WinMerge - en to ca translation catalogue (1147 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
ca: LANG_CATALAN, SUBLANG_DEFAULT

en: Copy to Middle
ca: Copia cap al mig

en: C&opy to Right	Alt+Right
ca: C&opia a la dreta	Alt+Dreta

en: Copy from Middle
ca: Copia del mig

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
ca: Copia des de la dret&a	Alt+Maj+Esquerra

en: Cop&y to Left	Alt+Left
ca: Copia a l'&esquerra	Alt+Esquerra

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
ca: Copia des de l'es&querra	Alt+Maj+Dreta

en: Copy Selected Line(s) to Middle
ca: Copia les línies seleccionades al mig

en: Copy Selected Line(s) to Right
ca: Copia les línies seleccionades a la dreta

en: Copy Selected Line(s) from Middle
ca: Copia les línies seleccionades del mig

en: Copy Selected Line(s) from Right
ca: Copia les línies seleccionades de la dreta

en: Copy Selected Line(s) to Left
ca: Copia les línies seleccionades a l'esquerra

en: Copy Selected Line(s) from Left
ca: Copia les línies seleccionades de l'esquerra

en: Select Line &Difference	F4
ca: Selecciona la diferència de la &línia	F4

en: Add this change to Substitution &Filters
ca: Afegeix aquest canvi als F&iltres de substitució

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Redo
ca: Re&fés

en: Cu&t
ca: Re&talla

en: &Copy
ca: &Copia

en: &Paste
ca: En&ganxa

en: &Scripts
ca: &Seqüències d'ordres

en: < Empty >
ca: < Buit >

en: &Go to...	Ctrl+G
ca: &Vés a...	Control+G

en: Go to Moved Line Between Left and Middle	Ctrl+Shift+G
ca: Ves a la línia desplaçada entre l'esquerra i el mig	Control+Maj+G

en: Go to Moved Line Between Middle and Right	Ctrl+Alt+G
ca: Ves a la línia desplaçada entre el mig i la dreta	Control+Alt+G

en: Op&en
ca: O&bre

en: With &Registered Application
ca: Amb l'aplicació &registrada

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
ca: Amb l'editor &extern	Control+Alt+E

en: &With...
ca: A&mb...

en: Open &Parent Folder...
ca: Obre el directori &Pare...

en: S&hell Menu
ca: Menú de &Sistema

en: View &Differences
ca: Remarca &diferències

en: Diff &Block Size
ca: Mida del &bloc

en: &Ignore Color Difference (Color Distance Threshold)
ca: Ll&indar de diferència de color

en: Ins&ertion/Deletion Detection
ca: D&etector d'inserció/eliminació

en: &None
ca: &Cap

en: &Horizontal
ca: &Horitzontal

en: &Previous Page
ca: &Pàgina anterior

en: &Next Page
ca: Pàgina següe&nt

en: &Active Pane
ca: Plafó &actiu

en: Rotate &Right 90deg
ca: Gira a la &dreta 90 graus

en: Rotate &Left 90deg
ca: Gira a l'&Esquerra 90 graus

en: Flip V&ertically
ca: Voltejar &Verticalment

en: Flip H&orizontally
ca: Volteja &Horitzontalment

en: Zoom &In	Ctrl++
ca: A&propa	Control++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
ca: All&unya	Control+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
ca: Zoom &Normal	Control+*

en: &Overlay
ca: Superp&osició

en: &Alpha Blend
ca: &Superposició

en: Alpha &Blend Animation
ca: Superposició &animada

en: Dragging &Mode
ca: &Acció en arrossegar el ratolí

en: &Move
ca: &Mou

en: &Adjust Offset
ca: &Ajusta el desplaçament

en: &Vertical Wipe
ca: Superposa v&erticalment

en: &Horizontal Wipe
ca: Superposa h&oritzontalment

en: Rectangle &Select
ca: &Seleccio de rectangle

en: &Set Background Color
ca: Tria el color de fon&s

en: &Vector Image Scaling
ca: Escala de la imatge &vectorial

en: Compare Extracted &Text From Images
ca: Compara el &text extret de les imatges

en: Co&mpare
ca: Co&mpara

en: &File
ca: &Fitxer

en: &New
ca: &Nou

en: T&able
ca: T&aula

en: &Binary
ca: &Binari

en: &Image
ca: &Imatge

en: New (&3 panes)
ca: Nou (&3 subfinestres)

en: &Open...	Ctrl+O
ca: &Obre...	Control+O

en: Open Conflic&t File...
ca: Obre el fitxer amb conflic&te...

en: Open C&lipboard
ca: Obre el porta-reta&lls

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
ca: Obre un pro&jecte...	Control+J

en: Sa&ve Project...
ca: Desa el p&rojecte...

en: Recent Projects
ca: Projectes recents

en: Recent F&iles Or Folders
ca: Fitxers i &carpetes recents

en: E&xit	Ctrl+Q
ca: &Surt	Control+Q

en: &Edit
ca: E&dita

en: &Paste	Ctrl+V
ca: Engan&xa	Control+V

en: &Options...
ca: O&pcions...

en: &View
ca: &Visualització

en: &Toolbar
ca: Barra d'ei&nes

en: &Small
ca: &Petita

en: &Big
ca: &Gran

en: &Huge
ca: &Immens

en: &Status Bar
ca: Barra d'est&at

en: Ta&b Bar
ca: Barra de ta&bulacions

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Filters...
ca: &Filtres...

en: &Generate Patch...
ca: &Genera un pedaç...

en: &Plugins
ca: &Connectors

en: P&lugin Settings...
ca: Opcions dels connectors...

en: Ma&nual Prediffer
ca: Prediferenciació &manual

en: A&utomatic Prediffer
ca: Prediferenciació a&utomàtica

en: &Manual Unpacking
ca: Desempaquetament &manual

en: &Automatic Unpacking
ca: Desempaquetament &automàtic

en: &Reload plugins
ca: &Recarrega els connectors

en: &Window
ca: Fi&nestra

en: Cl&ose	Ctrl+W
ca: &Tanca	Control+W

en: Clo&se All
ca: T&anca-ho tot

en: Change &Pane	F6
ca: Canvia de &subfinestra	F6

en: Tile &Horizontally
ca: Finestres en mosaic &horitzontal

en: Tile &Vertically
ca: Finestres en mosaic &vertical

en: &Cascade
ca: Finestres en &cascada

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &WinMerge Help	F1
ca: Ajuda del &WinMerge	F1

en: R&elease Notes
ca: Notes de la v&ersió

en: &Translations
ca: &Traduccions

en: C&onfiguration
ca: C&onfiguració

en: &GNU General Public License
ca: Llicència &GNU General Public License

en: &About WinMerge...
ca: &Quant al WinMerge...

en: &Read-only
ca: Només lectura

en: L&eft Read-only
ca: Fes l'es&querra de només lectura

en: M&iddle Read-only
ca: Fes el del mig de només lectura

en: Ri&ght Read-only
ca: Fes la dre&ta de només lectura

en: &File Encoding...
ca: Codificació de caràcters del &fitxer...

en: Select &All	Ctrl+A
ca: Selecciona-ho &tot	Control+A

en: Show &Identical Items
ca: Mostra els elements &idèntics

en: Show &Different Items
ca: Mostra els elements di&ferents

en: Show L&eft Unique Items
ca: Mostra els elements únics de l'&esquerra

en: Show Midd&le Unique Items
ca: Mostra els elements únics del mi&g

en: Show Ri&ght Unique Items
ca: Mostra els elements únics de la &dreta

en: Show S&kipped Items
ca: Mostra els elements &omesos

en: S&how Binary Files
ca: Mostra els fitxers &binaris

en: &3-way Compare
ca: Comparació a &3 bandes

en: Show &Left Only Different Items
ca: Mostra només els elements diferents de l'&esquerra

en: Show &Middle Only Different Items
ca: Mostra només els elements diferents del &mig

en: Show &Right Only Different Items
ca: Mostra només els elements diferents de la &dreta

en: Show L&eft Only Missing Items
ca: Mostra només els elements que falten a l'es&querra

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
ca: Mostra només els elements que falten al m&ig

en: Show Rig&ht Only Missing Items
ca: Mostra només els elements que falten a la dre&ta

en: Show Hidd&en Items
ca: Mostra els elements ama&gats

en: Tree &Mode
ca: &Mode d'arbre

en: &Collapse All Subfolders
ca: &Contrau les subcarpetes

en: Select &Font...
ca: &Tipus de lletra...

en: Use Default Font
ca: Empra el tipus de lletra del sistema

en: Sw&ap Panes
ca: &Intercanvia les subfinestres

en: Swap &1st | 2nd
ca: Intercanvia &1er | 2n

en: Swap &2nd | 3rd
ca: Intercanvia &2n | 3r

en: Swap 1st | &3rd
ca: Intercanvia 1er | &3r

en: Com&pare Statistics...
ca: Estadístiques de &comparació...

en: Refresh	F5
ca: Actualit&za	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
ca: Actualitza &seleccionats	Control+F5

en: &Merge
ca: Co&mbinació

en: Co&mpare	Enter
ca: &Compara	Retorn

en: &Next Difference	Alt+Down
ca: Diferència se&güent	Alt+Avall

en: &Previous Difference	Alt+Up
ca: Diferència a&nterior	Alt+Amunt

en: &First Difference	Alt+Home
ca: Pri&mera diferència	Alt+Inici

en: &Current Difference	Alt+Enter
ca: Diferència &actual	Alt+Retorn

en: &Last Difference	Alt+End
ca: Da&rrera diferència	Alt+Fi

en: Copy to &Right	Alt+Right
ca: Copia a la &dreta	Alt+Dreta

en: Copy to L&eft	Alt+Left
ca: Copia a l'&esquerra	Alt+Esquerra

en: &Delete	Del
ca: S&uprimeix	Supr

en: &Customize Columns...
ca: &Personalitza les columnes...

en: Generate &Report...
ca: Gene&ra un informe...

en: &Edit with Unpacker...
ca: &Edita amb el desempaquetador...

en: &Save	Ctrl+S
ca: &Desa	Control+S

en: Sav&e
ca: D&esa

en: Save &Left
ca: Desa l'&esquerra

en: Save &Middle
ca: Desa el del &mig

en: Save &Right
ca: Desa la d&reta

en: Save &As
ca: Anomena i desa

en: Save &Left As...
ca: Desa l'&esquerra com...

en: Save &Middle As...
ca: Desa el del &mig com...

en: Save &Right As...
ca: Desa la d&reta com...

en: &Print...	Ctrl+P
ca: &Imprimeix...	Control+P

en: Page Set&up...
ca: Configuració de la pàgina...

en: Print Previe&w...
ca: &Visualització prèvia de la impressió...

en: &Convert Line Endings to
ca: &Converteix retorns de línia a

en: Mer&ge Mode	F9
ca: &Mode de combinació	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
ca: Recarrega	Control+F5

en: Reco&mpare As
ca: Torna a comparar com

en: &Undo	Ctrl+Z
ca: &Desfés	Control+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
ca: Re&fés	Control+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
ca: &Retalla	Control+X

en: &Copy	Ctrl+C
ca: C&opia	Control+C

en: F&ind...	Ctrl+F
ca: &Cerca...	Control+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
ca: Subst&itueix...	Control+H

en: &Marker...	Ctrl+Shift+M
ca: &Marcadors...	Control+Maj+M

en: Advanced
ca: Avançat

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
ca: &Copia amb els números de línia	Control+Maj+C

en: &Bookmarks
ca: &Punts d'interès

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
ca: &Activa/desactiva el punt d'interès	Control+F2

en: &Next Bookmark	F2
ca: &Següent punt d'interès	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
ca: &Punt d'interès previ	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
ca: &Esborra tots els punts d'interès

en: Syntax Highlight
ca: Ressaltat de la sintaxi

en: &Diff Context
ca: Diferències en context

en: &All Lines
ca: &Totes les línies

en: &0 Lines
ca: &0 línies

en: &1 Line
ca: &1 línia

en: &3 Lines
ca: &3 línies

en: &5 Lines
ca: &5 línies

en: &7 Lines
ca: &7 línies

en: &9 Lines
ca: &9 línies

en: &Toggle All and 0-9 Lines	Ctrl+D
ca: Intercanvia entre totes i 0-9 línies	Control+D

en: &Invert (Hide Different Lines)
ca: &Inverteix (Amaga les línies diferents)

en: &Lock Panes
ca: Bloqueja les subfinestres (multimonitor)

en: &View Whitespace
ca: Mostra els es&pais

en: View E&OL
ca: Mostra els salts de línia

en: Vie&w Line Differences
ca: Mostra les &diferències de la línia

en: View Line &Numbers
ca: Mostra els &números de línia

en: View &Margins
ca: Mostra els &marges

en: W&rap Lines
ca: A&justa les línies

en: Split V&ertically
ca: Separa v&erticalment

en: Diff &Pane
ca: Subfinest&ra de diferències

en: Lo&cation Pane
ca: Subfinestra d'&ubicació

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
ca: &Conflicte següent	Alt+Maj+Avall

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
ca: Con&flicte anterior	Alt+Maj+Amunt

en: A&dvanced
ca: Avançat

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
ca: Diferència següent entre l'esquerra i el mig	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
ca: Diferència anterior entre l'esquerra i el mig	Alt+Maj+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
ca: Diferència següent entre l'esquerra i la dreta	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
ca: Diferència anterior entre l'esquerra i la dreta	Alt+Maj+2

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
ca: Diferència següent entre el mig i la dreta	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
ca: Diferència anterior entre el mig i la dreta	Alt+Maj+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
ca: Diferència següent de només l'esquerra	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
ca: Diferència anterior de només l'esquerra	Alt+Maj+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
ca: Diferència següent de només el mig	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
ca: Diferència anterior de només el mig	Alt+Maj+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
ca: Diferència següent de només la dreta	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
ca: Diferència anterior de només la dreta	Alt+Maj+9

en: Copy from &Left to
ca: Copia de l'&esquerra a

en: &Middle
ca: al &mig

en: &Right
ca: la &dreta

en: Copy from &Middle to
ca: Copia del &mig a

en: &Left
ca: l'&esquerra

en: Copy from &Right to
ca: Copia de la &dreta a

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
ca: Copia les línies seleccionades de l'esquerra a

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
ca: Copia les línies seleccionades del mig a

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
ca: Copia les línies seleccionades de la dreta a

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
ca: Copia des de l'esquerra	Alt+Shift+Dreta

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
ca: Copia des de la dreta	Alt+Shift+Esquerra

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
ca: Copia a la dreta i a&vança	Control+Alt+Dreta

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
ca: Copia a l'esquerra i avan&ça	Control+Alt+Esquerra

en: Copy &All to Right
ca: Copia-ho &tot a la dreta

en: Cop&y All to Left
ca: Copia-ho t&ot a l'esquerra

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
ca: Combina a&utomàticament	Control+Alt+M

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
ca: Afegei&x un punt de sincronització	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
ca: Es&borra els punts de sincronització

en: Unpac&ker
ca: Desempaquetador

en: &Prediffer
ca: &Prediferenciador

en: Apply Pre&differ...
ca: &Aplica el prediferenciador...

en: &Transform with editor script...
ca: Transforma amb un script de l'editor...

en: Sp&lit
ca: Separa

en: Comp&are
ca: Compa&ra

en: Compare in new &window
ca: Compara en una nova &finestra

en: Compare Non-hor&izontally...
ca: Compara no-hor&itzontalment...

en: Compare Non-hor&izontally
ca: Compara no-hor&itzontalment

en: First &left item with second left item
ca: El primer element de l'&esquerra amb el segon element de l'esquerra

en: First &right item with second right item
ca: El primer element de la &dreta amb el segon element de la dreta

en: &First left item with second right item
ca: El &primer element de l'esquerra amb el segon element de la dreta

en: &Second left item with first right item
ca: El &segon element de l'esquerra amb el primer element de la dreta

en: Co&mpare As
ca: Compara com

en: Left to Middle (%1 of %2)
ca: Esquerra al mig (%1 de %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
ca: Esquerra a dreta (%1 de %2)

en: Left to... (%1 of %2)
ca: Esquerra a... (%1 de %2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
ca: Del mig a esquerra (%1 de %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
ca: Del mig a dreta (%1 de %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
ca: Del mig a... (%1 de %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
ca: Dreta al mig (%1 de %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
ca: Dreta a esquerra (%1 de %2)

en: Right to... (%1 of %2)
ca: Dreta a... (%1 de %2)

en: &Delete
ca: &Suprimeix

en: &Both
ca: D'&ambdós costats

en: &All
ca: Tots

en: Re&name
ca: Canvia el &nom

en: &Hide Items
ca: &Amaga els elements

en: &Open Left
ca: Obre l'&esquerra

en: Open Midd&le
ca: Obre el del mi&g

en: O&pen Right
ca: Obre la &dreta

en: Cop&y Pathnames
ca: C&opia els camins

en: Left (%1 of %2)
ca: Esquerra (%1 de %2)

en: Middle (%1 of %2)
ca: Mig (%1 de %2)

en: Right (%1 of %2)
ca: Dreta (%1 de %2)

en: Both (%1 of %2)
ca: Ambdós (%1 de %2)

en: All (%1 of %2)
ca: Tots (%1 de %2)

en: Copy &Filenames
ca: Co&pia els noms de fitxer

en: Copy Items To Clip&board
ca: Copia els elements al porta-re&talls

en: &Zip
ca: Co&mprimeix

en: Both to... (%1 of %2)
ca: Ambdós a... (%1 de %2)

en: All to... (%1 of %2)
ca: Tots a... (%1 de %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
ca: Diferències a... (%1 de %2)

en: Left Shell menu
ca: Menú de Sistema de l'esquerra

en: Middle Shell menu
ca: Menú de sistema del mig

en: Right Shell menu
ca: Menú de sistema de la dreta

en: Copy
ca: Copia

en: &Copy Full Path
ca: &Copia el camí sencer del fitxer

en: Copy &Filename
ca: Copia el nom del &fitxer

en: Unpacker Settings
ca: Opcions del desempaquetador

en: <None>
ca: <Cap>

en: <Automatic>
ca: <Automàtic>

en: &Select...
ca: T&ria...

en: Prediffer Settings
ca: Opcions de prediferenciació

en: G&o to Diff
ca: Vé&s a la diferència

en: &No Moved Blocks
ca: Blocs &no moguts

en: &All Moved Blocks
ca: &Tots el blocs moguts

en: W&hitespaces
ca: Espais

en: Com&pare
ca: Co&mpara'ls

en: I&gnore changes
ca: &Ignora'n els canvis

en: Ig&nore all
ca: I&gnora'ls tots

en: Ignore blan&k lines
ca: &Ignora les línies en blanc

en: Ignore &case
ca: Ignora &majúscules/minúscules

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
ca: Ignora les diferències de salts de línia (Windows/Unix/Mac)

en: Ignore codepage &differences
ca: Ignora les diferències de codificació de caràcters

en: Ignore num&bers
ca: Ignora els nombres

en: Ignore c&omment differences
ca: Ingora les diferències en els comentaris

en: &Include subfolders
ca: &Inclou-hi les subcarpetes

en: &Compare method:
ca: Mètode de &Comparació:

en: Full Contents
ca: Tot el contingut

en: Quick Contents
ca: Contingut en un cop d'ull

en: Binary Contents
ca: Contingut binari

en: Modified Date
ca: Data de modificació

en: Modified Date and Size
ca: Data de modificació i mida

en: Size
ca: Mida

en: &Load Project...
ca: Carrega un projecte...

en: About WinMerge
ca: Quant al WinMerge

en: Visit the WinMerge Homepage!
ca: Visiteu la pàgina web del WinMerge!

en: OK
ca: D'acord

en: Contributors
ca: Col·laboradors

en: Select Files or Folders
ca: Selecciona fitxers o directoris

en: &1st File or Folder
ca: 1er Fitxer o directori

en: Re&ad-only
ca: Només de &lectura

en: Swap 1st | 2nd
ca: Intercanvia 1er | 2n

en: &Browse...
ca: &Navega...

en: &2nd File or Folder
ca: &2n fitxer o directori

en: Rea&d-only
ca: Només de l&ectura

en: Swap 2nd | 3rd
ca: Intercanvia 2n | 3r

en: B&rowse...
ca: Na&vega...

en: &3rd File or Folder (Optional)
ca: &3r fitxer o directori (Opcional)

en: Read-o&nly
ca: Només de le&ctura

en: Swap 1st | 3rd
ca: Intercanvia 1er | 3r

en: Browse...
ca: Nave&ga...

en:  Folder: Filter
ca:  Carpeta: Filtre

en:  File: Unpacker Plugin
ca:  Fitxer: Connector de desempaquetament

en: Se&lect...
ca: Selecciona...

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Status:
ca: Estat:

en: Help
ca: Ajuda

en: Automatically &scroll to first difference
ca: &Desplaça automàticament fins a la primera diferència

en: Automatically s&croll to first inline difference
ca: &Desplaça automàticament fins a la primera diferència de la línia

en: Cl&ose windows with 'Esc':
ca: T&anca les finestres amb 'Esc':

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
ca: &Verifica els camí automàticament al diàleg d'Obrir

en: Single instance mode:
ca: Mode de només una instància:

en: As&k when closing multiple windows
ca: Pregunta abans de tancar múltiples finestres

en: &Preserve file time in file compare
ca: Preserva la data en les comparacions de fitxers

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
ca: Mostra el diàlec "Selecciona fitxers o directoris" a l'iniciar

en: Close "Select Files or Folders" dialog on clicking Compare button
ca: Tanca el diàlec "Selecciona fitxers o directoris" al fer clic en comparar

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
ca: Autocompletar al diàleg d'obrir:

en: Language:
ca: Idioma:

en: Find
ca: Cerca

en: Fi&nd what:
ca: Text a &cercar:

en: Match &whole word only
ca: N&omés paraules senceres

en: Match &case
ca: &Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Regular &expression
ca: &Expressió regular

en: D&on't wrap end of file
ca: No facis la &volta al final del fitxer

en: &Don't close this dialog box
ca: No &tanquis aquesta finestra

en: &Find Next
ca: &Següent

en: Find &Prev
ca: &Anterior

en: &Ok
ca: &D'acord

en: Replace
ca: Substitueix

en: Re&place with:
ca: Substitueix-ho p&er:

en: &Don't wrap end of file
ca: No facis la &volta al final del fitxer

en: Replace in
ca: Substitueix a

en: &Selection
ca: &Selecció

en: Wh&ole file
ca: &Fitxer sencer

en: Find Pre&v
ca: Anterior

en: &Replace
ca: S&ubstitueix-ho

en: Replace &All
ca: Su&bstitueix-ho tot

en: Markers
ca: Marques

en: Enable &Markers
ca: Habilita les marques

en: New
ca: Nova

en: &Background color:
ca: Color de fons:

en: &Apply
ca: &Aplica

en: Line Filters
ca: Filtres de línia

en: Enable Line Filters
ca: Habilita els filtres de línia

en: Regular Expressions (one per line):
ca: Expressions &regulars (una per línia):

en: Edit
ca: Edita

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Substitution Filters
ca: Filtres de substitució

en: The changes that appear on the panels as the listed pairs below will be ignored or marked as insignificant. Patches are unaffected.
ca: Els canvis que apareixen a les subfinestres com els parells llistats a continuació seran ignorats o marcats com insignificats. Els pedaços no es veuran afectats.

en: Enable
ca: Habilita

en: Add
ca: Afegeix

en: Clear
ca: Esborra

en: Color Scheme:
ca: Esquema de colors:

en: Background
ca: Fons

en: Deleted
ca: Esborrat

en: Difference:
ca: Diferència:

en: Selected Difference:
ca: Diferència seleccionada:

en: Ignored Difference:
ca: Diferència ignorada:

en: Moved:
ca: Text mogut:

en: Selected Moved:
ca: Text mogut seleccionat:

en: Same As The Next (3 panes):
ca: Igual que el següent (3 panells):

en: Same As The Next (Selected):
ca: Igual que el següent (seleccionat):

en: Word Difference:
ca: Paraula diferent:

en: Selected Word Diff:
ca: Paraula diferent seleccionada:

en: &Use folder compare colors
ca: &Usa colors comparació de carpetes

en: Items equal:
ca: Elements iguals:

en: Items different:
ca: Elements diferents:

en: Items not exists all:
ca: Elements que no existeixen en tots:

en: Items filtered:
ca: Elements filtrats:

en: Margin:
ca: Marge:

en: System
ca: Sistema

en: &Send deleted files to Recycle Bin
ca: &Desa els fitxers suprimits a la Paperera de reciclatge

en: &External editor:
ca: &Editor extern:

en: &Filter folder:
ca: &Carpeta de filtres:

en: Temporary files folder
ca: Carpeta temporal

en: S&ystem's temp folder
ca: Carpeta temporal del sistema

en: C&ustom folder:
ca: Directori personalitzat:

en: Br&owse...
ca: N&avega...

en: Patch Generator
ca: Generador de pedaços

en: File&1:
ca: Fitxer &1:

en: File&2:
ca: Fitxer &2:

en: &Swap
ca: Inter&canvia

en: &Copy to Clipboard
ca: &Copia al Porta-retalls

en: &Append to existing file
ca: A&fegeix al final del fitxer existent

en: &Result:
ca: &Resultat:

en: Bro&wse...
ca: N&avega...

en: &Format
ca: Format

en: St&yle:
ca: E&stil:

en: &Context:
ca: Context:

en: Inclu&de command line
ca: Inc&lou-hi la línia de comandes

en: Open to e&xternal editor
ca: Obre-ho en un &editor extern

en: Defaults
ca: Predeterminats

en: Display Columns
ca: Visualització de columnes

en: Move &Up
ca: Mou Am&unt

en: Move &Down
ca: Mou a&vall

en: &Additional Properties
ca: Propietats addicionals

en: Additional Properties
ca: Propietats addicionals

en: Select Plugin
ca: Selecciona el connector

en: Plugin &Name:
ca: Nom del connector:

en: Extensions list:
ca: Llistat d'extensions:

en: Description:
ca: &Descripció:

en: Default arguments:
ca: Paràmetres per defecte:

en: Display all plugins, don't check the extension
ca: &Visualitza tots els connectors, sense verificar l'extensió

en: &Open files in the same window type after unpacking
ca: Obre els fitxers al mateix tipus de finestra després de desempaquetar

en: &Plugin Pipeline:
ca: Etapes del connector:

en: &Add pipe
ca: Afegeix etapa

en: Stop
ca: &Atura

en: Pause
ca: Pausa

en: Continue
ca: Continua

en: Items total:
ca: Elements totals:

en: Items compared:
ca: Elements comparats:

en: Go to
ca: Anar

en: G&o to:
ca: &Anar a:

en: File
ca: Fitxer

en: Go to what
ca: Anar a on

en: Li&ne
ca: &Línia

en: &Difference
ca: &Diferència

en: &Go to
ca: &Vés-hi

en: Compare
ca: Comparació

en: Whitespaces
ca: Espais en blanc

en: &Compare
ca: Compara els &espais

en: &Ignore change
ca: Ignora els &canvis en els espais

en: I&gnore all
ca: Ignora t&ots els espais

en: E&nable moved block detection
ca: &Habilita detecció de blocs desplaçats

en: Align &similar lines
ca: Em&parella les línies similars

en: Diff &algorithm:
ca: Algoritme de diferenciació:

en: Enable indent &heuristic
ca: Habilita la heurística de sagnat

en: Completely unhighlight the ignored differences
ca: No ressaltis les diferències ignorades

en: &Highlight syntax
ca: &Ressalta la sintaxi

en: &Automatic rescan
ca: Re-explora &automàticament

en: &Preserve original EOL chars
ca: &Preserva els caracters de salt de línia originals

en: Tabs
ca: Tabulacions

en: &Tab size:
ca: &Mida de les tabulacions:

en: &Insert Tabs
ca: &Insereix tabulacions

en: Insert &Spaces
ca: In&sereix espais

en: Line Difference Coloring
ca: Acoloriment de diferència de línia

en: View line differences
ca: &Veure les diferències de la línia

en: &Character level
ca: Nivell de &caràcter

en: &Word-level:
ca: Nivell de &paraula:

en: W&ord break characters:
ca: Caràcters de separació de paraules:

en: &Rendering Mode:
ca: &Mode de renderització:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
ca: El WinMerge permet ocultar alguns quadres de missatges comuns. Premeu el botó Reinicialitza per fer visibles tots els quadres de missatges altre cop.

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: File Filters
ca: Filtres de fitxer

en: Test...
ca: &Prova...

en: Install...
ca: &Instal·la...

en: New...
ca: &Nou...

en: Edit...
ca: &Edita...

en: Delete...
ca: &Suprimeix...

en: Save modified files?
ca: Voleu desar els fitxers modificats?

en: Left side file
ca: Fitxer del costat esquerre

en: &Save changes
ca: &Desa-hi els canvis

en: &Discard changes
ca: D&escarta'n els canvis

en: Middle side file
ca: Fitxer del Mig

en: Sa&ve changes
ca: Desa els canvis

en: Discard c&hanges
ca: D&escarta'n els canvis

en: Right side file
ca: Fitxer del costat dret

en: S&ave changes
ca: De&sa-hi els canvis

en: Dis&card changes
ca: Des&carta'n els canvis

en: Disca&rd All
ca: Descarta-ho tot

en: Codepage
ca: Codificació de caràcters

en: Default Codepage
ca: Codificació de caràcters predeterminada

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
ca: Selecciona la codificació de caràcters predeterminada que s'utilitzarà en carregar fitxers no-Unicode:

en: System codepage
ca: Codificació de caràcters del sistema

en: According to WinMerge User Interface
ca: En funció de l'idioma de l'interfície d'usuari del WinMerge

en: Custom codepage:
ca: Codificació de caràcters personalitzada:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
ca: Detecta la codificació de caràcters en aquest tipus de fitxers: .html, .rc, .xml
    Cal reiniciar l'aplicació.

en: Detect codepage for text files with mlang.dll
    Need to restart session.
ca: Detecta la codificació de caràcters en fitxers de text amb mlang.dll
    Cal reiniciar l'aplicació.

en: Options
ca: Opcions

en: Import...
ca: Importa...

en: Export...
ca: Exporta...

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Function names:
ca: Noms de funció:

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Numbers:
ca: Nombres:

en: Operators:
ca: Operadors:

en: Strings:
ca: Cadenes:

en: Preprocessor:
ca: Preprocessador:

en: User 1:
ca: Usuari 1:

en: User 2:
ca: Usuari 2:

en: Bold
ca: Negreta

en: Search Marker:
ca: Marcador de cerca:

en: User Defined Marker1:
ca: Marcador definit per l'usuari1:

en: User Defined Marker2:
ca: Marcador definit per l'usuari2:

en: User Defined Marker3:
ca: Marcador definit per l'usuari3:

en: Folder Compare Report
ca: Informe de comparació de directoris

en: Report &File:
ca: &Fitxer d'informe:

en: &Style:
ca: &Estil:

en: &Include File Compare Report
ca: Inclou l'informa de comparació de fitxers

en: Shared or Private Filter
ca: Filtre compartit o privat

en: Which type of filter do you want to create?
ca: Quina mena de filtre voleu crear?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
ca: Filtre compartit (per a tots els usuaris d'aquesta màquina)

en: Private Filter (only for current user)
ca: Filtre privat (només per a l'usuari actual)

en: Archive Support
ca: Suport d'arxivament

en: &Enable archive file support
ca: &Habilita el suport de fitxers d'arxivament

en: &Detect archive type from file signature
ca: &Detecta el tipus d'arxiu a partir de la signatura del fitxer

en: Items saved to or restored from the project file:
ca: Elements desats a o restaurats del fitxer de projecte:

en: Compare Statistics
ca: Estadístiques de comparació

en: Folders:
ca: Carpetes:

en: Files:
ca: Fitxers:

en: Different
ca: Diferents

en: Binary:
ca: Binaris:

en: Unique
ca: Únics

en: Left:
ca: Esquerra:

en: Right:
ca: Dreta:

en: Identical
ca: Idèntics

en: Total:
ca: Elements totals:

en: Close
ca: Tanca

en: Middle:
ca: Mig:

en: Missing Left:
ca: Manca a l'Esquerra:

en: Missing Middle:
ca: Manca al Mig:

en: Missing Right:
ca: Manca a la dreta:

en: Affects
ca: Afectament

en: (Affects)
ca: (Afecta)

en: Select Codepage for
ca: Selecciona la codificació de caràcters per a

en: &File Loading:
ca: &Càrrega de fitxers:

en: File &Saving:
ca: &Desament de fitxers:

en: &Use same codepage for both
ca: &Empra la mateixa codificació de caràcters a ambdós

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Test Filter
ca: Prova de filtre

en: Testing filter:
ca: Provant el filtre:

en: &Enter text to test:
ca: &Introduïu el text a provar:

en: &Folder Name
ca: &Nom de la carpeta

en: Result:
ca: Resultat:

en: &Test
ca: &Prova

en: &Close
ca: &Tanca

en: Table
ca: Taula

en: File type
ca: Tipus de fitxers

en: Custom &Delimiter-Separated Values
ca: Valors separats amb un &delimitador personalitzat

en: D&elimiter character:
ca: Caràcter d&elimitador:

en: &Allow newlines in quotes
ca: Permet salts de línia entre cometes

en: &Quote character:
ca: Caràcter de cometes:

en: &Use customized text colors
ca: &Usa colors de text personalitzats

en: Whitespace:
ca: Espais:

en: Regular text:
ca: Text regular:

en: Selection:
ca: Selecció:

en: Backup Files
ca: Fitxers de còpia de seguretat

en: Create backup files in:
ca: Crea els fitxers de còpia de seguretat en:

en: &Folder compare
ca: Comparació de &carpetes

en: Fil&e compare
ca: Comparació de &fitxers

en: Create backup files into:
ca: Crea els fitxers de còpia de seguretat a:

en: &Original file's folder
ca: Carpeta del fitxer &original

en: &Global backup folder:
ca: Carpeta de còpia de seguretat &global:

en: Backup filename:
ca: Nom de fitxer de còpia de seguretat:

en: &Append .bak extension
ca: &Afegeix l'extensió .bak

en: A&ppend timestamp
ca: A&fegeix una marca horària

en: Confirm Copy
ca: Confirmació de còpia

en: Are you sure you want to copy XXX items?
ca: Esteu segur que voleu copiar XXX elements?

en: From left
ca: D'esquerra

en: To right
ca: A dreta

en: Don't ask this &question again.
ca: No tornis a preguntar-ho.

en: Yes
ca: Sí

en: Plugins
ca: &Connectors

en: &Enable plugins
ca: &Habilita els Connectors

en: File filters:
ca: Filtres de fitxer:

en: &Plugin arguments:
ca: Paràmetres dels connectors:

en: Enable &automatic unpacking/prediffing for the plugin
ca: Activa el desempaquetament/prediferenciació automàtica pel connector

en: Shell Integration
ca: Integració amb el sistema

en: Explorer
ca: Explorador de fitxers

en: &Add to context menu
ca: Afegeix al menú contextual

en: E&nable advanced menu
ca: Habilita el &menú avançat

en: &Register shell extension
ca: Registra la extensió del sistema

en: &Unregister shell extension
ca: Desinstal·la la extensió del sistema

en: Register shell extension for current user &only
ca: Registra la extensió del sistema només per a l'usuari actual

en: Unregister shell extension for current user on&ly
ca: Desinstal·la la extensió del sistema només per a l'usuari actual

en: Register shell extension for &Windows 11 or later
ca: Registra la extensió del sistema per a Windows 11 o posterior

en: Unregister shell extension for W&indows 11 or later
ca: Desinstal·la la extensió del sistema per a Windows 11 o posterior

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
ca: Directori

en: S&top after first difference
ca: &Atura després de la primera diferència

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
ca: Ignora diferències en l'&hora inferiors a 3 segons

en: Include &unique subfolders contents
ca: Inclou el contingut de les carpetes que no estan a ambós costats

en: Ignore &reparse points
ca: Ignora els punts de &reparseig

en: Threshold for switching to &quick compare (MB):
ca: Llindar per realitzar una comparació ràpida (MB):

en: Threshold for switching to &binary compare (MB):
ca: Llindar per realitzar una comparació binària (MB):

en: File patterns:
ca: Patrons de fitxer:

en: Custom Delimiter-Separated Values
ca: Delimitador de valors personalitzat

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
ca: Binari

en: Binary file &patterns:
ca: Patrons de fitxer binari:

en: Frhed settings
ca: Opcions de Frhed

en: View &Settings...
ca: Opcions de visualització...

en: &Binary Mode...
ca: Mode binari...

en: &Character Set...
ca: Taula de codificació de caràcters...

en: Image
ca: Imatge

en: Image file &patterns:
ca: Patrons de fitxer d'imatge:

en: &Enable image compare in folder compare
ca: Habilita la comparació d'imatge en la comparació de directoris

en: OCR result:
ca: Resultat OCR:

en: &Hex View
ca: Vista Hexadecimal

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
ca: 
    Nous documents (Control+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
ca: 
    Obre (Control+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
ca: 
    Desa (Control+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar obrir un fitxer de projecte.

en: Unknown error attempting to save project file.
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar desar un fitxer de projecte.

en: Project file successfully loaded.
ca: El fitxer de projecte s'ha carregat correctament.

en: Project file successfully saved.
ca: El fitxer de projecte s'ha desat correctament.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
ca: 
    Desfés (Control+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
ca: 
    Refés (Control+Y)

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
ca: El WinMerge es proporciona SENSE CAP TIPUS DE GARANTIA. És una aplicació gratuïta i podeu redistribuir-lo sota certes circumstàncies. Consulteu la Llicència GNU General Public License al menú ajuda per a més informació.

en: &Abort
ca: &Avorta

en: &Retry
ca: &Reintenta

en: &Ignore
ca: &Ignora

en: Ignore &all
ca: Ignora-ho &tot

en: &Yes
ca: &Sí

en: Yes to &all
ca: Sí a &tot

en: No to a&ll
ca: No a t&ot

en: &Continue
ca: &Continua

en: &Skip
ca: &Omet

en: Skip &all
ca: Omet-ho &tot

en: Don't display this &message again.
ca: No tornis a mostrar aquest missatge.

en: To make this message box visible again, press the Reset button on the Message Boxes page of the Options dialog.
ca: Per fer que aquest quadre de missatge es mostri de nou, premeu el botó Reinicialitza a la secció Quadres de missatges a la finestra d'Opcions.

en: Syntax
ca: Sintaxi

en: Color Schemes
ca: Esquemes de colors

en: Folder Compare
ca: Comparació de carpetes

en: Project
ca: Projecte

en: Differences
ca: Diferències

en: Message Boxes
ca: Quadres de missatges

en: To:
ca: A:

en: From left:
ca: D'esquerra:

en: To left:
ca: A esquerra:

en: From right:
ca: De dreta:

en: To right:
ca: A dreta:

en: From middle:
ca: Del mig:

en: To middle:
ca: Cap al Mig:

en: Version %1
ca: Versió %1 - Català

en: Options (%1)
ca: Opcions (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
ca: Tots el quadres de missatges es mostraran altre cop.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
ca: El valor del camp de la mida de les tabulacions no és dins el rang que accepta el WinMerge.
    
    Useu valors entre 1 i %1.

en: Open
ca: Obre

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
ca: Programes|*.exe;*.bat;*.cmd|Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
ca: Fitxers de projecte del WinMerge (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
ca: Fitxers d'opcions de configuració (*.ini)|*.ini|Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
ca: Fitxers de text (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
ca: Fitxers HTML (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
ca: Fitxers XML (*.xml)|*.xml|Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: File Type
ca: Tipus de fitxer

en: Extension
ca: Extensió

en: Message
ca: Missatge

en: Answer
ca: Resposta

en: Item
ca: Element

en: Load
ca: Carrega

en: Save
ca: Desa

en: Include Subfolders
ca: Inclou les subcarpetes

en: Compare Options
ca: Opcions de comparació

en: Name
ca: Nom

en: Location
ca: Ubicació

en: Filters
ca: Filtres

en: Description
ca: Descripció

en: Select filename for new filter
ca: Selecciona un nom de fitxer per al nou filtre

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
ca: Filtres de fitxer (*.flt)|*.flt|Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
ca: No s'ha trobat el fitxer de plantilla de filtre de fitxer!
    
    Copieu el fitxer %1 a la carpeta WinMerge/Filters:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
ca: No es pot copiar el fitxer de plantilla de filtre a la carpeta de filtres:
    %1
    
    Verifiqueu que la carpeta existeix i s'hi pot escriure.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
ca: La carpeta de fitxers de filtre d'usuari no està definida!
    
    Seleccioneu la carpeta de filtres a Opcions/Sistema.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
ca: No s'ha pogut esborrar el fitxer de filtre:
    %1
    
    Potser el fitxer és només de lectura?

en: Locate filter file to install
ca: Localitza el fitxer de filtre a instal·lar

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
ca: No es pot instal·lar el fitxer de filtre.
    
    No s'ha pogut copiar el nou fitxer de filtre a la carpeta de filtres.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
ca: El fitxer de filtre ja existeix. Voleu sobreescriure el filtre existent?

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
ca: Filtres actualitzats. Voleu tornar a analitzar totes les comparacions de directori obertes?
    
    Si no voleu tornar-los a analitzar ara, podeu seleccionar 'No' i fer-ho més tard.

en: Folder Comparison Results
ca: Resultats de la comparació dels directoris

en: File Comparison
ca: Comparació de fitxers

en: Untitled left
ca: Fitxer esquerre sense títol

en: Untitled middle
ca: Fitxer del mig sense títol

en: Untitled right
ca: Fitxer dret sense títol

en: Base File
ca: Fitxer base

en: Theirs File
ca: El seu fitxer

en: Mine File
ca: El meu fitxer

en: Original File
ca: Fitxer original

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
ca: Lïn: %s  Col: %d/%d  Car: %d/%d  EOL: %s

en: Line: %s
ca: Línia: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
ca: Lin: %s  Col: %d/%d  Car: %d/%d

en: Merge
ca: Combina

en: Difference %1 of %2
ca: Diferència %1 de %2

en: %1 Differences Found
ca: S'han trobat %1 diferènces

en: 1 Difference Found
ca: S'ha trobat una diferència

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
ca: LE

en: Item %1 of %2
ca: Element %1 de %2

en: Items: %1
ca: Elements: %1

en: Comparing items...
ca: Comparant elements...

en: Select two existing folders or files to compare.
ca: Selecciona dos directoris o fitxers existents per a comparar.

en: Folder Selection
ca: Selecció de directori

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
ca: Selecciona dos (o tres) directoris o dos (o tres) fitxers per a comparar.

en: Left (1st) path is invalid!
ca: Camí esquerra (1er) és invàlid!

en: Middle (2nd) path is invalid!
ca: Camí del mig (2n) és invàlid!

en: Right (2nd) path is invalid!
ca: Camí dreta (2n) és invàlid!

en: Right (3rd) path is invalid!
ca: Camí dreta (3er) és invàlid!

en: Both paths are invalid!
ca: Ambdós camins són invalids!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
ca: Camí esquerra (1er) i mig (2n) són invàlids!

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
ca: Camí esquerra (1er) i dreta (3er) són invàlids!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
ca: Camí mig (2er) i esquerra (3er) són invàlids!

en: All paths are invalid!
ca: Tots els camins són invalids!

en: Only enabled for file comparisons
ca: Només activat per a comparació de fitxers

en: Cannot compare file and folder!
ca: No es pot comparar un fitxer i un directori!

en: File not found: %1
ca: No s'ha trobat el fitxer: %1

en: File not unpacked: %1
ca: El fitxer no s'ha desempaquetat: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
ca: No es pot obrir el fitxer
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
ca: No s'ha pogut interpretar el fitxer de conflicte.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
ca: El fitxer
    %1
    no és un fitxer de conflicte.

en: You are about to compare very large files.
    Showing the contents of the files requires a very large amount of memory.
    Do you want to show only the comparison results, not the contents of the files?
ca: Esteu a punt de comparar fitxers molt grans.
    Mostrar el contingut dels fitxers requereix una gran quantitat de memòria.
    Preferiu mostrar només el resultat de la comparació, en comptes del contingut dels fitxers?

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save changes to %1?
ca: Voleu desar els canvis a %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
ca: El fitxer %1 és només de lectura. Voleu substituir el fitxer només de lectura? (Premeu no per desar amb un nom nou.)

en: Error backing up file
ca: Hi ha hagut un error en crear una còpia de seguretat del fitxer

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
ca: No es pot desar una còpia de seguretat del fitxer original:
    %1
    
    Voleu continuar de totes maneres?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
ca: Hi ha hagut un error en desar el fitxer.
    %1
    %2
    Voleu:
    	- desar-lo amb un nom diferent (premeu D'acord)
    	- avortar l'operació actual (Premeu Cancel·lar)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
ca: El connector '%2' no pot tornar a empaquetar els vostres canvis al fitxer de l'esquerra de nou cap a '%1'.
    
    El fitxer original no es canviarà.
    
    Voleu desar la versió desempaquetada en un altre fitxer?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the middle file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
ca: El connector '%2' no pot tornar a empaquetar els vostres canvis al fitxer del mig de nou cap a '%1'.
    
    El fitxer original no es canviarà.
    
    Voleu desar la versió desempaquetada en un altre fitxer?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
ca: El connector '%2' no pot tornar a empaquetar els vostres canvis al fitxer de la dreta de nou cap a '%1'.
    
    El fitxer original no es canviarà.
    
    Voleu desar la versió desempaquetada en un altre fitxer?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
ca: Alguna altra aplicació ha actualitzat el fitxer
    %1
    des que el WinMerge el va carregar.
    
    Voleu sobreescriure el fitxer?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
ca: %1
    està marcat com a només de lectura. Voleu substituir l'element només de lectura?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
ca: Alguna altra aplicació ha actualitzat el fitxer
    %1
    des que el WinMerge el va escanejar per últim cop.
    
    Voleu recarregar el fitxer?

en: Save Left File As
ca: Anomena i desa el fitxer de l'esquerra

en: Save Middle File As
ca: Anomena i desa el fitxer del mig

en: Save Right File As
ca: Anomena i desa el fitxer de la dreta

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
ca: El fitxer
    %1
    ha desapareguit. Si us plau, deseu una còpia del fitxer abans de continuar.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
ca: No es poden combinar les diferències quan el documents not estan en sincronia.
    
    Cal que refresqueu els documents abans de continuar.

en: Break at whitespace
ca: Separa a l'espai

en: Break at whitespace or punctuation
ca: Separa a l'espai o puntuació

en: Copy to &Middle	Alt+Right
ca: Copia al mig	Alt+Dreta

en: Copy to &Middle	Alt+Left
ca: Copia al mig	Alt+Esquerra

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
ca: Copia des del mig	Alt+Maj+Dreta

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
ca: Copia des del mig	Alt+Maj+Esquerra

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
ca: Copia al mig i avança	Control+Alt+Dreta

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
ca: Copia al mig i avança	Control+Alt+Esquerra

en: Copy All to Middle
ca: Copia-ho tot cap al mig

en: Right to Left (%1)
ca: Dreta a esquerra (%1)

en: Right to Middle (%1)
ca: Esquerra cap al mig (%1)

en: Middle to Left (%1)
ca: Mig cap a l'esquerra (%1)

en: Middle to Right (%1)
ca: Mig cap a la dreta (%1)

en: Left to Right (%1)
ca: Esquerra a dreta (%1)

en: Left to Middle (%1)
ca: Dreta cap al Mig (%1)

en: Left to... (%1)
ca: Esquerra a... (%1)

en: Middle to... (%1)
ca: Mig cap a... (%1)

en: Right to... (%1)
ca: Dreta a... (%1)

en: Both to... (%1)
ca: Ambdós a... (%1)

en: All to... (%1)
ca: Tots a... (%1)

en: Differences to... (%1)
ca: Diferències a... (%1)

en: Left (%1)
ca: Esquerra (%1)

en: Middle (%1)
ca: Mig (%1)

en: Right (%1)
ca: Dreta (%1)

en: Both (%1)
ca: Ambdós (%1)

en: All (%1)
ca: Tots (%1)

en: Left side - select destination folder:
ca: Costat esquerre - seleccioneu la carpeta de destinació:

en: Middle side - select destination folder:
ca: Costat del mig - seleccioneu la carpeta de destinació:

en: Right side - select destination folder:
ca: Costat dret - seleccioneu la carpeta de destinació:

en: (%1 Files Affected)
ca: (%1 fitxers afectats)

en: (%1 of %2 Files Affected)
ca: (%1 de %2 fitxers afectats)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy?
ca: Esteu segur que voleu copiar?

en: Are you sure you want to copy %d items?
ca: Esteu segur que voleu copiar %d elements?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
ca: Operació avortada!
    
    Els continguts de la carpeta als discs han canviat, el camí
    %1
    no s'ha trobat.
    
    Actualitzeu la comparació.

en: Are you sure you want to move?
ca: Esteu segur que voleu moure?

en: Are you sure you want to move %d items?
ca: Esteu segur que voleu moure %d elements?

en: Confirm Move
ca: Confirmeu l'acció de moure

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
ca: Esteu a punt de tancar la finestra que compara els directoris. Esteu segurs de tancar la finestra?

en: Failed to execute external editor: %1
ca: No s'ha pogut executar l'editor extern: %1

en: Unknown archive format
ca: El format de l'arxiu és desconegut

en: Filename
ca: Nom de fitxer

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
ca: Directori

en: Comparison result
ca: Resultat de la comparació

en: Left Date
ca: Data esquerra

en: Right Date
ca: Data dreta

en: Middle Date
ca: Data del Mig

en: Left Size
ca: Mida esquerra

en: Right Size
ca: Mida dreta

en: Middle Size
ca: Mida del Mig

en: Right Size (Short)
ca: Mida dreta (breu)

en: Left Size (Short)
ca: Mida esquerra (breu)

en: Middle Size (Short)
ca: Mida del Mig (Curta)

en: Left Creation Time
ca: Data de creació esquerra

en: Right Creation Time
ca: Data de creació dreta

en: Middle Creation Time
ca: Data de creació del Mig

en: Newer File
ca: Fitxer més nou

en: Left File Version
ca: Versió del fitxer esquerra

en: Right File Version
ca: Versió del fitxer dreta

en: Middle File Version
ca: Versió del Mig

en: Short Result
ca: Resultat breu

en: Left Attributes
ca: Atributs esquerra

en: Right Attributes
ca: Atributs dreta

en: Middle Attributes
ca: Atributs del Mig

en: Left EOL
ca: Salt de línia esquerra

en: Middle EOL
ca: Salt de línia del Mig

en: Right EOL
ca: Salt de línia dreta

en: Left Encoding
ca: Codificació esquerra

en: Right Encoding
ca: Codificació dreta

en: Middle Encoding
ca: Codificació del Mig

en: Ignored Diff
ca: Diferències ignorades

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
ca: Binari

en: Unpacker
ca: Desempaquetador

en: Prediffer
ca: Prediferenciador

en: Left
ca: Esquerra

en: Middle
ca: Mig

en: Right
ca: Dreta

en: Diff
ca: Diferència

en: Left Duplicate Count
ca: Duplicats de l'esquerra

en: Right Duplicate Count
ca: Duplicats de la dreta

en: Middle Duplicate Count
ca: Duplicats del Mig

en: Move
ca: Mou

en: Calendar
ca: Calendari

en: Communication
ca: Comunicació

en: Contact
ca: Contacte

en: Devices
ca: Dispositius

en: Link
ca: Enllaç

en: Media
ca: Mitjans

en: Music
ca: Música

en: Note
ca: Nota

en: Photo
ca: Foto

en: RecordedTV
ca: TVGravada

en: Search
ca: Cerca

en: Security
ca: Seguretat

en: Software
ca: Aplicacions

en: Task
ca: Tasques

en: Video
ca: Vídeo

en: Unable to compare files
ca: No es pot comparar els fitxers

en: Item aborted
ca: Element avortat

en: File skipped
ca: Fitxer omès

en: Folder skipped
ca: Directori omès

en: Left only: %1
ca: Només esquerra: %1

en: Middle only: %1
ca: Només mig: %1

en: Right only: %1
ca: Només dreta: %1

en: Does not exist in %1
ca: No existeix en %1

en: Binary files are identical
ca: Els fitxers binaris són idèntics

en: Binary files are different
ca: Els fitxers binaris són diferents

en: Files are different
ca: Els fitxers són diferents

en: Folders are different
ca: Els directoris són diferents

en: Left Only
ca: Només l'esquerre

en: Right Only
ca: Només el dret

en: Middle Only
ca: Només el del mig

en: No item in left
ca: Sense element a l'esquerra

en: No item in right
ca: Sense element al mig

en: No item in middle
ca: Sense element al mig

en: Text files are identical
ca: Els fitxers de text són idèntics

en:  (Middle and right are identical)
ca:  (Mig i dreta són idèntics)

en:  (Left and right are identical)
ca:  (Esquerra i dreta són identics)

en:  (Left and middle are identical)
ca:  (Esquerra i mig són idèntics)

en: Text files are different
ca: Els fitxers de text són diferents

en: Image files are identical
ca: Les imatges són idèntiques

en: Image files are different
ca: Les imatges són diferents

en: Group%d
ca: Grup%d

en: Elapsed time: %ld ms
ca: Temps transcorregut: %ld ms

en: 1 item selected
ca: 1 element seleccionat

en: %1 items selected
ca: %1 elements seleccionats

en: Filename or folder name.
ca: Nom del fitxer o directori.

en: Subfolder name when subfolders are included.
ca: Nom del subdirectori quan s'incloguin els subdirectoris.

en: Comparison result, long form.
ca: Resultat de la comparació, en forma llarga.

en: Left side modification date.
ca: Data de modificació del costat esquerre.

en: Right side modification date.
ca: Data de modificació del costat dret.

en: Middle side modification date.
ca: Data de modificació del mig.

en: File's extension.
ca: Extensió del fitxer.

en: Left file size in bytes.
ca: Mida en bytes del fitxer esquerre.

en: Right file size in bytes.
ca: Mida en bytes del fitxer dret.

en: Middle file size in bytes.
ca: Mida en bytes del fitxer del mig.

en: Left file size abbreviated.
ca: Mida del fitxer esquerre en format abreujat.

en: Right file size abbreviated.
ca: Mida del fitxer dret en format abreujat.

en: Middle file size abbreviated.
ca: Mida del fitxer del mig en format abreujat.

en: Left side creation time.
ca: Data de creació del fitxer esquerre.

en: Right side creation time.
ca: Data de creació del fitxer dret.

en: Middle side creation time.
ca: Data de creació del fitxer del mig.

en: Tells which side has newer modification date.
ca: Indica quin costat té una data de modificació més recent.

en: Left side file version, only for some file types.
ca: Versió del fitxer del costat esquerre, només per a alguns tipus de fitxer.

en: Right side file version, only for some file types.
ca: Versió del fitxer del costat dret, només per a alguns tipus de fitxer.

en: Middle side file version, only for some file types.
ca: Versió del fitxer del mig, només per a alguns tipus de fitxer.

en: Short comparison result.
ca: Resultat breu de la comparació.

en: Left side attributes.
ca: Atributs del costat esquerre.

en: Right side attributes.
ca: Atributs del costat dret.

en: Middle side attributes.
ca: Atributs del mig.

en: Left side file EOL type.
ca: Tipus de salt de línia del fitxer del costat esquerre.

en: Right side file EOL type.
ca: Tipus de salt de línia del fitxer del costat dret.

en: Middle side file EOL type.
ca: Tipus de salt de línia del fitxer del mig.

en: Left side encoding.
ca: Codificació del costat esquerre.

en: Right side encoding.
ca: Codificació del costat dret.

en: Middle side encoding.
ca: Codificació del mig.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
ca: Nombre de diferències ignorades al fitxer. Aquestes diferències són ignorades pel WinMerge i no es poden combinar.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
ca: Nombre de diferències al fitxer. Aquest nombre no inclou les diferències ignorades.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
ca: Mostra un asterisc (*) si el fitxer és binari.

en: Unpacker plugin name or pipeline.
ca: Nom del connector de desempaquetat o seqüència.

en: Prediffer plugin name or pipeline.
ca: Nom del connector de prediferenciació o seqüència.

en: Compare %1 with %2
ca: Compara %1 amb %2

en: Comma-separated list
ca: Llista delimitada per comes

en: Tab-separated list
ca: Llista delimitada per tabulacions

en: Simple HTML
ca: HTML simple

en: Simple XML
ca: XML simple

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
ca: El fitxer d'informe ja existeix. Voleu sobreescriure'l?

en: Error creating the report:
    %1
ca: Hi ha hagut un error creant l'informe:
    %1

en: The report has been created successfully.
ca: L'informe s'ha creat satisfactòriament.

en: Cannot add a synchronization point at this line.
ca: No es pot afegir un punt de sincronització en aquesta línia.

en: The same file is opened in both panels.
ca: El mateix fitxer és obert a ambdues subfinestres.

en: The selected files are identical.
ca: Els fitxers seleccionats són idèntics.

en: An error occurred while comparing the files.
ca: S'ha produït un error en comparar els fitxers.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
ca: No s'han pogut obrir els fitxers temporals. Comproveu la configuració del directori temporal.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
ca: Els fitxers tenen tipus de salt de línia de diferents.
    
    Voleu tractar tots els salts de línia com a equivalents per a aquesta comparacio?
    
    Nota: Si voleu tractar els salts de línia sempre com a equivalents, especifiqueu l'opció 'Ignora les diferències de salt de línia (Windows/Unix/Mac)' a la secció Comparació de la finestra d'opcions (disponible des del menú Edita/Opcions).

en: The selected folder is invalid.
ca: La carpeta seleccionada no és vàlida.

en: Cannot open a binary file to editor.
ca: No es poden obrir fitxers binaris a l'editor.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
ca: El directori existeix només en un costat i no es pot obrir.
    
    Voleu crear el directori corresponent del costat:
    %1
    i obrir ambdós directoris?

en: Do you want to move to the next file?
ca: Voleu anar al següent fitxer?

en: Do you want to move to the previous file?
ca: Voleu anar al fitxer anterior?

en: Do you want to move to the next page?
ca: Voleu anar a la següent pàgina?

en: Do you want to move to the previous page?
ca: Voleu anar a la pàgina anterior?

en: Do you want to move to the first file?
ca: Voleu anar al primer fitxer?

en: Do you want to move to the last file?
ca: Voleu anar a l'últim fitxer?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
ca: Els fitxers de l'esquerra (cp%d) i de la dreta (cp%d) no tenen la mateixa codificació de caràcters.
    Si es mostra cada fitxer en la seva codificació la seva visualització serà millor però la combinació/còpia serà perillosa.
    Voleu tractar ambdós fitxers com si tinguessin la codificació predeterminada del Windows (recomanat)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
ca: S'ha perdut informació degut a errors de codificació: ambdós fitxers

en: Information lost due to encoding errors: first file
ca: S'ha perdut informació degut a errors de codificació: primer fitxer

en: Information lost due to encoding errors: second file
ca: S'ha perdut informació degut a errors de codificació: segon fitxer

en: Information lost due to encoding errors: third file
ca: S'ha perdut informació degut a errors de codificació: tercer fitxer

en: No difference
ca: Sense diferències

en: Line difference
ca: Diferència de línia

en: Replaced %1 string(s).
ca: S'ha(n) substituït %1 cadena(es).

en: Cannot find string "%s".
ca: No s'ha trobat la cadena "%s".

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key.
ca: Esteu entrant al mode de fusió. Si voleu desactivar el mode de fusió, premeu la tecla F9.

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
ca: El nombre de canvis fusionats automàticament: %1
    El nombre de conflictes no resolts: %2

en: The change of codepage has been merged.
ca: El canvi de codificació de caràcters s'ha fusionat.

en: The changes of codepage are conflicting.
ca: Els canvis de codificació de caràcters estan en conflicte.

en: The change of EOL has been merged.
ca: El canvi en els salts de línia s'han fusionat.

en: The changes of EOL are conflicting.
ca: Els canvis en els salts de línia estan en conflicte.

en: Location Pane
ca: Subfinestra d'ubicació

en: Diff Pane
ca: Subfinestra de diferències

en: Patch file successfully written.
ca: El pedaç s'ha generat satisfactòriament.

en: 1. item is not found!
ca: 1. No es troba l'element!

en: 2. item is not found!
ca: 2. No es troba l'element!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer de pedaç ja existeix. El voleu sobreescriure?

en: [%1 files selected]
ca: [%1 fitxers seleccionats]

en: Unified
ca: Unificat

en: Could not write to file %1.
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer  %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
ca: El camí de sortida especificat no és un camí absolut: %1

en: Specify an output file.
ca: Especifiqueu un fitxer de sortida.

en: Cannot create a patch file from binary files.
ca: No es pot crear un pedaç de fitxers binaris.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
ca: Deseu tots els fitxers primer.
    
    Cal que no hi hagi cap fitxer pendent de desar per tal de crear un pedaç.

en: Folder does not exist.
ca: El directori no existeix.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
ca: El suport d'arxivament no està habilitat.
    Els components necessaris (7-Zip i/o Merge7z*.dll) per al suport d'arxivament no s'han pogut trobar.
    Vegeu el manual per a més informació quan al suport per a arxivament i com habilitar-lo.

en: Select file for export
ca: Trieu el fitxer a exportar

en: Select file for import
ca: Trieu el fitxer a importar

en: Options imported from the file.
ca: S'ha importat les opcions des del fitxer.

en: Options exported to the file.
ca: S'ha exportat les opcions al fitxer.

en: Failed to import options from the file.
ca: No s'ha pogut importar les opcions del fitxer.

en: Failed to write options to the file.
ca: No s'ha pogut escriure les opcions al fitxer.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
ca: Esteu a punt de tancar múltiples finestres de comparació.
    
    Voleu continuar?

en: Mixed
ca: Barrejat

[ctx: EOL Type]
en: Binary
ca: Binari

en: None
ca: Cap

en: Marker Color %d
ca: Color de marca %d

en: New Pattern
ca: Patró nou

en: Type
ca: Tipus

en: Editor script
ca: Editor de scripts

en: 
    Difference in the Current Line (F4)
ca: 
    Diferència en la línia actual (F4)

en: 
    Options
ca: 
    Opcions

en: 
    Refresh (F5)
ca: 
    Actualitza (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
ca: 
    Diferència anterior (Alt+Amunt)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
ca: 
    Diferència següent (Alt+Avall)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
ca: 
    Conflicte anterior (Alt+Maj+Amunt)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
ca: 
    Conflicte següent (Alt+Maj+Avall)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
ca: 
    Primera diferència (Alt+Inici)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
ca: 
    Diferència actual (Alt+Retorn)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
ca: 
    Darrera diferència (Alt+Fi)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
ca: 
    Copia a la dreta (Alt+Dreta)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
ca: 
    Copia a l'esquerra (Alt+Esquerra)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
ca: 
    Copia a la dreta i avança (Alt+Control+Dreta)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
ca: 
    Copia a l'esquerra i avança (Alt+Control+Esquerra)

en: 
    Copy All to Right
ca: 
    Copia-ho tot a la dreta

en: 
    Copy All to Left
ca: 
    Copia-ho tot a l'esquerra

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
ca: 
    Fusiona automàticament (Control+Alt+M)

en: 
    First File
ca: 
    Primer fitxer

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
ca: 
    Següent fitxer (Control+F8)

en: 
    Last File
ca: 
    Darrer fitxer

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
ca: 
    Fitxer anterior (Control+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
ca: El desempaquetador adaptat s'aplica a ambdós fitxers (només hi cal l'extensió en un fitxer).

en: No prediffer (normal)
ca: Sense prediferencia (normal)

en: Suggested plugins
ca: Connectors suggerits

en: All plugins
ca: Tots els connectors

en: Private Build: %1
ca: Muntatge privat: %1

en: Your software is up to date.
ca: L'aplicació està actualitzada.

en: A new version of WinMerge is available.
    %1 is now available (you have %2). Would you like to download it now?
ca: Una nova versió del WinMerge està disponible.
    %1 està disponible (teniu la versió %2). Voleu descarregar-la ara mateix?

en: Failed to download latest version information
ca: No s'ha pogut descarregar la informació de la versió més recent

en: Plugin Settings
ca: Paràmetres del connector

en: WSH not found - .sct scripts disabled
ca: No s'ha trobat el WSH - s'inhabilitaten les seqüències d'ordres .sct

en: G&o to Line %1
ca: Ves a la línia %1

en: Go to Moved Line	Ctrl+Shift+G
ca: Ves a la línia desplaçada	Control+Maj+G

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: From file system
ca: Des del sistema de fitxers

en: From Most Recently Used list
ca: Des de la llista de recents

en: No Highlighting
ca: Sense ressaltat

en: Batch
ca: Seqüència de comandes

en: Portable Object
ca: Objecte Portable

en: Resources
ca: Recursos

en: Shell
ca: Finestra de comandes

en: Close &Left Tabs
ca: Tanca les pestanyes de l'esquerra

en: Close R&ight Tabs
ca: Tanca les pestanyes de la dreta

en: Close &Other Tabs
ca: Tanca les altres pestanyes

en: Enable &Auto Max Width
ca: Activa l'amplada màxima automàtica

en: Frhed is not installed.
ca: L'aplicació Frhed no està instal·lada.

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
ca: No existeix %1. Voleu crear-lo?

en: Failed to create folder.
ca: No s'ha pogut crear el directori.

en: You can specify the following parameters to the path:
    $file: Path name of the current file
    $linenum: Line number of the current cursor position
ca: Podeu indicar els següents paràmetres al camí:
    $file: Camí del fitxer actual\n
    $linenum: Línia de la posició actual del cursor

en: default
ca: per defecte

en: minimal
ca: mínim

en: patience
ca: paciència

en: histogram
ca: histograma

en: DirectWrite Default
ca: DirectWrite per defecte

en: DirectWrite Aliased
ca: DirectWrite amb aliasing

en: DirectWrite GDI Classic
ca: DirectWrite GDI Clàssic

en: DirectWrite Natural Symmetric
ca: DirectWrite Natural simètric

en: MDI child window or main window
ca: Subfinestra filla MDI o finestra principal

en: MDI child window only
ca: Només subfinestra filla MDI

en: Close main window if there is only one MDI child window
ca: Tanca la finestra principal si només hi ha una única subfinestra filla MDI

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Diff
ca: Diferències

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Highlight
ca: Ressalta

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Blink
ca: Parpelleja

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Size
ca: Mida del bloc

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Alpha
ca: Trans. del bloc

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: CD Threshold
ca: Llindar Dif. Col.

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Ins/Del Detection
ca: Detecció Ins/Elim

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: None
ca: Cap

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Horizontal
ca: Horitzontal

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Overlay
ca: Superposició

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha
ca: Grau transp.

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Blend
ca: Superp. transp.

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Animation
ca: Superp. animada

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Page:
ca: Pàgina:

en: Pt: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)
ca: Pt: (%d, %d) RGBA: (%d, %d, %d, %d)

en: Page: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp
ca: Pàgina: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp

en: Flipped: %s
ca: Voltejat: %s

en: Rotated: %d
ca: Girat: %d

en: All pages
ca: Totes les pàgines

en: <Edit here>
ca: <Edita aquí>

en: No differences to select found
ca: No s'han trobat diferències per seleccionar

en: No differences found to add as substitution filter
ca: No s'han trobat diferències per afegir com a filtre de substitució

en: The pair is already present in the list of Substitution Filters
ca: La parella ja està present a la llista de filtres de substitucions

en: Add this change to Substitution Filters?
ca: Afegir aquest canvi als filtres de substitució?

en: Text only
ca: Només text

en: Line-by-line position and text
ca: Posició Línia a línia i text

en: Word-by-word position and text
ca: Posició paraula a paraula i text

en: Allow only one instance to run
ca: Permet d'executar només una instància

en: Allow only one instance to run and wait for the instance to terminate
ca: Permet d'executar només una instància i espera que la instància acabi

en: Al&l
ca: Tot

en: &Others
ca: Altres

en: Missing plugin name in plugin pipeline: %1
ca: Manca el nom del connector a la seqüencia: %1

en: Missing quotation mark in plugin pipeline: %1
ca: Manca les cometes a la seqüència: %1

en: Specify plugin arguments
ca: Especifiqueu els paràmetres del connector

en: Filter applied
ca: Filtre aplicat

en: Clipboard at %s
ca: Porta-retalls a %s

en: Clipboard history is disabled.
    To enable clipboard history, press Windows logo key + V and then click the Turn on button.
ca: L'historial del porta-retalls està desactivat.
    Per activar l'historial del porta-retalls, premeu la tecla del logotip de Windows + V i aleshores feu clic al botó Activa.

en: This system does not support clipboard history.
ca: Aquest sistema no té suport per a l'historial del porta-retalls.

en: The 32-bit version of WinMerge does not support Clipboard Compare
ca: La versió de 32 bits del WinMerge no suporta comparar via porta-retalls

en: Prettification
ca: Embellir

en: Content Extraction
ca: Extracció del contingut

en: Data Query
ca: Consulta de dades

en: Validation
ca: Validació

en: Decompilation
ca: Decompilació

en: Make Uppercase
ca: Fes majúcules

en: Make Lowercase
ca: Fes minúscules

en: Remove Duplicate Lines
ca: Elimina les línies duplicades

en: Count Duplicate Lines
ca: Compta les línies duplicades

en: Sort Lines Ascending
ca: Ordena les línies ascendentment

en: Sort Lines Descending
ca: Ordena les línes descendentment

en: Reverse Columns
ca: Capgira les columnes

en: Reverse Lines
ca: Capgira les línies

en: Replace...
ca: Substitueix...

en: Apply Filter Command...
ca: Aplica la comanda de filtre...

en: Tokenize...
ca: Tokenitzar...

en: Trim Spaces
ca: Retalla els espais

en: Select Columns...
ca: Selecciona columnes...

en: Select Lines...
ca: Selecciona línies...

en: Insert Date
ca: Insereix data

en: Insert Time
ca: Insereix hora

en: Apply Patch...
ca: Aplica el pedaç...

en: Ignore Columns
ca: Ignora les columnes

en: Ignore Comments (C-Family Languages)
ca: Ignora els comentaris (Llenguatges de la família C)

en: Ignore CSV Fields
ca: Ignora els camps CSV

en: Ignore TSV Fields
ca: Ignora els camps TSV

en: Apply Prediff Substitution Filters
ca: Aplíca els filtres de substitució de la prediferenciació

en: Prettify HTML
ca: Embelleix HTML

en: Prettify JSON
ca: Embelleix JSON

en: Prettify XML
ca: Embelleix XML

en: Prettify YAML
ca: Embelleix YAML

en: Query CSV Data...
ca: Consulta dades en CSV...

en: Query TSV Data...
ca: Consulta dades en TSV...

en: Query JSON Data...
ca: Consulta dades en JSON...

en: Query YAML Data...
ca: Consulta dades en YAML...

en: Validate HTML
ca: Valida HTML

en: Disassemble JVM Bytecode
ca: Desensambla Bytecode JVM

en: Disassemble IL Code
ca: Desensambla Codi IL

en: Disassemble Native Code
ca: Desensambla Codi Nadiu

en: Make characters uppercase
ca: Converteix els caràcters a majúscules

en: Make characters lowercase
ca: Converteix els caràcters a minúscules

en: Remove duplicate lines
ca: Suprimeix les línies duplicades

en: Count duplicate lines
ca: Compta les línies duplicades

en: Sort lines ascending
ca: Ordena les línies ascendentment

en: Sort lines descending
ca: Ordena les línies descendentment

en: Reverse columns
ca: Capgira les columnes

en: Reverse lines
ca: Capgira les línies

en: Replace text with another text.
    Usage: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - text to find
      REPLACE - text to replace
      -i - ignore case (only for -e)
      -e - treat the specified text as a regular expression
ca: Reemplaça el text amb un altre text.
    Ús: Replace [-i] [-e] TROBA REEMPLAÇA
      TROBA    - text a cercar
      REEMPLAÇA - text amb que reemplaçar
     -i - ignora majúscules/minúscules (només per a -e)
     -e - considera el text a cercar com una expressió regular

en: Apply filter command. 
    Usage: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - command to execute. %1 in the command is replaced with the filename.
ca: Aplica la comanda de filtre.
    Ús: ExecFilterCommand COMANDA
     COMMANDA - comanda a executar. El text %1 a la comanda es reemplaça amb el nom del fitxer.

en: Tokenize selection. 
    Usage: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regular expression for tokenizing. (e.g. [^\w]+)
ca: Tokenitza la selecció.
    Ús: Tokenize PATRONS
     PATRONS - expressió regular per a tokenitzar. (ex. [^\w]+)

en: Trim spaces
ca: Retalla els espais de l'inici i del final de cada línia

en: Select some columns.
    Usage: SelectColumns RANGES
       or: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      RANGES   - list of column ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching columns
      -i - ignore case
      -g - enable global flag
      -e - use PATTERNS for matching
ca: Selecciona algunes columnes.
    Ús: SelectColumns RANGS
     o bé:  SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATRONS
      RANGS  - llista de rangs de columnes a seleccionar (ex. -3,5-10,30-)
      PATRONS - expressió regular
     -v - selecciona les columnes que no coincideixen
     -i - ignora majúscules/minúscules
     -g - activa la opció global
     -e - utilitza PATRONS per seleccionar

en: Select some lines.
    Usage: SelectLines RANGES
       or: SelectLines [-v] [-i] -e PATTERNS
      RANGES   - list of line ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching lines
      -i - ignore case
      -e - use PATTERNS for matching
ca: Selecciona algunes columnes.
    Ús: SelectLines RANGS
     o bé:  SelectLines [-v] [-i] [-g] -e PATRONS
      RANGS  - llista de rangs de línies a seleccionar (ex. -3,5-10,30-)
      PATRONS - expressió regular
     -v - selecciona les línies que no coincideixen
     -i - ignora majúscules/minúscules
     -e - utilitza PATRONS per seleccionar

en: HTML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
ca: Embellidor de format HTML amb la comanda tidy-html5.
    Arguments: Línia de comandes a utilitzar amb la comanda tidy.

en: JSON Prettier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
ca: Embellidor de format JSON amb la comanda jq.
    Arguments: Filtre o línia de comandes a utilitzar amb la comanda jq.

en: XML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
ca: Embellidor de format XML amb la comanda tidy-html5.
    Arguments: Línia de comandes a utilitzar amb la comanda tidy.

en: YAML Prettier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
ca: Embellidor de format YAML amb la comanda yq.
    Arguments: Filtre o línia de comandes a utilitzar amb la comanda yq.

en: CSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
ca: Consulta de dades en format CSV amb la comanda q.
    Arguments: Sentència SQL o línia de comandes a utilitzar amb la comanda q.

en: TSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
ca: Consulta de dades en format TSV amb la comanda q.
    Arguments: Sentència SQL o línia de comandes a utilitzar amb la comanda q.

en: JSON Querier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
ca: Consulta de dades de JSON amb la comanda jq.
    Arguments: Filtre o línia de comandes a utilitzar amb la comanda jq.

en: YAML Querier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
ca: Consulta de dades de YAML amb la comanda yq.
    Arguments: Filtre o línia de comandes a utilitzar amb la comanda yq.

en: HTML Validator with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
ca: Validador HTML amb tidy-html5.
    Arguments: La línia de comandes a utilitzar amb la comanda tidy.

en: JVM bytecode disassembler with javap. 
    Arguments: Command line options passed to the javap command.
ca: Desensamblador de bytecode JVM amb javap.
    Arguments: La línia de comandes a utilitzar amb la comanda javap.

en: IL disassembler with ildasm. 
    Arguments: Command line options passed to the ildasm command.
ca: Desensamblador de IL amb el idlasm.
    Arguments: La línia de comandes a utilitzar amb la comanda ildasm.

en: Native code disassembler with dumpbin. 
    Arguments: Command line options passed to the dumpbin command.
ca: Desensamblador de codi natiu amb el dumpbin.
    Arguments: La línia de comandes a utilitzar amb la comanda dumpbin.

en: General content extractor with Apache Tika. 
    Arguments: Command line options passed to the tika-app.jar.
ca: Extractor de contingut genèric amb Apache Tika.
    Arguments: La línia de comandes a utilitzar amb el tika-app.jar.

en: Display the text content of MS Excel files
ca: Mostra el contingut de text dels fitxers de MS Excel

en: Display the text content of MS PowerPoint files
ca: Mostra el contingut de text dels fitxers de MS PowerPoint

en: Display the text content of MS Visio files
ca: Mostra el contingut de text dels fitxers de MS Visio

en: Display the text content of MS Word files
ca: Mostra el contingut de text dels fitxers de MS Word

en: Ignore some columns - ignored columns list from the plugin name or the plugin argument
ca: Ignora algunes columnes - la llista de columnes ignorades del nom del connector o dels paràmetres del connector

en: The plugin ignores comments (//... and /* ... */) in C, C++, PHP and JavaScript files.
ca: El connector ignora els comentaris (//... i /* ... */) en fitxers de C, C++, PHP i JavaScript.

en: Ignore some fields - ignored fields list from the plugin name or the plugin argument
ca: Ignora alguns camps - la llista de columnes ignorades del nom del connector o dels paràmetres del connector

en: Prediff Line Filter
ca: Filtre de línia per prediferenciació

en: Basic text functions for the context menu
ca: Funcions de text bàsic pel menú contextual
