en: &Print...	Ctrl+P
nl: Afdrukken...	Ctrl+P

en: Page Set&up...
nl: Pagina-instelling...

en: Print Previe&w...
nl: Afdrukvoorbeeld...

en: &Convert Line Endings to
nl: Regeleindes converteren naar

en: Mer&ge Mode	F9
nl: Samenvoegmodus	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
nl: Opnieuw laden	Ctrl+F5

en: Reco&mpare As
nl: Opnieuw vergelijken als

en: &Undo	Ctrl+Z
nl: Ongedaan maken	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
nl: Opnieuw	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
nl: Knippen	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
nl: Kopiëren	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
nl: Zoeken...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
nl: Vervangen...	Ctrl+H

en: &Marker...	Ctrl+Shift+M
nl: Markering...	Ctrl+Shift+M

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
nl: Kopiëren met regelnummers	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
nl: Bladwijzer aan/uit	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
nl: Volgende bladwijzer	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
nl: Vorige bladwijzer	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
nl: Alle bladwijzers wissen

en: Syntax Highlight
nl: Syntaxmarkering

en: &Diff Context
nl: Verschil-context

en: &All Lines
nl: Alle regels

en: &0 Lines
nl: 0 regels

en: &1 Line
nl: 1 regel

en: &3 Lines
nl: 3 regels

en: &5 Lines
nl: 5 regels

en: &7 Lines
nl: 7 regels

en: &9 Lines
nl: 9 regels

en: &Toggle All and 0-9 Lines	Ctrl+D
nl: Alle en 0-9 regels wisselen	Ctrl+D

en: &Invert (Hide Different Lines)
nl: Inverteren (verschillende regels verbergen)

en: &Lock Panes
nl: Vensters vergrendelen

en: &View Whitespace
nl: Witruimte weergeven

en: View E&OL
nl: Regeleindes weergeven

en: Vie&w Line Differences
nl: Regelverschillen weergeven

en: View Line &Numbers
nl: Regelnummers weergeven

en: View &Margins
nl: Marges weergeven

en: View To&p Margins
nl: Bovenste marges weergeven

en: W&rap Lines
nl: Automatische terugloop

en: Split V&ertically
nl: Verticaal splitsen

en: Diff &Pane
nl: Verschilvenster

en: Lo&cation Pane
nl: Locatievenster

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
nl: Volgend conflict	Alt+Shift+Omlaag

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
nl: Vorig conflict	Alt+Shift+Omhoog

en: A&dvanced
nl: Geavanceerd

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
nl: Volgend verschil tussen links en midden	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
nl: Vorig verschil tussen links en midden	Alt+Shift+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
nl: Volgend verschil tussen links en rechts	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
nl: Vorig verschil tussen links en rechts	Alt+Shift+2

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
nl: Volgend verschil tussen midden en rechts	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
nl: Vorig verschil tussen midden en rechts	Alt+Shift+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
nl: Volgend alleen links verschil	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
nl: Vorig alleen links verschil	Alt+Shift+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
nl: Volgend alleen midden verschil	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
nl: Vorig alleen midden verschil	Alt+Shift+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
nl: Volgend alleen rechts verschil	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
nl: Vorig alleen rechts verschil	Alt+Shift+9

en: Copy from &Left to
nl: Kopiëren van links naar

en: &Middle
nl: Midden

en: &Right
nl: Rechts

en: Copy from &Middle to
nl: Kopiëren van midden naar

en: &Left
nl: Links

en: Copy from &Right to
nl: Kopiëren van rechts naar

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
nl: Geselecteerde regel(s) kopiëren van links naar

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
nl: Geselecteerde regel(s) kopiëren van midden naar

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
nl: Geselecteerde regel(s) kopiëren van rechts naar

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
nl: Van links kopiëren	Alt+Shift+Rechts

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
nl: Van rechts kopiëren	Alt+Shift+Links

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
nl: Naar rechts kopiëren en verder gaan	Ctrl+Alt+Rechts

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
nl: Naar links kopiëren en verder gaan	Ctrl+Alt+Links

en: Copy &All to Right
nl: Alles naar rechts kopiëren

en: Cop&y All to Left
nl: Alles naar links kopiëren

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
nl: Automatisch samenvoegen	Ctrl+Alt+M

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
nl: Synchronisatiepunt toevoegen	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
nl: Synchronisatiepunten wissen

en: Unpac&ker
nl: Uitpakker

en: &Prediffer
nl: Voorvergelijking

en: Apply Pre&differ...
nl: Voorvergelijking toepassen.

en: &Transform with editor script...
nl: Transformeren met editor-script...

en: Sp&lit
nl: Splitsen

en: Comp&are
nl: Vergelijken

en: Compare in new &window
nl: In nieuw venster vergelijken

en: Compare Non-hor&izontally...
nl: Niet-horizontaal vergelijken...

en: Compare Non-hor&izontally
nl: Niet-horizontaal vergelijken

en: First &left item with second left item
nl: Eerste linker item met tweede linker item

en: First &right item with second right item
nl: Eerste rechter item met tweede rechter item

en: &First left item with second right item
nl: Eerste linker item met tweede rechter item

en: &Second left item with first right item
nl: Tweede linker item met eerste rechter item

en: Co&mpare As
nl: Vergelijken als

en: Left to Middle (%1 of %2)
nl: Links naar midden (%1 van %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
nl: Links naar rechts (%1 van %2)

en: Left to... (%1 of %2)
nl: Van links naar... (%1 van %2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
nl: Midden naar links (%1 van %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
nl: Midden naar rechts (%1 van %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
nl: Midden naar... (%1 van %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
nl: Rechts naar midden (%1 van %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
nl: Rechts naar links (%1 van %2)

en: Right to... (%1 of %2)
nl: Rechts naar... (%1 van %2)

en: &Delete
nl: Verwijderen

en: &Both
nl: Beide

en: &All
nl: Alle

en: Re&name
nl: Naam wijzigen

en: &Hide Items
nl: Items verbergen

en: &Open Left
nl: Links openen

en: Open Midd&le
nl: Midden openen

en: O&pen Right
nl: Rechts openen

en: Cop&y Pathnames
nl: Padnamen kopiëren

en: Left (%1 of %2)
nl: Links (%1 van %2)

en: Middle (%1 of %2)
nl: Midden (%1 van %2)

en: Right (%1 of %2)
nl: Rechts (%1 van %2)

en: Both (%1 of %2)
nl: Beide (%1 van %2)

en: All (%1 of %2)
nl: Alle (%1 van %2)

en: Copy &Filenames
nl: Bestandsnamen kopiëren

en: Copy Items To Clip&board
nl: Items naar klembord kopiëren

en: Copy All Di&splayed Columns
nl: Alle weergegeven kolommen kopiëren

en: &Zip
nl: Zippen

en: Both to... (%1 of %2)
nl: Beide naar... (%1 van %2)

en: All to... (%1 of %2)
nl: Alle naar... (%1 van %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
nl: Verschillen naar... (%1 van %2)

en: Left Shell menu
nl: Linker shellmenu

en: Middle Shell menu
nl: Middelste shellmenu

en: Right Shell menu
nl: Rechter shellmenu

en: Copy
nl: Kopiëren

en: &Copy Full Path
nl: Volledig pad kopiëren

en: Copy &Filename
nl: Bestandsnaam kopiëren

en: &Edit Caption
nl: Ondertitel bewerken

en: &Open...
nl: Openen...

en: Unpacker Settings
nl: Instellingen uitpakker

en: &Select...
nl: Selecteren...

en: Prediffer Settings
nl: Instellingen voorvergelijking

en: G&o to Diff
nl: Ga naar verschil

en: &No Moved Blocks
nl: Geen verplaatste blokken

en: &All Moved Blocks
nl: Alle verplaatste blokken

en: W&hitespaces
nl: Witruimtes

en: Com&pare
nl: Vergelijken

en: I&gnore changes
nl: Wijzigingen negeren

en: Ig&nore all
nl: Alles negeren

en: Ignore blan&k lines
nl: Lege regels negeren

en: Ignore &case
nl: Niet hoofdlettergevoelig

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
nl: Regeleinde-verschillen negeren (Windows/Unix/Mac)

en: Ignore codepage &differences
nl: Tekenset-verschillen negeren

en: Ignore num&bers
nl: Nummers negeren

en: Ignore c&omment differences
nl: Opmerkingsverschillen negeren

en: &Include subfolders
nl: Submappen bijvoegen

en: &Compare method:
nl: Vergelijkingsmethode:

en: Full Contents
nl: Volledige Inhoud

en: Quick Contents
nl: Snelle Inhoud

en: Binary Contents
nl: Binaire inhoud

en: Modified Date
nl: Datum gewijzigd

en: Modified Date and Size
nl: Datum en grootte gewijzigd

en: Size
nl: Grootte

en: &Load Project...
nl: Project laden...

en: About WinMerge
nl: Over WinMerge

en: Visit the WinMerge Homepage!
nl: Bezoek de WinMerge-homepage!

en: OK
nl: Ok

en: Contributors
nl: Medewerkers

en: Select Files or Folders
nl: Bestanden of mappen selecteren

en: &1st File or Folder
nl: 1ste bestand of map

en: Re&ad-only
nl: Alleen-lezen

en: Swap 1st | 2nd
nl: 1ste en 2de wisselen

en: &Browse...
nl: Bladeren...

en: &2nd File or Folder
nl: 2de bestand of map

en: Rea&d-only
nl: Alleen-lezen

en: Swap 2nd | 3rd
nl: 2de en 3de wisselen

en: B&rowse...
nl: Bladeren...

en: &3rd File or Folder (Optional)
nl: 3de bestand of map (optioneel)

en: Read-o&nly
nl: Alleen-lezen

en: Swap 1st | 3rd
nl: 1ste en 3de wisselen

en: Browse...
nl: Bladeren...

en:  Folder: Filter
nl:  Map: filter

en:  File: Prediffer Plugin
nl:  Bestand: voorvergelijking-plugin

en:  File: Unpacker Plugin
nl:  Bestand: uitpak-plugin

en: Se&lect...
nl: Selecteren...

en: Cancel
nl: Annuleren

en: General
nl: Algemeen

en: Automatically &scroll to first difference
nl: Automatisch naar eerste verschil gaan

en: Automatically s&croll to first inline difference
nl: Automatisch naar eerste verschil binnen de regel scrollen

en: Cl&ose windows with 'Esc':
nl: Vensters sluiten met 'Esc':

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
nl: Paden automatisch verifiëren in openen-venster

en: Single instance mode:
nl: Modus enkele instantie:

en: As&k when closing multiple windows
nl: Vragen bij sluiten van meerdere vensters

en: &Preserve file time in file compare
nl: Bestandstijd behouden bij bestandsvergelijking

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
nl: "Bestanden of mappen selecteren" weergeven bij opstarten

en: Close "Select Files or Folders" dialog on clicking Compare button
nl: "Bestanden of mappen selecteren" sluiten bij klikken op vergelijken

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
nl: Auto-aanvullen openen-venster:

en: Auto-&reload modified files:
nl: Gewijzigde bestanden automatisch opnieuw laden:

en: Find
nl: Zoeken

en: Fi&nd what:
nl: Zoeken naar:

en: Match &whole word only
nl: Alleen hele woorden

en: Match &case
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Regular &expression
nl: Reguliere expressies

en: D&on't wrap end of file
nl: Bij einde bestand stoppen

en: &Don't close this dialog box
nl: Dit venster niet sluiten

en: &Find Next
nl: Volgende zoeken

en: Find &Prev
nl: Vorige zoeken

en: &Ok
nl: Ok

en: Replace
nl: Vervangen

en: Re&place with:
nl: Vervangen door:

en: &Don't wrap end of file
nl: Bij einde bestand stoppen

en: Replace in
nl: Vervangen in

en: &Selection
nl: Selectie

en: Wh&ole file
nl: Volledig bestand

en: Find Pre&v
nl: Vorige zoeken

en: &Replace
nl: Vervangen

en: Replace &All
nl: Alles vervangen

en: Markers
nl: Markeringen

en: Enable &Markers
nl: Markeringen inschakelen

en: New
nl: Nieuw

en: &Background color:
nl: Achtergrondkleur:

en: &Apply
nl: Toepassen

en: Line Filters
nl: Regelfilters

en: Enable Line Filters
nl: Regelfilters inschakelen

en: Regular Expressions (one per line):
nl: Reguliere expressies (één per regel):

en: Edit
nl: Bewerken

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Substitution Filters
nl: Vervangingsfilters

en: The changes that appear on the panels as the listed pairs below will be ignored or marked as insignificant. Patches are unaffected.
nl: De wijzigingen die op de panelen verschijnen als de hieronder vermelde paren zullen worden genegeerd of als onbelangrijk worden gemarkeerd. Patches worden niet beïnvloed.

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Clear
nl: Wissen

en: Colors
nl: Kleuren

en: Color Scheme:
nl: Kleurenschema:

en: Background
nl: Achtergrond

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Text
nl: Tekst

en: Difference:
nl: Verschil:

en: Selected Difference:
nl: Geselecteerd verschil:

en: Ignored Difference:
nl: Genegeerd verschil:

en: Moved:
nl: Verplaatst:

en: Selected Moved:
nl: Geselecteerd verplaatst:

en: Same As The Next (3 panes):
nl: Zelfde als de volgende (3 vensters):

en: Same As The Next (Selected):
nl: Zelfde als de volgende (geselecteerd):

en: Word Difference:
nl: Woordverschil:

en: Selected Word Diff:
nl: Geselecteerd woordverschil:

en: &Use folder compare colors
nl: Mapvergelijkingskleuren gebruiken

en: Items equal:
nl: Gelijke items:

en: Items different:
nl: Verschillende items:

en: Items not exists all:
nl: Items bestaan niet allemaal:

en: Items filtered:
nl: Gefilterde items:

en: Margin:
nl: Marge:

en: System
nl: Systeem

en: &Send deleted files to Recycle Bin
nl: Verwijderde bestanden naar prullenbak verplaatsen

en: &External editor:
nl: Externe editor:

en: &Filter folder:
nl: Map filteren:

en: Temporary files folder
nl: Map met tijdelijke bestanden

en: S&ystem's temp folder
nl: Tijdelijke map van het systeem

en: C&ustom folder:
nl: Aangepaste map:

en: Br&owse...
nl: Bladeren...

en: Patch Generator
nl: Patch-generator

en: File&1:
nl: Bestand 1:

en: File&2:
nl: Bestand 2:

en: &Swap
nl: Wisselen

en: &Copy to Clipboard
nl: Naar klembord kopiëren

en: &Append to existing file
nl: Toevoegen aan bestaand bestand

en: &Result:
nl: Resultaat:

en: Bro&wse...
nl: Bladeren...

en: &Format
nl: Formaat

en: St&yle:
nl: Stijl:

en: &Context:
nl: Context:

en: Inclu&de command line
nl: Inclusief opdrachtregel

en: Open to e&xternal editor
nl: Openen met externe editor

en: Defaults
nl: Standaardwaarden

en: Display Columns
nl: Kolommen weergeven

en: Move &Up
nl: Omhoog verplaatsen

en: Move &Down
nl: Omlaag verplaatsen

en: &Additional Properties
nl: Extra eigenschappen

en: Additional Properties
nl: Extra eigenschappen

en: &>
nl: >

en: &<
nl: <

en: Select Plugin
nl: Plugin selecteren

en: Plugin &Name:
nl: Naam plugin:

en: Extensions list:
nl: Lijst extensies:

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Default arguments:
nl: Standaard argumenten:

en: Display all plugins, don't check the extension
nl: Alle plug-ins weergeven zonder de extensie te controleren

en: &Open files in the same window type after unpacking
nl: Bestanden openen in hetzelfde venstertype na uitpakken

en: &Plugin Pipeline:
nl: Plugin pipeline:

en: &Add pipe
nl: Pipe toevoegen

en: Stop
nl: Stoppen

en: Pause
nl: Pauzeren

en: Continue
nl: Doorgaan

en: &Number of CPU cores to use:
nl: Aantal CPU-kernen te gebruiken:

en: Items total:
nl: Totaal aantal items:

en: Items compared:
nl: Items vergeleken:

en: Go to
nl: Gaan naar

en: G&o to:
nl: Ga naar:

en: File
nl: Bestand

en: Go to what
nl: Gaan naar

en: Li&ne
nl: Regel

en: &Difference
nl: Verschil

en: &Go to
nl: Gaan naar

en: Compare
nl: Vergelijken

en: Whitespaces
nl: Witruimtes

en: &Compare
nl: Vergelijken

en: &Ignore change
nl: Wijziging negeren

en: I&gnore all
nl: Alles negeren

en: E&nable moved block detection
nl: Detectie verplaatste blokken inschakelen

en: Align &similar lines
nl: Gelijkaardige regels uitlijnen

en: Diff &algorithm:
nl: Vergelijkingsalgoritme:

en: Enable indent &heuristic
nl: Inspringing-heuristiek inschakelen

en: Completely unhighlight the ignored differences
nl: Markering van genegeerde verschillen volledig verwijderen

en: &Highlight syntax
nl: Syntax markeren

en: &Automatic rescan
nl: Automatisch opnieuw scannen

en: &Preserve original EOL chars
nl: Originele regeleinde-tekens bewaren

en: &Tab size:
nl: Tabgrootte:

en: &Insert Tabs
nl: Tabs invoegen

en: Insert &Spaces
nl: Spaties invoegen

en: Line Difference Coloring
nl: Kleur van regelverschillen

en: View line differences
nl: Regelverschillen weergeven

en: &Character level
nl: Tekenniveau

en: &Word-level:
nl: Woordniveau:

en: W&ord break characters:
nl: Woordsplitsingstekens:

en: &Rendering Mode:
nl: Rendermodus:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
nl: WinMerge staat toe dat een aantal algemene berichtvensters verborgen worden. Druk op de herstellen-knop om alle berichtvensters terug zichtbaar te maken.

en: Reset
nl: Herstellen

en: File Filters
nl: Bestandsfilters

en: Test...
nl: Testen...

en: Install...
nl: Installeren...

en: New...
nl: Nieuw...

en: Edit...
nl: Bewerken...

en: Delete...
nl: Verwijderen...

en: Save modified files?
nl: Gewijzigde bestanden opslaan?

en: Left side file
nl: Linker bestand

en: &Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: &Discard changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Middle side file
nl: Middelste bestand

en: Sa&ve changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Discard c&hanges
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Right side file
nl: Rechter bestand

en: S&ave changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Dis&card changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Disca&rd All
nl: Alles verwerpen

en: Codepage
nl: Tekenset

en: Default Codepage
nl: Standaard tekenset

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
nl: Selecteer de standaard veronderstelde tekenset bij laden van niet-Unicodebestanden:

en: System codepage
nl: Tekenset van systeem

en: According to WinMerge User Interface
nl: Volgens WinMerge-gebruikersinterface

en: Custom codepage:
nl: Aangepaste tekenset:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
nl: Tekenset-info detecteren voor deze types bestanden: .html, .rc, .xml
    Herstarten sessie noodzakelijk.

en: Detect codepage for text files with mlang.dll
    Need to restart session.
nl: Tekenset detecteren voor tekstbestanden via mlang.dll
    Herstarten sessie noodzakelijk.

en: Options
nl: Opties

en: Import...
nl: Importeren...

en: Export...
nl: Exporteren...

en: Dialog
nl: Venster

en: Keywords:
nl: Sleutelwoorden:

en: Function names:
nl: Functienamen:

en: Comments:
nl: Opmerkingen:

en: Numbers:
nl: Nummers:

en: Preprocessor:
nl: Voorverwerker:

en: User 1:
nl: Gebruiker 1:

en: User 2:
nl: Gebruiker 2:

en: Bold
nl: Vet

en: Search Marker:
nl: Markering zoeken:

en: User Defined Marker1:
nl: Aangepaste markering 1:

en: User Defined Marker2:
nl: Aangepaste markering 2:

en: User Defined Marker3:
nl: Aangepaste markering 3:

en: Folder Compare Report
nl: Mapvergelijkingsrapport

en: Report &File:
nl: Rapportbestand:

en: &Style:
nl: Stijl:

en: &Include File Compare Report
nl: Bestandsvergelijkingsrapport bijvoegen

en: Shared or Private Filter
nl: Gedeelde of persoonlijke filter

en: Which type of filter do you want to create?
nl: Welk type filter wilt u maken?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
nl: Gedeelde filter (voor alle gebruikers op deze pc)

en: Private Filter (only for current user)
nl: Persoonlijke filter (alleen voor huidige gebruiker)

en: Archive Support
nl: Archiefondersteuning

en: &Enable archive file support
nl: Archiefbestand-ondersteuning inschakelen

en: &Detect archive type from file signature
nl: Archieftype detecteren via bestandssignatuur

en: Items saved to or restored from the project file:
nl: Items opgeslagen naar of hersteld uit het projectbestand:

en: Compare Statistics
nl: Vergelijkingsstatistieken

en: Folders:
nl: Mappen:

en: Files:
nl: Bestanden:

en: Different
nl: Verschillend

en: Binary:
nl: Binair:

en: Unique
nl: Uniek

en: Left:
nl: Links:

en: Right:
nl: Rechts:

en: Identical
nl: Identiek

en: Total:
nl: Totaal:

en: Close
nl: Sluiten

en: Middle:
nl: Midden:

en: Missing Left:
nl: Links ontbrekend:

en: Missing Middle:
nl: Midden ontbrekend:

en: Missing Right:
nl: Rechts ontbrekend:

en: Affects
nl: Aanpassingen

en: (Affects)
nl: (Aanpassingen)

en: Select Codepage for
nl: Tekenset selecteren voor

en: &File Loading:
nl: Bestanden laden:

en: File &Saving:
nl: Bestanden opslaan:

en: &Use same codepage for both
nl: Voor beide dezelfde tekenset gebruiken

en: &Cancel
nl: Annuleren

en: Test Filter
nl: Filter testen

en: Testing filter:
nl: Filter testen:

en: &Enter text to test:
nl: Tekst opgeven om te testen:

en: &Folder Name
nl: Mapnaam

en: Result:
nl: Resultaat:

en: &Test
nl: Testen

en: &Close
nl: Sluiten

en: Table
nl: Tabel

en: File type
nl: Bestandstype

en: &CSV
nl: CSV

en: &TSV
nl: TSV

en: Custom &Delimiter-Separated Values
nl: Aangepaste door scheidingsteken gescheiden waarden

en: D&elimiter character:
nl: Scheidingsteken:

en: &Allow newlines in quotes
nl: Witregels in citaten toestaan

en: &Quote character:
nl: Citaat-teken:

en: &Use customized text colors
nl: Aangepaste tekstkleuren gebruiken

en: Whitespace:
nl: Witruimte:

en: Regular text:
nl: Gewone tekst:

en: Selection:
nl: Selectie:

en: Backup Files
nl: Backupbestanden

en: Create backup files in:
nl: Backupbestanden aanmaken in:

en: &Folder compare
nl: Mappen vergelijken

en: Fil&e compare
nl: Bestanden vergelijken

en: Create backup files into:
nl: Backupbestanden aanmaken in:

en: &Original file's folder
nl: Map van origineel bestand

en: &Global backup folder:
nl: Algemene backupmap:

en: Backup filename:
nl: Bestandsnaam backup:

en: &Append .bak extension
nl: .bak-extensie toevoegen

en: A&ppend timestamp
nl: Tijdstempel toevoegen

en: Confirm Copy
nl: Kopiëren bevestigen

en: Are you sure you want to copy XXX items?
nl: Bent u zeker dat u XXX items wilt kopiëren?

en: From left
nl: Van links

en: To right
nl: Naar rechts

en: Don't ask this &question again.
nl: Deze vraag niet meer stellen.

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: &Enable plugins
nl: Plugins inschakelen

en: File filters:
nl: Bestandsfilters:

en: &Plugin arguments:
nl: Plugin-argumenten:

en: Enable &automatic unpacking/prediffing for the plugin
nl: Automatisch uitpakken/voorvergelijken inschakelen voor de plugin

en: Shell Integration
nl: Shell-integratie

en: Explorer
nl: Verkenner

en: &Add to context menu
nl: Aan contextmenu toevoegen

en: E&nable advanced menu
nl: Geavanceerd menu inschakelen

en: Enable &Compare As menu
nl: Menu 'vergelijken als' inschakelen

en: &Register shell extension
nl: Shell-extensie registreren

en: &Unregister shell extension
nl: Shell-extensie de-registreren

en: Register shell extension for current user &only
nl: Shell-extensie alleen voor huidige gebruiker registreren

en: Unregister shell extension for current user on&ly
nl: Shell-extensie alleen voor huidige gebruiker de-registreren

en: Register shell extension for &Windows 11 or later
nl: Shell-extensie registreren voor Windows 11 of later

en: Unregister shell extension for W&indows 11 or later
nl: Shell-extensie voor Windows 11 of later de-registreren

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
nl: Map

en: S&top after first difference
nl: Stoppen na eerste verschil

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
nl: Tijdsverschillen kleiner dan 3 seconden negeren

en: Include &unique subfolders contents
nl: Inhoud van unieke submappen bijvoegen

en: Ignore &reparse points
nl: Punten voor opnieuw verwerken negeren

en: Threshold for switching to &quick compare (MB):
nl: Drempel voor overschakelen naar snel vergelijken (MB):

en: Threshold for switching to &binary compare (MB):
nl: Drempel voor overschakelen naar binair vergelijken (MB):

en: File patterns:
nl: Bestandspatronen:

en: Custom Delimiter-Separated Values
nl: Aangepaste door scheidingsteken gescheiden waarden

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
nl: Binair

en: Binary file &patterns:
nl: Binaire bestandspatronen:

en: Frhed settings
nl: Frhed-instellingen

en: View &Settings...
nl: Instellingen weergeven...

en: &Binary Mode...
nl: Binaire modus...

en: &Character Set...
nl: Tekenset...

en: Image
nl: Afbeelding

en: Image file &patterns:
nl: Afbeeldingsbestand-patronen:

en: &Enable image compare in folder compare
nl: Afbeeldingsvergelijking in mapvergelijking inschakelen

en: OCR result:
nl: OCR-resultaat:

en: Webpage
nl: Webpagina

en: URL pattern to &include (Regular expression):
nl: URL-patroon om bij te voegen (reguliere expressie):

en: URL pattern to &exclude (Regular expression):
nl: URL-patroon om uit te sluiten (reguliere expressie):

en: &User data folder location:
nl: Locatie van map met gebruikersgegevens:

en: &Separate user data folders for each pane
nl: Aparte mappen met gebruikersgegevens voor elk venster

en: &Hex View
nl: Hex-weergave

en: EXT
nl: UIT

en: REC
nl: OPN

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
nl: 
    Nieuwe documenten (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
nl: 
    Openen (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
nl: 
    Opslaan (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
nl: Onbekende fout bij poging tot openen van projectbestand.

en: Unknown error attempting to save project file.
nl: Onbekende fout bij poging tot opslaan van projectbestand.

en: Project file successfully loaded.
nl: Projectbestand met succes geladen.

en: Project file successfully saved.
nl: Projectbestand met succes opgeslagen.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
nl: 
    Ongedaan maken (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
nl: 
    Opnieuw (Ctrl+Y)

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
nl: 
    Bestandsvergelijking
    
    
    
    WinMerge.BestandsVergelijking
    WinMerge bestandsVergelijking

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
nl: 
    Mapvergelijking
    
    
    
    WinMerge.MapVergelijking
    WinMerge Mapvergelijking

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
nl: WinMerge komt ABSOLUUT ZONDER GARANTIE. Dit is vrije software, en u mag het herverdelen onder bepaalde omstandigheden; zie de GNU General Public License in het Help-menu voor details.

en: &Abort
nl: Afbreken

en: &Retry
nl: Opnieuw proberen

en: &Ignore
nl: Negeren

en: Ignore &all
nl: Alles negeren

en: &Yes
nl: Ja

en: Yes to &all
nl: Ja op alles

en: &No
nl: Nee

en: No to a&ll
nl: Nee op alles

en: &Continue
nl: Doorgaan

en: &Skip
nl: Overslaan

en: Skip &all
nl: Alles overslaan

en: Don't display this &message again.
nl: Dit bericht niet meer weergeven.

en: To make this message box visible again, press the Reset button on the Message Boxes page of the Options dialog.
nl: Druk op de herstellen-knop op de pagina "berichtvensters" van het venster "opties" om dit berichtvenster opnieuw zichtbaar te maken.

en: Color Schemes
nl: Kleurenschema's

en: Folder Compare
nl: Mapvergelijking

en: Differences
nl: Verschillen

en: Message Boxes
nl: Berichtvensters

en: To:
nl: Naar:

en: From left:
nl: Van links:

en: To left:
nl: Naar links:

en: From right:
nl: Van rechts:

en: To right:
nl: Naar rechts:

en: From middle:
nl: Van midden:

en: To middle:
nl: Naar midden:

en: Version %1
nl: Versie %1 - Nederlands

en: Options (%1)
nl: Opties (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
nl: Alle berichtvensters worden terug weergegeven.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
nl: Waarde in Tabgrootte-veld is niet binnen het bereik dat WinMerge aanvaardt
    
    Gebruik waarden 1 - %1.

en: Open
nl: Openen

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
nl: Programma's|*.exe;*.bat;*.cmd|Alle bestanden (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
nl: Alle bestanden (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
nl: WinMerge-projectbestanden (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
nl: Optie-bestanden (*.ini)|*.ini|Alle bestanden (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
nl: Tekstbestanden (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Alle bestanden (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
nl: HTML-bestanden (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Alle bestanden (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
nl: XML-bestanden (*.xml)|*.xml|Alle bestanden (*.*)|*.*||

en: File Type
nl: Bestandstype

en: Extension
nl: Extensie

en: Message
nl: Bericht

en: Answer
nl: Antwoord

en: Load
nl: Laden

en: Save
nl: Opslaan

en: Include Subfolders
nl: Submappen bijvoegen

en: Compare Options
nl: Vergelijkingsopties

en: Hidden Items
nl: Verborgen items

en: Name
nl: Naam

en: Location
nl: Locatie

en: Description
nl: Beschrijving

en: Select filename for new filter
nl: Bestandsnaam selecteren voor nieuwe filter

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
nl: Bestandsfilters (*.flt)|*.flt|Alle bestanden (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
nl: Kan bestandsfilter-sjabloon niet vinden!
    
    Kopieer bestand %1 naar map WinMerge/Filters:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
nl: Kan filtersjabloonbestand niet kopiëren naar filtermap:
    %1
    
    Ga na of de map bestaat en schrijfbaar is.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
nl: Filterbestandsmap van gebruiker is niet gedefinieerd!
    
    Selecteer filtermap in Opties/Systeem.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
nl: Wissen van filterbestand mislukt:
    %1
    
    Misschien is het bestand alleen-lezen?

en: Locate filter file to install
nl: Lokaliseer te installeren filterbestand

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
nl: Installeren filterbestand mislukt.
    
    Kon nieuwe filter niet kopiëren naar filtermap.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
nl: Filterbestand bestaat reeds. Bestaande filter overschrijven?

en: Regular expression
nl: Reguliere expressie

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
nl: Filters werden bijgewerkt. Wilt u alle geopende mapvergelijkingen vernieuwen?
    
    Indien u dit nu niet wilt doen, kunt u 'nee' selecteren en de vergelijkingen later vernieuwen.

en: Folder Comparison Results
nl: Resultaten mapvergelijking

en: File Comparison
nl: Bestandsvergelijking

en: Untitled left
nl: Naamloos links

en: Untitled middle
nl: Naamloos midden

en: Untitled right
nl: Naamloos rechts

en: Base File
nl: Basisbestand

en: Theirs File
nl: Hun bestand

en: Mine File
nl: Mijn bestand

en: Original File
nl: Origineel bestand

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
nl: Regel: %s  Kolom: %d/%d  Teken: %d/%d  Regeleinde: %s

en: Line: %s
nl: Regel: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
nl: Regel: %s  Kolom: %d/%d  Teken: %d/%d

en: Merge
nl: Samenvoegen

en: Difference %1 of %2
nl: Verschil %1 van %2

en: %1 Differences Found
nl: %1 verschillen gevonden

en: 1 Difference Found
nl: Eén verschil gevonden

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
nl: AL

en: Item %1 of %2
nl: Item %1 van %2

en: Comparing items...
nl: Items vergelijken...

en: Select two existing folders or files to compare.
nl: Twee bestaande mappen of bestanden selecteren om te vergelijken.

en: Folder Selection
nl: Mapselectie

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
nl: Twee (of drie) mappen of twee (of drie) bestanden selecteren om te vergelijken.

en: Left (1st) path is invalid!
nl: Linker (1ste) pad is ongeldig!

en: Middle (2nd) path is invalid!
nl: Middelste (2de) pad is ongeldig!

en: Right (2nd) path is invalid!
nl: Rechter (2de) pad is ongeldig!

en: Right (3rd) path is invalid!
nl: Rechter (3de) pad is ongeldig!

en: Both paths are invalid!
nl: Beide paden zijn ongeldig!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
nl: Linker (1ste) en middelste (2de) pad zijn ongeldig!

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
nl: Linker (1ste) en rechter (3de) pad zijn ongeldig!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
nl: MIddelste (2de) en rechter (3de) pad zijn ongeldig!

en: All paths are invalid!
nl: Alle paden zijn ongeldig!

en: Only enabled for file comparisons
nl: Alleen ingeschakeld voor bestandsvergelijkingen

en: Cannot compare file and folder!
nl: Kan geen bestand met een map vergelijken!

en: File not found: %1
nl: Bestand niet gevonden: %1

en: File not unpacked: %1
nl: Bestand niet uitgepakt: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
nl: Kan bestand niet openen
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
nl: Verwerken van conflictbestand mislukt.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
nl: Bestand
    %1
    is geen conflictbestand.

en: You are about to compare very large files.
    Showing the contents of the files requires a very large amount of memory.
    Do you want to show only the comparison results, not the contents of the files?
nl: U staat op het punt om zeer grote bestanden te vergelijken.
    Het weergeven van de inhoud van de bestanden vereist een zeer grote hoeveelheid geheugen.
    Wilt u alleen de vergelijkingsresultaten weergeven, en niet de inhoud van de bestanden?

en: Save As
nl: Opslaan als

en: Save changes to %1?
nl: Wijzigingen opslaan in %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
nl: %1 is gemarkeerd als alleen lezen. Wilt u dit alleen-lezen bestand overschrijven? (Nee om op te slaan als nieuwe bestandsnaam)

en: Error backing up file
nl: Fout bij maken van reservekopie van bestand

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
nl: Kon geen backup maken van origineel bestand:
    %1
    
    Toch doorgaan?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
nl: Bestand opslaan is mislukt.
    %1
    %2
    Wilt u 
    	- een andere bestandsnaam gebruiken? (Op 'ok' drukken)
    	- de huidige handeling afbreken? (Op 'annuleren' drukken)

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
nl: Plugin '%2' kan de wijzigingen aan het linker bestand niet opslaan in '%1'.
    
    Het originele bestand zal niet gewijzigd worden.
    
    Wilt u de uitgepakte versie in een ander bestand opslaan?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the middle file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
nl: Plugin '%2' kan de wijzigingen aan het middelste bestand niet opslaan in '%1'.
    
    Het originele bestand zal niet gewijzigd worden.
    
    Wilt u de uitgepakte versie in een ander bestand opslaan?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
nl: Plugin '%2' kan de wijzigingen aan het rechter bestand niet opslaan in '%1'.
    
    Het originele bestand zal niet gewijzigd worden.
    
    Wilt u de uitgepakte versie in een ander bestand opslaan?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
nl: Een ander programma heeft bestand
    %1
    gewijzigd nadat WinMerge het heeft geopend.
    
    Het gewijzigde bestand overschrijven?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
nl: %1
    is gemarkeerd als alleen-lezen. Wilt u het alleen-lezen item overschrijven?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
nl: Een andere toepassing heeft bestand
    %1 bijgewerkt
    sinds WinMerge het de laatste keer scande.
    
    Wilt u het bestand opnieuw laden?

en: Save Left File As
nl: Linker bestand opslaan als

en: Save Middle File As
nl: Middelste bestand opslaan als

en: Save Right File As
nl: Rechter bestand opslaan als

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
nl: Het bestand
    %1
    is verdwenen. Sla een kopie van het bestand op om door te gaan.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
nl: Kan geen verschillen samenvoegen wanneer documenten niet gelijklopend zijn.
    
    Vernieuw documenten voordat u doorgaat.

en: Break at whitespace
nl: Afbreken bij witruimte

en: Break at whitespace or punctuation
nl: Afbreken bij witruimte of interpunctie

en: Copy to &Middle	Alt+Right
nl: Naar midden kopiëren	Alt+Rechts

en: Copy to &Middle	Alt+Left
nl: Naar midden kopiëren	Alt+Links

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
nl: Van midden kopiëren	Alt+Shift+Rechts

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
nl: Van midden kopiëren	Alt+Shift+Links

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
nl: Naar midden kopiëren en verder gaan	Ctrl+Alt+Rechts

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
nl: Naar midden kopiëren en verder gaan	Ctrl+Alt+Links

en: Copy All to Middle
nl: Alles naar midden kopiëren

en: Right to Left (%1)
nl: Rechts naar links (%1)

en: Right to Middle (%1)
nl: Rechts naar midden (%1)

en: Middle to Left (%1)
nl: Midden naar links (%1)

en: Middle to Right (%1)
nl: Midden naar rechts (%1)

en: Left to Right (%1)
nl: Links naar rechts (%1)

en: Left to Middle (%1)
nl: Links naar midden (%1)

en: Left to... (%1)
nl: Links naar... (%1)

en: Middle to... (%1)
nl: Midden naar... (%1)

en: Right to... (%1)
nl: Rechts naar... (%1)

en: Both to... (%1)
nl: Beide naar... (%1)

en: All to... (%1)
nl: Alles naar... (%1)

en: Differences to... (%1)
nl: Verschillen naar... (%1)

en: Left (%1)
nl: Links (%1)

en: Middle (%1)
nl: Midden (%1)

en: Right (%1)
nl: Rechts (%1)

en: Both (%1)
nl: Beide (%1)

en: All (%1)
nl: Alles (%1)

en: Left side - select destination folder:
nl: Linkerkant - doelmap selecteren:

en: Middle side - select destination folder:
nl: Midden - doelmap selecteren:

en: Right side - select destination folder:
nl: Rechterkant - doelmap selecteren:

en: (%1 Files Affected)
nl: (%1 bestanden aangepast)

en: (%1 of %2 Files Affected)
nl: (%1 van %2 bestanden aangepast)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
nl: Weet u zeker dat u %1 wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to copy?
nl: Weet u zeker dat u wilt kopiëren?

en: Are you sure you want to copy %d items?
nl: Weet u zeker dat u %d items wilt kopiëren?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
nl: Handeling afgebroken!
    
    Inhoud van de map op de schijven is veranderd, pad
    %1
    werd niet gevonden.
    
    Vernieuw de vergelijking.

en: Are you sure you want to move?
nl: Weet u zeker dat u wilt verplaatsen?

en: Are you sure you want to move %d items?
nl: Weet u zeker dat u %d items wilt verplaatsen?

en: Confirm Move
nl: Verplaatsen bevestigen

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
nl: U staat op het punt om het venster te sluiten dat mappen aan het vergelijken is. Weet u zeker dat u het venster wilt sluiten?

en: The file or folder name is invalid.
nl: Bestands- of mapnaam is ongeldig.

en: Failed to execute external editor: %1
nl: Uitvoeren externe editor mislukt: %1

en: Unknown archive format
nl: Onbekend archiefformaat

en: Failed to extract archive files.
    Do you want to compare the archive files as text files?
nl: Uitpakken van archiefbestanden mislukt.
    Wilt u de archiefbestanden als tekstbestanden vergelijken?

en: Filename
nl: Bestandsnaam

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
nl: Map

en: Comparison result
nl: Vergelijkingsresultaat

en: Left Date
nl: Datum links

en: Right Date
nl: Datum rechts

en: Middle Date
nl: Datum midden

en: Left Size
nl: Grootte links

en: Right Size
nl: Grootte rechts

en: Middle Size
nl: Grootte midden

en: Right Size (Short)
nl: Grootte rechts (kort)

en: Left Size (Short)
nl: Grootte links (kort)

en: Middle Size (Short)
nl: Grootte midden (kort)

en: Left Creation Time
nl: Aanmaaktijd links

en: Right Creation Time
nl: Aanmaaktijd rechts

en: Middle Creation Time
nl: Aanmaaktijd midden

en: Newer File
nl: Nieuwer bestand

en: Left File Version
nl: Bestandsversie links

en: Right File Version
nl: Bestandsversie rechts

en: Middle File Version
nl: Bestandsversie midden

en: Short Result
nl: Kort resultaat

en: Left Attributes
nl: Attributen links

en: Right Attributes
nl: Attributen rechts

en: Middle Attributes
nl: Attributen midden

en: Left EOL
nl: Links regeleinde

en: Middle EOL
nl: Midden regeleinde

en: Right EOL
nl: Rechts regeleinde

en: Left Encoding
nl: Tekenset links

en: Right Encoding
nl: Tekenset rechts

en: Middle Encoding
nl: Tekenset midden

en: Ignored Diff
nl: Genegeerde verschillen

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
nl: Binair

en: Unpacker
nl: Uitpakker

en: Prediffer
nl: Voorvergelijken

en: Left
nl: Links

en: Middle
nl: Midden

en: Right
nl: Rechts

en: Diff
nl: Verschil

en: Left Duplicate Count
nl: Aantal duplicaten links

en: Right Duplicate Count
nl: Aantal duplicaten rechts

en: Middle Duplicate Count
nl: Aantal duplicaten midden

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Calendar
nl: Kalender

en: Communication
nl: Communicatie

en: Devices
nl: Apparaten

en: Home
nl: Thuis

en: Journal
nl: Tijdschrift

en: Link
nl: Koppeling

en: Music
nl: Muziek

en: Note
nl: Notitie

en: Photo
nl: Foto

en: RecordedTV
nl: Tv-opname

en: Search
nl: Zoeken

en: Security
nl: Beveiliging

en: Task
nl: Taak

en: Unable to compare files
nl: Kan bestanden niet vergelijken

en: Item aborted
nl: Item afgebroken

en: File skipped
nl: Bestand overgeslagen

en: Folder skipped
nl: Map overgeslagen

en: Left only: %1
nl: Alleen links: %1

en: Middle only: %1
nl: Alleen midden: %1

en: Right only: %1
nl: Alleen rechts: %1

en: Does not exist in %1
nl: Bestaat niet in %1

en: Binary files are identical
nl: Binaire bestanden zijn identiek

en: Binary files are different
nl: Binaire bestanden zijn verschillend

en: Files are different
nl: Bestanden zijn verschillend

en: Folders are different
nl: Mappen zijn verschillend

en: Left Only
nl: Alleen links

en: Right Only
nl: Alleen rechts

en: Middle Only
nl: Alleen midden

en: No item in left
nl: Geen item links

en: No item in right
nl: Geen item rechts

en: No item in middle
nl: Geen item in midden

en: Error
nl: Fout

en: Text files are identical
nl: Tekstbestanden zijn identiek

en:  (Middle and right are identical)
nl:  (Midden en rechts zijn identiek)

en:  (Left and right are identical)
nl:  (Links en rechts zijn identiek)

en:  (Left and middle are identical)
nl:  (Links en midden zijn identiek)

en: Text files are different
nl: Tekstbestanden zijn verschillend

en: Image files are identical
nl: Afbeeldingsbestanden zijn identiek

en: Image files are different
nl: Afbeeldingsbestanden zijn verschillend

en: Group%d
nl: Groep%d

en: Elapsed time: %ld ms
nl: Verstreken tijd: %ld ms

en: 1 item selected
nl: 1 item geselecteerd

en: %1 items selected
nl: %1 items geselecteerd

en: Filename or folder name.
nl: Bestandsnaam of mapnaam.

en: Subfolder name when subfolders are included.
nl: Naam van submap als submappen bijgevoegd zijn.

en: Comparison result, long form.
nl: Vergelijkingsresultaat, lange vorm.

en: Left side modification date.
nl: Wijzigingsdatum linkerzijde.

en: Right side modification date.
nl: Wijzigingsdatum rechterzijde.

en: Middle side modification date.
nl: Wijzigingsdatum midden.

en: File's extension.
nl: Bestandsextensie.

en: Left file size in bytes.
nl: Bestandsgrootte linkerzijde in bytes.

en: Right file size in bytes.
nl: Bestandsgrootte rechterzijde in bytes.

en: Middle file size in bytes.
nl: Bestandsgrootte midden in bytes.

en: Left file size abbreviated.
nl: Bestandsgrootte links ingekort.

en: Right file size abbreviated.
nl: Bestandsgrootte rechts ingekort.

en: Middle file size abbreviated.
nl: Bestandsgrootte midden ingekort.

en: Left side creation time.
nl: Aanmaaktijdstip linkerzijde.

en: Right side creation time.
nl: Aanmaaktijdstip rechterzijde.

en: Middle side creation time.
nl: Aanmaaktijdstip midden.

en: Tells which side has newer modification date.
nl: Geeft aan welke zijde het recentst gewijzigd is.

en: Left side file version, only for some file types.
nl: Bestandsversie linkerzijde, alleen voor bepaalde bestandstypes.

en: Right side file version, only for some file types.
nl: Bestandsversie rechterzijde, alleen voor bepaalde bestandstypes.

en: Middle side file version, only for some file types.
nl: Bestandsversie midden, alleen voor bepaalde bestandstypes.

en: Short comparison result.
nl: Kort vergelijkingsresultaat.

en: Left side attributes.
nl: Attributen linkerzijde.

en: Right side attributes.
nl: Attributen rechterzijde.

en: Middle side attributes.
nl: Attributen midden.

en: Left side file EOL type.
nl: Type regeleinde linker bestand.

en: Right side file EOL type.
nl: Type regeleinde rechter bestand.

en: Middle side file EOL type.
nl: Type regeleinde middelste bestand.

en: Left side encoding.
nl: Codering linkerzijde.

en: Right side encoding.
nl: Codering rechterzijde.

en: Middle side encoding.
nl: Codering midden.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
nl: Aantal genegeerde verschillen in bestand. Deze verschillen worden genegeerd door WinMerge en kunnen niet samengevoegd worden.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
nl: Aantal verschillen in bestand. Dit aantal bevat geen genegeerde verschillen.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
nl: Geeft een asterisk (*) weer als het bestand binair is.

en: Unpacker plugin name or pipeline.
nl: Uitpakker pluginnaam of pipeline.

en: Prediffer plugin name or pipeline.
nl: Voorvergelijking pluginnaam of pipeline.

en: Compare %1 with %2
nl: %1 met %2 vergelijken

en: Compare %1 with %2 and %3
nl: %1 vergelijken met %2 en %3

en: Comma-separated list
nl: Komma-gescheiden lijst

en: Tab-separated list
nl: Tab-gescheiden lijst

en: Simple HTML
nl: Simpele HTML

en: Simple XML
nl: Simpele XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
nl: Het rapportbestand bestaat reeds. Wilt u het bestaande bestand overschrijven?

en: Error creating the report:
    %1
nl: Fout bij maken van rapport:
    %1

en: The report has been created successfully.
nl: Het rapport is met succes aangemaakt.

en: Cannot add a synchronization point at this line.
nl: Kan geen synchronisatiepunt toevoegen op deze regel.

en: The same file is opened in both panels.
nl: Hetzelfde bestand is in beide vensters geopend.

en: The selected files are identical.
nl: De geselecteerde bestanden zijn identiek.

en: An error occurred while comparing the files.
nl: Er trad een fout op bij het vergelijken van de bestanden.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
nl: Tijdelijke bestanden konden niet aangemaakt worden. Controleer de instelling voor het pad van tijdelijke bestanden.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
nl: Deze bestanden gebruiken verschillende regeleinde-types.
    
    Wilt u alle regeleinde-types behandelen als equivalent voor deze vergelijking?
    
    Opmerking: Indien u op elk moment alle regeleinde-types als equivalent wilt behandelen, stel optie "Regeleinde-verschillen negeren (Windows/Unix/Mac)" dan in in de Vergelijken-tab van het opties-venster (beschikbaar onder Wijzigen/Opties)

en: The selected folder is invalid.
nl: De geselecteerde map is ongeldig.

en: Cannot open a binary file to editor.
nl: Kan geen binair bestand openen met de editor.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
nl: De map bestaat slechts aan de andere kant en kan niet geopend worden.
    
    Wilt u een gelijkaardige map:
    %1
    aanmaken aan de andere kant en deze mappen openen?

en: Are you sure you want to copy all differences to the other file?
nl: Weet u zeker dat u alle verschillen naar het andere bestand wilt kopiëren?

en: Do you want to move to the next file?
nl: Wilt u naar het volgende bestand gaan?

en: Do you want to move to the previous file?
nl: Wilt u naar het vorige bestand gaan?

en: Do you want to move to the next page?
nl: Wilt u naar de volgende pagina gaan?

en: Do you want to move to the previous page?
nl: Wilt u naar de vorige pagina gaan?

en: Do you want to move to the first file?
nl: Wilt u naar het eerste bestand gaan?

en: Do you want to move to the last file?
nl: Wilt u naar het laatste bestand gaan?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
nl: Verschillende tekensets gevonden in linker (%d) en rechter (%d) bestanden.
    Elk bestand in zijn eigen tekenset weergeven zal resulteren in een betere weergave, maar samenvoegen/kopiëren zal gevaarlijk zijn.
    Wilt u beide bestanden behandelen alsof ze in de standaard Windows-tekenset zijn (aanbevolen)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
nl: Informatie verloren gegaan wegens codeerfouten: beide bestanden

en: Information lost due to encoding errors: first file
nl: Informatie verloren gegaan wegens codeerfouten: eerste bestand

en: Information lost due to encoding errors: second file
nl: Informatie verloren gegaan wegens codeerfouten: tweede bestand

en: Information lost due to encoding errors: third file
nl: Informatie verloren gegaan wegens codeerfouten: derde bestand

en: No difference
nl: Geen verschil

en: Line difference
nl: Regelverschil

en: Replaced %1 string(s).
nl: %1 tekenreeks(en) vervangen.

en: Cannot find string "%s".
nl: Kan tekenreeks "%s" niet vinden.

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key.
nl: U start nu de samenvoegmodus. Als u de samenvoegmodus wilt uitschakelen, drukt u op F9.

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
nl: Aantal automatisch samengevoegde wijzigingen: %1
    Aantal niet-opgeloste conflicten: %2

en: The change of codepage has been merged.
nl: Wijziging van tekenset werd samengevoegd.

en: The changes of codepage are conflicting.
nl: Wijzigingen van tekenset geven conflicten.

en: The change of EOL has been merged.
nl: Wijziging van regeleinde werd samengevoegd.

en: The changes of EOL are conflicting.
nl: Wijzigingen van regeleinde geven conflicten.

en: Location Pane
nl: Locatievenster

en: Diff Pane
nl: Verschilvenster

en: Patch file successfully written.
nl: Patch-bestand succesvol geschreven.

en: 1. item is not found!
nl: 1. item is niet teruggevonden!

en: 2. item is not found!
nl: 2. item is niet teruggevonden!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
nl: Het patch-bestand bestaat al. Wilt u het overschrijven?

en: [%1 files selected]
nl: [%1 bestanden geselecteerd]

en: Normal
nl: Normaal

en: Unified
nl: Verenigd

en: Could not write to file %1.
nl: Kon niet schrijven naar bestand %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
nl: Het opgegeven uitvoerpad is geen absoluut pad: %1

en: Specify an output file.
nl: Uitvoerbestand opgeven.

en: Cannot create a patch file from binary files.
nl: Kan geen patch-bestand aanmaken van binaire bestanden.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
nl: Sla alle bestanden eerst op.
    
    Een patch genereren vereist dat er geen niet-opgeslagen wijzigingen in bestanden zijn.

en: Folder does not exist.
nl: Map bestaat niet.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
nl: Archiefondersteuning is niet ingeschakeld.
    Er kon geen enkel onderdeel voor archiefondersteuning (7-zip en/of Merge7z*.dll) teruggevonden worden.
    Zie de handleiding voor meer info over archiefondersteuning en hoe het in te schakelen.

en: Select file for export
nl: Bestand selecteren voor exporteren

en: Select file for import
nl: Bestand selecteren voor importeren

en: Options imported from the file.
nl: Opties geïmporteerd uit het bestand.

en: Options exported to the file.
nl: Opties geëxporteerd naar het bestand.

en: Failed to import options from the file.
nl: Opties importeren van bestand mislukt.

en: Failed to write options to the file.
nl: Opties schrijven naar bestand mislukt.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
nl: U staat op het punt verschillende vergelijkingsvensters tegelijk te sluiten.
    
    Wilt u doorgaan?

en: Mixed
nl: Gemengd

[ctx: EOL Type]
en: Binary
nl: Binair

en: None
nl: Geen

en: Marker Color %d
nl: Markeringskleur %d

en: New Pattern
nl: Nieuw patroon

en: Editor script
nl: Editor-script

en: 
    Difference in the Current Line (F4)
nl: 
    Verschil in de huidige regel (F4)

en: 
    Options
nl: 
    Opties

en: 
    Refresh (F5)
nl: 
    Vernieuwen (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
nl: 
    Vorig verschil (Alt+Omhoog)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
nl: 
    Volgend verschil (Alt+Omlaag)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
nl: 
    Vorig conflict (Alt+Shift+Omhoog)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
nl: 
    Volgend conflict (Alt+Shift+Omlaag)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
nl: 
    Eerste verschil (Alt+Home)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
nl: 
    Huidig verschil (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
nl: 
    Laatste verschil (Alt+End)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
nl: 
    Naar rechts kopiëren (Alt+Rechts)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
nl: 
    Naar links kopiëren (Alt+Links)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
nl: 
    Naar rechts kopiëren en verder gaan (Ctrl+Alt+Rechts)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
nl: 
    Naar links kopiëren en verder gaan (Ctrl+Alt+Links)

en: 
    Copy All to Right
nl: 
    Alles naar rechts kopiëren

en: 
    Copy All to Left
nl: 
    Alles naar links kopiëren

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
nl: 
    Automatisch samenvoegen (Ctrl+Alt+M)

en: 
    First File
nl: 
    Eerste bestand

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
nl: 
    Volgend bestand (Ctrl+F8)

en: 
    Last File
nl: 
    Laatste bestand

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
nl: 
    Vorig bestand (Ctrl+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
nl: De overgenomen uitpakker wordt toegepast op beide bestanden (één bestand heeft alleen maar de extensie nodig).

en: No prediffer (normal)
nl: Geen voorvergelijking (normaal)

en: Suggested plugins
nl: Voorgestelde plugins

en: All plugins
nl: Alle plugins

en: Private Build: %1
nl: Privé-buld: %1

en: Your software is up to date.
nl: Uw software is bijgewerkt.

en: A new version of WinMerge is available.
    %1 is now available (you have %2). Would you like to download it now?
nl: Er is een nieuwe versie van WinMerge beschikbaar.
    %1 is nu beschikbaar (u heeft %2). Wilt u het nu downloaden?

en: Failed to download latest version information
nl: Downloaden van laatste versie-informatie mislukt

en: Plugin Settings
nl: Plugin-instellingen

en: WSH not found - .sct scripts disabled
nl: WSH niet gevonden - .sct scripts uitgeschakeld

en: G&o to Line %1
nl: Naar regel %1 gaan

en: Go to Moved Line	Ctrl+Shift+G
nl: Naar verplaatste regel gaan	Ctrl+Shift+G

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: From file system
nl: Van bestandssysteem

en: From Most Recently Used list
nl: Uit lijst van recent gebruikt

en: No Highlighting
nl: Geen markering

en: Portable Object
nl: Portable object

en: Resources
nl: Bronnen

en: Close &Left Tabs
nl: Linker tabs sluiten

en: Close R&ight Tabs
nl: Rechter tabs sluiten

en: Close &Other Tabs
nl: Andere tabs sluiten

en: Enable &Auto Max Width
nl: Automatische maximale breedte inschakelen

en: We&bpage
nl: Webpagina

en: W&rap Text
nl: Tekstterugloop

en: Frhed is not installed.
nl: Fhred is niet geïnstalleerd.

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
nl: %1 bestaat niet. Wilt u het aanmaken?

en: Failed to create folder.
nl: Map aanmaken mislukt.

en: You can specify the following parameters to the path:
    $file: Path name of the current file
    $linenum: Line number of the current cursor position
nl: U kunt de volgende parameters aan het pad opgeven:
    $file: padnaam van het huidige bestand
    $linenum: regelnummer van de huidige cursorpositie

en: default
nl: standaard

en: minimal
nl: minimaal

en: patience
nl: geduld

en: none
nl: geen

en: DirectWrite Default
nl: DirectWrite standaard

en: DirectWrite Aliased
nl: DirectWrite aliased

en: MDI child window or main window
nl: MDI-dochtervenster of hoofdvenster

en: MDI child window only
nl: Alleen MDI-dochtervenster

en: Close main window if there is only one MDI child window
nl: Hoofdvenster sluiten als er slechts één MDI-dochtervenster is

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Diff
nl: Verschil

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Highlight
nl: Markeren

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Blink
nl: Knipperen

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Size
nl: Blokgrootte

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Alpha
nl: Alpha van blok

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: CD Threshold
nl: CD-drempel

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Ins/Del Detection
nl: Ins/Del-detectie

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: None
nl: Geen

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Vertical
nl: Verticaal

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Horizontal
nl: Horizontaal

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Blend
nl: Alfa-blend

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Animation
nl: Alfa-animatie

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Zoom
nl: Zoomen

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Page:
nl: Pagina:

en: Dist: %g
nl: Afstand: %g

en: Dist: %g, %g
nl: Afstand: %g, %g

en: Page: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp
nl: Pagina: %d/%d  Zoom: %d %%  %dx%d px  %d bpp

en: Flipped: %s
nl: Omgedraaid: %s

en: Rotated: %d
nl: Geroteerd: %d

en: All pages
nl: Alle pagina's

en: <Edit here>
nl: <hier bewerken>

en: No differences to select found
nl: Geen verschillen gevonden om te selecteren

en: No differences found to add as substitution filter
nl: Geen verschillen gevonden om toe te voegen als vervangingsfilter

en: The pair is already present in the list of Substitution Filters
nl: Dit paar is al aanwezig in de lijst van vervangingsfilters

en: Add this change to Substitution Filters?
nl: Deze wijziging aan vervangingsfilters toevoegen?

en: Text only
nl: Alleen tekst

en: Line-by-line position and text
nl: Positie en tekst regel per regel

en: Word-by-word position and text
nl: Positie en tekst woord voor woord

en: AppData folder
nl: AppData-map

en: Install folder
nl: Installatiemap

en: Allow only one instance to run
nl: Slechts één draaiende instantie toestaan

en: Allow only one instance to run and wait for the instance to terminate
nl: Slechts één draaiende instantie toestaan en wachten totdat de instantie beëindigd is

en: Only on window activated
nl: Alleen wanneer venster geactiveerd wordt

en: Immediately
nl: Onmiddellijk

en: Al&l
nl: Alles

en: &Others
nl: Andere

en: Missing plugin name in plugin pipeline: %1
nl: Ontbrekende pluginnaam of plugin-pipeline: %1

en: Missing quotation mark in plugin pipeline: %1
nl: Ontbrekend aanhalingsteken in plugin-pipeline: %1

en: Specify plugin arguments
nl: Plugin-argumenten opgeven

en: Filter applied
nl: Filter toegepast

en: Clipboard at %s
nl: Klembord op %s

en: Clipboard history is disabled.
    To enable clipboard history, press Windows logo key + V and then click the Turn on button.
nl: De klembordgeschiedenis is uitgeschakeld.
    Om de klembordgeschiedenis in te schakelen, drukt u op de Windows-logotoets + V en klikt u vervolgens op de knop Inschakelen.

en: This system does not support clipboard history.
nl: Dit systeem ondersteunt geen klembordgeschiedenis.

en: The 32-bit version of WinMerge does not support Clipboard Compare
nl: De 32-bit-versie van WinMerge ondersteunt geen klembordvergelijking

en: WebView2 runtime is not installed. Do you want to download it?
nl: WebView2-runtime is niet geïnstalleerd. Wilt u het downloaden?

en: Prettification
nl: Mooi maken

en: Content Extraction
nl: Inhoud uitpakken

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Data Query
nl: Gegevensbevraging

en: Validation
nl: Validatie

en: Decompilation
nl: Decompilatie

en: URL Handling
nl: URL-behandeling

en: Make Uppercase
nl: Hoofdletters maken

en: Make Lowercase
nl: Kleine letters maken

en: Remove Duplicate Lines
nl: Dubbele regels verwijderen

en: Count Duplicate Lines
nl: Dubbele regels tellen

en: Sort Lines Ascending
nl: Regels oplopend sorteren

en: Sort Lines Descending
nl: Regels aflopend sorteren

en: Reverse Columns
nl: Kolommen omkeren

en: Reverse Lines
nl: Regels omkeren

en: Replace...
nl: Vervangen...

en: Apply Filter Command...
nl: Filteropdracht toepassen...

en: Tokenize...
nl: Tokenizeren...

en: Trim Spaces
nl: Spaties verwijderen

en: Select Columns...
nl: Kolommen selecteren...

en: Select Lines...
nl: Regels selecteren...

en: Insert Date
nl: Datum invoegen

en: Insert Time
nl: Tijd invoegen

en: Apply Patch...
nl: Patch toepassen...

en: Ignore Columns
nl: Kolommen negeren

en: Ignore Comments (C-Family Languages)
nl: Commentaar negeren (C-famlie talen)

en: Ignore CSV Fields
nl: CSV-velden negeren

en: Ignore TSV Fields
nl: TSV-velden negeren

en: Ignore Leading Line Numbers
nl: Voorloop-regelnummers negeren

en: Apply Prediff Substitution Filters
nl: Voorvergelijking-substitutiefilters toepassen

en: Prettify HTML
nl: HTML mooi maken

en: Prettify JSON
nl: JSON mooi maken

en: Prettify XML
nl: XML mooi maken

en: Prettify YAML
nl: YAML mooi maken

en: Preview Graphviz
nl: Graphviz-voorbeeld

en: Preview Markdown
nl: Markdown-voorbeeld

en: Preview PlantUML
nl: PlantUML-voorbeeld

en: Query CSV Data...
nl: CSV-gegevens bevragen...

en: Query TSV Data...
nl: TSV-gegevens bevragen...

en: Query JSON Data...
nl: JSON-gegevens bevragen...

en: Query YAML Data...
nl: YAML-gegevens bevragen...

en: Validate HTML
nl: HTML valideren

en: Disassemble JVM Bytecode
nl: JVM-bytecode ontleden

en: Disassemble IL Code
nl: IL-code ontleden

en: Disassemble Native Code
nl: Native code ontleden

en: Make characters uppercase
nl: Tekens hoofdletters maken

en: Make characters lowercase
nl: Tekens kleine letters maken

en: Remove duplicate lines
nl: Dubbele regels verwijderen

en: Count duplicate lines
nl: Dubbele regels tellen

en: Sort lines ascending
nl: Regels oplopend sorteren

en: Sort lines descending
nl: Regels aflopend sorteren

en: Reverse columns
nl: Kolommen omkeren

en: Reverse lines
nl: Regels omkeren

en: Replace text with another text.
    Usage: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - text to find
      REPLACE - text to replace
      -i - ignore case (only for -e)
      -e - treat the specified text as a regular expression
nl: Tekst door andere tekst vervangen.
    Gebruik: Replace [-i] [-e] ZOEKEN VERVANGEN
      ZOEKEN    - te zoeken tekst
      VERVANGEN - te vervangen tekst
      -i - hoofdlettergebruik negeren (alleen voor -e)
      -e - de opgegeven tekst als een reguliere expressie behandelen

en: Apply filter command. 
    Usage: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - command to execute. %1 in the command is replaced with the filename.
nl: Filteropdracht toepassen. 
    Gebruik: ExecFilterCommand OPDRACHT
      OPDRACHT - uit te voeren opdracht. %1 in de opdracht wordt vervangen door de bestandsnaam.

en: Tokenize selection. 
    Usage: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regular expression for tokenizing. (e.g. [^\w]+)
nl: Selectie tokenizeren. 
    Gebruik: Tokenize PATRONEN
      PATRONEN - reguliere expressie voor tokenizeren. (bijvoorbeeld [^\w]+)

en: Trim spaces
nl: Spaties verwijderen

en: Select some columns.
    Usage: SelectColumns RANGES
       or: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      RANGES   - list of column ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching columns
      -i - ignore case
      -g - enable global flag
      -e - use PATTERNS for matching
nl: Kolommen selecteren.
    Gebruik: SelectColumns BEREIKEN
       of: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATRONEN
      BEREIKEN   - lijst van te selecteren kolombereiken. (bijvoorbeeld -3,5-10,30-)
      PATRONEN - reguliere expressie
      -v - niet-overeenkomende kolommen selecteren
      -i - hoofdlettergebruik negeren
      -g - algemene flag inschakelen
      -e - gebruik PATRONEN voor het overeenkomen

en: Select some lines.
    Usage: SelectLines RANGES
       or: SelectLines [-v] [-i] -e PATTERNS
      RANGES   - list of line ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching lines
      -i - ignore case
      -e - use PATTERNS for matching
nl: Regels selecteren.
    Gebruik: SelectLines BEREIKEN
       of: SelectLines [-v] [-i] -e PATRONEN
      BEREIKEN   - lijst van te selecteren regelbereiken. (bijvoorbeeld -3,5-10,30-)
      PATRONEN - reguliere expressie
      -v - niet-overeenkomende regels selecteren
      -i - hoofdlettergebruik negeren
      -e - gebruik PATRONEN voor het overeenkomen

en: HTML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
nl: HTML mooi maken met tidy-html5. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de tidy-opdracht.

en: JSON Prettier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
nl: JSON mooi maken met de jq-opdracht. 
    Argumenten: filteren of opdrachtregelopties doorgegeven aan de jq-opdracht.

en: XML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
nl: XML mooi maken met tidy-html5. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de tidy-opdracht.

en: YAML Prettier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
nl: YAML mooi maken met de yq-opdracht. 
    Argumenten: filteren of opdrachtregelopties doorgegeven aan de yq-opdracht.

en: Graphviz Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the dot command.
nl: Graphviz-voorbeeldweergave. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de dot-opdracht.

en: Markdown Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the md2html command.
nl: Markdown-voorbeeldweergave. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de md2html-opdracht.

en: PlantUML Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the plantuml.jar command.
nl: PlantUML-voorbeeldweergave. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de plantuml.jar-opdracht.

en: CSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
nl: CSV querier met de q-opdracht. 
    Argumenten: SQL-statement or opdrachtregelopties doorgegeven aan de q-opdracht.

en: TSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
nl: TSV querier met de q-opdracht. 
    Argumenten: SQL-statement or opdrachtregelopties doorgegeven aan de q-opdracht.

en: JSON Querier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
nl: JSON querier met de jq-opdracht. 
    Argumenten: filteren of opdrachtregelopties doorgegeven aan de jq-opdracht.

en: YAML Querier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
nl: YAML querier met de yq-opdracht. 
    Argumenten: filteren of opdrachtregelopties doorgegeven aan de yq-opdracht.

en: HTML Validator with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
nl: HTML-validator met tidy-html5. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de tidy-opdracht.

en: JVM bytecode disassembler with javap. 
    Arguments: Command line options passed to the javap command.
nl: JVM bytecode disassembler met javap. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de javap-opdracht.

en: IL disassembler with ildasm. 
    Arguments: Command line options passed to the ildasm command.
nl: IL disassembler met ildasm. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de ildasm-opdracht.

en: Native code disassembler with dumpbin. 
    Arguments: Command line options passed to the dumpbin command.
nl: Native code disassembler met dumpbin. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de dumpbin-opdracht.

en: General content extractor with Apache Tika. 
    Arguments: Command line options passed to the tika-app.jar.
nl: Algemene inhoud-extractor met Apache Tika. 
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de tika-app.jar.

en: Display the text content of MS Excel files
nl: De tekstinhoud van MS Excel-bestanden weergeven

en: Display the text content of MS PowerPoint files
nl: De tekstinhoud van MS PowerPoint-bestanden weergeven

en: Display the text content of MS Visio files
nl: De tekstinhoud van MS Visio-bestanden weergeven

en: Display the text content of MS Word files
nl: De tekstinhoud van MS Word-bestanden weergeven

en: Ignore some columns - ignored columns list from the plugin name or the plugin argument
nl: Sommige kolommen negeren - lijst met genegeerde kolommen uit de plugin-naam of het plugin-argument

en: The plugin ignores comments (//... and /* ... */) in C, C++, PHP and JavaScript files.
nl: De plugin negeert commentaar (//... en /* ... */) in C, C++, PHP en JavaScript-bestanden.

en: Ignore some fields - ignored fields list from the plugin name or the plugin argument
nl: Sommige velden negeren - lijst met genegeerde velden uit de plugin-naam of het plugin-argument

en: This plugin ignores the leading line numbers in text files (e.g. NC and BASIC files).
nl: Deze plugin negeert de voorloop-regelnummers in tekstbestanden (bijvoorbeeld NC- en BASIC-bestanden)

en: Prediff Line Filter
nl: Voorvergelijking-regelfilter

en: Basic text functions for the context menu
nl: Basis-tekstfuncties voor het contextmenu

en: HTTP URL Scheme Handler with curl. 
    Arguments: Command line options passed to the curl command.
nl: HTTP URL-schema-handler met curl.
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de curl-opdracht.

en: Windows Registry URL Scheme Handler. 
    Arguments: Command line options passed to the reg.exe command.
nl: Windows register URL-schema-handler.
    Argumenten: opdrachtregelopties doorgegeven aan de reg.exe-opdracht.

en: CompareMSExcelFiles.sct WinMerge Plugin Options
nl: Opties voor CompareMSExcelFiles.sct WinMerge-plugin

en: Extract workbook data to multiple files
nl: Werkmap-gegevens uitpakken naar meerdere bestanden

en: Update external references(links)
nl: Externe referenties (links) bijwerken

en: Compare document properties
nl: Documenteigenschappen vergelijken

en: Compare names
nl: Namen vergelijken

en: Compare cell values
nl: Celwaarden vergelijken

en: Compare worksheets as image (very slow)
nl: Werkmappen vergelijken als afbeelding (zeer traag)

en:  - Image split size:
nl:  - grootte voor splitsen afbeelding:

en: Compare worksheets as HTML
nl: Werkmappen vergelijken als HTML

en: Compare formulas
nl: Formules vergelijken

en: Compare texts in shapes
nl: Tekst in vormen vergelijken

en: Compare headers and footers
nl: Koptekst en voettekst vergelijken

en: Cannot get Macros.
       To allow WinMerge to compare macros, use MS Office to alter the settings in the Macro Security for the current application.
       The Trust access to Visual Basic Project feature should be turned on to use this feature in WinMerge.
nl: Kan geen macro's ophalen.
       Om WinMerge toe te laten om macro's te vergelijken, gebruikt u MS Office om de instellingen in de macrobeveiliging voor de huidige toepassing te wijzigen.
       De functie 'toegang vertrouwen tot Visual Basic project' moet worden ingeschakeld om deze functie in WinMerge te kunnen gebruiken.

en: Compare VBA macros
nl: VBA-macro's vergelijken

en: CompareMSWordFiles.sct WinMerge Plugin Options
nl: Opties voor CompareMSWordFiles.sct WinMerge-plugin

en: Extract document data to multiple files
nl: Documentgegevens uitpakken naar meerdere bestanden

en: Compare bookmarks
nl: Bladwijzers vergelijken

en: Compare text contents of documents
nl: Tekstinhoud van documenten vergelijken

en: Compare documents as HTML file (very slow)
nl: Documenten vergelijken als HTML (zeer traag)

en: CompareMSPowerPointFiles.sct WinMerge Plugin Options
nl: Opties voor CompareMSPowerPointFiles.sct WinMerge-plugin

en: Extract slide data to multiple files
nl: Gegevens van dia's uitpakken naar meerdere bestanden

en: Compare slides as image (very slow)
nl: Dia's vergelijken als afbeelding (zeer traag)

en: Compare texts in notes page
nl: Tekst in notities-pagina vergelijken

en: CompareMSVisioFiles.sct WinMerge Plugin Options
nl: Opties voor CompareMSVisioFiles.sct WinMerge-plugin

en: Extract page data to multiple files
nl: Gegevens van pagina uitpakken naar meerdere bestanden

en: Compare pages as image (very slow)
nl: Pagina's vergelijken als afbeelding (zeer traag)

en: PrediffLineFilter.sct WinMerge Plugin Options
nl: Opties voor PrediffLineFilter.sct WinMerge-plugin

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Ignore Case
nl: Niet hoofdlettergevoelig

en: Use RegExp
nl: RegExp gebruiken

en: Find what
nl: Zoeken naar

en: Replace with
nl: Vervangen door

en: Settings
nl: Instellingen

en: Column Ranges To Ignore:
    e.g.)  3,10-20,32-33
nl: Te negeren kolombereiken: 
    bijvoorbeeld: 3,10-20,32-33

en: Enter the name of the file to which the patch '%1' will be applied
nl: Voer de naam in van het bestand waarop de patch "%1" zal worden toegepast

en: File '%1' does not exist
nl: Bestand '%1' bestaat niet

en: Enter the command line arguments for patch command
nl: Opdrachtregelargumenten voor de patchopdracht invoeren

en: Enter the name of the folder to which the patch '%1' will be applied
nl: Voer de naam in van de map waarop de patch "%1" zal worden toegepast

en: Folder '%1' does not exist
nl: Map '%1' bestaat niet

en: Do not specify the '-p0' command line option for the patch file which includes absolute paths
nl: De '-p0' opdrachtregeloptie niet opgeven voor het patchbestand dat absolute paden bevat
